Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

miminap
17. mar 2011

@zvedava17p ahoj.ja si pamatam.inak tiez chodim do martina. tedazacala som uz v ruzomberku do iscare chodit, kymho prelozili do mt. ja som uz inventar.blahozelam k ivf a dvom //

janemari
autor
18. mar 2011

@miminap ahojky 🙂 Ako sa mas?

ma77
18. mar 2011

@janemari takže bude Laura 😉 o pekne meno ja som tiež o tom mene uvažovala keby som mala 2 dievčatko ale tak dufam že bude chlapec ked niekedy bude vd dievku už mam 🙂

dahra
18. mar 2011

@ma77 - mozem sa opytat len zo zvedavosti, nemusis odpovedat, ak nechces -
- mali ste dlhy ci kratky protokol?
- ako casto si chodila na kontrolu pocas stimulky?
- brali ti vzdy krv? ako rychlo ti dali vysledky?
- na ktory den cyklu si mala OPU?
- kedy si mala ET?
- tvoj manzel ma tvarovo zle spermie ci aky konkretny problem ste mali?
@miminap - ahojky 🙂 som rada, ze si k nam zabludila. Stale bojujete? 😔

ma77
18. mar 2011

@dahra môžeš sa pytať jasne ved na to sme tu nie 😉 ja ešte z toho čo sa pytaš nemma nič lebo my sme ešte len začali chodit pred mesiacom do CAR a tam nam urobili komplet vyšetrenia a mna poslal dr na laparku 2krat 1krat som bola pred rokom a mala som endo pol roka lucrin a teraz 2krat som bola tak vaj.priechodne kvôli tomu ma poslali z car a endoška nepotvrdena nejakym zazrakom zmizla zatial 🙂 a mm zistili leukospermiu nejaky zapal hnis a prevela bielych krviniek tak teraz chodi po vyšetreniach a až ked budeme mat vysledky čo bude 8.4 tak pokračujeme v CAR lebo z našimi diagnozami spontanne otehotnenie nemožne ☹ a aj vej už hra proti nam takže tak 😉

ma77
18. mar 2011

@ma77 chcela som napisať vek

martinkatinka
18. mar 2011

Mňa napadla jedna vec.... rozmýšľam, či by mi po porode nepomohlo pri endoške vnútromaternicové teliesko... nechcem brať zas nejaké lieky na utlmenie mrchy, respektíve jej zastavenie, ale bohužiaľ, keď mi ostalo ložiško, tak budem musieť čosi podniknúť... doktor stále vraví, že by bolo dobré mať hneď druhé bábo, ale na to sa ja necítim...a nechať spustenú mrchu tiež nie je riešenie pre mňa...
Nemala ste niektorá to teliesko? Ako to posobilo? Zastavilo to krvácanie? Nemalo to nejaké veľké vedľajšie účinky?

dahra
18. mar 2011

@ma77 - aha, som si myslela, ze ste jedno IVF uz absolvovali. Posledne dni som daka popletena. Inak muzov, co sli na urologiu na vysetrenie bez okolkov obdivujem. Mojho by som asi nedostala. Dostala som ho na spg, na vysetrenie krvi, ale urologicke vysetrenie ☹. Vsak aku traumu mal moj otec, ked bol kvoli veku na orve vystrenie prostaty. 😀 😀 😀 Prisiel domov a rozpraval, ako ho doktor "zneuctil" Hlavna vec, kolko my zeny si tiez niekedy pretrpime na "koze".

ma77
18. mar 2011

@dahra no to s tymi mužmi maš pravdu aj môj absolvoval dosť bolestive vyš.ale ako hovoriš nech aj oni vedia čo je to lebo len my ženy si vytrpime dosť mne stačili 2laparky a ta liečba lucrinom brrr nikdy viac ako som pol roka trpela 😠 a na spg som ho ani ja nemohla dostať ked mi dal môj gyn. papierik tak rok stal v šufliku ale ked sme šli do CAR tak tam musel odovzdat a dopadol tak ako dopadol keby šiel skôr mal by to už za sebou teraz ešte kym sa prelieči ved to môže trvat aj mesiac a na urologiu musel isť lebo si uvedomil že bez toho sa nedostaneme dalej ani na ivf 😉

dahra
18. mar 2011

@ma77 - ja som inak tiez mala lucrin pol roka, takze viem, ake to je...Mame sa na co tesit v prechode 😒

ma77
18. mar 2011

@dahra pozeram že maš bejby si otehotnela spontanne alebo cez ivf? 😉

janemari
autor
18. mar 2011

@martinkatinka aj ja rozmyslam co urobim po porode s tou blbou endoskou ☹ Lebo ak budem mat mrchu taku aku predtym tak asi zomriem a nebudem moct fungovat pri dietati.Lieky od bolesti brat nechcem a bez nich to nevydrzim 😖

janemari
autor
18. mar 2011

@ma77 asi Laura,lebo zatial nie som na 100% rozhodnuta pre nijake meno.Toto meno mam skratka vybrate ak mi nepadne ine do oka,alebo ma nenapadne.To je taka poistka. 🙂

miminap
18. mar 2011

@janemari ahoj, no mam sa. kazducky den niekolko krat citam tuto na MK ako sa vam dari. len malo prispievam, lebo moje "spolutrpitelky" maju uz deti alebo nejake cakaju a este aj babule, ako napriklad Ty 🙂 co ste sa az neskor objavili uz daaaaavno cakate alebo mate babatka,takze sa citim vzdy taka stratena, ked sa zapojim do nejakej partie a potom mi babule NASTASTIE a ChvalaBohu poutekaju do tehuliek. 🙂 strasne vam fandim, len sa potom citim taka sama a beznadejny pripad, tak radsej malo prispievam, kym sa to so mnou nejako neuzavrie. boze, ved ja uz som len jedna jedina, co som zacala chodit este k docentovi do ruzomberka a to tam este par rokov fungoval, kym otvoril centrum v martine a stale nic. neviem, ci aj on to vnima ako beznadejny pripad, aj ked ma vzdy povzbudi, ale uz prestavam mat sily na to cele. strasne ti fandim, sledovala som tvoj pribeh s manzelom a tak ma to mrzelo, ale davam ta za priklad ako obrovsku bojovnicku. pustila si sa so zivotom za pasy a mas moj obdiv, budem ta nadalej hladat a citat, ako sa dari, tak ako citam dalsie babule, co so mnou zacinali na tomto fore. zdravim aj dahru a mnooooooooho dalsich, ktore sem uz nechodia,

miminap
18. mar 2011

@dahra ahoj, ako sa dari? uz pracujete na druho babatku? ja som pred finalnym rozhodnutim a coskoro sa ukaze, ci moj boj ma vyznam alebo nie. 🙂

mirip
18. mar 2011

@miminap ahoj držím palce aby to vyšlo a boj si vyhrala 😉

janemari
autor
18. mar 2011

@miminap nezufaj,este nedavno sme boli na to dve ktore sme vytali nove endacky a odprevadzali ich do tehuliek. A to ze so mtehu je ozajstny zazrak,ktory by som vsak radsej dopriala takym ako si ty,ktore si uz tolko vytrpeli,tolkym presli a hlavne mate partnerov ktory vas podrzia a nakoniec by ste tvorili krasne rodinky.A ze bojujem zo zivotom 😅 mam na vyber? 😔 Jednoducho nie,aj napriek vsetkemu co sa stalo a deje sa zivot ide dalej a musim zit.Okrem toho je tu aj dieta o ktore sa budem starat,uz to nieje len o mne.Ty sa citis stratena ako jedina ktorej sa este nepodarilo byt matkou a ja mam rovnaky pocit ze som stratena medzi tymito maminami ,ktore sa vytesuju s deticiek a z toho ako im partneri pomahaju.Stale verim,ze aj tebe sa podari mat babetko a bude v case ked to uz nebudes cakat.Budem ti nadalej drzat palce a verit aj za teba ze to vyjde. 😔

miminap
18. mar 2011

ahoj, mirip. 🙂 ako sa dari princeznam?

mirip
18. mar 2011

@miminap a nie si jediná, je to aj libeth ktorá ako prvá založila tému endometrioza č. 1, potom je tu janis24 a mnoho dalších

miminap
18. mar 2011

@janemari moja. vdaka za povzbudenie, teraz mavam z tych kadejakych hormonalnych liekov take depkovske stavy 🙂

miminap
18. mar 2011

jasne, obe si pamatam, ale asi nai nechodia na MK uz, ci?

mirip
18. mar 2011

@miminap neviem mne sa neozvali som sa pýtala janis spomínala, že majú problémy ale nechcem to tu vo fore rozoberať n fandím vám všetkým

miminap
18. mar 2011

chapem. cloevke nema vzdy silu riesit vsetko naraz.. ja to velmi dobre poznam.

papulienka
18. mar 2011

Ahojte ja uz podstupujem druhykrat liecbu. Prave teraz som dobrala poslednu injekciu a caka sa co bude..

heln
18. mar 2011

ahojte.
pridám sa. veľmi dobre chápem čo prežívate. bola som na laparke pred rokom, no mala som to šťastie, že mi endometriózu našli pomerne skoro, odstránili mi len časť vaječníka a jedno malé ložisko na maternici. vajcovody som mala neporušené.
tiež som bola pol roka na hormonálnej liečbe, bol to psychicky najhorší pol rok môjho života.
našťastie som otehotnela hneď po dobraní liečby, čo tiež považujem za zázrak.

@martinkatinka ja osobne by som s telieskom neriskovala, skôr by som povedala, že môže endoške pomôcť, mám teda taký dojem. ja osobne asi zvolím cestu hormonálnej antikoncepcie, hoci tiež tým nie som nadšená, ale hak potláča do určitej miery endošku, tak ako hormonálna liečba po laparke.

@miminap drž sa a nevzdávaj to. aj keď viem, že je to ťažké. 😒 🙂

martinkatinka
19. mar 2011

@heln - no práve že mám dilemu... lebo už mám za sebou niekoľko umelých prechodov a nejak sa nehrniem do ďalšieho.... ale vyberať všetko tiež ešte nechcem, mám 28 rokov a v budúcnosti by som možno ešte jedno dieťa chcela... ale určite nie teraz, som vyčerpaná z tohto tehotenstva, aj keď som nesmierne šťastná, že sa to vobec podarilo...Al mať malé dieťa a byť poprípade znova tehotná, to sa bojím, aby som sa vedela o drobca postarať, preto som hneď doktorovi povedala, že skúšať znova je pre mňa priskoro...
@papulienka - a akú liečbu podstupuješ? Čo ti dávajú? budete sa potom snažilkovať?

prahaxx
19. mar 2011

@heln ahoj skoro som odpadla 16 deti, krasa, moj manzel tuzi po 11tich, akurat ze do roboty sa mu moc chodit nechce, tak neviem ako by to bolo 😀 Gratulujem k tehotenstvu, uzivaj si v pohodicke !!
@martinkatinka teliesko zastavi krvacanie? lebo co sa viem len zamedzuju uhniezdeniu vajicka, hormonalne procesy to nezastavi

uz tyzden citim bolestivu ovulku, to co je? vobec tomu nerozumiem, uz pocujem lekara s mojou diagnozou su bolesti normalne ☹((( malej idu zubky, stavia sa na nohy a uz pomaly chodi popri stene, do toho ju stale velmi bolieva brusko, citim sa ako suchy citron ☹(((

yukki
19. mar 2011

@heln Ty robíš profesionálneho rodiča?

martinkatinka
19. mar 2011

@prahaxx - kolegyňa mala teliesko a pri ňom vobec nekrvácala.. hovorila, že sa jej zastavil menzes... občas vraj mala špinenie, ale to nie každý mesiac... tak rpeto som si myslela, že či by to nebolo vhodné, ale musím sa o tom porozprávať s doktorom...
Potrebovala by si asi nejaký doplňač energie...

ma77
19. mar 2011

@heln jaj tak tebe je fajn že si otehotnela hned po liečbe ja už som 5 mesiac a nič ☹ ale teraz som ja v poriadku bola som na 2laparke a že endo tam nie je ale zas pre zmenu ma mm problem tak sa to natahuje a dr hovori že nemam vela času a mam rychlo otehotniet lebo endo sa vrati ale tak ako môžem ked mm nemôže joj začarovany kruh a hlavne sa bojim toho že kym on sa da dokopy tak už bude pre mna neskoro ☹