Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

javorinka2
5. dec 2012

@reni1512 jeej super blahoželám k tehu 🙂 dufam, že aj ja sa dockam 😉 no s tymi kg to nie je bohviečo, ale pre bábo všetko, Ďakujem pekne za zareagovanie 🙂

slniecko510
5. dec 2012

@javorinka2 ja som to znasala uplne v pohode, akurat som mavala len navaly tepla inak pohodka.ja som mala dost rozsiahlu endo. a hned po decapeptyle som otehotnela,cize urcite tam je sanca 🙂 nepamatam sa uz ktory den cyklu som si pichala

javorinka2
5. dec 2012

@slniecko510 Ďakujem, normalne som štastná, mam taku nádej teraz že budem mat babo, snazime sa sice len rok, ale clovek sa vzdy boji..Dufam, ze to budem dobre znasat 🙂

musalka
5. dec 2012

Ahojte dievcata,potrebujem poradit,gynekolog mi predpisal lucrin na liecbu endo ,ale som si nedala ani jednu injekciu,nakoniec som sa rozhodla ze to svinstvo nehcem a tak mi dal antiku a povedal ze by bolo najlepsie keby som ju brala dovtedy kym nebudem chciet babo,ale to je este aspon minimalne 4 roky a tak dlho to jest nechcem,uz som raz brala antiku pred 3 rokmi a dopadlo to ze som mala 2 cysty a nakoniec endometrium ktore mi museli operacne vybrat...mozno to nebolo z tabletiek ,mozno ano nikto nevie a ja sa uz bojim zase ked teraz nemam problemy brat hormony,bojim sa ze sa mi potom zase nieco vytvori...poradte ci mate nejake skusenosti,alebo ako by ste to riesili...dakujem krasne 🙂 som 9 mesiacov po operacii a zatial ziadny problem 🙂

slniecko510
6. dec 2012

@javorinka2 drzim palce, urcite netreba stracat vieru, zadari sa 🙂

timona
6. dec 2012

ako dlho po liečbe ste dostali prvu MS?

nelly3
6. dec 2012

@timona
ja cca o tri mesiace od podania poslednej injekcie lucrinu.

21majka
6. dec 2012

@timona ahojki,ja som mala 3mesacnu liecbu jednorazovou injekciou diphereline od zaciatku juna do augusta a menzes mi prisiel presne do mesiaca-zaciatkom septembra.najprv som zacala pocitovat vajecniky,ze zacali pracovat,potom bola krasna ovulacia a presne 14 dni po som dostala menzes

javorinka2
6. dec 2012

@slniecko510 dakujem, snad mas pravdu 🙂

anulkaba
7. dec 2012

Ahojte dievčatá,
už 4-tý rok sa trápim s endometriozou, ktorú sprevádzalo veľmi silné krvácanie pri menzese a neuveriteľné a príšerné bolesti. Momentálne som tehotná, čo sa mi chvalabohu po dlhých rokoch podarilo. Chcem sa Vás opýtať, či tie, ktoré máte endometriozu a mávali ste také strašné bolesti a problémy pri menzese ako ja, či sa Vám po pôrode vrátili.
Ďakujem.

trish22
7. dec 2012

@anulkaba ja som po pôrode nemala problémy s bolesťami....kojila som 13 mesiacov takže po pôrode som dostala krámy asi tak po 8mych mesiacoch...aj to pomáha....potom ked som prestala kojiť som si dala vypísať antikoncepciu....a to len kvôli tomu aby som mala slabý ms a aby sa znovu nevytvárala endometrióza. teraz sa snažíme o druhé...no zatiaľ bez úspechu....uvidíme ako bude dalej. držím palce

martinkatinka
7. dec 2012

@anulkaba mne sa to bohužial vrátilo, ale ja som nedojčila, nemohla som a navyše som mala komplikovaný porod. Potom som si dala teliesko Mirenu a po roku, čo mi ju zaviedli, tak sa to ustálilo a už nemám krámy, iba špinenie... bolesti bohužial áno, ale dá sa to zniesť

gombicka
7. dec 2012

@anulkaba a to sa ti podarilo otehotniet prirodzene? Aj si sa liecila? ci iba tak, samo?

hadassah
7. dec 2012

ahojte kočky, mne tiež doky po laparke povedal, že mám ložiská endometriózy v malej panve a preto nemôžem otehotnieť. Tak som len vyvalila oči, lebo som predpokladala, že to bude hocičo iné, ale toto rozhodne nie. Môže byť, že sa to u mňa nijako neprejavuje? Môže byť endometrióza aj nebolestivá? Bez laparky by sme na to neprišli. Bolesti nikdy nemávam pri menštruácii (niekedy sa musím osobne presvedčiť na wecko, či už došla 😀 ) a nemám ani silnú, vždy 2 - 3 dni, z toho len 1 deň stredne silnú. Pred 3 dňa mi som si robila tehu test, lebo sa mi nikdy nestalo, že by mi meškala a boli tam //, ale každým dňom slabli, dnes už len duch. Zrejme tam teda čosi bolo, ale už nie je.

janka300
7. dec 2012

Ahojte, tiez mám endometriozu. Už mám vyse roka od operácie, prišla som o lavy vaječník. Potom som uzívala antikoncepciu, po uzívaní anti mi opat zistili cystu. Lekár navrhol liečbu visanne, následne mi cysta zmizla. Visanne som uzívala osem mesiacov, teraz som prešla na antikoncepciu jeanine. Zatial je všetko ok, ale je mi jasné, že kým uzívam anti, tak je to ok, keď prestanem, cysta sa zjaví. Užívam pupulku dvojročnu, pijem počas menzesu alchemilku. Mám tridsať rokov, dieťa v nedohladne, tak neviem, či mám šancu otehotnieť aj neskôr, nakoľko teraz nemám ani s kým☹
Moja otázka znie, či máte ešte nejaké rady ohľadne alternatívnej liečby. Trpím nadváhou, viem, že ani to nie je dobré pri tejto diagnoze. Absolvovali ste niekto očistnú kuru? Ak áno, viete mi poradit aku? Ešte sa chcem spýtať podarilo sa niekomu otehotnieť aj po rokoch s touto diagnozou? Dakujem všetkým za reakcie a drzím palce pri tomto zákernom ochorení.

bobsent
8. dec 2012

@anulkaba žiaľ áno ☹ a to som 10 mesiacov po pôrode nemala mrchu (kojenie a odsávanie)+celé tehu =rok a pol bez menzesu a čo z toho 😠

mirip
10. dec 2012

@timona ja som mala celý čas počas polročnej liečby menzes, nemala som žiadnu menopauzu ako opisujú baby

anulkaba
10. dec 2012

@bobsent fúúha, to vážne??...bojím sa toho, že po pôrode budem mať znova bolesti. Uvažujem súčasne pri pôrode aj na odstránení maternice, ale neviem, či s tým bude lekár súhlasiť ☹

anulkaba
10. dec 2012

@gombicka nie, som po IVF

anulkaba
10. dec 2012

@martinkatinka tých bolestí sa bojím aj ja. Viem, že endometrioza sa nevylieči azda nikdy ☹

anulkaba
10. dec 2012

@trish22 Ďakujem, aj ja Ti držím palce, aby sa druhé dieťatko podarilo 🙂

timona
10. dec 2012

@mirip a liečba pomohla?

mirip
10. dec 2012

@timona áno, endometrioza sa zatial neozvala od 2007ho a dúfam že sa ani neozve

bobsent
12. dec 2012

@anulkaba ja som o odstránení maternice počas cisárskeho tiež uvažovala...ale nakoniec som sa sústredila na iné veci a ani ma to vtedy nenapadlo.no a verila som že budem ok,že tá mrcha zmizne.
teraz som bola u gynekológa, čo mi na to povie.že mám vydržať aspom 5 rokov do 40tky 😒 ono totiž samotné vybratie maternice nepomôže-treba zobrať aj vaječníky.inak by ti ložiská endo v bruchu krvácali každý mesiac tak či tak.a bez vaječníkov si bez hormónov v klimakt.natrvalo,s čím sú zdravotné problémy spojené(osteoporóza,srdce, atď.) a subsitučnú liečbu hormóny počas klimaktéria môžeš brať potom max.3-5 rokov a potom čo?
ja si už ozaj neviem rady-ešte mám v zálohe visane.
ale vraj 25% po pôrode sa už nevráti-verím že patríš medzi ne.

nelly3
12. dec 2012

takze bola som na hormonalny profil a CA125 zase mam zvysene 111,7 😠 ach jo, raz to mam hore, raz dole, na nervy.

yukki
12. dec 2012

@nelly3 ja sa trápim s endometriózou roky a nikdy, ani jeden jediný raz mi nik nerobil hormonálny profil. Zaujímavé

nelly3
12. dec 2012

@yukki
hmm, mne to robia prevazne preto lebo sa snazim otehotniet umelym oplodnenim, a ani CA 125 onkomarkery ti nerobili?

yukki
12. dec 2012

@nelly3 raz, ale len mi povedal, že vysoké-a ani v papieroch nikde som nenašla hodnotu. A že to je pri endo normálne, vysoký ten 125 onkomarker

nelly3
12. dec 2012

@yukki
ano je to normalne, mne vzdy povedali hodnotu, norma je do 35.

martinkatinka
12. dec 2012

@yukki
@nelly3
Mne brali tieto onkomarkery niekolkokrát....vždy zvýšené, ale v podstate sa mi to pohybovalo od 50 do 120...doky mi to berie pri preventívke, kvoli tejto diagnóze...
@bobsent mne teda hrozilo, že pri porode mi rovno maternicu vyberú.... už som mala na mále, ale zachránili mi ju... ale deti už mať ďalšie nemožem - respektíve neodporúčajú to... a doktor potom povedal, že v podstate by to vyriešilo moj problém...ale tak čo, maternicu mám a nejaký čas s tou mrchou ešte vydržím... zatial mi ako tak pomáha Mirena, nekrvácam, ale prvý rok to bolo o ničom, kým som sa dostala do tohto stavu, nepracovala ako mala tá Mirena, ale už je to celkom OK.. no cysty sú tam stále ☹