Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

capuletka
8. feb 2012

@yukki Popri toľkých aktivitách si dávaj na seba ale aj pozor oki? Z teba to pozitívne myslenie priam sršííííí....Robíš mi takú radosť, že ma ňou nakazuješ :D Si pre mňa veľkým vzorom...v tvojom konaní 🙂 čo sa týka rakoviny, asi by som to riesila nejakou alternatívnou liečbou....mnohým to veeeeľmi pomohlo. A pri tvojom myslení si myslím, že to pomôže úúúplne 🙂

yukki
8. feb 2012

@capuletka Vďaka! A mne za spomáha každý a jeden takto ladený príspevok...a-hej, začala som brať alternatívnu liečbu 😉

capuletka
8. feb 2012

@yukki Potom nám môžeš pošepkať, čo tebe najviac pomáha...aby sme sa aj my pokúsili vyhrať nad endoškou alternatívne 🙂

yukki
8. feb 2012

@capuletka čo sa týka endošky tak práve mám dojem že ten natural progesteron krem pomohol...veď už v októbri som bola u dr s veľkými bolesťami, cysta mala už 4 cm, tá väčšia...a som sa ho pýtala, či ten krém môžem užívať...tak že hej, nech skúsim....a v decembri som mala mať kontrolu s tým, že keď nevydržím s bolesťami tak aj skôr a operácia ihneď...no a ešte som sa na tú kontrolu nedostala.... www.altmednetwork.net awakening Woman Restore balance cream

timona
10. feb 2012

ja som mala vzdy pri MS bolesti-kŕče maternice, hlavne v prvých rokoch , ale od urciteho casu ma pri MS mam kŕče v črevách a občas ma aj preženie, ale bolesti maternice ako napr. v puberte pri MS uz nemam.
Snazim sa asi 2 roky otehotniet, zistili mi PCO dľa USG, ale laparoskopiu nerobili. A tak ma napadlo, ci nemozem mat aj endometriozu, aj ked USG nalez je v tomto zmysle v poriadku...

lalia123
11. feb 2012

Timona, nechcem pisat negativne, ale endometriozu Ti USG vysetrenim nezistia. Mozu mat sice podozrenie, napr.ak by videli cokoladovu cystu, ale pokial cystu nemas, tak cez USG Ti endosku vylucit nemozu. To bol aj moj pripad - na sone vyzeralo vsetko ok, kvoli tomu, ze som nemohla dlhsie otehotniet ma poslali na laparku. Kde zistili rozsiahle zrasty po celej malej panve.
To uz skor mozno krvnym vysetrenim na onkomarkery - tam sa da endometrioza tiez predpokladat (aj ked mne naposledy dokina povedala, ze ten marker, ktory je zvyseny pri endometrioze moze byt zvyseny aj pri obycajnom zapale v tele). Takze by som sa skor priklonila k nazoru, ze endoska sa da vylucit/potvrdit len cez laparku.

martinkatinka
11. feb 2012

@timona
súhlasím s @lalia123, dokonca ani tie onkomarkery nie sú spoľahlivé, lebo ja jedno ložiško stále mám, na vazoch maternice, nedá sa odtiaľ vypáliť a onkomarkery mám v poriadku... takže endo aktívna, ale nijako sa neprejavuje, aspoň nie podľa testov, na USG nič nevidno... jediným indikátorom sú bolesti v krížoch pri MS.
Úplne ti to potvrdia iba laparkou a histológiou...

gotana
11. feb 2012

@timona
@martinkatinka
Ja som mala cely cas tiez onkomarkery v poriadku. Na sone nic nevidel, takze u mna endo potvrdila len laparka.

chorucka
11. feb 2012

baby prosim vas ked mam vsetky hormony v poriadku myslim horm. profil 2cykly ok tak aku mam sancu na tehu? uz som sem par krat pisala mam endo. na m.mechury a z pr.vajecnika mi vysali end.cystu v auguste 2011 snazime sa o mimi 3cykly som chodila na folikulometriu 2x po sebe uradoval p.vajecnik ale neboli to tehu foliky a teraz na lavom som mala vajko lekar vravel ze je vsetko ok teraz cakam ci sa zadarilo Lenze od vcera 25DC 13DPO mam vytok svetlulinko hnedy az do zlta nezapacha je skorej lepkavy a slabulilinke bolesti obcas na mrchu test neg. Mrcha mi chodi 26-28 Meriam si aj teplotu klesla z 37.1 na 36.7 este zmeriam zajtra ak nedorazy mrcha Niektore tehu baby tiez mali na 13DPO 36.7 a potom sa supli hore a boli tehu Prosim vas o nazor Dakujem

prahaxx
11. feb 2012

@chorucka no ja dufam, ze je to najlepsia sprava 🙂) najcitlivejsi testik by uz mohol ukazat nieco, ak je hnedy vytok, ja som nan mala Duphaston, na udrzanie tehotenstva, krvacala som viac ako 2 mesiace v kuse.. tak potom co najskor k doktorovi, nech to pozichruju a preveria 🙂 drzim palce 🙂

chorucka
11. feb 2012

@prahaxx dakujem za podporu Vcera som si robila test ale bol nega. Sledovali sme z lekarom vajko az kim neprasklo aj sex bol tak ako odporucil lekar 😉 dufam ze tam bude aj napriek vytoku nieco zive 🙂

timona
11. feb 2012

@martinkatinka
@gotana a aku ste mali MS? ja ju mam od urciteho casu slabu a trva kratko, ale napr. pred 10 rokmi som ju mala aj s koagulami silnu a trvala aj 7-8 dni, teraz ledva 4 dni.

martinkatinka
12. feb 2012

@timona tak ja som mávala prvých 7 rokov v pohode, ani som nevedela, že prišla, žiadne bolesti, nič, ale potom sa to otočilo, každá MS bola ako trest, kŕče, bolesti, zvracanie a pár krát som aj odpadla od bolesti... raz v meste... to bol des, lebo nikto ti nepomože 😖 a potom dve operácie a celkom znesiteľný pol rok po každej... po porode, no katastrofa, po dvoch mesiacoch som si dala mirenu, ale MS nič čierna a bolestivá...teraz sa akoby konečne začala vytrácať, ako doky sľuboval....

gotana
12. feb 2012

@timona ja som mala pred 4 rokmi extremne bolestivu, asi zacala endo vycinat, potom to trochu ustalo. MS som mala strasne silnu a dlhu 7 dni.
Inac baby mna uz treti den boli nejak divne brucho, normalne sa bojim, zeby sa vajka po liecbe prebudzali k zivotu? 🙂

gotana
13. feb 2012

@capuletka Ahoj, tak co, ako sa mas? Liecba je uz po zmene preparatu lepsia?

capuletka
13. feb 2012

@gotana Ahoj Gotanka....to som rada, ze aj u teba uz nastavaju zmeny 🙂 pride mrska a mozete ist na to :D (Ozaj ako si sa vlastne rozhodla s tou vyvolavackou? pojdes na nu? ci pockas na prirodzeny prichod mrchy...?)

Ja sa mam oki, uz mi je omnoho lepsie po tej zmene...teda take tie nezmyslenosti ako ladviny, krize, klby a tak...to uz ustupilo....a navaly su uz len sem tam...omnoho menej, ked si to porovnam s Dipherelinom....to bolo x.krat denne...teraz fakt uz len tak obcas a niekedy sa este stane, ze mi pride zle, ale to tiez uz nie tak ako predtym, ze kazde ranko... Takze pozitivne...Jedine co mi vrta v hlave je, ze mam vytoky teraz a popichava ma vo vajecnikoch.... a dnes ma tak pobolievalo brucho a pocit akoby mali kramy dojst.. tak neviem, teraz premyslam zas nad tym, ci vobec ten Norethisteron na Endošku posobi..... 😒

gotana
13. feb 2012

@capuletka som rada, ze sa citis lepsie. Ja sa hrozne bojim, co pride, teda tej mrchy, ci bude bolestiva, aky bude priebeh choroby... ☹ Rozhodla som sa, ze urcite pockam aspon do 5.marca, nebudem to silit aj ked velmi chcem babo, ale uz som z toho vsetkeho nejak rezignovala. Ideme koncom februara trochu s drahym lyzovat, tak dufam, ze pridem na ine myslienky, lebo ma optimizmus nejako opusta...

capuletka
13. feb 2012

@gotana To ma mrzi....ale uplne ta s tym strachom chapem, ja len co zacitim to pichanie vo vajecnikoch ma hned napadne ze och nie, zase bolest? a co bude, ked pride menzes.... Co myslis? Ako zistim, ci tie tabletky zaberaju? Alebo ci mam ovulaciu...?

A myslim, ze lyzovacka ti len prospeje, trosku sa zrelaxujes a nebudes na to stale mysliet...neboj, musis si povedat, ze uz si od toho len malicky krocik...ved si zober ze celuuu liecbu uz mas za sebou...tak teraz uz len menzes a sup na to 🙂 Urcite sa to podari.predstavuj si ako, si pozeras test s II. Vizualizacia vraj super zabera 🙂

gotana
13. feb 2012

@capuletka 🙂
ide z teba pozitivna energia. Tak v mojom pripade nadej zomiera posledna... aj tak sa bojim.
No kazdopadne je priznak ovulacie aj ovulacny hlien a myslis, ze by tie tabletky nezaberali? To sa mi nechce verit, mna tiez pocas liecby sem tam pichalo.

capuletka
13. feb 2012

@gotana Naozaj? Tak teba sa snazim pozitivno naladit 🙂 aj ked ani ja nie som na tom moc oki.... co sa pocitov tyka. Ale je to lepsie odkedy som sem prisla...

No ja ani neviem, aky by mal byt ovulacny hlien, som sa, priznam sa, nikdy takto nesledovala.... Ale viem, ze som taketo pocity pri injekciach nemala...ani tak mokro ako teraz som sa necitila :D skor je ten vytok vodovy.. Ale mozno ze je to normalne, asi je tam mensia davka hormonov ako v injekciach,..(tie tabletky, sa bezne pouzivaju, ked chce zena oddialit menzes, napr ked ide na dovolenku, az na to, ze j ich mam uzivat dlhodobo...)

leya
14. feb 2012

@yukki ahoj yukki! prosim ta, ten krem si obejdnavala cez stranku, co si sem dala link, ci?

yukki
14. feb 2012

@leya ty, tuším že z tej mi objednával....to mi kamarát objednáva, čo žije v kanade a mne už len rovno príde balíček...počkaj, kukám na neho..na balík a je tu aj www.stránka na pečiatke odosielateľa... hej, presne tá istá www adersa ako uvádzam vyššie. Tak hej, z tej to bude.

leya
14. feb 2012

@yukki vdaka! uz davno som si to chcela zadovazit, ale nevedela som o nikom , kto by mal skusenosti. a ty sa ako citis?

yukki
14. feb 2012

@leya no ja sa cítim dobre. Teda mám sem-tam bolesti, ale čože to je sem-tam (pred vyprázdnením, aj to len tak tri-štyri krát za mesiac) oproti tomu čo to bolo....ako tie bolesti poznám.... 😒 🙂 🙂 to je proste krása. Uvidím, skúsim sa pýtať aj toho doktora, čo s ním teraz riešim ten novší, tvrdší oriešok...až bude po tom, skúsim sa ho opýtať čo by on k tomu vedel povedať, k tej endometrióze... 😉 a napíšem aj tu.

leya
15. feb 2012

@yukki drzim ti palce, aj s ohladom na ten tvrdsi oriesok

yukki
15. feb 2012

@leya dík! Bojujem! 😉 😉 😉 😉

oknosmas
19. feb 2012

@yukki ako sa ti dari? uz mas vysledky? silno drzim palce...skutocne... 😉 😔

prahaxx
19. feb 2012

mate niektora skusenost s VTS vysetrenim? ked som sa pytala, tak mi bolo povedane len, ze rontgen.. a mam prist nacas.. diky :-/

danilienka
19. feb 2012

Ahojte zienky, necitala som to cele, ale chcem vas len povzbudit.
Mne tiez pred 4 rokmi pri operacii zistili endometriozu /aj hned odstranili nmale krvave nadorceky/, doktor ma aj riadne nastrasil neplodnostou a dnes mam 2 krasne baby / a to pri prevej som otehotnela hned po hormonalnej liecbe, ani menzes som nemala.../
Tak drzim vam palce, nech aj vy mate stastne riesenia....

...aj moja svagrina to mala a teraz uz caka druhe babo..... 😵 🙂 😀

yukki
19. feb 2012

@oknosmas ahoj, no tak z tej uzliny pozitívne, ale teda v dreni to ešte nie je! 🙂