Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liviaf14
29. dec 2009

na cukrovú vodu od 24 tt do 28tt. dalo sa to vypiť, nebolo to nič strašné.
ja som sladké veľmi nejedla v prvej polke tehu, celkovo veľmi nesladím a tak. ale teraz, keď som vedela, že nesmiem, tak zrovna som mávala chuť na sladké, ale to len občas. 😅

ika33
29. dec 2009

Vanesska, gratulujem. A držím palčeky. 😉

vanesska
29. dec 2009

dakujem Ika! 😵

janemari
autor
29. dec 2009

Tak babule pomaly som spat.Dufam,ze je po katastrofalnych problemoch a ja sa dostanem k prirodzenemu snazilkovaniu a ak nie ideme do centra.

Gratulujem este raz novym tehulkam a prijemne tehulkovanie. 🙂

lucy778
29. dec 2009

Ahojte,
ja vás teraz len čítam, nie je veľmi čím prispieť. Som zvedavá ako dopadne naše snažilkovanie, lebo tento cyklus sme si fakt dali záležať, žiadne mrhanie času ani plodných dní 😀 Len ma tak divne pobolieva v podbrušku, ale to ešte budú možno dozvuky tých tabletiek a injekcií 😝
Na 14 DC mi bral doki krv na hormonálny profil, výsledky mi diktoval len to telefónu, ale zdôraznil mi, že mám veľmi vysoký estradiol - neviem teraz či to je dobré alebo zlé 😕 , keď on je taký domotaný večne....asi ho popýtam tie výsledky a keď pôjdem zase za dr. čo ma operoval, tak mu ich ukážem.

Katie - krásne, tak už to máš potvrdené aj od dokiho, ešte raz blahoželám.a nepreháňaj to s tým upratovaním, radšej sa šetri 😉

Jane - aj ja dúfam, že všetko zlé ťa už postretlo, si to vydržala to je super a veľmi ti prajem, aby si si už konečne mohla vydýchnuť a užiť si pohodu.

filmushka
29. dec 2009

ahojte Endacky 🙂
co to tu nevidim zase nejake to tt pri profiloch pribudlo, normalne ze supeeeeer
tesim sa s Vami, krasne vianoce ste teda mali. Katty a Vaness gratulujem a vytesujem sa 😵 😵 😵

majkal
29. dec 2009

ahojte dievčatá,

tak po skeptických príspevkoch sú tu dve strany krásnych správ 😉 je to naozaj super, lebo všetky, ktoré ešte len čakáme na // a poctivo snažilkujeme (teda ja už nie, ale o pol roka zasa začnem 🙂 ) tým dostávame úžasnú silu a nádej, že všetko je možné 😉

Aj ja všetkým čerstvým tehuľkám zo srdca gratulujem a prajem vám aby ste prežili krásne, bezproblémové a nezabudnuteľné tehotenstvo 😉

No, ja teraz už piaty deň špiním 😒 .... neviem, či je to normálne ... ale zatiaľ nerobím nijakú paniku ....
Rozhodla som sa konečne k radikálnemu kroku - zmene gynekológa a opýtala som sa lekára, ktorý mi robil laparku a vlastne zistil endo, či ma nevezme do svojej starostlivosti. Takže po novom roku, pred druhou injekciou sa mám u neho hlásiť. On má špecializovanú gynek.ambulanciu - myslím, že horší než ten môj doterajší dr. nebude ... tak hádam som urobila dobre 😉
Zatiaľ sa cítim fajn, už som aj takmer zabudla, že som na nejakej injekcii bola, akurát v noci začínam cítiť striedanie horúčavy a zimy ... ale ešte sa vyspím v pohode 🙂

Tak sa všetky babuľky držte, snažilky úspešne snažilkujte a my, ktoré sme "injekčné" to nejako vydržme, nech nám to čím skôr ubehne, aby sme mohli snažilkovať aj my 😉

Pekný večer všetkým 😎

majkal
29. dec 2009

hej a ešte som zabudla .... nemali ste v čase liečby chuť na sladké? .... ja brutálnu 😀 ja už som doma pojedla všetky vianočné koláče 😀 ... no, musím ubrať, lebo za pol roka bude zo mňa gulička 😝

filmushka
29. dec 2009

majkal a ake injekcie beres? ja som v decembri dobrala lucrin,mala som 6 inj. ale ziadne mimoriadne "stavy" som nemala, obcas nejake navaly, obcas nespavost, ale tak ako tu niektore pisali o tych priznakoch... vobec, netreba na to vobec mysliet, lebo ked sa clovek stale sleduje, neni to nic moc.... ale myslim, ze nespavost bola najhorsia :(
drzim ti palce silno, aby ti to skoncilo cim skor!
PS: neposlem ti este vianocne kolaciky? my este mame (suhajdy fajne a grilaz ...) 😀

majkal
29. dec 2009

filmushka - ja tiez beriem Lucrin 🙂 ... ďakujem za povzbudenie, dúfam, že ten polrok ubehne ako voda .... zatiaľ ako vravím je to v pohode ....
Takže Ty teraz čakáš, kým sa Ti telo znova naštartuje, však?

no, a tie koláčiky .... je to od Teba milé 😝 , ale o chvíľu je tu Silvester - na nový rok má svokra aj moja mamina narodeniny, 3.1. zasa narodeninkuje môj manželík, takže bude koláááááčikov ešte dosť 😀 😀 😀 .... a to radšej nepokračujem ďalej, lebo do konca januára máme ešte troch oslávencov 😀

filmushka
29. dec 2009

inac s tymi kolacikmi opatrne, lebo nabeh na priberanie tu je z tych inj, ale zase na druhej strane je to indivindi...
tak je to na tebe 🙂 aby si na nam tu nestazoval niekto, ze pribral 😉 ale neboj, ubehne ti to ako voda, ja som zacala v juli a uz je po 😵 ano, teraz cakam na kramy 🙄 ale ako sa to tu roztehulkovalo, tak sa tesim 😵

majkal
29. dec 2009

tak posnažím sa ... ale myslím, že nejaký hrozný nábeh kíl nehrozí .... ja mám stálu hmotnosť dlhé roky, a nič na tom nezmenila ani HAK, tak hádam, to bude tak aj teraz ... 🙂
tak prajem aj Tebe aby si sa v čo najkratšej dobe pridala k tehuľkám 😉
som zvedavá, keby Ti príde mrcha .... ako to je po lucrine - aj keď samozrejme je to "indivindi" 😉 ... ale tak máme aspoň niečo spoločné 😀

janemari
autor
29. dec 2009

majkal ale zase je to dobra vyhovorka ze to ja sa neprejedam to tie injekcie 😀

majkal
29. dec 2009

jane ... to máš pravdu .... má ta liečba aj nejaké výhody 😀 .... aj keď som "náladová" tak sa mám teraz na čo vyhovoriť ... ale nemôžem to zneuživať 😝

janemari
autor
29. dec 2009

Kto bude okrem nas vediet ze to zneuzivas 😉 No ja som pocas liecby skor schudla ale po liecbe rapidne pribrala ☹

katie233
30. dec 2009

Pekný deň 😉. Majkal, ja som brala injekcie diphereline. A neviem, či to bolo spôsobené nimi, ale aj ja som mala strašnú chuť na sladké 😀. A pekne som aj pribrala. Ani po liečbe sa mi nepodarilo zhodiť nadbytočné kilogramy 😖. A teraz sa mi už ani nepodarí 😀. Chudnutie sa odkladá.

Ja mám dnes nariadený oddych, po včerajšku si nič iné ani neprajem. Dúfam, že to už nikdy nezažijem 😝.

ika33
30. dec 2009

Ahoj ahoj všetkým.

No ja som tiež počas liečby mala rôzne chute ale snažila osm si dávať pozor. Ja som potom ale pribrala po liečbe, ale už to je dole. 😀 Našťastie.

Teraz som si dal nové predsavzatie, že to pôjde ešte nižšie a začína od nového roka chodiť do fitka. Som zvedavá do kedy mi toto predsavzatie vydrží. 😅

zvedava17p
30. dec 2009

Ahojte,

mali ste niekto prejav liecby aj staly krvavy vytok?...totizto,som po injekcii mala ovela silnejsiu a dlhsiu menstruaciu ako normalne (a to ani bezne nie je slaba) a doteraz mam krvavy vytok a to som uz 14 den DC

majkal
30. dec 2009

zvedava: a ty uz mas po injekcii? ... lebo mne dali injekciu na piaty DC .... a na 14DC som zacala slabo krvacat, ci skor spinit a spinim doteraz .... tak neviem, som zvedava kedy to prestane. ... takze nie si sama 😉

majkal
30. dec 2009

ja som vlastne za 16 rokov mimo cyklu nikdy nespinila ani nekrvacala .... takze u mna je to novinka a pripisujem to injekcii ....

lucy778
30. dec 2009

zvedava - ak si dobre pamätám, tak berieš decapeptyl depot. ja som ho tiež brala,prvú injekciu mi pichli po mrche vo februári a počas liečby som nemala ani krvavý výtok, ani som nešpinila, nič. Po poslednej 5.injekcii mi menštruácia došla asi až po 3 a pol mesiacoch. Prvé dva cykly po liečbe som mala ok, uplne bez bolestí ale tretia mrcha mi už dala zabrať, nielen bolesťami, ale najmä silou krvácania.

majkal
30. dec 2009

katie: takze uz mas doupratovane? .... tak len pekne oddychuj .... ja som si to zazila v maji, ked som prerabala synovu izbu a cast kuchyne .... doteraz nemam vysparovanu podlahu 😀 ... ale kaslem na to .... mozno raz 😝

mirip
30. dec 2009

ja som mala počas celej liečby endo menzes, už som to písala tu a nič sa nedialo, asurát som mala menzes na hodinu presne...a som tu a mám malú 😵 ono každý organizmus reaguje inak na injekcie tak isto aj na tehotenstvo

majkal
30. dec 2009

ika: ja si radsej taketo predsavzatia nedavam .... dlho by mi to nevydrzalo .... ja mam navyse doma aj osobneho trenera, celkom zadarmo .... ale do posilky ma nedostane 😀 .... este taky aerobic zvladnem, to ma celkom bavi ... ale posilka ... tak to nie 😝

nastasia
30. dec 2009

ahojte baby,
chcem sa opytat ci ste niektora mali v suvislosti s endometriozou problemy s travenim, mna obcas tak neprijemne boli brucho ako keby spodok, ale ked sa mi podari ist na wc tak to vacsinou prejde. ale su to take stavy, ze ma pritom oblieva horuci pot no neprijemne. dnes v noci o tretej som sa zobudila na silnu bolest v podbrusku-presne v strede brucha a zaroven krce ako keby v crevach, co ma dost prekvapilo, ze to bolo naraz. tiez ma oblieval pot no myslela som si, ze uz pojdem na pohotovost. mam 5.den menzes tak mi to prislo divne ta bolest lebo na 5.den uz take bolesti nezvyknem mat. isla som na wc tam tie bolesti pokracovali o piatej rano to zrazu prestalo a konecne som zaspala. no proste otrasna noc. taktiez ma cele brucho palilo zvnutra. neviem co si mam o tom mysliet ci to moze nejako suvisiet s endo alebo nie.

babulina
30. dec 2009

nastasia nechcem, strasit ale toto bol stav aj u mna tesne pred laparkou, pokial ti bude tak nevolno urcite chod na pohotovost, moze to byt endo cysta ktorej stopka ti obkruti vajecnik a moze ho roztrhnut, je to bolest jak dve svine, urcite to nepodcenuj a casom sa to iba stupnuje, ja som to podcenila a nakoniec ma viezla zachranka rovno na operacku ☹ , ak by si nieco potrebovala tak kludne mi napis aj do IP

liviaf14
30. dec 2009

ahojte 🙂
nastasia, tak ja som toto mávala pri posledných menzesoch pred laparotomiou. asi pol roka pred ňou. kŕče v bruchu, hnačky, studený pot a oblievanie horúčavou....... brrr... následne po takýchto menzesoch mi bola nájdená 5 cm cysta a o mesiac a pol som už mala laparotomiu a odvtedy menzes býval omnoho viac v pohode a bez kŕčov, len občas mierne boli. ja som kŕče mávala väčšinou zo začiatku menzesu, ale postupom času aj na tie neskoršie dni, to je jedno kedy sú. niekedy dokonca aj potom v Ďalšie dni cyklu, okolo stredu cyklu.

nastasia
30. dec 2009

ahoj babulina,
vdaka za odpoved, ja som bola na lsk v juli, kde mi bola zistena iba minimalna endo a cysty som nemala ziadne. teraz v novembri som bola u dr. co ma operoval a ten nic nevidel na utz takze ziadnu cystu by som nemala mat. este ma napadaju zrasty tych som mala velmi vela, ale odstranili mi ich. jedine, ze by sa nove vytvorili, ale na crevach som ich nemala. tak ja uz neviem... 😕 na pohotovost velmi nechcem ist pretoze na utz nebudu nic vidiet ako vzdy a potom ma povazuju za hypochondra 😒 v januari pojdem k svojmu dr. i ked asi aj tak nic nevyriesim lebo on mi hned navrhne IVF. uz len dufat,ze sa mi podari rychlo otehotniet a to mi pomoze/

majkal
30. dec 2009

nastasia: mne na laparke tiez nezistili ziadne cysty, dokonca ani zrasty len loziska endo. Ja zvyknem mať hrozne krče keď dlhšie nejdem na "veľkú" .... potom, keď sa mi to podarí, tak sa tie kŕče uvoľnia .... takže so stolicou mám posledné mesiace dosť veľké problémy, nastúpia mi také kŕče, že sa v robote zvýjam na stoličke ☹ ... a pritom je jedno či mám MS alebo nie .... ale či to mám pripisovať endo, tak neviem ... možné to je, keďže ja mám endo extragenitalis .... a takisto ma pália močové cesty .... ešte stále, aj teraz počas liečby 😒 ... vkuse nutkanie na močenie, keď idem na záchod, tak to potom vždy prejde .... a tak stále dookola 🙂

nastasia
30. dec 2009

fuuha, vidim teda, ze nie som sama. ja som tiez v noci myslela, ze cikam ziletky ☹
livia, ja mavam tie bolesti uz tiez hocikedy, teda na zaciatku menzesu dost silne, potom cez ovulku a zasa tyzden pred menzesom. no takto na konci menzesu uz bol klud vacsinou. po lsk som mala tri mesiace ako tak pokoj a teraz 5 mesiacov po lsk mam pocit, ze je to asi aj horsie 😒 sme dohodnuti s dr. co ma operoval, ze ak sa mi do 4 mesiacov nepodari otehotniet tak asi dalsia lsk.
livia a tehotenstvo ti pomohlo? mavas nejake bolesti ako si mavala predtym alebo nie?