Genetické vyšetrenie. Boli ste niekto kvôli zlému SPG?

lucia121
9. sep 2007

nevie mi niektora poradit(ktora ste boli teraz nedavno na lekarskej genetike koli zlemu SPG)kolko sa caka na vysledky a ako to tam prebieha?

lusilia
2. apr 2008

bessi kazdopadne vam drzim palceky, nech mate zdrave babo a to cim skor 🙂 ja sa zajtra ozvem, ze co mi povedal doki...bru noc
ps.: mam tucnu zaludocnu nervozitu a to este musim vstavat o stvrtej, idem na pol siestu do roboty a potom na pol dvanastu k dokimu, tak uz nech som tam

lusilia
3. apr 2008

No takze sa hlasim, ako som slubila...dopadla som nasledovne. Ta genetika moja, je teda taka ako som predpokladala, je tam moznost, ze dieta nebude zdrave, ale samozrejme, moze, nemusi. Mozeme si dat urobit na embrijko genetiku, ale pozor, ta stoji cca 60000,-. Ako sorry, ale nie som milionar, takze u nas prichadza druha verzia, ze proste sa necham oplodnit a ci je zdrave, zistime az z plodovej vody, ak nebude zdrave, tak zial potrat.Takze vlastne zacinam zo stimulaciou uz oddnes, teda neviem, ci sa to tak uz da nazvat, proste akurat som dnes dostala mrchu, takze mi nasadil dr. antikoncepciu a 21 den cyklu zacnem pichat. A teda ak mam povedat pravdu, naozaj neviem, ci sa mam tesit, ale som z toho dost zmatena 😒

bianka30
3. apr 2008

lusi, v com zistili problem ? alebo ako?

lusilia
3. apr 2008

bianka, ked sme boli na genetike, nasli mi tam nieco na chromozome c.17

dyta
3. apr 2008

pripájam sa k otázke bianky...

bianka30
3. apr 2008

dobre a co sposobuje chyba na chromozome 17?

bianka30
3. apr 2008

zaujima ma to lebo cakam na vysledky aj ja...
u nas ma mangelik oligoasthenoteratozoospermiu... to je strasny nazvo.... fuuuuuuj

lusilia
3. apr 2008

ani boh nevie :( u nas su vsetci v rodine zdravy, skuste si precitat, co vcera napisala Bessi...bessi • Včera o 22:22

lusilia
3. apr 2008

no to ma aj moj a genetiku ma uplne v poriadku

eva7780
3. apr 2008

neviete ci na genetickych testoch sa robi aj vysetrenie krvnej skupiny u oboch

lenka20
4. apr 2008

kocky boli ste niektora na genetike v MT alebo v BB 😕 😕

veracruz
4. apr 2008

evka, krvnu skupinu nam vobec neskumali....

veracruz
4. apr 2008

a nemyslim, ze to je v tomto pripade dolezite...

inak my sme obaja geneticky v poriadku, dokonca aj manzelove y-ny. Takze ak budeme mat syna, tak by mal mat spermiogram ako lusk 🙂

hava77
5. apr 2008

lenka my sme boli na genetike v BB. je tam velmi prijemna primarka dr. kantarska....je to ozaj zena na pravom mieste. nam velmi pomohla 🙂

annaanna
5. apr 2008

ahojte, my sme si dali urobiť PiGD 6 emryjok, 2 boli v poriadku, ale sa žiaľ neujali a 4 boli nevhodné. jedno dokonca down... ☹ stálo to 45 tis., 36 tis je pre 3 emryjká a plus tuším 8 tis pre ´dalšie 3. Ja mám z tej PiGD zmiešané pocity, neviem či si dám pri 2.IVF ju robiť..... my sme sa tak rozhodli vzhľadom k veku

hava77
5. apr 2008

anaa, ta primarka co som pisala v prispevku vyssie nam povedala: darmo date urobit vysetrenie vsetkych embryjok za niekolko desiatok tisic, ked sa vam neujmu. dajte si vsadit embryjko, a ked sa vam ujme tak sa bude robit amniocenteza. /mimochodom na tu musis ist tak ci tak aj po PiGD/. pri niekotrych embryjkach to priroda vyriesi sama. myslim ze mala pravdu. nieco ti poriesi uz aj PK a zvysok priroda. ale vzdy treba dufat v to naj......

ulrika.zuberska
5. apr 2008

anna, ahoj aj mi sme si to dali robit ale len 3 dve boli dobré a jedno mi tiež povedali down. dve mi vložili a jedno sa ujalo ale aj tak som v 12tt. potratila tak neviem tiež mám o tom všelijaké pocity ale už si to nedám robit to je mi jasné myslím že stačí len PK

lusilia
5. apr 2008

Ahojte babule, ja som tiez rozhodnuta, ze si to nedam spravit, podla mna su to vyhodene peniaze, to si ich radsej odlozim na to zdrave babo, ak by sa zadarilo 😉 Len by ma zaujimalo, ci je to na 100%, ked to zistuju z plodovej vody, ze bude zdrave, alebo nie...

hava77
5. apr 2008

vidi sa mi ze je to na 98% ale neviem to presne......skus v teme amniocenteza...mna to bude trapit az ked tam budem mat ist.
paci sa mi motto jednej kamosky z inej temy : "neprekracuj rieku skor, ako si k nej prisla".....

lusilia
5. apr 2008

No aj 2% je nieco, ale oproti 98% nic 😉 A inak Hava, nie si tak nahodou uz v tom? 😉 Tusim som to vcera niekde citala...

hava77
5. apr 2008

tak teda som v tom 😀

lusilia
5. apr 2008

jeeee 😀 tak gratulujem moc moc, dufam, ze budes aj ty mne moc zagratulovat za necele dva mesiace 🙂 a podtupovala si icsi?

hava77
5. apr 2008

ano icsi, ale ivf nam nevyslo, az KET zo zamrazeneho embryjka 🙂

lusilia
5. apr 2008

no hlavne je, ze to vyslo teraz a dakujem za poradenie toho fora amniocenteza, naozaj som sa tam uz vela docitala, citam to cele od zaciatku, takze mam este co robit 😉 tak drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 😉

hava77
5. apr 2008

tie percenta su teda ake?

lusilia
5. apr 2008

No pisu, ze su skoro 100%, ale myslim, ze ja na 100% podstupim amnio, lebo chore babo by som urcite nechcela priviest na tento tazky svet. Aj ked je to hroozne neskoro, az okolo 16-18 tt, to uz naozaj to babo citis...je to hrozne tazke

hava77
5. apr 2008

urcite ano je to tazke ale co ine nam ostava? dovtedy sa musis s tou myslienkou zmierit
najhorsie je podla mna to, ze vysledky mas az o mesiac 😠

lusilia
5. apr 2008

no ani nehovor a mate v brusku dve fazulky? a este teda k tomu amniu, ze to robia tusim v iscare tak, ze mas na druhy den vysedok, teda nie uplne celkovy, ale tie hlavne veci ano, teda samozrejme za pripkatok

hava77
5. apr 2008

mame jedneho drobca 🙂
to otej blave som nevedela, ale budem to zistovat az ked bude treba

lusilia
5. apr 2008

no super, tak nech pekne rastie do krasy..ja uz ficim do prace...papa