Genetické vyšetrenie. Boli ste niekto kvôli zlému SPG?

lucia121
9. sep 2007

nevie mi niektora poradit(ktora ste boli teraz nedavno na lekarskej genetike koli zlemu SPG)kolko sa caka na vysledky a ako to tam prebieha?

hava77
5. apr 2008

pa pa drz sa 🙂

gregy
3. máj 2008

Ahojte akurát nám prišli výsledky z genetiky a záver je že všetko OK až na poslednú vetu citujem: Výsledky molekul. analýzy CFTR génu ešte nie sú k dispozícii .... Čo sa na tomto géne sleduje neviete mi prosím poriadiť? Ked som volala na kramáre tak mi Dr. povedala že výsledky sú OK nezmieňovala sa že sa ešte na niečo čaká ...

eva7780
3. máj 2008

gregy tak ked ti doktorka tak povedala tak sa tym netrap,my tiez cakame na vysledky v utorok tam mam volat tak som zvedava dufam ze vsetko bude ok 😉

gregy
3. máj 2008

Už som zistila že sa jedná o cystickú fibrózu ... či je muž nositeľom génu alebo nie ... dúfajme že nie je 😉

eva7780
3. máj 2008

gregy ale to vam mala lekarka povedat alebo aspon napisat,drzim palce aby boli geny v poriadku 😉

gregy
3. máj 2008

Evi ved práve ked som tam volala povedla že je všetko v poriadku a včera som v správe čítala že sa na jedny výsledky ešte čaká tak som sa hrozne zľakla, ale už aspoń viem o čo sa jedná ... no dúfajme že muž nie je nositeľom toho génu ...

eva7780
3. máj 2008

ked este oni cakaju na vysledky tak vam este nemuseli posielat aby ste to mali kompletene,mne tiez brali krv ale na zrazanlivost lebo to mam v genoch ci sa to potvrdi,aj manzelovy mali brat na zrazanlivost ale poistovna naraz oboch v tomto nepreplati to je sila niei 😒

eva7780
3. máj 2008

aj ja som tam volala v piatok tak uz vysledky su ale este nie je popis tak az v utorok tak si vies predstavit ako trpnem co bude,lebo aj bez toho mame kopu problemov

gregy
3. máj 2008

No to je ale ja sa už ničomu nečudujem po tom čo zažívame pri vyšetreniach pred IVF ma už ozaj nič neprekvapí ... a verím že nie len mňa 😔 ...

eva7780
3. máj 2008

to mas pravdu musime len pozitivne mysliet nic ine nam neostava,my tiez chodime po lekaroch a vsade mam ine vysledky tak neviem comu mam uz verit 😠

efiku
3. máj 2008

eva7780
Ahoj moja aj ja som v piatok volala na genetiku a tiež mi povedala že mame všetko ok tak ked tu čítam tak asi spokojna budem až ked dostaneme papiere.Brali nam tiež krv a mužíkovy na nejaký teraz neviem čo gen alebo čo Y?neviem teraz presne už si to nepamätam lebo sme tam boli 4 marca

eva7780
3. máj 2008

efiku to uz dost dlho cakate na vysledky my sme boli 7.aprila a v utorok budu hotove co je po mesiaci 😉 tak som rada ze netreba tolko cakat lebo cakame na ine dost len aby to bolo ok 🙂 drzim aj vam palce 😵

gregy
3. máj 2008

Jáj kočky to my sme čakali rovné dv mesiace 😉

efiku
13. máj 2008

Ahoj gregy tak dnes som akurat obdržala papier a vysledky z genetiky písomne a záver znie ,, nie je kontraidikovaneé opakované zaradenie do IVF ,, našla som aj to slovko kontraindikovane v slovníku a dufam že dobre že nieje vylúčené?

siysiynka
6. feb 2009

Ahojte som tu nová,vsetkych pozdravujem:ja by som tiez chcela ist na geneticke vysetr:do Blavy:Som z Komarna.Moze mi niekto povedat ako to tam chodi?Viem ze sa musim objednat?ale co mi tam budu robit atd.cakujem

siysiynka
7. feb 2009

Ahojte ak by my vedel niekto povedat ako to chodi na tom genet.vysetreni,mohol by mi napisat.Bola by som vdacna vsetkym Dakujem 🙂

poleva
19. feb 2009

a neviete ako to je ak moj muz ma 2 zdrave deti z prveho manzelstva tak je asi ok ? ci nie ? a ja som po 2 potratoch

lenka_66
19. feb 2009

poleva , uz mas tie hematologicke testy? nenahovaraj si ziadne bludy

nattereri
5. aug 2009

ahojte. ozivujem tuto temu, pretoze som sa chcela spytat, ci mate niekto skusenosti s genetickym vysetrenim u dietata, ako prebieha, ci su aj nejake odbery a tak.... my tam ideme kvoli neurofibromatoze... a ideme nan do NOU na KLenovej

nattereri
5. aug 2009

ups, vyhladala som si temu vo vyhladavaci, a vidim ze je iba medzi snazilkami, no mozno niekto odpovie 🙂

aknomis
5. aug 2009

ahojte. my ideme na genetické vyšetrenie v pondelok do Nitry. boli ste tam niekto u pani Dr. Barošovej? Ako to prebieha a kolko to asi trvá? a kolko trvá kým budú výsledky?

simonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janiqca
2. feb 2010

prosim poradte mi: moja dcéra ma uz 15 rokov a teraz sme si všimli, ze na jednej ruke ma tri prsty nedorastene.
lekárka nás poslala na genetiku, ale ja mam strach co jej zistia. Moze jej to pomoct zistenie nejakej vady.

askona
6. feb 2010

chcela by som sa opitat ako sa robia geneticke testy

simcab
9. apr 2010

ahojte 🙂 plánujeme s praiteľom bábo, tak by som rada išla na genetické testy, či detičky mať spolu môžeme a či budú zdravé.. môžete mi niektorá povedať aký je postup??? mám ísť za gynekológom a ten mi povie kam ísť a tak??? a ešte by som chcela vedieť koľko sa za to platí.. ďakujem pekne.

luga
4. nov 2010

mohli by ste napisat vase skusenosti .... BA - kde robia a ako dlho sa caka na objednanie a na vysledky 🙂

clauda2010
21. dec 2010

ahojte kolko stoji geneticke vysetrenie? diky za odpoved

dicinka1
1. jún 2011

ahojte..zistilimi fragilitu chromozomov..viete mi povedat čo to znamena..ta fragilita je 8%ˇ...asi pred 3-4 rokmi somju mala 3 % a 4%

michelitta
3. nov 2011

prosím!!!trenčín-číslo na genetiku máte niektorá?budem povdacna! a kde sa to tam presne nachádza,ďakujem!!!

larati
5. nov 2011

michelitta, najdi si fakultna nemocnica TN, oddelenie lekarskej genetiky a tam mas aj cisielko. vysledky cca 4 mesiace