Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zvedavazvedava
1. apr 2012

@orchidea0
Mala som cystu na vajecniku, aku neviem, ale toto mi pomohlo :
http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie...

orchidea0
1. apr 2012

@yukki citam si to postupne, ale neda sa to vsetko popri dietatku. Chcela by som vediet toho veeela.

gotana
1. apr 2012

@dasyka dakujem ti, ides na dalsie IVF?

martinkatinka
1. apr 2012

@orchidea0 čau... vitaj .. ako ti to vlastne doktor zistil? Už si bola na laparke na potvrdenie diagnozy? ako sa cítiš a aké problémy s tým máš? 😀 veľa otázok, ale tak lepšie posúdime "tvoj stav"

orchidea0
1. apr 2012

@martinkatinka vysadila som antikonc. stale ma boleli vajecniky, Dr, ze to je z vysadenia, ze sa mi vsetko upravuje, isla som za tyzden zasa, pohmatal ma, strasna bolest ked stlacil vajecnik, urobil sono a vtedy bola 5cm cysta, poslal ma na onkologiu a tam, ze 7cm endometriozna cysta. Onkomarkery v norme. Cytologia v norme, tak ma teda objednali. Teraz necitim ziadnu bolest, nic. Menzes mi chodi presne. Uplne zvlasne, lebo aj moj gynek. operuje cysty a poslal ma na onkologiu :(((

martinkatinka
1. apr 2012

@orchidea0 kuk IP 😉

dasyka
1. apr 2012

@gotana momentalne som zacala liecbu....3mesacnu....a potom uvidim, co povie dr....ci skusit aj prirodzene...alebo rovno na druhe IVF

yukki
1. apr 2012

@orchidea0 a to ako dlho po pôrode Ti objavili?

orchidea0
1. apr 2012

@yukki presne 2r. ale ako dlho som ju tam mala neviem...

prahaxx
1. apr 2012

@zvedavazvedava wow pijavica znie zaujimavo

prahaxx
1. apr 2012

@yukki som rada, ze sa relativne dobre drzis, drz sa nadalej !! 😉

yukki
1. apr 2012

@prahaxx a akým spôsobom vycucne 7cm hrudu zrazenej "čokoládovej" krvi? Aj mňa to teda zaujalo a bola by som ochotná si ju priložiť bárskde ale..... ako prevenciu...áno, ale aby čárymáryfuk zmizla tuhá cysta veľkosti tenisáku...ja neviem, to by musela byť tá pijavica hádam krížená s drakom.... 😖

mirip
1. apr 2012

@yukki 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 veľa,veľa usmievavých smajlikov a ešte viac pozitívnej energie pre teba

prahaxx
1. apr 2012

@yukki no mna doktori presviedcaju, ze ked by som otehotnela, cysta sa vysusi, tak mozno by fungovalo rovnako, zostala by tam nejaka susen.. mozno to upravi metabolizmus.. a hormony zacnu pracovat naporiadok.. len aby to nemalo vedlajsie ucinky zase 😖

yukki
2. apr 2012

@prahaxx aha...no, tak možno. A tak pijavica by nemala mať žiadny vedľajší účinok... 🙂
@mirip dííííííííííki! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

lucecita
2. apr 2012

Ahojte...minulý pondelok som bola na laparoskopii s ľavým vaječníkom...pravdepodobnosť, že oň prídem bola vysoká, nakoľko mi ešte v lete doki zistil cystu...po pozorovaní bez liekov a aj s antbiotikami, sme sa rozhodli podstúpiť laparku s tým, že asi oň prídem. ale neprišla som 😀 zistili, že je naplnený tekutinou, asi krvou, je to na rozbore, takže čakám na výsledky...brali mi aj rôzne stery z maternice a aj veľa vzoriek, ale pravdepodobne je tam aj endometrióza...dosť sa bojím, nakoľko s manželom sa od septembra snažíme o dieťatko, ale nedarí sa nám...myslela som si, že je to kvôli tej cyste, ale je to kvôli endo...primár vravel dačo o braní antiky na tri mesiace a čím skôr otehu ale môj doki mi povedal, že ak sa endo potvrdí, pošle ma do Heliosu v Martine nech ma tam liečia...čo je lepšie? alebo mám radšej počkať na výsledky, 16.4. idem na kontrolu a mali by byť aj výsledky a až potom rozmýšľať nad nejakou možnosťou už teraz? každá odpoveď ma poteší

gotana
2. apr 2012

@lucecita a ked ti robili laparku, tak vypalovali aj loziska endometriozy? Asi by som pockala na vysledky a tak by som sa rozhodla.

ria191
3. apr 2012

@lucecita v prvom rade sa hneď pokúšať o bábätko lebo hneď po laparke to veľa kočkám vyšlo aj mojej sestre a ak by to do 3 mesiacov nevyslo asi až potom by som uvažovala o tej antike tak držím palčeky

lucecita
3. apr 2012

@gotana to práveže neviem, to som ani nezachytila ani v správe, ani od doktora ☹ mali mi vypadnúť stehy, ale nevypadli, tak pôjdem zajtra ku gyndošovi, tak nech mi povie a aj kedy môžme začať so sexom, lebo som sa ho nespýtala 😀 ale asi počkám na výsledky, ale tá ando tam bude isto 😠
@ria191 to som si aj ja pomyslela, včera predtým ako som vám sem napísala som gúglila, a všetci radia hneď skúšať a potom liečiť...
Ďakujem vám baby za odpovede, potešili ste ma nimi 🙂

orchidea0
3. apr 2012

@lucecita prosim ta kolko si bola v nemocnici? nemala si endometrioznu cystu?

orchidea0
3. apr 2012

Preco ma s endometrioznou cystou poslali na onkologiu? Onkomarkery mam v poriadku. :(((

prahaxx
3. apr 2012

@orchidea0 aj ja chodim ku onkologovi, vysvetlenie lekara - on ma nizke limity pre liecbu, takze tam.. ☹ ale v celku som spokojna, je to velmi skuseny doktor, opat mi bez mrknutia oka len z utz povedal, ako na tom som, plne mu doverujem, este cakam na dalsie vysledky, potom sa mame dohodnut na dalsom postupe

sabinovcatko
3. apr 2012

@vevaaa ahoj, dlhsie som tu nebola, tak asi to uz nebude aktualne, ale Visanne som brala 4 mesiace, vedlajsie ucinky v poho, akurat som mala spinenie...take cca 30 dnove...2x, ale ked si precitas pribalovy letak tak to vyzera vselijako...ja som sa az bala zacat ich brat, ale lekarka ma ukludnila, ze by to nemalo byt nic strasne, a urcite nie horsie ako injekcie. Ale to je isto individualne, zalezi to od toho ako reaguje ktory organizmus...
v kazdom pripade, prajem skore uzdravenie 🙂

lucecita
5. apr 2012

@orchidea0 mňa operovali v pondelok o 11-tej a na druhý deň utorok ma poslali domov, čo som bola prekvepané, nakoľko mi môj gyndoš povedal, že tam pobudnem tak do konca týždňa 😉 možno aj áno, neviem čo to presne je, mala som si ofotiť správu z nemocky, ale zabudla som na to a teraz neviem nič a musím len čakať 😠
@ria191 bola som u dokiho, len som v tom zhone zabudla spýtať, kedy môžme začať so sexíkom....kedy by sme mohli, nevieš mi poradiť? po laparke som 10 dní, mám po krámoch a začínam mať krémový až egg hlienik a dnes som 8DC a chcela by som začať čím skôr, len sa bojím, či môžem...

chilli21
5. apr 2012

ahojte, pred dvomi tyzdnami mi odstranili endometrioticku cystu, a kedze som nemala ziadne ine loziska tak lekar povedal, ze liecbu zatial netreba a okrem toho sme kvoli tomu urychlili plany s babatkom, takze vyskusame ci sa podari🙂 Ale chcela som sa spytat, chodievate castejsie na kontoly a ultrazvuk a ked tak ako casto alebo ako sa to sleduje? Mozno sa hlupo pytam, ale ja som doteraz chodila k lekarke len na preventivky raz do roka, tak ma to cele dost zaskocilo a neviem co mam ocakavat. Vdaka🙂
@lucecita mne moja lekarka povedala ze po 6 tyzdnoch, co sa mi zdalo zvlastne ze preco prave 6 tyzdnov a tak som sa spytala este lekara co ma operoval a ten mi povedal ze nemusim vobec cakat, ze nic by sa nestalo aj keby som otehotnela hned v tom cykle. Tak si vyber🙂

lucecita
5. apr 2012

@chilli21 ja som sa zabudla spýtať, tak preto som sem písala...v pondelok som mala laparku, štvrtok došla mrchaňa a už začínam mať hlien, tak preto som sa pýtala...ale aj ja si myslím, že môžme aj teraz, šak to nebude vôbec drastické, len jemné a podľa mňa aj rýchle po takom dlhom čase 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a vy idete kedy znova na to?

chilli21
5. apr 2012

@lucecita ja som mala laparku 18DC potom mi 26 DC prisiel menzes a este stale trochu spinim, tak asi ked to uplne prejde, mozno cez vikend, aj ked chlap chce cakat tych 6 tyzdnov teda aspon s tym, aby sme "isli na ostro", asi sa predsa len trochu vydesil 😀 😀 lebo povodne sme chceli s babom este trochu pockat

lucecita
5. apr 2012

@chilli21 ahaaaaa, no ja som môjmu povedala, že môžme, aj keď neviem 😀 na nete som len vygúglila, že sa môže aj hneď po laparke a že veľa žien práve vtedy otehu...ale tak ja sa na to nechcem spoliehať...idem do toho ako vždy, že raz sa nám to predsa podariť musí 😀 😀 a už sa dlho snažíte? my od septembra

chilli21
5. apr 2012

@lucecita mne viac sedel nazor ze hned, jednak ten lekar aspon podla info co som o nom pozhanala na nete je odbornik na endometriozu tak dam viac na jeho nazor a tych 6 tyzdnov co mi hovorila moja doktorka nemalo pre mna logiku 😀 vsak to nie je porod ze sestonedelie. My este len zacneme🙂 A tebe co hovoril lekar idete to aj liecit alebo pockate nejaky cas ci sa nepodari? A bude ta nejako viac sledovat?

lucecita
5. apr 2012

@chilli21 aj mne sedí názor že hneď a asi ho budem aj praktikovať 😀 16.4. idem na kontrolu po laparke, tak už by mohli byť výsledky zo sterov, z tej cysty a podobne...podľa toho nasadíme liečbu...ale povedal mi, že by ma asik poslal do Heliosu v Martine