Entizol a strach z infekcie

poleva
20. júl 2007

Ahojte dievčatá, tak sa vám dnes prihováram po návšteve u gynekológa, veľmi túžim po bábätku a dnes mi lekár našiel akúsi infekciu, alebo ako by som to nazvala, vraj keby som neprišla do niekoľko dní, tak mi hrozí sterilita, táto infekcia sa vraj prenáša pohlav. stykom, pýtal sa ma či som nemenila sex.partnera, čo je totálna blbosť,predpísal mi lieky ENTIZOL mne aj partnerovi,
pre mna aj vag.čapíky,mala som vraj spenený výtok, som veľmi smutná veľmi...
prosím vás stretla sa niektorá s takým niečím alebo s ENTIZOLOM?
DAKUJEM ZA KAžDú RADU!!!

poleva
autor
20. júl 2007

prosím píšte...

petruska77
20. júl 2007

poleva, napisali by sme keby sme vedeli... skus tuto temu ozivit neiekdy cez tyzden, vtedy je na fore viac kociek ako v piatok vecer a cez vikend, mozno sa niekto najde kto ti podari... drzim palce nech to dobre dopadne...

emjee
20. júl 2007

poleva - v tejto teme sa pise cosi o entizole, skus kuk https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ako som pochopila z netu, je to antibiotikum

barborkau
20. júl 2007

juuj, ti doktori vedia niekedy postrasit 😠
Nemam sice konkretnu skusenost s liekom, co Ti prepisal, ale snad to nebude kriticke, pokial je to lokalne antibiotikum. Sucasna liecba oboch partnerov je bezna.
Ja som v pondelok menila gynekologa,a tak som si bola u stareho pre kartu.Popozerala som si kadejake vysledky zaznamy vysetreni - ktore mi inak nikdy neurobil a zhrozena som zistila, ze som tam mala opakovane zapal, tazky zapal a neviem este co a nikdy sa to neriesilo, vzdy mi sestra do tel.povedala, ze je to ok!!! Co tym ale chcem povedat je, ze aj napriek tomu mam dve krasne deticky. Ono sa to asi telo velakrat s takymito potvorkami co v nas sem-tam ziju, vysporiada same. Tak teda hlavu hore! Nic nezanedbaj, uzi co Ti predpisal dr. a snazte sa o babanko. Velmi Ti prajem, aby skoro prislo 🙂

andy.a
20. júl 2007

Poleva,žiadne obavy,je to úplne bežné antibiotikum..gynekologovia ho často predpisujú..dáva sa na rôzne druhy zápalov.. 😉

poleva
autor
20. júl 2007

dievčatá zlaté ste, že píšete dakujem za podporu...

stefie
21. júl 2007

poleva,nemusis s bat,niekolkokrat som ho uz uzivala,dokonca aj tak ze aj ustne aj do posvy a aj partner..nemali sme s nim nijake problemy 😉 zakladala som si ho s nejakou mastickou,neviem teraz ci canesten alebo flucinar a natieral sa s nim aj drahy a vyliecili sme sa...a vidis,teraz uz cakame malinku,takze sterilita z toho nebola a ani som nepocula,ze by mohla nastat..ja som to dostavala,ked som mala paliy vytok,vacsinou nejake kvasinky a tak..nikdy nic vazne..drz sa a zelam skore ocakavanie 😎 😉

poleva
autor
21. júl 2007

stefie dakujem ja si dávam aj do pošvy plus 3 krát denne 1 tbl. ústne, som rada, že to nie je vážne aspoň dúfam, mám prísť na kontrolu, a dávam si robiť také predtehotenské testy, odber krvi atd,... počula so už o tom ? blahoželám k tehu..

poleva
autor
1. aug 2007

baby už som to vybrala idem v pondelok na kontrolu, lekárovi som povedala, že chcem aj odber krvi, hovorí vám niečo ako predtehotenské testy?
dík za radu

aiculka
1. aug 2007

ahoj poleva! konecneeee! pisala som ti IP ale nejak mi to zamrzalo, nebojki ja som mala pred rokom podobny problem, aj ustne a j vaginalne som brala neviem presny nazov...al od vtedy mam pokoj! Ako bolo na dovce????

poleva
autor
1. aug 2007

serus aiculka poslala som ti internú poštu

poleva
autor
1. aug 2007

má s tým nejaká ešte skúsenosť??

milhaus
8. sep 2007

ja ho beriem teraz na zapal pošvy ale partner nie

poleva
autor
9. sep 2007

ahoj a povedal ti lekár k tomu ešte niečo? ja som vôbec nemala príznaky že som chorá, alebo že mi niečo je.

andy.a
9. sep 2007

len pozor,aby ste v čase užívania Entizolu nepili žiaden alkohol..ono sa síce pri ATB alkohol piť nemôže,ale pri tomto lieku zvlášť...používa sa v psychiatrii u alkoholikov namiesto Antabusu.. 😉

poleva
autor
9. sep 2007

a č sa stane ak niečo vypijem?

mouse
10. sep 2007

Poleva, Enzizol je liek proti plesnovym a kvasinkovym ochoreniam, pravdepodobne mas candidozu. Nemusela si to dostat pohlavnym stykom, moze to byt ednogenna infekcia... T.j - kvasinky sa v tele premnozili... Mne sa to stavalo po uzivani penicilinovych antibiotik... (pri brani antibiotik je vhodne uzivat laktobacily, zabranuju naruseniu crevnej mikroflory a premnozeniu kvasiniek a plesni.. )

poleva
autor
10. sep 2007

aha,,,vieš my sme boli akurát na dovolenke pri mori tak som si aj trošku hrkla 😀

ari
15. nov 2007

zdravím, velmi ma zaujala debata o ENTIZOLE, vidím, že ste sa s týmto liekom stretli a máte o ňom informácie. mám problém s manželom alkoholikom, ktorý začal entizol užívať miesto antabusu. včera som ho našla, ako pil pálené. pri tom liek užíva asi mesiac/teda ak ho ovšem nevypluva/a bolo mi čudné, že stále cítim ten alk.pach. máte vedomosti o tom, či sa naozaj dá piť na entizol? v poslednej odpovedi vidím, že poleva si pri mori aj trochu hrkla 😠 .takže ako vidím, je zdravá a živá a entizol jej nijako neublížil ☹
budem vďačná za každú radu, pa

inwe
30. nov 2007

Ahojte zienky

Tak citam tu o ENTIZOLE. ja som ho tiez teraz dostala od koznej lekarky lebo moja gynekologicka akosi zanedbala moje zdravie a ked som prisla za nou tak sme sa pohadali a na druhy den bez mojho vedomia poslala kartu inemu gynekologovi a tak som ostala mesiac bez lekara☹ tak sa ma ujala moja kozna inak skvela lekarka a o cloveku ani nehovoriac a spravila mi testy a nasadila liecbu. medzi inym som dostala aj emtyzol pretoze mam zapal posvi a to sa pouziva na to dostala som aj oralne a aj vaginalne, samozrejme aj moj partner aby sme sa prelicili. tiez som citala o sterilite a podobnych veciach ale nebojte sa moja kozna sa vyjadrila ze este budeme mat kopu deti s priatelom a to mame aj chlamidie zhruba tak uz 2 roky ☹
ale k entyzolu urcite nie je pre alkoholikov, pit sa na to da v podstate zvysuju toxicke ucinky alkoholu takze sa z toho rychlejsie opijete.

saska731
6. okt 2008

Ahojte baby,chcela by som tiez prispiet do vasej debaty svojou pripomienkou-Dnes mi moja gynekologicka predpisala Entizol na dost nepekny zapal v posve,len chcem podotknut,ze ma velmi dorazne upozornila na to,ze v ziadnom pripade nesmiem uzit ani minimum alkoholu,pretoze ma vyrazny davivy efekt a to aj pri minimalnom mnozstve.Nakolko ma alkohol u mna davivy efekt aj bez tohto lieku,slubujem ze jej rady dodrzim a nebudem sa snazit overit si ucinky tohto lieku na svojej kozi.PA,pa. 😉

ewinka1706
9. feb 2009

ahojte baby...chcela by som sa spytat, ci je tu niekto kto uziva entizol a caka babätko???prosim ozvite sa.dakujem

ewinka1706
9. feb 2009

☹ prosim napiste mi niekto, lebo ja som citala, ze tehotne by nemali tento liek uzivat, ze prejde cez placentu, tak som sa zlakla, upokojujem sa len tym, ze mi to predpisal moj gynekolog..tak hadam vie, co robi, velmi by mi pomohlo, keby mi niekto s podobnym problemom napisal, nechcem prerusit tu liecbu, to by nebolo asi vhodne, ale trosku sa bojim..

poleva
autor
11. feb 2009

ewinka ja som citala v casopise mama a ja ze neboli zistene ziadne negat. ucinky na tehu
teda v zaciatkoch

ewinka1706
11. feb 2009

ja sa tak velmi bojim vsetkeho... dakujem aspon si ma trosku upokojila.
no a ja som citala na interneta take veci o nich, ze som sa veeelmi zlakla ☹

mexx
11. feb 2009

Ja som uzivala Entizol raz, a to mi ho predpisala zubarka, ked mi potrebovala preliecit zub (nepodarilo sa, o dva dni ho vytiahla, ale ten sa uz aj tak zachranit nedal)... 😅 Neviem, aky vplyv to ma na plod, ale viem, ze mi povedala, ze to ma velky vplyv na antikoncepciu, takze ak uzivam, mali by sme sa chranit aj inak. Sestricka sa jej spytala, ci si je ista, ze by to az tak ovplyvnilo ucinok antikoncepcie, a dokina tak velmi zlato odpovedala: "No jasne...aj nas Danko je vlastne entizolovy...". 😀 😉

ewinka1706
12. feb 2009

baby ak budete este nieco vediet o entizole v tehotenstve, tak napiste prosim.velmi dakujem

ewinka1706
12. feb 2009

teraflu
26. feb 2010

ewinka1706, chcela by som nieco napisat o Entizole, ale neviem, ci je to pre teba este zaujimave. Ak ano, ozvi sa.

teuflerin
8. mar 2011

Ahojte baby, dnes osm dostala toto antibiotikum na preliecenie zapalu, nasledne za tym mam vyuzvat GYNOFLOR.....chcela som sa spytat, vraj sa entizol tazsie zavadza......a ked mam dostat teraz vpriebehu dvoch dni menstruaciu mam prestat s liecbou a pokracovat po nej?alebo netreba?dakujem za odpovede.....