Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zuzuliq
28. okt 2011

Ahojte 🙂 Volakedy daaavno davno som tuto temu velmi casto navstevovala. Tiez mam endometriozu. Chodila som pravidelne od k jednej doktorke stale s tymi istymi problemami, bolesti, neznesitelne krce, vysoke horucky... ved to vsetko poznate a ta krava mi zakazdym len povedala ze co som citlivka ze vsetky zeny maju pri mrche bolesti, vzdy mi dala antikoncepciu a bolo. Raz som doma chytila take krce ze som mala problem sa postavit tak ma mm vzdal na pohotovost a bum! Zapal maternice, zapaleny vajecnik, 7 cm cysta na vajecniku. No viac mi netrebalo, zmenila som doktora o tyzden som uz bola v nemocnici na laparke. Doki mi povedal ze cim skor sa zacat snazit otehotniet lebo ze inak uz bude neskoro... no a trvalo to takmer tri roky kym som si nasla vymodlene, vytuzene a tolkokrat vyplakane // Po porode (sekcia) mi povedal ze druhe nech ani neplanujeme ze mam zase kopec zrastov a ze je zazrak ze sa maly zadaril.
Nechcem si ani len predstavit ze by som este dlhsie chodila k tej doktorke. Stale sa utvrdzujem v tom ze v dnesnej dobe ked nemate dobreho doktora tak mate proste smolu 😒

pici
28. okt 2011

@nikol18 ahoj draha.. ja celkom fajn.. dalsie IVF ket sa nam nepodaril.. tak idem na nejake vysetrenia... a ty co nove?

pici
28. okt 2011

@zuzuliq presne tak ako si napisala. ked nemas dobreho doktora, tak este idiota z teba budu robit... to je velmi smutne...

bobsent
30. okt 2011

@yukki tiež si tak myslím...ale ja som klimaktérium dosť na figu znášala, a ešte dobrý rok mi potom unikal moč tak už nechcem byť stará-po hormonálnej stránke.ale zase sa dajú nahrádzať hormóny nahrádzať. škoda, že pri endo robí najväčšiu galibu estrogén...lebo mne keď ho zablokujú(klimaktérium, alebo gestagén) nielen že otrasne vyzerám-akné, padajúce vlasy, atď ale mám aj depku..neviem čo som tak závislá na ňom 😒
@zuzuliq a ako sa cítiš? endo sa ti zastavila? alebo niečo berieš?

yukki
30. okt 2011

@bobsent ja som to tiež znášala veľmi veľmi zle, bola som tak podráždená a agresívna, že to ohrozovalo celú moju rodinu, dostala som sa až na kardiológiu na vyšetrenie, navrela mi uzlina veľkosti vlašského orecha-doteraz ju mám, nevedia nájsť príčinu, začala som počas tej liečby zvracávať z ničoho nič a to tiež trvá doteraz, je to len o trochu lepšie...ja už hormonálnu liečbu , klimakterickú nechcem, neznesiem. Takisto mi niečo povolilo v chrbtici, niekoľko dní som sa nemohla hýbať a odvtedy mám aj problémy s chrbticou. Verím, že to niekto znáša oveľa lepšie, ja zas znášam možno lepšie niečo iné v živote, ale u mňa to proste prebiehalo takto a než si dodžubať celé zdravie hormonálnymi injekciami tak radšej...byť asi prázdna a brať niečo jemnejšie, keď aj hormonálne, no. Neviem, o dva mesiace sa uvidí...alebo skôr, ak to bude také že nevydržím.

oknosmas
30. okt 2011

@pici nepodarilo sa??? to ma velmi mrzi.. vela sil ti zelam, urcite to potrebujes teraz 😒

pici
30. okt 2011

@oknosmas dakujem. som v pohode uz... ide sa dalej... no nie?

oknosmas
30. okt 2011

obdivujem ta, ako to hrdinsky nesies...ja sa neviem spamatat z jedneho neuspesneho ivf.. a nie to este z tolkych pokusov. drzim ti palec..

zuzuliq
30. okt 2011

@bobsent teraz sa citim relativne v pohode aj ked mrchy mavam zase otrasne, bud mam strasne krce a nekrvacam skoro vobec, alebo iny mesiac mi zase nic neni ale krvacam tak strasne ze nestiham vlozky menit a to aj 8 dni v kuse. Chystam sa teraz po roku na prehliadku tak som zvedava. Ale koniec koncov som rada ze som sa vyhla tej hormonalnej liecbe a podarilo sa nam otehotniet prirodzene 😉
@pici je mi luto ze sa IVF nepodarilo, ale ako pises treba ist dalej. Drzim silno palce 🙂

pici
30. okt 2011

@oknosmas
@zuzuliq tak zase nemysli si ze sampanske otvaram a vesela naladicka.. to iste nie.. ale idem dalej. co narobim ked budem plakat? nevzdam sa kym nebudem mat babo. ...

janemari
autor
31. okt 2011

@zuzuliq presne ako píšeš, ked nemáš dobrého doktora tak máš smolu. U mňa to bolo podobné až na to,že mne nič nedala,povedala ,že si mám dať za pohárik a bolesti budú preč. Ked mi už nezaberali ani 2 ibalgáče 400 a ležala som v posteli s bolesťami a zimnicou aj ked som ležala pod dvoma paplonami som si povedala dosť. Išla som k nej a ked mi povedala,že ona mi s tým nemá čo robiť tak som jej zrovna povedala,že sa na to dáva HAK a povedala som jej aj konkrétne čo chcem a tak mi to predpísala. A dobre ma vytočila s tým ,ked som ju vysadila a ona mi do karty napísala,vysadila HAK lebo chce otehotnieť. To ako keby som ju brala lebo som tehu nechcela byť. 😠 Som rada,že som od nej odišla.
@pici si silná žena a si príkladom pre druhé,ženy ktoré sa v živote už vzdávajú. Držím palce.

zuzuliq
31. okt 2011

@pici ja som to tak nemyslela, chcela som ta len povzbudit. Viem ake je to hrozne ked robis mozne nemozne a stale sa nedari. Ale treba stale verit a mysliet pozitivne aj ked sama viem ze je to v takej chvili takmer nemozne. Drz sa 😉
@janemari je to hrozne v tom nasom zdravotnictve! Ako si to vobec mozu dovolit takto neriesit, aby clovek skor ako pojde na nejake vystrenie si sam vygoooglil co mu vlastne je a ake lieky by mal dostat. Taku doktorku mozem ist robit aj ja 😠

janemari
autor
31. okt 2011

@zuzuliq tak rovnaká doktorka poslala moju mamu na operáciu a napísala,aby jej vybrali všetko von. Nakoľko bola na jednodnovej chirurgii boli sme s ňou a počula som doktora čo operoval,ako sa rozčuloval,že to sú úžastný lekari,aby nemali starosti hned nakážu všetko vybrať von bez toho ,aby vedeli aký je problém. Nakoniec to skončilo len kyretom ,mala tam nejaký polyp.A doktorka hned všetko vybrať 😠

pici
31. okt 2011

@zuzuliq jasne ja som ta len dala do kopie pre oknosmas

nikol18
1. nov 2011

@pici juuuj moja, to ma strasne mrzi ☹ no ja idem vo stvrtok na kontrolu po ms, tak dufam, ze uz so mnou cosi zacnu robit....a hlavne ma zbavia tej cysty, lebo uz chvilami boli poriadne ☹

nikol18
1. nov 2011

@zuzuliq no presne ako pises...ale dnes zohnat dobreho gynekologa je pomaly zazrak ☹

pici
1. nov 2011

@nikol18 ty a kedy tento bludivy kruh skonci?

nikol18
1. nov 2011

@pici tak to by som aj ja rada vedela...

yukki
1. nov 2011

@nikol18
@pici
aj ja aj ja....

pici
1. nov 2011

@nikol18
@yukki no dievcata.. aj ja... aj ja...

miriamc
1. nov 2011

Ahojte
moja gynekologička má podozrenie na endometriozu - už len čakám na termín na laparoskopiu a po preštudovaní informácii na nete ohľadom tejto nepríjemnej choroby mám dosť. Je možné aby som endometriozu "získala" po dvoch pôrodoch a častých zápaloch resp. čo je spúšťačom - ja okrem silnejšej menštruácie a slabšej bolesti ľavého vaječníka počas MS nemám žiadnu symptomatiku 😀 . Za info baby ďakujem
Mima

yukki
1. nov 2011

@miriamc v najnovšom Mamaaja je to tak v skratke zhrnuté...spomína sa tam aj úraz tuším a tak..ako spúšťač

miriamc
1. nov 2011

@yukki Ďakujem za info je to teraz také čerstvé a zhŕňam info ako škrečok aj som trošku vyplašená ako všetko dopadne - inak vyšlo mi vyššie CA 125 a lekárka sa rozhodla okrem laparky urobiť aj hysteroskopiu tak už aby som to mala za sebou

tatianatvar
2. nov 2011

@miriamc tak u mna bola pravdepodobne spustacom permanentne oslabena imunita.

janemari
autor
2. nov 2011

@miriamc niektoré baby namajú žiadne príznaky na endošku sa príde náhodou,alebo po pátraní po príčine prečo nemôžu otehotnieť. A síce ti navrhla aj hysteroskopiu nakoniec k nej nemusí dôjsť. Ja ked som šla na laparku tak sa nevedelo ako to skončí,lebo sa nevedelo ,aky je problém a čo bude treba odstraňovať.Nakoniec stačila laparka a kyretaž.Neboj nieje to nič strašné,ja hovorím radšej 2 laparky ako ešte jeden pôrod 😀
@tatianatvar tak aj ja mám oslabenú imunitu,ale ja si myslím, že ked ju raz človek má/endošku/ tak tá pliaga rastie zo všetkého 😠

mirip
2. nov 2011

@janemari som príklad,žiadne príznaky som nemala 🙂

janemari
autor
2. nov 2011

@mirip nemala si príznaky a mala endošku,ale podstatné je že máš dva zázraky v postielkach. 😉

mirip
2. nov 2011

@miriamc na rozdiel od iných báb máš aspon jedno šťastie,že máš dve deti a až teraz sa objavila,vela žienok práve vdaka nej nemôže otehotnieť a majú strašné problémy 🙄

mirip
2. nov 2011

@janemari ved to som strašne rada,aj ked v postielke je už len jedno druhé v posteli,to je už velká dvojročná "žena"už spí v posteli 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janemari
autor
2. nov 2011

Tak ja ododnes mrchujem,zatiaľ je to celkom ok, ale asi prvýkrát od pôrodu, sa zase "rozpadávam" idú somna kusy. Ale pokiaľ nemám bolesti,že idem do kolien som spokojná.