Genetické testy na hrane

20petka2707
7. máj 2014

Ahojte žienky. Mám problém a obrovský strach, možno má niektorá z vás podobnú skúsenosť. Prišli mi výsledky z genetických testov a lekár povedal, že sú na hrane, teda ani zlé, ale mohli by byť aj lepšie, povedal, že pre istotu ma pošle na genetiku do Nitry na nejaký pohovor, kde sa má budú pýtať na rodinnú anamnezu, nechápem aký to má význam. Máte prosím vás niektora s takýmto niečím podobnú skúsenosť? Veľmi sa bojím o drobceka :( ďakujem za každý príspevok. Pekný večer prajem

kaaaty
7. máj 2014

Ahoj urcite sa trosku upokoj lebo strach babtatku nepomaha. Testy si daj zopakovat, verim ze to nebude nic zle. I ked s tymto nemam skusenosti, chapem ze sa bojis. Drz sa

zara0201
7. máj 2014

@20petka2707 Zachvilu Ta caka velky morfo UTZ, odpovie Ti mozno viac ako konzultacia o rodinnej anamneze.

20petka2707
autor
7. máj 2014

Ďakujem, snažím sa, verím tomu, že je to naozaj iba pre istotu :(

eeeeerika
7. máj 2014

@20petka2707 ahoj, hlavne nestresuj, zle vysledky mozes mat kvôli hociakej odchylke a inokedy by Ti vysli super, tiez som mala na DS 1:127, vychadza im to z pracovnych postupov, ze musis ist do NR, tiez som bola a myslim, ze zbytocne, len sa pytaju na rodinu, choroby, odporucila mi odber plodovej vody,co som odmietla a dufala, ze bude vsetko ok, okolo 22.tyzdna som bola na morfologickom ultrazvuku, kde by to vedeli tiez zistit, ale ziadne naznaky na DS nemame, takze sa vytesujeme 🙂 hlavne klud a prajem Vam nech to dobre dopadne

veronika0
7. máj 2014

Ja som tiez z LV - poslali ma do NR (samozrejme ze to bolo na mne ci to chcem ale chcela som) sla som za dr. Jankou Barosovou - pytala sa mna aj manzela na choroby v rodine, proste asi vsetko a potom odtial som mala ist na odber plod. vody do nr - lenze nakolko som este rozmyslala, ci to podstupim, ked som jej volala nech ma teda objedna, nemali v nemocnici miesto tak som musela ist na sukr. kliniku do BA - ale za to som uz platila ale vysledky som mala na druhy den

20petka2707
autor
7. máj 2014

Aj my mame ísť k tejto pani doktorke a príde mi to úplne zbytočné, ty si mala zle výsledky? Amniocenteza ako dopadla? Ja by som na odber plodovej vody asi nechcela ísť, je tam určité riziko, veľmi ma to vyplasilo

lennicka
7. máj 2014

Tak ako píšu dievčatá, hlavne kľud. Na genetike sa dozvies viac. A takisto by si čoskoro mala ísť na "veľký ultrazvuk"..,Ja som mala riziko DS 1:6, takze fakt obrovské a podstúpila som amniocentezu a všetko dopadlo v poriadku. Nestresuj sa zbytočne.

veronika0
8. máj 2014

@20petka2707 nemala som dobre vysledky, isli sme, zobrali mi vodu, (vobec to ani nebolelo) 2 hod som tam potom lezala a na druhy den mi volali, ze je vsetko ok a povedali nam aj pohlavie babatka, potom som este raz musela ist do nr ale uz len po papiere.. 🙂 aj nam to vraveli, ze je tam riziko ale rozhodla som sa to podstupit.. bola som kludnejsia, neviem si predstavit, ze by som mala cakat do konca tehotenstva...

20petka2707
autor
8. máj 2014

@veronika0 a v NR sa okrem pohovoru robia aj nejaké iné vyšetrenia? Či iba odporučí čo by bolo vhodné? A platí sa tam aj niečo? Nejde mi to nejak celé do kopy, obaja sme zdravý, mladý, v rodine ani z jednej ani z druhej strany nie sú žiadne vrodené vývojové chyby, ja neviem fakt, som s toho trošku zmätená

veronika0
8. máj 2014

@20petka2707 no ona ma poslala len na sono v NR. Inak len ten pohovor.. inak nic neplatis, ani za odber by si neplatila len ja som musela platit (dost) lebo som sla inde.. ani my nemame nic a predsa len mi to vyslo zle ale uz pri druhom tehotenstve som nemusela toto riesit..

20petka2707
autor
12. máj 2014

@veronika0 takže termín sme dostali na štvrtok o 9.30, mám strašne obavy, všetky výsledky mám dobré iba downov syndróm mám 1:163, vraj je to na hrane :-/

cackaa
12. máj 2014

Aj ja som to mala pri oboch mladších deťoch. Keď mi to povedal doktor prvýkrát, tak som sa zosypala. Ale on mi to oznámil asi takým štýlom, že budete mať postihnuté dieťa a musíme ísť predčasne rodiť, atď...no stresy. Na genetike mi doktorka všetko vysvetlila, vraj to nie je nič mimoriadne a 99,9 % žien má detičky zdravé. Podstúpila som amnio a všetko bolo OK. Pri dcére to bolo to isté, ale už som na to bola pripravená. Neboj všetko určite dopadne dobre a doktorka na genetike hovorila, že stačí zobrať krv v inom týždni ako sa predpokladá, že maminka je a hneď sú výsledky skreslené...alebo aj nejaká prekonaná choroba... Určite to bude dobré. Držím päste. 😉

scaramelka
12. máj 2014

@20petka2707
Nič sa neboj. Určite to bude dobré. Genetické testy vychádzajú na hrane takmer každej druhej. Nič sa netráp a myslí pozitívne. Určite budete v poriadku. Prajem krásne tehotenstvo.

20petka2707
autor
12. máj 2014

U mňa je to dosť pravdepodobné, že som nemala vypočítané úplne presne týždne, pretože menzes mi nechodil pred tým pravidelne a nikdy som nemala cyklus 28 dňový ako sa to počíta, a ovulaciu som mala tiež pravdepodobne posunutu, pretože keď som išla prvý krát k dokimu tak mu nesedela veľkosť plodu na poslednú menstruaciu, tak s týmto sa ukludnujem, že je tam iba časový sklz, a ja sa amniocentezi veľmi bojím a tu by som nechcela podstúpiť, iba v krajných prípadoch. Ďakujem vám zienky za každý príspevok, veľmi mi tým pomáhate naozaj, fakt som trošku kludnejsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre