Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
22. sep 2010

@renka1801 drzim palce TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt 🙂

renka1801
22. sep 2010

@janemari dakujem pekne

kattkaa
22. sep 2010

Ahojte dievčatá, tak som tu po dlhšom čase, nejak nebol čas no mňa čaka laparoskopia ( mam endometricke cysty na vaječníku ) a aj prefuk vajcovodov, zatial mam termín 4.10. no všetko zavisí od mršky kedy príde, lebo ten prefuk sa má robiť tesne po mrške, ale mam pocit že mi Dr. trošku zle vypočítal mršku tak možno LPR absolvujem o nejaky tyždeň neskôr, ale október ma to určite neminie. Ešte musím teraz pobehať predoperačné vyšetrenia. Už mi začínaju stresy ako to zvládnem a čo mi povie Dr. po operácii.Jaj už nech to mám za sebou a môžme pracovať na baby. Držím všetkým palce 🙂

zlatanka30
22. sep 2010

janemari dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

oknosmas
22. sep 2010

pekny den dievcata..my sa od vcera pripravujeme na druhe iui.. nikomu som to nehovorila, vieme to len my s mm.. ani sme to tak necakali, ale nakoniec som sa rozhodla ist k lekarovi a vystat si ten nekonecny rad...ale stalo mi to za to... nuz uz len cakat, ako to znova cele dopadne... 😔

zlatanka30
22. sep 2010

oknomas ajoj super nech to vide 🙂 🙂

oknosmas
22. sep 2010

no, ved snad aj vam to vyjde...mam strach..kedze to prve nevyslo.. bojim sa, ako to budem zvladat psychicky, ak nebude ani toto uspesne..viem, ze by som mala zacat mysliet pozitivne..vsak? hm...tazke...ale tak snazim sa uverit tomu, ze by to naozaj mohlo cele vyjst

zlatanka30
22. sep 2010

ja uz stimulujem nejako si to ani neuvedomujem.som v pohode v 🙂 🙂 🙂 🙂piatok mam prvu kontrolu v heliku.

oknosmas
22. sep 2010

no, ja idem v pondelok na folikulometriu, tam vyratame, kedy si pichnem pregnyl a potom pobezim na iui..takze cele to prebehne buduci tyzden a potom zasa to cakanie...

zlatanka30
22. sep 2010

neboj zvladneme to

oknosmas
22. sep 2010

jasne...co ine nam ostava 😉

oknosmas
22. sep 2010

minule iui bolo pre mna velmi bolestive..a krvacala som tak slabo cely den.. a skutocne som sa velmi nehybala potom doma... brucho som mala citlive este aj den dva po... tak som zvedava, ci aj toto bude take... no, pre to nase malicke to dako vydrzime... 😉

griska11
22. sep 2010

@janemari no myslela som na to aj ja, ze to takto nejako poriesime, neradi by sme stratili dalsi rok snazilkovanim (aj ked je to vec prijemna🙂)) a vysledok ziaden:( pockame do leta a ked nic odpochodujeme niekam do centra. Mohla by som sa popytat na vase referencie, ktore by ste odporucali? Lokalita Ba. Dakujem pekny vecer zelam

mischeell
22. sep 2010

@tinkapp no mne hneď povedali, že je to endo, tá cysta mala 13x11...teraz sa neliečim, ale odkedy som tehu, tak má už iba 7x5,5cm. Ale akurát som chorá, aj s teplotou, tak sa trápime 😢

janemari
autor
22. sep 2010

@griska11 no ja ti neporadim ja chodim do MT,ale co by som ti neodporucala v BA je Iscare.
@mischeell tak rodime spolu 😉

dahra
22. sep 2010

Ahojte,
@tinkapp - ja som nemala zvysene hodnoty onkomarkerov a napriek tomu endo mam ☹
@zlatanka30 - drzim palce, nech je stimulka uspesna a zdari sa na prvy sup a uspech zelam aj tebe @oknosmas pri IUI
@majkal - ides na kontrolnu laparku?
Ja som akurat tyzden po laparke, co ma operovali na slepak. Uz na 5. den som bola takmer fit a teraz uz je to uplne v norme. Akurat zajtra mi budu vyberat stehy.

majkal
23. sep 2010

@dahra ano, idem na kontrolnu laparku .... znova viacmenej z vlastnej iniciativy, lebo moj dr. nepovazoval za potrebne ma tam posielat 😒 Tak som si to vybavila sama.
Tebe operovali slepak? No, tak to si mala teda poriadne "nabite" teraz, vsak? A kto bol s malym a ako kojenie? Som rada, ze si OK ... tak sa s Andrejkom drzte! 😉

janemari
autor
23. sep 2010

@dahra ty si bola na operaciu 😲 waw tak to mas pestre.A ako sa ma maly?
@majkal takze sa ides dat skontrolovat? 😉

zlatanka30
23. sep 2010

dahra dakujem nejak si to este neuvedomujem zatial som v pohode.zajtra mame prvu kontrolu v heliku 😉

dahra
23. sep 2010

Caute,
@majkal - hospitalizovali ma aj s malym a manzelom, takze sme mali jednu izbu na chirurgii pre seba. Za takyto nadstandard sa na porodnickom plati 2.000Sk na noc a my sme to mali zadara 😀 😀 😀 Nemocnica nam vysla v ustrety, mozeme byt fakt vdacni. Dnes mi akurat vybrali stehy - na jednej strane mi praskla cieva, takze mam aj pri laparke riadne dlhy rez - az 4 stehy na boku, pri pupku dva a dole mi dva urobili v tej jazve po laparotomii.
Inak vybavit si kontrolnu laparku sama...hm. Drzim palce, aby sa uz nic z endosky nenaslo a povedali ti, ze vsetko je ok.
@janemari - maly sa ma dobre, ten ani nevedel, co sa s nim dialo. Chudatko - takmer tri dni zil iba na infuzkach cezo mna, ale na vahe mu to nevidno, pribral aj tak dost. Co tvoja bobulka? Ako sa ma? Uz ti presli tie nevolnosti?

janemari
autor
23. sep 2010

@dahra tak nech ste uz v poriadku a nemate ziadne komplikacie.Ja mam stale nevolnosti,len raz vacsie raz mensie.V utorok idem na preventivku k zubarovi tak to snad prezijem bez ujmy a neovraciam ho 😅

yukki
25. sep 2010

ženy, raz tu jedna z Vás-nás...spomínala názov nejakého lieku, ktorý brala popri tých injekciách...prechodnavodzujúcich...na zmiernenie vedľajších príznakov. Pamätá si to niekto? Veľmi by mi to pomohlo vedieť, musím ho mať aj keby som mala kôli nemu vykradnúť obecnú lekáreň 😝
Po necelom roku mi zas vybrali z brucha skoro 7 cm hľuzu a zas! musím tie injekcie..... 🤐

janemari
autor
25. sep 2010

@yukki ja som mala taky gel vola sa to Estreva. 🙂

yukki
25. sep 2010

Vďaka Janemari! Ale ešte tak asi pred dvomi-tromi mesiacmi spomínal ktosi čosi...tablety nejaké.... 🤐 Asi to skúsim prelúskať spätne.. 😒

janemari
autor
25. sep 2010

@yukki Asi aj nejake tablety su ale mne zabral aj ten gel.Inak ty mas teda poriadne agresivnu endosku po tak kratkom case mat taky nalez.Nerozmyslala si o antikoncepcii.

yukki
25. sep 2010

V zahraničí sa vraj využíva nejaká mierna forma "kombinovanej antikoncepcie" na toto.....Jasné, že som rozmýšľala, aj rozmýšľam, aj som rozmýšľala že nech mi už vyskubnú všetko, len keď to u doktorov nie je ako u mäsiara že "dajte mi krkovičku a karé=vyberte mi maternicu). Antikoncepcia mi tiež nerobila dobre...kedysi dávno, ale iste nie takto zle ako tieto injekcie, tieto vysávajú z ľudí všetkú radosť a nádej....že sa mením na harpyju pri nich...(také zanedbateľné voloviny ako návaly, nespavosť a prírastok na váhe 7kg/mesiac ani neriešim)

oknosmas
25. sep 2010

@yukki fuuu, to je hroza, mas celkom velke problemy s tou hlupou endoskou... fakt si vytrpis.. a uz je ti lepsie? po laparke... dufam, ze sa skoro zotavis a budes mat uz pokoj od tej hrozy.. nech ti robia radost dievcatka... drz sa.. 😉

yukki
25. sep 2010

Oknosmas ja mám dojem že nemám ani tak problém s endometriózou jak s tou jej hormonálnou liečbou 😝 . Navyše ma pri tej liečbe nej začali bolieť kĺby a kosti, dvere som musela lakťom otvárať, teraz už je to kus lepšie ale bolia ma furt. ta ja už budem len také odvápnené strašidlo po tejto ďalšej.
operácia bola v pohode, prístup v nemocnici bezchybný. radšej by som si každý mesiac dala operáciu ako injekciu 😉

oknosmas
25. sep 2010

@yukki 😉 tak nech sa to uz len zlepsuje...a injekcie..no, nech sa ti to podari dako vydrzat...

martinkatinka
26. sep 2010

Po otehotnení malo byť dobre... len sa cítim, akoby som stále zliezala z nejakého kolotoča, nemám silu vôbec na nič, jediné, čo robím je to, že sa najem a potom mi je z toho zle... Už aby prešiel prvý trimester, nech už je lepšie. Pozitívne však vnímam to, že mám malinké bruško, keďže som bola štíhla, hneď to vidieť. Dúfam, že po pôrode sa tie hnusné ložišká zas nevrátia...