Endometrióza a otehotnenie

gagirl
24. sep 2013

Ahojte kocky..Tie co ste mali zistenu endometriozu podarilo sa vam prirodzene otehotniet,alebo len umele oplodnenie..diki

karolina06
24. sep 2013

Ahoj, keď mi môj doktor išiel povedať diagnózu tak začal slovami ,, nie je to rakovina, ale podľamna je to väčšia pliaga , je to endometrioza " v tej chvili ma na smrť vystrasil... Podstupila som zákrok mala to byt laparo. Ale endometrioza. Bola tak rozsiahla, ze ma rozrezali úplne komplet, potom pól roka injekcie a liečba ... Po roku od operácie som spontánne otehotnela v 6 t som začala krvacat, v 8 t zase, v 13 opäť brala som veľa liekov ale maly je na svete a prajem aj tebe veľa síl určite to ide aj spontánne. Len dávam lekárovi za pravdu endometrioza je veľká pliaga ktorá nás tajne ničí

gagirl
autor
24. sep 2013

@karolina06 Ahoj..Ja mam v maji diagnostikovanu endometriozu len lahkeho stupna..na upone maternice..liecbu nedali ziadnu kedze este nemam dieta a skusame uz druhy rok..tento mesiac sme bolina iui..a cakame na schvalenie ziadsoti na ivf..aj ked by som radsej chcela prirodzene ale neviem kedy by sa podarilo..a kedze mam uz 37 nemozem moc dlho cakat..

jaja9891
25. sep 2013

@karolina06 ahoj,tak tvoj prispevok povzbudil aj mna,tiez mam endometriozu,viem to od aprila a mam aj plno zrastov vraj,len nechapem preco mi ich neodstranili,ani priecodnost vajickovodov mi neskontrolovali....a vraveli,ze prirodzene neotehotniem,teraz mam polrocnu liecbu v umelom prechode a potom ma posielaju na IVF,ale ja chcem prirodzene,este sme sa o to ani nepokusili a mam 24... snad sa stane zazrak,aj ked som zufala z toho.... neviem ako dalej...

radkanika
25. sep 2013

Ahoj, snad vas potesim...ja som prekonala endometriozu, ked mala dcerka 2 roky, mala som cysty v takom stadiu, ze bolo nutne jeden vajecnik uplne odstranit. Bola som na laparoskopii. Potom pol roka hormonalna liecba, priserne cosi, naladovost neskutocna, ziapala som po manzelovi i malej, chudata moje. Potom sme sa snazili o babo a nic, chodili sme aj na vysetrenia a lekar vravel, ze teoreticky by som otehotniet mohla, nevidi problem, vraj druhy vajecnik preberie funkciu i toho odstraneneho. A odporucil nam asistovanu reprodukciu, to som ale ja nechcela. Predstava miliona vysetreni, injekcii atd., no proste nie. Sme sa na to vykaslali, ze uz aspon jedno dietatko mame a nevadi. No a cuduj sa svete, pred 5 tyzdnami sa mi narodil syncek 🙂 (dcerka mala 5 rokov, ked som otehotnela)...a otehotnela som uplne prirodzene, prestali sme sa snazit a samo to prislo. Takze ano, sanca je. Joj a aby som nezabudla, neviem ci to k tomu dopomohlo, ale posledny rok pred otehotnenim som dost zmenila stravovanie, drzala som dukanovu dietu :D cize takmer ziadne tuky, precistovanie organizmu...verim, ze toto tomu velmi dopomohlo. Drzim prstiky.

jaja9891
25. sep 2013

@radkanika ked mne ani nadej nedali a neviem preco mi nechali zrasty a neodstranili ich a co sa tyka tej liecby,hroza,tiez naladovost,navaly,nervozita a po kazdom kricim... a tiez nechcem umele a vsetko to okolo,ale bojim sa,ze to psychicky tolko rokov skusat nezvladnem :(

lubkagro
25. sep 2013

@gagirl ahoj, mne tiez diagnostikovali v auguste 2010 endometriozu vajickovody, maternica a este aj na brusnej dutine z vonka a ja som nechcela liecbu tak sme skusali a podarilo sa vo februari 2011 otehotniet, bola som rizikova mala som problemy a nakoniec sa aj maly narodil z nizkou porodnou hmotnostou normalne donoseny ale je zdravy a ked som si dala vysetrit placentu tak mi doki povedal ze maternica bola nedostatocne vyzivovana . Treba skusat. 😉

radkanika
25. sep 2013

@jaja9891 jasne,ze zvladnes...nadej je vzdy, nik ti ju davat nemusi, pokial ty tomu veris, je tam!!! poznam pripady, kedy lekari jasne povedali, ze dieta mat nebudu a mali. Ale psychika robi vela a stravovanie naozaj tiez. Musis byt v pohode, hlavne sa poriadne doliecit a uzivat si zivot s radostou.

moon1979
25. sep 2013

@gagirl jasné, nevedela som, že ju mám, potvrdilo sa to až keď som otehotnela a po sekcii to potvrdili aj výsledky z histologie ... 2x na prvýkrát som otehotnela aj napriek tomu, že mám len jeden vaječník 🙂 takže netreba zúfať a treba myslieť pozitívne 🙂

@jaja9891

gagirl
autor
25. sep 2013

@radkanika
Dakujem pekne..ja verim ze by sa podarilo aj prirodzene..lebo okrem toho ze mam endometriozu ale iba malu tak inu diagnozu nemama ..ani mnazel..len kedze mam uz dost rokov nechcem moc dlho uz cakat..v decembri budu dva rojky co sa snazime..asi by bolo treba naozaj prestat sa snazit..🙂

gagirl
autor
25. sep 2013

@lubkagro dakujem pekne..budeme skusat dalej..verimze coskoro to vyjde..)

gagirl
autor
25. sep 2013

@moon1979 dakujem..🙂

junova
25. sep 2013

Ahojte, chcem vas povzbudit. V marci 2008 mi robili laparoskopiu kvoli cyste na vajecniku. Nahodne pri nej zistili ze mam endometriozu. Aspon som pochopila obrovske menstruacne bolesti, ktore ma trapili kazdy mesiac. Lekar mi po operacii povedal, ze mozno nebudem moct otehotniet prirodzenou cestou. A viete co sa stalo? O rok neskor som opet bola v nemocnici, tentokrat v porodnici🙂 otehotnela som prirodzene behom dvoch mesiacov. O styri roky neskor som rodila zase, opet som prirodzene otehotnela🙂 takze zazraky sa deju, zelam vam aby vam vsetkym s touto diagnoznu to vyslo tak ako mne🙂

dreamer1
25. sep 2013

Nepodarilo sa 😢 vela rokov sme sa snazili...endometrioza,je dovod na umele oplodnenie,teda na schvalenie preplatenia umeleho...Poistovna preplaca do 39 rokov 3 pokusi.ale vela zalezi aj na tom kde sa endometrioza nachadza.

mirkacik
25. sep 2013

ja mam tiez diagnostikovanu endonetriozu...v 20 rokoch mi ju diagnostikovali a dva krat som bola na laparoskopii..s priatelom-uz ex sme sa 8 rokov dufali ze sa mozno zadari a nic...a s terajsim priatelom som otehotnela po 3 mesacnej znamosti 🙂 takze silno drzim palce a nezufaj

radkanika
26. sep 2013

@gagirl no vidis a ja som mala endometriozu, jeden vajecnik, placentu uplne dolu a este manzel tak lenive spermie, ze ked sa nam prvy krat podarilo otehotniet na supu, manzelov lekar len cumel, ze nechape :D no a ked sa to za vsetkych tychto podmienok podarilo druhykrat, ked sa pridruzili tie moje diagnozy, povaujem to az za zazrak. Tak hlavku hore 🙂

babulina
26. sep 2013

@gagirl ja sa pridavam k tym co otehotneli prirodzene, aj ked v pripade prveho dieta (ktore sme pocali hned po ukonceni liecby z prveho cyklu) nam lekarka pomohla, tym ze urobila folikulometriu aby sme vedeli kedy sa snazit a vyslo to na prvykrat, druheho boba ani neviem ako sme sa k nemu dopracovali 🙂 drzim paste
a pre info ja som mala tazky stupen endo, a este niektore mensie loziska mi ostali po laparke lebo sa nedalo odstranit skrz cas, plus zobrali mi jeden vajecnik 😒

ivec16
26. sep 2013

@jaja9891 mne tiez neodstaranovali zrasty, vajecniky mam zrastene oba dokopy a umiestnene pod otocenou maternicou, medzi maternicou a konecnikom... aspon som pochopila potom tie bolesti... pravdepodobne ti ich neodstranili, lebo to nie je ucinne.... odstrania ti ich ale zanedlho sa ti znovu spravia... nas tiez posielaju na umele... ale dali nam po operacii cas na prirodzene snazenie... neboj mas sancu.. ja som otehotnela s 5 cm endometrickou cystou (nevedela som o nej) neskoncilo to dobre a po MA mi diagnostikovali a operovali endometricku cystu... urcite to najskor vyskusajte prirodzene ked sa doliecis... sance su... dajte tomu minimalne pol roka az rok...a ked sa nezadari skuste umele...

ivec16
26. sep 2013

@gagirl manzela ma vsetko v poriadku? ked sa uz 2 rocky snazite tak urcite daj vysetrit aj manzela, chyba nemusi byt len v endometrioze... my sme sa zacali snazit pred 2,5 rokom, po pol roku sa nam zadarilo ale skoncilo to MA a od vtedy operacie a podobne a stale nic... takze dame tomu este par mesiacov a asi pojdeme do IVF... drzim palce...

jaja9891
26. sep 2013

dakujem za povzbudzujuce pribehy 🙂 je to neskutocne co si my zeny vytrpime,ale asi naozaj hodim na cas lekarov za hlavu a zacneme sa tesit a snazilkovat,lebo lekari ma len deptaju....

gagirl
autor
26. sep 2013

@mirkacik dakujem pekne za povzbudenie..🙂

gagirl
autor
26. sep 2013

@radkanika to teda bol naozaj Bozi zazrak..a dakujem za povzbudenei..verim ze coskoro budem tehu.:🙂

gagirl
autor
26. sep 2013

@ivec16 ahoj..manzel bol uz davnejsie tiez na vysetreni,,on ma vsetko v poriadku..zacali sme to riesit asi po roku ..Do kmonca roka asi pojdeme uz na ivf ked sa nezadari..ale stale verim ze to nebude treba..dakujem za povzbudenei..aj ja ti prajem nech sa vam cim skor zadari..drzim palce..🙂

mika15
2. okt 2013

@gagirl mne diagnostikovali andometriozu minuleho roku v aprili....isla som na laparoskopiu pol roka hormonalna liecba a potom mi 4 mesiace nevedeli spustit menzes...po 10 mesiacoch som dostala a zostala som tehotna...

mika15
2. okt 2013

@karolina06
@radkanika baby chcem sa vas opytat kedze ste po laparke a otehotneli ste...ja som zacala v 8 tyzni krvacat...potom v 22 a 25 som bola v nemocnici lebo mala mi tlacila na oblicky... a teraz som v 32 tyzni a strasne ma boli ten lavi vajecnik...ale ci som bola na pohotovosti alebo pri svojom doktorovi a povedala ze mam dojem ze je to ten lavi vajecnik co ma boli nikto mi nan nepozrel ani nic... aj vy ste uz po 30 tyzni mali bolesti v podbrusku?? mne dal doktor cipky macmiror vcera som si dala cipok a mna tak priserne bolel ten vajecnik ze som sa nedokazala z jednej strany otocit na druhu... je to normalne??

radkanika
2. okt 2013

@mika15 Ahoj, myslim si, ze ta bolest vajecnika je uplne normalna, ja som mala bolesti v podbrusku uz tusim od 28.tyzdna, mala som pocit, ze mi malicky tlaci na to a hlavne, ked som chodila, tak som myslela, ze ide drobec uz vypadnut odtial. Fakt som mala riadne bolesti. Brala som vysoku davku magnezia, 3x po dve denne, plus som bola anemicka, cize zelezo. Snaz sa co najviac oddychovat. Ja som mala od 20.tt nariadeny klud na lozku, jasne, ze som ho nedodrziavala takmer vobec, kedze som mala 6 r.dcerku skoro stale choru a potom uz mala letne prazdniny. A kedze byvame v dome, schody denno denne, plus nakupy a varenie a pranie, chystanie veci pre mimco...no a potom som sa dostala do nemocnice v 35 tt, udrziavali mi tehotenstvo, rozne infuzky a lezanie, max.na wc ma pustili. Vydrzala som do 40 tt a sla som na sekciu. Pisem ti to vsetko preto, aby si sa nebala, bolesti su naozaj uz u teba uplne ok, a budu sa stupnovat, ale zvladnes to, no hlavne vela vela oddychuj, co najviac lez, nechaj sa obskakovat, kedykolvek je to mozne a ak uz musis cosi robit, rob to pomaly a ked citis, ze uz si unavena, zatvrdne brusko, pripadne pichanie, bolest, okamzite lahnut. Drzim prstiky.

mika15
2. okt 2013

@radkanika presne ten pocit mam ako by mi tlacila na ten vajecnik alebo aj ked sa hybe normalne citim ako sa o neho obtiera a je to dost neprijemne...niekedy mam dojem ze ma kope az niekde velmi nizko ze sa vykope von hehe...ale dakujem ukludnili ste ma...aspon viem ze nemusim stresovat a utekat k doktorovi lebo ten uz musi byt tiez zo mna chory hehe ja beriem magne B6 3 krat denne a brucho akoskaj necitim aby mi tvrdlo maximalne ked mi treba cikat alebo ked sa mala natlaci aj to len v jednom mieste

monik83
2. okt 2013

Ahojte, tiež mi diagnostikovali endometriozu, bola som na laparke v marci 2009, som mala cystu na pravom vaječníku skoro 6 cm, zobrali mi aj kúsok vaječníka, liečbu som potom nebrala žiadnu len po pol roku od operácie mi môj gynekológ odporučil pokiaľ chcem dieťa tak sa snažiť čo najskôr aby neskôr nebolo už neskoro. Tak sme sa s mm začali snažiť a podarilo sa mi otehotnieť po 2 rokoch len prirodzene, akurát v 11 tt nám dieťa odumrelo, následne nemocnica a čistenie. Odvtedy sme sa rok snažili zase a nič tak sme šli za lekárom nech niečo robí, tak vyšetrenia, manžel spermiogram, všetko ok, tak nasadený clostil, 2 cykly som ho brala a hneď sa mi urobila cysta, tak aby som išla na diagnostickú laparku nech mi to tam všetko prezrú. Bola som objednaná na 22. 3. 2013, cyklus pred tým sme ešte skúsili na odporučenie lekára nosifol, tak som vybrala tú jednu škatuľu 20 sáčkov, pri kontrole kvôli tej laparoskopii som mala 20 mm vajíčko tak doktor odporučil sex v ten deň a predstavte si podarilo sa, mala som aj výsledky na predooperačné a ja som prišla k lekárovi že mi týždeň mešká menštruácia a bolo to tam, momentálne už mám zbalenú tašku do pôrodnice a dúfam že už to dogúľame do úspešného konca... tak dúfam že som vás trochu povzbudila, držím vám všetkým palce...

radkanika
2. okt 2013

@monik83 kraaasne 🙂 tak uz len vydrzat a vela zdravicke tebe i mimcu! my teraz tiez doma s 6 tyzdnovym zurujeme 🙂

monik83
2. okt 2013

@radkanika ďakujem, tak si užívajte...

karolina06
2. okt 2013

@mika15 ahoj ja som bolesti v podbrusku nemala. Ale krvácali som často ako aj ty.