Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

oknosmas
8. nov 2010

@janemari myslim, ze tvojho muza dievcata uz dostatocne pomenovali a okomentovali, teraz uz naozaj neostava nic ine, len si uzivat drobceka a tesit sa na neho..aby aj on citil, ze ho lubis.. ze niekoho ma.. bude ta velmi potrebovat a myslim,ze aj ty jeho.. tak davajte na seba velky pozor a vykasli sa na vsetko okolo.. a stale maj na mysli, ze zazraky sa naozaj deju :D drzim palce..a myslim na teba...casto... 😉

oknosmas
8. nov 2010

@janemari a ked sa niekedy budes potrebovat vyrozpravat..tak nas tu isto iste najdes... 😉

andrea12737
8. nov 2010

Ahojte kocky.
Nemate nahodou niektora skusenost s adenomyozou prip. endometriozou rektovaginalneho spektra?? Nejako sa neviem dopatrat k tomu co potrebujem, preto sa pytam na priamu skusenost s tym...Dakujem pekne 😉

janemari
autor
8. nov 2010

@andrea12737 ja mam tu skusenost,lebo ja to mam 😉 resp.neviem ci je to presny nazov ,ale mam endosku infiltrovanu do svaloviny maternice a neda sa to operovat.
Kocky dajem za podporu,je otazka casu mozno mesiaca,kedy si od neho vystahujem nabytok a veci do svojho bytiku,idem uz nekompromisne sudne ziadat peniaze najprv na mna,potom na dieta.Ked ma nato aby si vydrziaval ... tak bude mat na to aby platil aj mne.A ked neveri ze dieta je jeho tak nech si da DNA testy aspon prispeje peknou sumou do statneho rozpoctu a este aj urobi zo seba debila ked zisti ze je otec 😀

zlatanka30
8. nov 2010

@janemari ahoj.baby poznate niekto liek indonal??

janemari
autor
8. nov 2010

@zlatanka30 ja som ho brala ked som mala 6 mesacnu liecbu decapeptylom 🙂

majkal
8. nov 2010

@zlatanka30 ja ho beriem teraz, lebo po liecbe som mala kazdy cyklus dost bolestive prsia (co sa predtym nestavalo), tak som ho zacala brat a uz je to lepsie 🙂

@janemari drz sa, nebude to lahke, ale na to DNA by som sa tesila ... az potom mu padne sanka a vybabre tak akurat sam so sebou 😉

janemari
autor
8. nov 2010

@majkal presne tak,padne mu sanka a hambu si narobi 😀

andrea12737
8. nov 2010

@zlatanka30 ahoj, ja ho momentalne uzivam.. 😉

andrea12737
8. nov 2010

@janemari a ako ti to prosim ta zistili?? vraj to ukaze magneticka rezonancia, bola si na nej?

zlatanka30
8. nov 2010

@andrea12737 dnes mi ho predpisal doktor 😉 a este aj antikoncepciu na tri mesiace pokial nepojdeme na druhe ivf ☹

andrea12737
8. nov 2010

@zlatanka30 to sa da aj predpisat? je to preplacane poistovnou??? 😕 Alebo to predpisal ako tak ze si ho mas kupit? Ja ho beriem, lebo mam dlhodobe bolesti v podbrusi, vsetko je negat, aj laparoskopia vykazala len malu bezvyznamnu cystu 😒 tak teraz beriem ten indonal, ze ci nahodou nepomoze..

zlatanka30
8. nov 2010

@andrea12737 asi to predpisal tak,ze si ho mam kupit priamo u neho .mam ho preventivne pokial nepojdeme na druhe ivf

janemari
autor
9. nov 2010

@andrea12737 ano bola som najprv na magnetickej rezonancii,bolo tam nieco vidiet,ale na 100% ti to potvrdi len laparoskopia.
@zlatanka30 tak si aspon oddychnes a potom sup do uspesneho ivf

katrin21
9. nov 2010

@mariposita LSK je uplne v pohode, vacsinou zostavas 2 -3 dni v nemocke..ak nebudes mat dren, tak ani nebudes vediet, ze si na nejakej LSK bola 🙂 max. ti moze bolest vyrazat pod klucne kosti ked si sadnes, ale to z toho, ako pri LSK nafuknu brucho a ten vzduch tam par dni citit,..ale to nic nie je... ja som prezila aj cisarsky, to je horsie, to je operacia riadna..ale LSK je uplne v pohode, mozem na to chodit aj 3x do tyzdna🙂 😉

zuzancek22
10. nov 2010

@janemari ahojček, veľmi ťa obdivujem čím si si všetkým prešla , a čím si aj prechádzaš, ale nikdy si to nevzdala , keď som si tak čítala ako sa nedarilo kôli endoške, a potom to s čista prišlo samo, tak mi dávaš veľku silu aby som to nevzdala , a že sa to určite poradí aj mne .

janemari
autor
10. nov 2010

@zuzancek22 urcite sa ti to podari a to vtedy ked to budes najmenej cakat. A nieje to tak,ze by som to nikdy nevzdala,viac krat som uz chcela skoncit a mat pokoj.Len vzdy sa nieco stalo,alebo mi nedovolilo to urobit.A teraz z odstupom casu vidim,ze ten clovek /ludia ktory ma dostali na same dno si to vobec nezasluzili aby som to urobila.Mysleli si ze ma navzdy zadupu do zeme,ale ako prislo moje tehotentsvo,som zrazu vstala a vsetko zmenila.Nebyt tehotenstva ktovie ci by som uz nebola na psychiatrii.Takze treba verit.

zuzancek22
10. nov 2010

@janemari ja verím , každý mesiac, aj keď občas to nieje ružové, ale každá máme niečo , občas si vyčítam že som to začala riešiť neskoro, možno keby som išla aspon na insimináciu vyskušať skor a nie trápiť sa 4 roky s endoškou isť na tri operácie a stále si namýšľať, že to prirodzene pôjde, teraz čakám na 3 IUI, ktoré asi nevíde, ale nevadí nevzdám to ak to nevíde tak po vianociach sa objednám na IVF.

janemari
autor
10. nov 2010

@zuzancek22 vies ze aj ja som si to vycitala,ze preco som to neriesila skor?Najprv som si myslela ze len co vleziem s chlapom do postele bude tehotna.Mala som problemy s mrchou,ktora bola strasne bolestiva a silna.Ale moja byvala dokina povedala:po porode sa to zmeni.Ked sme sa zacali snazit o babo,stale mala dokina cas a len skusajte skusajte.Ked sa to ani po roku nepodarilo dokina skoro nic nerobila.Nechala som to tak a cakal som a stracala cas.Nakoniec som zmenila dokinu a islo to rychlo:vysetrenia,laparka,pol rocna liecba,nekonecne cakanie na mrchu a zase len skusanie prirodzene,potom prislo ivf a nic.Potom som si povedala ok pojdem este na KET a ked to nevyjde kaslem na to.Aj ked mi mrcha meskala neverila som zeby som mohla byt tehotna a pozri.Takze nic si nevycitaj,si este mlada,ja som to v tvojich rokoch este neriesila.Takze priprav sa radsej psychicky na ivf a bude dobre 😉

zuzancek22
10. nov 2010

@janemari mam dotaz čo je to ten KET ?

mariposita
10. nov 2010

@katrin21 Dakujem za povzbudenie, vies ja som v zivote ani v nemocnici nebola, takze mam z toho des 🙂

janemari
autor
10. nov 2010

@zuzancek22 to je vkladanie rozmrazeneho embrijka.To sa robi,ked ivf nevyjde a mas este zamrazene embrijka tak ti ich vkladaju.

janemari
autor
10. nov 2010

@mariposita neboj ani ja som do vtedy na nijakom zakroku nebola.A viac a trapilo ako to v nemocnici vydrzim,ako samotna laparoskopia. 🙂

gombicka
16. nov 2010

kazdy mesiac si robim nadeje, ze uz to musi vyjst...a zase nic, ako aj teraz. No asi neostava nic ine, len sa pozbierat, najst posledne zvysky nadeje a verit, ze ten dalsi to uz vyjde...@janemari - mozem sa spytat, kolko mas rokov? tvoj pribeh naozaj dodava nadej.

gombicka
16. nov 2010

@janemari
mozem sa spytat, kolko mas rokov? tvoj pribeh naozaj dodava nadej.

janemari
autor
16. nov 2010

@gombicka mam 31r 🙂

gombicka
16. nov 2010

@janemari presne tolko mam aj ja...no bohuzial stale bezdetna a bez akejkolvek vidiny coskoro byt...

janemari
autor
16. nov 2010

@gombicka nezufaj to som si hovorila aj ja.Prognoza na prirodzene tehu ziadna,ivf nevyslo a posledna sanca ktoru som davala bolo ket.A vidis ako to nakoniec dopadlo 😉

zuzancek22
19. nov 2010

@janemari ahojček, ako sa ti vodí, ako prebieha tvoje tehotenstvo?

janemari
autor
19. nov 2010

@zuzancek22 ahojky no tehu zatial bez vaznych problemov.Tvrdlo mi brusko,ale papam magneziove tabletky tak je to v celku ok 🙂 A co ty?