Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

mauseli
3. jún 2010

@janemari
dakujem pekne za odpoved
dufam budem taka silna ako ty a ine zienky tuna co su prihlasene.
pekny vecer
moni

jani2
3. jún 2010

jane - neboj to zvládneš a potom šup do hajan a spať!🙂....uvidíš, že celá stimulka ubehne ako voda! 🙂

zlatanka30
4. jún 2010

dakujem za podporu ste zlate.dnes som bola u dokiho vsetko je super uz sa pomaly zobudza moj vajecnik ,takze mrcha pride.na sone dokonca bolo vidno aj foliky tak doki bol pysny na mna.este mam,ale navaly .chcem sa opytat,keby som otehotnela pred ivf a mame uz doma lieky na stimulku neviete niekto,ci sa daju vratit. 😉

katie233
4. jún 2010

@zlatanka30: ja som tiež dostala mrchu až na 96. deň 😉. Želám, aby ti prišla, čo najskôr, alebo už vôbec neprišla, a bola si tehu 😉

zlatanka30
4. jún 2010

katie 233 dakujem si zlata.to mozem ostat tehu aj teraz tesne po liecbe hmmm? no neviem

janemari
autor
4. jún 2010

ahojte 🙂

zlatanka vies ze som sa presne nad tymto zamyslela aj ja co ak zostanem tehu a lieky a injekcie doma 😅 MYslim ze by sa to dalo predat do centra/ak by sprostredkovali predaj ,alebo na nete,neviem 😕

janemari
autor
6. jún 2010

Tak babenky zajtra rano ma caka prva injekcia,vecer alebo pobede ked vstanem po nocnej vam dam vediet ako som to zvladla.Ale uz sa zacinam bat ci si to tam dokazem pichnut 😅

mariynka
6. jún 2010

dakujem kocky za rady 🙂 🙂 🙂 ste zlate 🙂
kramy prisli po tyzdnovom meskani a vo velkych bolestiach ☹ ked mi skoncia, pojdem na sono.. 😒 snad tam ta hnusoba nebude 🙄 😉 stale pijem pupalkovy olej a z USA som si objednala DIM 🙂 je to potravinovy doplnok, podobny nasmu Indonalu-len bez chemickeho zlozenia, ktore zatazuje nas organizmus.. prave preto, ze je prirodny-sa moze brat dlhodobo 😉
skusim a snad sa mi hormony daju do poriadku 😉 🙂

janemari
autor
7. jún 2010

Zelam dobre ranko a pekny den.Ja sa prave pripravujem na prvu injekciu.Ked ju pichnem dam vediet 😅

majkal
7. jún 2010

@janemari joooj, tak drzim palce 😉

oknosmas
7. jún 2010

janemari, dotoho... 😉 😉 😉

janemari
autor
7. jún 2010

tak je to tam a bez problemou uff 😎 asi je vzdy lepsie mat velky strach potom to menej boli 😀

majkal
7. jún 2010

@janemari 😉 super!

janemari
autor
7. jún 2010

majkal dakujem.A teraz uz utekam hajat nech sa po tej nocnej a bojom z injekciu vyspim.Vam zelam krasny slnecny den. A zase som o krocik blizsie k babetku.Uz sa len modlit 😉

majkal
7. jún 2010

@janemari tak "dobru noc" a s tou modlitbou ti pomozeme, neboj 😉

oknosmas
7. jún 2010

janemari, suepr..tak si dobre oddychni...

majkal
7. jún 2010

@oknosmas ahojky, co nove? Ako ste na tom? Mne uz akurat konci mrcha, tak som zvedava, co tento cyklus prinesie 🙂

oknosmas
7. jún 2010

majka ahoj, este tento tyzden mam brat lieky na upravu cyklu a potom sa uvidi, ci pride mrcha, alebo nie..snazili sme sa tento mesiac vyuzit, tak to uz naozaj len mozme cakat.. bud, alebo.. moj graf je zatial takyto http://www.fertilityfriend.com/home/2b3490 tak to vyzera v pohode, ked to nevyjde, tak ideme po mrche na iui, nuz sa az tak netrapim, ved skor ci neskor to vyjde istotne..
a vy ako? kedy pojdete na dovolenku? snad sa vam podari tiez daco tento mesiac..myslim, ze je na to ten spravny cas 😀 😀 😀 budem mysliet 🙂

majkal
7. jún 2010

joooj tak drzim palce, nech tie teploty su hore este pekne dlho 😉
My ideme na dovolenku o tri tyzdne a pokial sa teraz nezadari, tak mozem ocakavat ms akurat pocas dovolenky 😒 no co uz .... nejako to prezijem 😀
Tak si drzme palce 😉

oknosmas
7. jún 2010

tak veru...a mozno na dovolenku uz pojdes s chrustikom v brusku 😀 😀 😀 dufam, ze hej...
teraz uz bezim pracovat...pekny den prajem... a kopec slniecka hlavne v dusi

majkal
7. jún 2010

dakujem .... napodobne 😉

filmushka
7. jún 2010

@oknosmas vyzera to najdejne, drzim palce!!!! 😵 TTTTTTTTTTT
@majkal snazime sa snazime? 😵 😵 😵 😉 TTTTT

janemari
autor
7. jún 2010

dakujem vam babenky ste zlate.A ked si budeme spolu drzat palce tak tento rok nam to vsetkym vyjde a v tejto teme nezostane nikto a budu moct zamknut 🙂

oknosmas
7. jún 2010

@filmushka vdaka!!!

riana12
8. jún 2010

ahojte, mam len otazku, mozno niektora bude vediet - moze sa endometrioza vyskytnut aj napriek normalnej hladine CA125 alebo to ide ruka v ruke?

katie233
8. jún 2010

@riana12 tak toto ti neviem povedať. Ja som sa nikdy nedozvedela, či mi vlastne bral krv aj na CA125, ak áno, aké boli výsledky.

Pre všetky TTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

riana12
8. jún 2010

@katie233 aj tak vdaka za reakciu, mozno niektora bude vediet 🙂
ale este asi podkusim dalsou otazkou 😅 ked mala niektora endo cystu na vajecniku a predtym bola aj na UZV, ako sa na tom UZV tvarila? ci sa to da nejak rozpoznat aj napriek tej kvalite ako obycajne UZV ma...

dahra
8. jún 2010

Ahojte,
Riana,
ja mam endo a nikdy som nemala zvysene CA125. Norma je do 35 a ja som tesne pred operaciou mala 31. Napriek tomu cysta mala 8cm a prisla som kvoli nej o cely vajecnik s vajcovodom.

Ako vyzera endo cysta? Tazko rozoznat na utz. Urcite nie je vodnata, musi byt "hustejsia". Doc. Kraus v KE mi povedal, ze odbornici na endo ju vedia vcelku rozoznat, lebo sa javi zrnita, ale nik po pohlade na cystu cez utz nepovie, ze je to na 100% endocysta. To urci az histologia.

Jane,
takze uz ficis na povinnej davke 😅. Drzim palce, aby to bolo bezmodrinkove a hlavne, aby to vsetko presne smerovalo do vytuzeneho ciela. Kedy ides na utz do Iscare?

jani2
8. jún 2010

ahojte,
iba hlásim, že včera došla mrcha, tak papám estrogénové tabletky 😝 a za 18 dní bude zrejme KET! Len teda rozmýšľam, či vložiť jedno či dve! 😒
jane - tak si už picháš včeličky!?...šikovná, mne ich musel pichať manžel! 😉
riana - mne doktori na UTZ hneď rozoznali že to bola endo-cysta. Tak ako písala dahra, je hustejšia a doktori to zvyčajne vedia na UTZ posúdiť!

riana12
8. jún 2010

vdaka babulky za odpovede 😉