Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

tatianatvar
23. okt 2011

@pici dufam aj ja 🙂 prva injekcia je zatial v pohode, citala som, ze to byva hrozne - nespavost, navaly, bolesti hlavy, ale u mna je to zatial v pohode, sem tam poboli hlava - inak nic. Ale som celkom optimisticka, konecne po roku a pol zistovania pricin aspon viem, na com som.

pici
23. okt 2011

@tatianatvar jasne a zase 4 injekcie sa daju zmaknut

yukki
23. okt 2011

Dajú, aj 6 sa dá...aj dva razy po sebe

zuzulik160
23. okt 2011

Ahoj, baby som tu nova registrovala som sa este len tento mesiac. Tema ma zaujala kedze som zmenila gynekologa a ten novy ma podozrenie na endometriozu. Ako zistim ,ze ju mam? Uz dva krat som potratila lekar si mysli ,ze prave toto moze byt problem.

tatianatvar
23. okt 2011

@zuzulik160 tak uplne presne sa to da zistit len laparoskopicky

janemari
autor
23. okt 2011

@tatianatvar vitaj v našej téme a ja som bola rovnaký prípad ako ty,aj mne doktorka tvrdila že som v poriadku/napriek nenormálne bolestivej a silnej mrche/,nedarilo sa otehotnieť /tvrdila,že sa nemusím báť ,že budem rodiť a rodiť/.Nakoniec som zmenila doktorku a tá mi už po 2 mesiacov u nej vybavali rôzne vyšetrenia a laparka potvrdila endošku 4 stupňa,adenomyozu,poškodenú maternicu,tak som bola v poriadku 😠 tak som podstúpila liečbu decapeptylom a bolo to celkom v pohode troška náladovosť a návali tepla ,ale nakoľko liečba bola v zime aj mi to vyhovovalo 😀
@zuzulik160 ako ti už napísali potvrdiť,alebo vyvrátiť to môže len laparka.

tatianatvar
23. okt 2011

@janemari dakujem za privitanie 🙂 vidim, ze u teba bola liecba uspesna, kedze mas miminko

janemari
autor
23. okt 2011

@tatianatvar nie nebola úspešná,po liečbe sme sa snažili prirodzene a ked to nešlo išli sme do centra,IVF nevyšlo ale hne po nom som otehotnela prirodzene. A to musím povedať,že prirodzené tehu podľa lekárov nepripadalo do úvahy a IVF malo max.30% na úspech s mojou diagnozou.

ma77
24. okt 2011

@tatianatvar ahoj tak to ti verim že si paf z toho ja tiež som nemohla otehotniet a môj gynekolog mi stale tvrdil že nevidi problem že som ok a ked som šla na lsk kvôli vyš.pr.vaječnikov tak mi zistili endo a to som nemala žiadne priznaky bolesti nič tak som ostala riadne prekvapena 😲 😲 😲

tatianatvar
24. okt 2011

@ma77 ja som mala strasne bolesti tak 3 roky dozadu, vtedy som vkuse za nim chodila, mne bolo strasne zle, skoncila som na pohotovosti a byvalo mi na odpadnutie. To trvalo asi pol roka, potom sa to utlmilo. Tak on to neriesil, ze ked to prestalo, tak to nic nie je. A novy gynekolog mi povedal, ze by som neverila, ale telo si dokaze na bolest zvyknut a ako je vidiet, mal pravdu.

nikol18
24. okt 2011

@tatianatvar tak vitaj v klube...mne tvrdil lekar ze som ok skoro 7 rokov, bolesti su normalne, som moc citliva a po porode to vraj prejde...skoncila som tak, ze v priebehu 9 mesiacov som absolovala 6 operacii, 2 vyvody z tela a to ma 2x zachranovali lekari v poslednej chvili...teraz cakame na IVF, tak dufam, ze uz sa k tomu dostaneme, lebo zase sa mi nejaka mrska cysta urobila na vajecniku...
drzim moc palce, aby liecba zabrala...ja som mala decapeptyl aj zoladex (dokopy 8 mesiacov), nebolo to ktovieako prijemne, ale dalo sa prezit 😉

tatianatvar
24. okt 2011

@nikol18 dik, zatial je liecba v pohode, tak uvidime. A ten doktor po tom vsetkom co Ti povedal? Riesila si to s nim nejako? Ved to je teda slusne zanedbanie zdravotnej starostlivosti. Velmi velmi drzim palce, aby IVF vyslo.

bobsent
25. okt 2011

@martinkatinka detto...pred a popôrodené komplikácie ma tiež odrádzajú...a vek..malý mi trval 8 rokov čo budem kedy ešte rodiť?! a aj tak sa mi to hneď vrátilo 😠
@yukki tak toto si hovorím teraz aj ja...len po radikálnej oper. zase treba brať hormóny, lebo budem v prechode stále 😖 a veru mne po klimaktériu aj moč unikal a tak...
dofrasa už by mali niečo vymyslieť na túto chorobu!!!
mne dr. povedal že už vo svete sa výskumy zastavili lebo nevedia nič nájsť. že to vymyslel čert. plne súhlasím.

bobsent
25. okt 2011

@sabinovcatko no tak to som sa nepotešila...gestagén som brala len 1 mesiac, tiež je to neúčinné na silnejšiu endo..nech to aspom tebe zaberie

yukki
25. okt 2011

@bobsent aj tak si myslím, že prirodzený prechod nemôže prebiehať takto ako keď do ženy bez rozdielu veku, hmotnosti, bez ohľadu na akékoľvek individuálne parametre (hormonálny profil má každá z nás iný) narvú rovnakú pre istotu MEGA dávku látky ktorá má účinkovať na mozgové centrá.... vezmi si len ako sa nastavuje narkóza, ako sa citlivo nastavujú takmer všetky lieky... a napokon, nebola by si V prechode ale za pár týždňov už aj PO prechode - čo teda netvrdím, že je lepšie 😒

nikol18
25. okt 2011

@tatianatvar ja som na neho aj dala podnet...aj potom na dalsieho lekara, ktory s tym nic nerobil...ale ocividne urad pre dohlad ma za to, ze vsetko bolo ok a moju staznost neuznal...

janemari
autor
25. okt 2011

@nikol18 ty si to dala na úrad? Aj mne hovorili,aby som dala doktorku na úrad za zanedbanie zdrav.starostlivosti ,ale nemala som chuť sa ťahať po úradoch lebo som vedela,že aj tak sa postavia za lekárku. To že som mala roky nenormálne bolesti a krvácanie,nezaberali ani dva ibalgáče 400. Výsledky onkomarkerov 150 boli podľa nej v pohode aj ked normál je /0-35/ a neposlala ma na žiadne vyšetrenia.Onkogyn. mi vybavila známa. Moja dokina tvrdila,že ona nemá čo s tým urobiť,žiadne vyšetrenia neexistujú. Ked som prešla k novej dokine,urobila mi vyšetrenia s krvi,sono,magnetickú rezonanciu a nakoniec laparku a to stihla v priebehu necelých 4 mesiacov a moja bývala dokina nerobila s tým nič cca 7 rokov. 😠

nikol18
25. okt 2011

@janemari ja som tiez zvazovala, ci to mam dat alebo nie, no mne este aj lekari, ktori ma operovali tvrdili, ze tam je jednoznacne zanedbanie zdravotnej starostlivosti a urcite nech to dam...dokonca ze je to aj na zalobu...tak podnet som dala, vysledok uz vies...nasrata som bola strasne, lebo nejaki idiotski lekari ti znicia zdravie a vsetci sa tvaria, ze je to ok...no a co sa zaloby tyka...ked som zistila, co by ma este za peripetie cakalo a aj tak je vysoko pravdepodobne, ze lekari si budu drzat navzajom strany, tak som to nechala uz tak...

tatianatvar
25. okt 2011

@janemari ja som zmenila lekara a o tyzden som uz bola na operacnom stole.

martinkatinka
25. okt 2011

@nikol18
@janemari
Ja som zase písala sťažnosť na doktora, čo ma operoval... tiež sme sa nikam nedostali, pritom to bolo jasné ako facka, v pooperačnej správe čierne na bielom, že vybrali celý vaječník, sono ukázalo, že mám oba.... no tak čo, narástol??? Aj tak nič!!! Je to biela mafia....

milagros14
25. okt 2011

@martinkatinka prosim ta a kde ta operovali ja som tiez okres cadca a som po poslednej laparke 3mesiace a mam stale bolesti tiez si myslim ze mi to odflakli dok.mi urobil sono a stale tam nieco mam a uz teraz rozmyslam ak budem musiet ist znova tak kam_?

martinkatinka
25. okt 2011

@milagros14 - v Čadci,ale ešte pred troma rokmi, doktor Ševčík, neatestovaný mladý lekár...teba kto operoval? Ten lekár, čo mňa, ten už tam dávno nie je...

janemari
autor
25. okt 2011

Keby som nebola začala riešiť dieťa tak by som sa asi nikdy nedozvedela čo je somnou a nič by sa nerobilo. Najhoršie na tom je , že endoška dokáža napáchať škody ktoré sa nedajú zvrátiť. 😠 A je to aj u rakoviny,viacerý ľudia z môjho okolia sa chodili sťažovať,že majú zdrav.problémy a lekári ich vždy odbili,dokonca aj nazvali simulantmi.Neprešlo mnoho času ako prestali po lekároch chodiť a zistili im rakovinu v rozsiahlom štádiu a za pár mesiacov umreli. 😖

99azura99
26. okt 2011

ahojte baby, pls potrebovala by som poradit. Som meiac po laparke- mala som endosku. Pred tyzdnom mi koncila prva mrcha po laparke a teraz som znova zacala krvacat 😒 som z toho nejaka zmetena, ci je vsetko v poriadku.

janemari
autor
27. okt 2011

@99azura99 ťažko povedať čím to je.Môže to byť ešte z hormonov. Uvidíš či sa to bude opakovať,ak áno tak chod k doktorovi.

cimika222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatianatvar
28. okt 2011

Baby a to je normalne, ze mam pocas liecby mrchu? Nema to negativny vplyv na priebeh choroby?

pici
28. okt 2011

@tatianatvar ano teraz si len zacala. vynechanie menstruacie je "len" mozny vedlajsi ucinok.. ja som po prvej injekcii tiez mala potom 9 mesiacov nie

yukki
28. okt 2011

@tatianatvar je to normálne...ale vplyv netuším 😒

nikol18
28. okt 2011

@pici ahoooj, no co ty ako sa mas?