Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

nikol18
27. sep 2011

@leya no ja mam tiez doveru

nikol18
27. sep 2011

tak dnes som bola v iscare, ziadost este stale nemam schvalenu...bola som u marsika (dr. lattakova ma k nemu presunula, lebo som vraj tvrdy oriesok 🙂 ) bol inak velmi mily, no na ultrazvuku mi zase nasiel cystu ☹

leya
27. sep 2011

@nikol18 mne poradil informator v dovere volat v druhej polovici tyzdna, tak hadam to uz bude 😉

nikol18
27. sep 2011

@leya no tak dufam, ze ano, lebo teda nechapem, co tam s tym tak dlho robia...

leya
30. sep 2011

@nikol18 no, ja uz to mam schvalene, ale uplne od veci.....mala som odporucanie od lekara aj na diphereline na tri mesiace a oni mi schvalili decapeptyl 0,1, co sa neda pouzit, lebo by to mala byt depotna forma.....takze skoda reci....po dvoch mesiacoch a este aj to bludy

nikol18
30. sep 2011

@leya no super....a teraz co s tym?

leya
30. sep 2011

@nikol18 v pohode, aj tak mam diagnozu endo potvrdenu aj laparoskopicky, tak mi to predpisal ako liecbu, nie ako pripravu pred IVF. len nechapem, ako je mozne, ze ked mi uz schvalili iny liek z danej skupiny, ze mi neschvalili aj prislusne davkovanie a formu, ale davku uplne od veci. beriem to tak, ze aj ludia v poistovni mozu mat zly den a som rada, ze sa to vyriesilo 😉 .ty si neskusala volat do poistovne?

nikol18
30. sep 2011

@leya neskusala, lebo teraz to aj tak nebudeme riesit. Dohodli sme sa s dr. tak, ze sa mam prist ukazat po menstruacii po svadbe, ze co robi ta cysta, medzi tym by uz ta ziadost mala byt urcite schvalena a ak by cysta este bola bude mi ju pred stimulaciou musiet odsat...takze to aj tak neuponahlam...
a vy kedy zacinate uz so stimulaciou?

dasyka
30. sep 2011

@nikol18 ja mam na oboch vajecnikoch endocysty...mala som ich uz pred stimulkou a dnes som uz 3 den po ET. Pri OPU sa dr. snazil mi tu vacsiu odsat, ale vraj to neslo. Tak ju nechal tak. Tebe povedali, ze Ti to budu pred stimulaciou este riesit?

leya
30. sep 2011

@nikol18 jej, tak ty sa budes vydavat? a kedy? dufam, ze si to uzijes a ze vam este ostane taketo pekne pocasie 🙂 no, teraz idem na tri mesiace do menopauzy a asi v decembri druhe IVF. takze bud bude pod stromcekom pozitivny testik, alebo nejaky darcek od manzela, aby mi nebolo smutno, ze to nevyslo 🙂

nikol18
3. okt 2011

@dasyka hej hej, ale u mna by to nemala byt endocysta. Ja som totiz mala pred viac ako mesiacom jednu, mi ju odsali, no obal tam odsal...takze to vyzera tak, ze sa v dalsom cykle znovu naplnil.

nikol18
3. okt 2011

@leya no o 3 tyzdne, 22. oktobra 🙂 tak len dufam, ze cysta dovtedy vydrzi bez nejakeho spekulovania a nebude mi sposobovat velke problemy...uz ma brusko z nej boli, ale zatial sa do da nejako zvladat...tak sa jej uz len prihovaram, nech mi tam nesarapati 😀
no pri tom, co sa so mnou deje je mozne, ze pojdeme do stimulacie naraz 😀

nikol18
3. okt 2011

@leya tak uz mi volali z iscaru, ze ziadost mam konecne schvalenu...nechapem, co tam s nou doteraz robili, sak im to trvalo 2 mesiace

leya
3. okt 2011

@nikol18 tak uz teraz len stastne odsvadbovat a pustit sa do tuheho boja za batoztek(y) stastia 🙂

nikol18
3. okt 2011

@leya veru tak 🙂

pici
3. okt 2011

@nikol18 to je paradne :D konecne si dali s tou tvojou ziadostou nacas

leya
3. okt 2011

@pici ahoj! a ty ako? este stimulujes, ci uz si po?

pici
3. okt 2011

@leya takto buduci tyzden by som mala byt po :D

leya
3. okt 2011

@pici takze takto buduci tyzden zaciname drzat palce aj na nohach, aby to vyslo...... 😉

pici
3. okt 2011

@leya dakujem... a vy ako pokracujete?

yukki
3. okt 2011

ženy veríte či ne, zas mi dnes našli cystu, an tom istom mieste ako predtým a predtým...šla som ako na kontrolu, lebo ma bolelo brucho aj teda mimo cyklu..no a takto to dopadlo. Mám prísť ešte po MS, že ako sa to zmení, a potom...? neviem. Som po dvoch liečbach analógmi, po dvoch operáciách, takto pred rokom a pred dvomi som bola na stole...

milagros14
3. okt 2011

@yukki ahoj ja som bola vcera u dok. a tiez ma nepotesil aj ja mam zasa cystu a to som bola pred 3mesicmi na laparoskopii nechapem kde sa mi to tam zasa zobralo

zlatanka30
3. okt 2011

@dasyka prosim to v ktorom centre chceli tu cystu odsat?prave toto som aj ja riesila pri druhom ivf a lekar bol zasadne proti asi vedel preco

pici
3. okt 2011

@yukki coze? zase? to co je? co teraz?

yukki
4. okt 2011

@pici ja neviem. Netuším. Budem to riešiť až o tie dva týždne, keď mám ísť znova. 😒

dasyka
4. okt 2011

@zlatanka30 v GynFiv. Snazil sa pri OPU....ale neslo mu to. Tak ju tam stale mam.

bobsent
4. okt 2011

tak a mám endo späť 😢 😢 😢
po 10 mesiacoch čo som sa ako blázon odsávala (malý sa nechcel kojiť) len aby som nemala menzes prišiel prvý cyklus-bolesti tak na 50%, druhý cyklus už bolesti riadne, a tretí cyklus akoby som ani tehotná nebola-som tam kde aj pred tým..v r...i 😠
a to mi na sone po šestonedelí nenašli ani jedno ložisko...znova ma bolia druhý a tretí deň aj črevá, a nemôžem sa preto najesť len tekuté...na kontrolu som ani nešla, však aj tak mi nič nemôžu dať...
tak mi je smutno..ako sa budem starať o malého? musela prísť na 3 dni mama 😔
fakt som zúfalá..na operáciu ísť teraz nemôžem(ani nechcem), rozmýšľam nad mirenou, ale má tak veľa vedľajších účinkov..po klimaktériu sa mi to tiež vrátilo do 2 mesiacov 😔
naozaj neviem ako budem takto existovať.ďaľšie tehu neplánujem,ešte sa necítím ani fyzicky ani psychicky a kto vie či by sa aj podarilo keď toto mi trvalo 8 rokov.
keby išlo len o mňa ale ako zvládnem malého?
je mi strašne smutno.

pici
4. okt 2011

@bobsent to mi je moc luto... a ze po tehu mozno vymizne uplne... no .. vidim...

bobsent
4. okt 2011

@pici veď to...vedela som že sa to nikdy nevylieči len uspí, ale že tak skoro sa vráti 😠 a ja že tak do 40tky budem mať od bolestí pokoj...aj by som sa asi dala na druhé tehu ale aj vek ma brzdí aj silu teraz nemám, malý stále nespí a tak..a tie komplikácie čo som mala 😒
akosi sa teraz neviem sama seba povzbudiť, tak sa mi zdá všetko zbytočné.

bobsent
4. okt 2011

ozaj baby čo máte deti ako riešite starostlivosť o ne? tie bolesti sú fakt brutál, ja som síce chodila tak do práce ale teraz keď ho mám dvíhať ...akoby mi črevá rezali ani pohnúť. fakt neviem čo robiť 😒