Endometrióza po laparke, zlý spermiogram a KET

kveta
12. dec 2008

Pri laparke mi boli pred týždňom vypálené ložiská endometriózy /a odobratá endometrická cysta z vaječníka/. Môj gynekológ navrhuje trojmesačnú liečbu endometriózy spočívajúcu v hormonálnom utlmení vaječníkov. Druhá alternatíva je rýchlo otehotnieť, ale máme enormne zlý spermiogram - oligoasthenoteratozoospermia - a upchaté vajíčkovody, takže prirodzené počatie neprichádza vôbec do úvahy, len KET. Máme zmrazené dve embrijká, ale neviem, či na prípravu na KET sa nepoužívajú lieky, ktoré by podporovali rast endometriózy. V posledných mesiacoch som nejedla kyselinu listovú, multivitamíny som si dala len občas. Ak by som si teraz embrijká vyminula a neotehotnela, neviem, či budem môcť vôbec stimulovať na ďalšie IVF - kvôli endometrióze.

Máte s tým niekto skúsenosti? Čo mám robiť? Vrhnúť sa po hlave do KETu, na ktorý nie som úplne vitamínmi pripravená a ešte stále som rozboľavená z laparky alebo si nechať tri mesiace utlmovať vaječníky? Dá sa pri endometrióze viackrát za sebou podstupovať stimuláciu na IVF? Poraďte mi, prosím.

blue99
8. okt 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
misenaf
3. mar 2015

@petra16 ahojky, ako sa darí? podstupila si ivf? ja už druhe a nič... ☹