Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
13. jún 2010

@majkal dakujem dufam,ze bude 🙂

lucy778
13. jún 2010

ahojte

@nastasia blahoželám k štátniciam, je to úžasná úľava, ja mám už tiež našťastie po. tak si to teraz vychutnaj. a k tomu krvácaniu ti ja neporadím, nemám takú skúsenosť

@janemari tak držím prsty zajtra a špeciálne pre teba 😉
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

tulipanike
14. jún 2010

ahojte, prisla som sem nakuknut 🙂

nastasia, gratulujem 🙂

janemari, drzim silno prstekyyyyyy
a TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
14. jún 2010

Caute babenky tak uz som na pn a od zajtra stimulujeme naplno 🙂

oknosmas
14. jún 2010

@janemari tak vela stastia a hlavne sa setri,aby ste boli v klude 🙂

dahra
14. jún 2010

@janemari, tak sa pekne setri, nech stimulka je co najucinnejsia. Kedy ides najblizsie?

janemari
autor
14. jún 2010

budem sa snazit setrit a ak ma daju do kolien injekcie puregonu tak aj budem musiet.Este zajtra zbehnem na predoperacne a uz budem len oddychovat vonku na hojdacke na slniecku.Teraz ideme v piatok do centra.

jani2
14. jún 2010

@janemari - tak teraz hlavne kľud a príjemné včeličkovanie 😉 ...síce tento týždeň má byť upršaný čas ale oddychovať môžeš aj doma na gauči a na budúci týždeň už určite slniečko vylezie!🙂
...nuž a ja som už písala, že na UTZ pre KETom idem v nedeľu, dúfam, že sliznica maternice bude pekne vysoká. Zároveň budeme mať pohovor aj s embryologičkou 🙂 .

janemari
autor
15. jún 2010

jani tak budem drzat palce.Ja oddychujem asi tak,ze dnes som bola na predoperacne a vo stvrtok pojdem este na interne.A stihla som ist pozriet aj starych rodicov a potom ked ma rodicia doviezli domov mama chytila slinu na trhanie buriny tak sme vytrhali burinu zo vsadial.Ale musim priznat bolelo ma podbrusko.A to som dnes pichla len prvy puregon a vajecniky sa hlasili o pretrh.Od zajtra uz oddychujem slubujeeeeem 😎

oknosmas
16. jún 2010

janemari, ziadna burina 😠 ....s takymi vecami teraz vobec nevymyslaj a oddychuj a pripravuj sa na ten specialny den 😉

dahra
16. jún 2010

Caute,
@janemari - nezabudni pit vela vody, kukni si este v teme o OHS syndrome pri stimulacii, aby si sa tomu vyhla. Niektore baby maju pri stimulke bolesti, ja som nic necitila, mozno aj preto, ze mne nerastli foliky. Som mala ledva tri a aj tak len jedno kvalitne vajicko. Ak ta bolia vajecniky, moze byt, ze uz teraz viacere foliky pekne rastu. V piatok ti uz budu robit utz? Uz by malo byt vidno a podla poctu ti upravia aj pocet jednotiek, co si pichas - mne uz ku koncu davali davku ako pre kona. 😅
@jani2 - drzim palce, aby toto KET-ko bolo uspesne! Na tretikrat to u teba vzdy vychadza 😉

nastasia
16. jún 2010

Jane, Jani, drzim vam palce!
drahy bol dnes na spg-vysledky su super, tak aspon nieco 🙂 ale zas aby som sa prilis netesila tak ma e.coli aj enterkoka v ejakulate aj v moci. takze ho cakaju antibiotika 😒

janemari
autor
16. jún 2010

@dahra o OHSS mam kopu infosiek ale asi si to pojdem kuk.A snazim sa pit aj ked nasilu vela krazAle vcera mi bralo a mozno som aj vypila tie 3 litre.

@nastasia nebojkaj muz sa prelieci a potom sa zacnete snazilkovat o 106 😉

jani2
16. jún 2010

dahra - mňa stále neprestáva udivovať akú ty máš dobrú pamäť!...ty si snáď musíš doma viesť nejaký tajný záznamník! 😎 ...máš pravdu, 2.IVF mi vyšlo, tak snáď výjde aj toto 3.KETko
No a tiež ma neprestáva udivovať ako ten čas letí, vraj 33.tt....ešte min. 4 týždne a už aj môžeš rodiť! A vždy ma napadne tvoja sestra, ako pokročili s IVF?
nastasia - to všetko sú liečiteľné veci, tie baktérie sa poriešia rýchlo...horšie by bolo, keby SPG bol zlý. Ale to asi aj sama vieš! 😉
jane - pri stimulke som aj ja cítila vaječníky 😝 . Tento KET je našťastie miernejší, endošku necítim, len ma bolí hlava (a to je jeden z nežiadúcich účinkov tých estrogenov!) 😖

jani2
16. jún 2010

@dahra - sorry preklep, 3.IVF mi vyšlo! 😉

janemari
autor
16. jún 2010

Inak ste ma dobre doplasili stym ohss teraz mam pocit ze mai je zle,boli ma veeeelmi brucho aj ked ma boli ale to mi este konci mrcha.A mam uz pri sebe dve flase vody a pijem a pijem a pijem 😅

jani2
16. jún 2010

jane - fakt sa neplaš...tak skoro ešte OHSS nemôže byť..ten nastupuje zvyčajne až po OPU. Takže teraz ho určite nemáš!!!!!!!!!!!!...to je len doznievajúca mrcha!

janemari
autor
16. jún 2010

@jani2 dufam,ze mas pravdu ale vajecniky ma fakt bolia 😖

dahra
16. jún 2010

Caute,
@jani2 - 🙂 nuz pamatam si, mozno je to vec cviku - ako ucka pri konverzacii sa dozviem nejake info o ludoch a naucila som sa nejako si to zatriedit v hlave. Ked som pred par rokmi ucila maturantov, tak som nasla sposob, ako im pomoct vela rozpravat - pamatala som si detaily z hodin a vedela som potom, co sa opytat v komisii, aby mali o com rozpravat.
Okrem toho, kazda tu mate rozne prekonane peripetie za sebou - niekto tazsie, niekto lahsie. A ty si si fakt presla mnohym ☹, to sa neda nepamatat si. Ty a Janemari a Miminap. Hnusna endo...Aj moja sestra je na tom horsie ako ja, tak sa snazim pamatat si, co ine pisu, aby som vedela cerpat info a tak.
Inak zatial nepokrocili, stagnuje to na manzelovi, lebo este nebol na testy, tam ho doktor poslal este v marci a moja sestra je dobra dusa a muza netlaci (narozdiel odo mna, lebo moj by tiez dodnes sedel na zadku). posledne som jej vravela, nech sa mu trochu pohrozi, vsak s endo nie su srandy a roky bezia. Nechapem chlapa, co nie je schopny dat si krv zobrat v priebehu troch mesiacov a to ma robotu, ze moze hocikedy odbehnut...ech, normalne sa hnevam....miesto nej. Zatial ma endo asi v klude podla CA125, ale brucho a creva ma rovnako citlive ako pred operaciou.

janemari
autor
16. jún 2010

dahra tak dohovor sestre nech ho tam dotlaci,ved cas hra proti nej 😒

lucy778
16. jún 2010

@janemari
@jani2 obom vám držím prsty, aby to všetko dobre dopadlo
špeciálne vám:
TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
16. jún 2010

lucy dakujemeeee virusiky si rozdelime.V piatok uz snad uvidime kolko folikov sa tvori 🙂

miminap
16. jún 2010

ahojte kocky. dahra, panabeka, to strasne zletelo. viete co, ked jaenamrie terz vyjde ivf ostanem jedina najstarsia este z prvej temy endometrioza, co nie je tehu 😔 ach jaj.. jane, povedz, ako prebieha stimulka pred ket, ak sa ti chce o tom napisat? tebe vyslo 3 ivf ket alebo et?

jani2
16. jún 2010

@dahra - a na čo musí isť sestrin manžel na krv?..myslela som, že chlapi chodia len na SPG..Ja na tvojom mieste by som mu už aj dohovorila, je síce pravda, že do osobných záležitostí druhých (zvlášť do zdravotného stavu) sa nemá príliš miešať, ale tu ide o čas. Všetky vieme, že endo je hnusoba!

@lucy778 - ďakujem, ako písala Jane vírusiky si podelíme...však ich je dosť! 😉

@miminap - mne Janička vyšla až na 3.IVF (žiadne KETy som pri 1. a 2.IVF nemala)...no a teraz dúfam, že súrodenček výjde na 3.KET 🙂 Inak tá stimulka pred KETom už nie je taká drastická ako pri samotnom IVF, od prvého dňa cyklu beriem tabletky (estrogény), aby sa sliznica maternice pripravila na transfer, 14 DC idem na UTZ - tam sa skontroluje, aká vysoká sliznica je, vraj musí byť minimálne 7 cm, od toho dňa začínam aj vkladať Utrogestan. No a ak je všetko v poriadku tak okolo 19.DC sa ide na transfer...nuž a potom čakať a čakať. Nuž a aby si z tejto témičky čo najskôr odišla, treba zas nabrať odvahu a do CAR ísť! 😉 🙂 😉 KEdy plánuješ?

prahaxx
17. jún 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂

janemari
autor
17. jún 2010

@miminap nezufaj aj tebe to tentoraz vyjde,konecne musi motyka vystrelit 😉
@prahaxx dakujeme za virusiky 🙂
Tak kocky ja mam predoperacne za sebou,skoro vsetko ok a na zakrok OPU ma pustili.Takze sa budem uz len sustredit na stimulku aby vsetko islo dobre.

ma77
17. jún 2010

miminap asi nie si najstaršia sice neviem kolko maš rokov ale ja som asi staršia dievčata a ked ste šli na kontrolu po liečbe k dokimu kolko času vam dal na otehotnenie lebo som počula že endoška sa vrati a dal vam aj nejake lieky na podporu tehu?

dahra
17. jún 2010

@ma77 - Miminap tym nemyslela, zial, vek. ☹ Spominala cas, odkedy chodi na MK....
Mne by moja lekarka dala casu a casu, ale ja som hned po operacii sla do centra, kym sa urobili vysetrenia, rozhodla som sa pre "liecbu" - menopauzu a hned po skonceni som sla na IVF. Esteze tak, lebo pri manzelovych vysledkoch by sme sa snazili zbytocne.
Na tvojom mieste by som najprv zistila ci ma manzel dobry spg a potom jej sanca na prirodzene otehu - opytaj sa Katie, Iki, Lucy, Eviny, Filmushky, Prahaxx - su v teme uspesne tehulky s endo. Vsetky otehotneli tusim tak priemerne do pol roka po nabehnuti cyklu po liecbe. Niektore skor ine neskor. Takze mozno 6 mesiacov je dobry cas na skusanie, ak, samozrejme, nemas agresivny typ endo a nerozbujnie sa opat skor.
@janemari - super, platila si nieco za predoperacne? Pytam sa len zo zvedavosti, lebo v novembri na internom sa ohanali nejakym novym pravidlom, ze za predoperacne k IVF sa bude musiet od decembra platit.
@miminap - ty ides na KET? To znamena, ze mas 3.IVF za sebou? Mala si aj ET? Tak strasne ti prajem, aby sa vam to uz konecne zadarilo. Po tych vsetkych peripetiach ....
@jani2 - praveze kvoli spg tam musi ist. Mal ho katastrofalny - vsetky zleho tvaru a mizivy pocet. Doktor povedal, ze ak to takto pojde dalej, tak ziadne spermie nebudu. Tak mu kazal ist na pecenove testy - krv a este aj na urologiu - ster tusim. Asi mu vysli nejake zapalove faktory. A ako takmer kazdy chlap, snazi sa doktorom vyhybat ☹ Ved ked sa s nim stretnem, tak dame rec - posledne sme sa videli v aprili a minule, ked som bola u nasich, on tam nebol. Je to vazne a nemali by to odkladat.

zlatanka30
17. jún 2010

dahra ahojky.aj mna si pamatas???ja este nemam mrchu po liecbe dnes je to 94 den,doki mi dal norethisteron .v sobotu ho douzivam a potom by mala do troch dni prist mrcha.uvidim. 😀 inac zajtra ideme do helika pre lieky na stimulku sa bojjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm 😢

jani2
17. jún 2010

@dahra - tak keď aj manžel má taký zlý SPG, tak nech skutočne neváhajú a poriadne sa rozhýbu. Keď sa to tak vezme, tak zdravší už určite nebudú a pri tom čo si opísala aj prirodzené otehotnenie by bol zázrak! 😒 Len ich (teda hlavne jeho) poriadne posúr! 😉

@zlatanka30 - tak to už aj začneš s touto mrškou stimulovať?...tak potom nás tu bude adeptiek na // habadej! 🙂 🙂 🙂