Erózia a ektropium krčka maternice v tehotenstve - skúsenosti?

martinapink
30. jan 2019

Dobrý večer ☺ Chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosť s erózia a ektropium krčka maternice počas tehotenstva momentálne som 22tt+3 a dnes bola na urgentne kvôli krvácaniu a doktor mi povedal, že malinke je v poriadku len mam jazvu na krčku a tam sú nejaké cievky, ktoré praskaju a preto to krvácanie 😣 Chcem sa len opýtať či tu je niekto kto má alebo mal takýto problém? Ako prebiehalo tehotenstvo? Veľmi pekne ďaku jem za každú odpoveď ☺

19nikuska95
20. feb 2019

@martinapink ahoj ja som momentalne 28+4 dnesnma po tyzdni prepustili z nemocnice kde som. Lezala uz 2x na 2 tyzdne.... Tiez mam diagnozu pisanu ektropium krčka, dr mi povedala ze krvacanie sa moze opakovat az do konca tehu.... Ja stale spinim, su chvilky kedy nic a rano vstanem a ma fliacik taky svetlo ruzovy na vlozke, alebo ked sa utieram na toalete.... Povedaa ze pokial nebude vytok silny a sytocerveny ako cerstva krv nemusim utekat do nemocnice ale ak by sa mi nieco nezdalo mam ist ku svojmu gynekologovi a on zvazi hospitalizaciu....

martinapink
autor
22. feb 2019

@19nikuska95 Ahoj 🙂 ja to mam tak isto vraj tam môže byť nejaký polyp a to sa rieši potom po tehotenstve malým zákrokom..Musí mi spraviť cytologiu aby sa vylúčili nejaké bunky čo tam nemajú byť..zatiaľ mám kludovy režim nič ťažké nedvihat a ak by sa aj krvácanie objavilo mám sa hlásiť na pohotovosti a V ten deň nebrat magazínu....Ale myslím pozitívne a do pôrodu to len treba vydržať 🙂

19nikuska95
22. feb 2019

@martinapink prosim ta a mam otazku aj ty špiníš stále? Ja niekedy na toaletnom ani na vlozke nič, niekedy na toaletnom ružové a na vlozke fak max maly fliacik ruzovy.... Dr povedala ze to nevadí, len ma zaujima ci aj ty to tak máš

martinapink
autor
22. feb 2019

@19nikuska95 ja nešpinim stále ale stáva sa to aj mne, že na vložke ozaj malinko ale po utreti mám tiež taky ružový vytok, že to vlastne ani nie je čistá krv ale občas sa mi to stane aj DR. mi povedal že to špinenie alebo krvácanie sa môže objaviť kedykoľvek keďže tam je ranka na krčku, že to sa ovplyvniť nedá ale každé krvácanie treba skontrolovať aj keď už prestane

19nikuska95
23. feb 2019

@martinapink belmi ti dakujem za odpoved, ja cez den skoro nic a rano ked vstanem tak ruzovy fliacik na vlozke niekedy a na taoletnom par krat za den uplne svetlo ruzove ale inak nic, och uz nech je princezna tu s nami 🙈

martinapink
autor
26. feb 2019

@19nikuska95 rado sa stalo a ja tak isto Ďakujem za tvoje skúsenosti ☺ ani sa nenazdame a budeme mať naše detičky pri sebe konečne 😊😊

vev12345
31. dec 2023

@martinapink @19nikuska95 Ahojte dievčatá, chcela by som sa opytat, ako ďalej prebiehalo vaše tehotenstvo? Ja som momentálne v 22tt, v 12tt som tiež spinila .. vtedy mi na pohotovosti zistili drobný hematóm v maternici... Pred cca 3 týždňami sa mi krvácanie a spinenie vrátilo, tentokrát vraj ektropium na krčku maternice... Už to aj na dva dni uplne prestalo (už som ani nekrvacala ani nespinila) a dnes opäť krv :( nie veľa ale predsa ... Snažím sa mať kľudový režim ale pri 2 a pol ročnom synovi je to náročné... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre