Euthyrox -vynechanie tabletky a predĺžený cyklus

angela5
18. júl 2016

Ahojte zienky, neviem sa nikde dopatrat k odpovedi tak ju polozim sem, snad niekto zazil nieco podobne...

Beriem Euthyrox 25mg kazde rano. Ked som ho brala pravidelne tak som mala aj pravidelne cca 32 dnovy cyklus a ovulaciu na 16ty den. No minuly mesiac som zabudla uzit asi dve tabletky a cely cyklus sa mi predlzil o takmer 10 dni !! cize ovulacia bola neskor a tym padom aj menzes prisiel neskor.

Chcem sa spytat, ci je to normalne, ze tieto lieky vam mozu rozhadzat cyklus takymto sposobom, a ci je mozne ze ovulacia nastala aj ked sa cyklus predlzil?

Dakujem

samrola
19. júl 2016

Ahoj, euthyrox uzivam uz dlhe roky a ja osobne som nikdy nespozorovala, ze by ojedinele zabudnuta tabletka mohla sposobit taketo zmeny. Mas aj pomerne nizku davku, tak si nemyslim, ze by to mohlo byt tym. Ale ktovie, mozno ma niekto inu skusenost 😉

luciannka83
19. júl 2016

tiež užívam euthyrox už hodne dlho a omnoho vačšiu dávaku a beriem dosť lajdácky a nemávam problém s ms. To, že ho zabudneš občas užiť, si nemyslím, že by malo niečo spoločné s pedlženým cyklom. Problém budu niekde inde. Nebola si prechladená, ale nebrala si nejaké iné lieky? čo stres, zmena hmotnosti, zmena životosprávy alebo nezačala si cvičiť? Berieš slabučkú dávku, 2 tabletky by sa na cykle nepodpísali 🙂

roselyn
19. júl 2016

Ja beriem dokonca pravidelne (bez toho, aby som zabudla) a cyklus mam raz pravidelny a raz nepravidelny :( Takze tak ako baby hovoria, urcite to nebude tym, ze si ich zabudla vziat. To bude mat povod v celkovej hormon. nerovnovahe pri znizenej funkcii SZ.

angela5
autor
19. júl 2016

@luciannka83 no je pravda, ze v ten mesiac kedy sa mi takto rozhadzal cyklus som brala vo velkych mnozstvach Flector Rapid na bolest (zubu), asi 7 dni vkuse a potom raz za cas kedze som mala problemy so zubami a dost velke... ze by to bolo tym? A tiez som bola na rentgene v ten mesiac (zubnom).. No neviem uvidim, len to cakanie ubija neskutocne... 50 dni cakat na dalsiu MS je hrozne dlhaaa doba ☹

roselyn
19. júl 2016

@angela5 bud sa ti rozhadzal cyklus alebo mozes byt tehotna, to uz musis vediet ty. Akurat co by som ti poradila, cim skor si ustalit cyklus (tvoj hormonalny stav do rovnovahy), lebo to potom stale problemy ako pises nervy a stres. Drz sa ;)

zuzicek88
19. júl 2016

@angela5 aj ja uzivam euthyrox 50 a kym som nezacala behat po vysetreniach kvoli babu,ze sa nedari,ani som netusila,ze mam znizenu cinnost st zlazy a ms som mavala pravidelnu a aj ked celkom naozaj nahodou zabudnem uzit,nic sa nedeje,asi tonebudez mat tym

nanulik
19. júl 2016

je pravda ze stitna zlaza toho ovplyvnuje vela, ja som mala obdobie ked som 150 brala, teraz mam davku 137, a bohuzial obcas aj vynecham. ale ja som mala cyklus vzdy nepravidelny. dokonca ani pri brani HAK som to nemala tak ze na den presne. ale tiez si nemyslim ze jedna dve vynechane tbl. rozhadzu cyklus

laura1989
1. aug 2016

Ahojte mala by som otázočku kedže ste väčšina v tejto téme s problémami so štítnou.
Už asi 3 roky pracujeme sa bábätku no do teraz sa nám nepodarilo.
Robili nám už veľa testov a zistili u mna zníženú funkciu štítnej zlazy.
A to haschimoto alebo ako sa to vola beriem tiež uz pol roka ten euthyrox ale len 25 mg pred týždňom mi brali krv tak uvidíme či sa niečo zmenilo.
Baby ja nám takú pribrzdenu doktorku ona mi nikdy nepovie nič narovinu ja vôbec neviem čo s tým mám robiť či otehotniem či až keď bude tá štítna ok prosím vás o nejaké rady.

samrola
2. aug 2016

Hormony stitnej zlazy toho ovplyvnuju ozaj vela, takze zrejme to moze mat suvis s neuspesnym pokusom o babatko. Ale urcite zavisi aj od konkretneho dovodu jej znizenej funkcie, ci sa da liecba jednoducho nastavit tabletkami alebo to bude zlozitejsi proces. Rozhodne sa nechcem pasovat za nejaku odbornicku, akurat beriem euthyrox vyse 10r. Mam vsak pocit, ze (aspon v mojom pripade), stoji liecba na principe pokus/omyl, teda zvysime davku a uvidime, pripadne spravime sono 😣 Verim vsak, ze ked ti uz na to prisli, nastavia ti adekvatne liecbu a po case sa aj toho babatka dockate. Drzim silno palce ✊🏻

sonetta
2. aug 2016

@samrola presne tak aj u mna, stale nemam dobre vysledky, raz beriem 150,potom zasa 137-a takto dokola dr skusa, co mi zaberie.

ervenka
2. aug 2016

@laura1989 HAshimoto je auto-imunne ochorenie. Moze byt aj dedicna choroba, alebo odpoved SZ na ine auto-imunne ochorenie v tele. Velmi casto je pritomny chronicky zapal stitnej zlazy. telo napada SZ a ta potom velmi pomaly alebo uz vobec nepracuje. Pre bezproblemove tehotenstvo by malo byt tsh do 2,5 - t4 cim blizsie ku 20 tym lepsie. Pri Hashimote sa ma sledovat Tsh, T4, TPO, hladina vit. A, D, B12. (Otazne vsak je, ako je velmi ochotna tvoja dr., ale toto je odporucane WHO a v Holandsku normalna realita )Ak je TSH vyssie ako 2.5 vo vseobecnosti sa NEodporuca otehotniet. Ide o to, ze babo nema prvych cca 12-14tt vlastnu SZ a cerpa z matkinej. Ak ta tvoja nefunguje ako ma, moze byt ohrozene dieta. Takze ak chces otehotniet, najprv treba skutocne poriesit SZ a az potom otehotniet. Proces to moze byt dlhy, moze trvat aj par rokov, treba mat trpezlivost. U mna to bolo 2 a pol roka kym som mohla byt tehu. Mam len spomalenu SZ. V ziadnom pripade neexperimentuj s extra jodom. Viac uskodi ako pomoze. Pocas tehu su kontroly SZ kazdych 6 tyzdnov, davka sa moze zvysit max +20% z davky,ktoru mas. Po porode sa davka pomaly znizuje, treba si dat pozor, lebo pomala SZ zvysuje riziko poporodnej depky. Ak mas euthyrox a citis sa dobre, zostan pri nom a nemen na L-thyrox. Ucinna latka je rovnaka, ale pomocne latky su ine, telo si bude musiet znovu zvykat na nove a nemusi dobre zareagovat. V mojom blogu mam clanky o SZ. 😉

laura1989
3. aug 2016

@samrola
@ervenka
Dakujem vam velmi pekne na druhý týžden mám výsledky z krvi tak uvidíme aj ked pochybujem ze sa vela zmenilo kedže beriem 25 mg to este nikto tak malo nebral všetci začínajú s 50 mg 😞
A napríklad to ze je lepšie neotehotnieť s takým TSH som vôbec nevedela ona mi to vôbec nepovedala.
Velmi sa bojím ze nebudem mocť mat deti fakt a pre môjho partnera by to bola tiež veľká rana budem preto robiť všetko 😞
Najhoršie je ze mám pocit ze to musím nejako sama zvládnuť pretoze nechce sa mi veriť ze na modrom konikovy sa dozviem viac ako od mojej doktorky.
Dievčatá mám to riešiť s endokrinologom alebo gynekológom ?

laura1989
3. aug 2016

@samrola
Ty mas detičky uz alebo sa snažíte ?
Lebo 10 rokov je velmi dlho 😳

lienocka23
3. aug 2016

Ahojte. Tiez uzivam euthyrox uz 7 rokov. Mam vyoperovanu celu stitnu zlazu a tiez sa mi obcas stava ze zabudnem rano na lieky lebo uz som velmi hladna. A co viem aj od lekarky aj od kamosiek zdravotaciek tak vraj aj keby sa par dni nebrala tabletka tak telo ma vytvorenu rezervu z coho si potiahne. Takze urcite jednorazove vynechanie tabletky neuskodi. A len Vas chcem povzbudit aj s poruchou stitnej sa da otehotniet....mam doma 4 rocnu a momentalne som znova tehu...tak drzim palce

gondyo
3. aug 2016

určite občasné zabudnutie lieku takto nerozhádže cyklus,čo sa týka otehotnenia,mne lekár v NEDU V Ľubochni odporučil liečenie ked sa nám nebude darit splodit bábatko,ale podarilo sa na prvý šup,takže som to nepotrebovala,a to som bola v horšom stave,mala som strašne vela protilátok,ale viem že tak po roku bezvýsledneho snaženia chodia pacientky na liečenie,určite nájst dobrého endokrinologa a internistu...

laura1989
3. aug 2016

@lienocka23
Gratulujem a dakujem za povzbudenie dúfam ze sa aj nam podarí po toľkých rokoch 😊
Neviem si predstaviť pozitívny test asi by som sa zbláznila 😂

lienocka23
4. aug 2016

@laura1989 drzim palceky. Vcera mi este volali s gynekologie, ze mi vyslo z krvi zvysene TSH. Momentalne som v 12tt, pred dvoma tyzdnami som mala kontrolu na endokrinologii kde mi lekarka zvysila davku tak som trochu nechapala preco to zvysene TSH (az 8, co norma je do 2,5) Dnes som bola pre istotu za endokrinologickou a sice tam nebola, lebo ma dovcu, ale sestricka ma ubezpecila ze je to v poriadku, ze ono sa to posudzuje aj s ostatnymi hormonmi SZ a nie len tento hormon ako taky..kazdipadne 30.8 mi to este lekarka endokrinologicka vysvetli podrobnejsie..doma som si pozerala hodnoty z prvho tehu a stale som mala to TSH zvysene v 37 tt az 15 a cele tehu som poctivo bola sledovana na endo a dcera je ok.....

ervenka
4. aug 2016

@laura1989 ja sa len snazim radit a nic viac. ze si zacinala na 25 je uplne normalne. Mohla si zacinat aj na nizsej davke. Ide o to, aby sa ti system a organizmus nezblaznil, ked mu zrazu das velku davku thyroxinu. treba aby si postupne zvykol. Ale to by ti vysvetlit tvoja dr. a nie sa to docitat na modrom konikovi, ktoremu aj tak neveris, ze sa tu dozvies viac ako o dnej. 😉
@lienocka23 dovolim si tvrdit, ze vyoperovana SZ je jednoduchsie ochorenie ako Hashimoto.

samrola
5. aug 2016
samrola
5. aug 2016

@laura1989 ano, mam uz dve deticky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre