Genetické vyšetrenie. Boli ste niekto kvôli zlému SPG?

lucia121
9. sep 2007

nevie mi niektora poradit(ktora ste boli teraz nedavno na lekarskej genetike koli zlemu SPG)kolko sa caka na vysledky a ako to tam prebieha?

lucia121
autor
12. sep 2007

to tam vazne nikto nebol?trocha ma poteste.

ufo
12. sep 2007

ahoj lucia skús si tam zavolať, ak by si chcela dám ti číslo dúfam že ešte platí
ked sme tam boli sama nám ho dala a bola veľmi ochotn že môžme hoci kedy zavolať

julietka
12. sep 2007

ahoj luci, my sme cakali na vysledky 3 dlhe mesiace. Boli sme na genetike v BA a tiez kvoli spermiogramu.

lucia121
autor
13. sep 2007

pockam do utorka,ideme tam a opytam sa...doktor v CAR povedal,ze to trva 3 tyzdne,ale tu vsade citam,ze 2 mesiace a viac...

lucia121
autor
13. sep 2007

to sa caka tak dlho aj s objednanim na odber,alebo len na vysledky?objednavali sme sa 17.8.,dostali sme termin 18.9.takze uz mesiac cakam 🙄

sisulik
13. sep 2007

my sme boli na genetike v presove, lebo v kosiciach sa dlho caka...ked sme sa v KE boli objednat v juni tak nas dali az na september a to este + 2-3 mesiace cakat na vysledky...a tak v presove nas zobrali este zaciatkom jula a uz v auguste (cca 6-7 tyzdnov) sme mali vysledky. my sme na genetike neboli kvoli SPG...ale to vysetrenie co nam robili je to iste co robia aj pri zlom SPG. my sme boli preto lebo manzelova rodina ma vselico mozne tak sme chceli vediet ako na tom budu nase deti...ale chvala bohu vsetko ok.

lucia121
autor
13. sep 2007

6-7tyzdnov sa da 😒

sisulik
13. sep 2007

ono sa to nezda..ale to rychle ubehne...

lucia121
autor
13. sep 2007

len som cakala,ze stihnem IVF v oktobri...teraz to vyzera na november..blba genetika 🙄

julietka
13. sep 2007

luci my sme boli v BA-objednavali sme sa v marci-ale objednali nas az na maj a vyledky boli v auguste.

lucia121
autor
18. sep 2007

tak som bola dnes na kramaroch,vysledky mi slubili do 4 tyzdnov 🙂 tak to zrejme v oktobri stihnem

ninna78
25. sep 2007

ahoj,
chcela by som vas poprosit o kontakt, kde robia v BA geneticke vysetrenie, my sme uz skoro pred 3 mesiacmi posielali ziadost na Americke namestie a podnes den sa este neozvali, pretoze im chybaju nejake latky potrebne na vysetrenie.
Dakujem

lorry
18. okt 2007

Ahojte neviete mi povedat, na genetickych testoch robia aj hormonalny profil?

lorry
18. okt 2007

Neviem ci to nevadi ked mi robili hormonylny profil pred 6 rokmy???

lorry
18. okt 2007

baby neviete mi poradit ci potrebujem novy profil ked by som isla na umele oplodnenie? Lebo ked mi ho doki spravil tak som bola este mlade, tak neviem....?

eva7780
2. apr 2008

poradte mi niektora co vam robili na genetickych testoch ? 😵

hava77
2. apr 2008

pytaju sa ta na rodostrom - kto pochadza z kolkych deti a kolko ma deti, ci boli potraty, postihnutia a potom ti vezmu krv na zistenie karyotypu. ci ma bunka 46 zdravych chromozonov, alebo su niektore zmutovane. my sme na vysledky cakali 2 mesiace. ked ti najdu nejaku anomaliu tak zase na krv, popripade idu aj rodicia.

eva7780
2. apr 2008

a ked je v tomto v rodine vsetko v poriadku a nieco v krvi najdu ako sa to riesi?

hava77
2. apr 2008

snazia sa zistit ci je to prva mutacia v rodine, ci to maju aj surodenci, rodicia a tak. no a potom ti akurat povedia co je to za chyba a comu brani alebo skodi. ale nic s tym nenarobis lebo to je DNA a ta sa zmenit neda.
proste sa s tym musis zmierit a basta. viem ze su to krute slova, ale je to zialbohu tak. zisitli sme na vlastnej
kozi. 😠

gulicka
2. apr 2008

eva, presne tak ako hava pise, neda sa velmi co riesit, skor vies, co mozes cakat a ake su moznosti aj napriek genetickej poruche, ak nieco najdu

eva7780
2. apr 2008

to nie je moc potesujuce ale dufam ze to nebude take zle,dufam ze ked sa vsetko podari,co nas na jesen caka ze babo bude v poriadku ☹

ikke
2. apr 2008

lusilia • snž • Včera o 19:17
Ahojte babulky, prosim o radu niektoru, ktora sa stretla s diagnozou genetiky, nieco ako delecia v mieste fragility. Na ivf je mozne zaradenie, avsak s podmienkou prenatalnej genetickej diagnostiky.

hava77 • snž • Včera o 20:05
ahoj lusilia, my mame tiez geneticku chybu a tiez musime ist na prenatalku, my sme mali ist dokonca na predimplantacnu diagnostiku embryi.......nakoniec sme to nedali robit......na ivf nas zaradili bez problemov

gerena • Včera o 20:09
ahoj lusilia delecia znamena straru casti chromozomu v mieste odlomenia.....prenatalna diagnostika je dobra ked nevies o ktory chromozom sas presne jedna...a co to sposobi

lusilia • snž • Včera o 20:09
ahoj Hava, ja sa len obavam toho, ze to znamena, ze je tam asi dost velke riziko, ze sa nenarodi zdrave dieta , ale v akej miere, to naozaj neviem...vo stvrtok budem mudrejsia, idem k dokimu, ale stale mi to vrta hlavou

lusilia • snž • Včera o 20:11
ahoj gerena, no ja to mam presne napisane, ktora cast to je, je to na kratkom ramienku chromozomu č.17

hava77 • snž • Včera o 20:18
lusilia, nam urcili mieru choreho dietata na 25%. urcite je to pre teba tazke, ja som z toho mala dost velku depku, ale postupom casu to preslo, lebo zvysnych 75% tiez nie je zlych a verim ze skocime akurat do nich.
takze ak to ma len jeden z vas tak aj u vas by to tak vychadzalo. neboj vsetko dobre dopadne. ak sa velmi bojis tak si dajte spravit PiGD test embryi. v blave v iscare to robia. stoji to kolo 36 000,- ale povedia ti ktore embrya su postihnute a ktore zdrave. dokonca tam budes mat uz aj pohlavie embryi. ale u nasej geneticky som sa stretla s nazorom, ze nadarmo das vysetrit embrya, ked sa ti este nemusia ujat......tak aj v tom je kus pravdy. ak sa embryjko ujme tak aj amniocenteza je riesenie. lebo aj ked by ste si dali robit ten PiGD test, tak aj tak musis ist na amniocentezu, aby si boli doktori isti ze vsetko je ok. s genetikou je to velmi tazke......tazko som sa s tym zmierovala...ale kedze sa to neda liecit tak ine nam neostava

gerena • Včera o 20:21
skus si pozriet www.repromeda.cz, tam su celkom pekne povysvetlovane mozne choroby....a ci sa tomu da predist.... vela stastia,

lusilia • snž • Včera o 20:28
Dakujem babenky, som z toho naozaj dost v soku, kedze ja som uplne zdrava a ani v rodine sa nam nic take nevyskytlo. No uvidime, co povie doktor. Nastastie je to teda len u mna, ale aj tak stale nechapem preco, ako keby nestacilo, ze spermijky mame zle, tak este aj toto

hava77 • snž • Včera o 20:32
lusilia, je to velmi tazke zmierit sa s genetikou, ale aj cas nam pomoze zvyknut si na tu myslienku ze sme bezmocne a plavame proti prudu. treba dufat ze vsetko dobre dopadne a raz budes drzat v naruci babenko

lusilia • snž • Včera o 20:40
Havi dakujem, len je to naozaj tazke, uz sa s milym citime ako prekliaty, dufam, ze nam to vyjde a budeme mat krasne zdrave babo...drzim aj vam palceky, nech mate coskoro velke brusko

gerena • Včera o 21:13
lusilia ked si nositelkou len ty, mate sancu 50 na 50. zavisi ci je poskodeny gen regresivny alebo dominantny, niektore mozu byt viazane na pohlavie.......ale dnesnymi metodami sa da vela si pomoct.....budem drzat palce, ozvi sa nam potom

eva7780 • snž • Včera o 21:18
este som sem nakukla lebo som to citala tak som sa prelakla co to tu pisete ved aj my mame ist na gen.vysetrenie az sa bojim vysledkou

bessi • Včera o 22:22
Ahoj holky, budte v klidu, satisticky se uvadi, ze asi kazdy 5. clovek ma nejakou chybu chromozomu. Vubec se to nemusi nijak projevit na vzhledu, zdravi... Vetsina lidi se to vubec behem zivota nedozvi, ze maji nejakou "vadu". My mame bohuzel tu smulu, ze nemuzeme mit deti prirozenou cestou a zkoumaji nas, proc to tak je. Tyto vady nemusi byt dedicne (neziska je clovek od svych rodicu), ale mohou vznikat behem prenatalniho vyvoje tzv. de novo. Uvidis, co ti dr. rekne,zatim se nestresuj, nemusi to nic znamenat. Urcite presne lokalizovali chromozom, na kterem ta delece je. Preji hodne stesti a brzo//

lusilia • snž • Včera o 22:27
Gerena , no tak to tu uz nepisu aky je...ale len ta predstava, ze kedy sa vobec podari to icsi a ked sa podari, ta zasa cakat, ci to babo bude v poriadku a ak nebude, tak potrat, no vazne som z toho uplne mimo...kazdopadne sa ozvem a dakujem
a Evi neboj sa, verim, ze to budete mat v poriadku, asi takych pripadov, ako som ja, nie je vela..., ale stale tomu neverim, ze je nieco take mozne, ak je clovek uplne zdravy

lusilia • snž • Včera o 22:30
tak bessi, ja vies, uz robim take zaveri, ze sa pripravujem na to najhorsie, ked som volala na genetiu, tak mi povedali, ze je vsetko v poriadku, ze mozeme ist na ivf a ked mi to doslo na papieri tak toto. No ja uz radsej dnes nepisem, lebo vas tu vsetkych zbytocne vystrasim...

bessi • Dnes o 18:55
Lusila, me uz nevystrasis, uz mame genetiku za sebou-ja jsem v poradku, u manzela nasli mutaci, ktera zpusobuje jeho neplodnost. Nema smysl se trapit necim, o cem bylo rozhodnuto jeste pred tvym narozenim. Uz to musis prijmout. Manzel se s tim srovnal, dela si z toho srandu. Zrovna vcera jsme studovali lekarskou zpravu z genetiky. Pokud ti rekli, ze muzes na IVF, tak bud v klidu.

eva7780 • snž • Dnes o 18:58
bessi a co vsetko vam na genetickych testoch robili?my ideme v pondelok

bessi • Dnes o 19:26
Evo, jen ti vezmou krev a pak uz jen cekas. Delali nam obema karyotyp, manzelovi Y chromozom a cystickou fibrozu-tam ma tu mutaci, tak mi ji pak dodelali taky

bessi • Dnes o 19:30
A jeste jsem zapomnela-soucasti je pohovor, behem ktereho dr. sestavi rodokmen (ptaji se na sourozence a jejich deti, rodice, nemoci.....) a nenapadne si vas prohlidnou. To me trochu dostalo-dr. se na me ani moc nedivala a hned mi rikala, ze mam oci dal od sebe, nejake jine oboci .... Bylo to zajimave

eva7780 • snž • Dnes o 19:34
a tieto veci ako oci alebo ine je dolezite v genetike,ani netusim co na nas chcu vidiet ci sa k sebe hodime?ved to uz vieme z centra ze ani moc nie

bessi • Dnes o 19:38
Evo, pry to muze indikovat nejakou genetickou vadu (doprovazi to treba nejake syndromy) Vubec jsem nepostrehla, ze si me prohlizi a nikdy jsem si na sobe nevsimla, ze mam oci daleko od sebe. Proc vas na genetiku poslali?

eva7780 • snž • Dnes o 19:43
my sme boli v centre asist.reprodukcie a nemali sme dobre vysledky,manzel ma len 3 %dobrych spermii,a ja zapal nadoblicky cize to my cele naburalo aj horm.profil a aj ovu,a to som predtym chodila k svojmu gynekologovi a boli sme na spermiograme a vtedy manzel mal 100% pred 3 rokmi taky pokles som necakala

lusilia
2. apr 2008

Bessi len neviem ako sa mam zmierit s tym, ze nemusim mat zdrave deti, to sa fakt neda, ale zajtra budem mudrejsia, mozno to nie je take hrozne, ako si myslim...nadej umiera posledna 😉

gerena
2. apr 2008

a moj prispevok zostal v genetike......

eva7780
2. apr 2008

nie vypisali vsetky kukni vyssie 😀 😀 😀 len bez fotiek

gerena
2. apr 2008

nie moj nei lebo moj tam dosiel az za ikke....

eva7780
2. apr 2008

asi davs dobre rady a oni to nevedely uniest 😝

bessi
2. apr 2008

Lusilia, manzel je heterozygot pro jednu z mutaci CFTR, znamena to, ze 50% spermii tuto mutaci nesou (teda pokud pri zitrejsi T/M nejake spermie najdou). Pokud se nam po ICSI podari potomek muzskeho rodu, bude stejne postizeny jako manzel (azoospermie). Zvazovali jsme PGD, ale geneticka nas z nej odradila. Takze do toho jdeme nalsepo a budeme doufat, ze embryolog sahne po tech spravnych spermiich.Holky budou zdrave vzdy, jen mohou mutaci prenest dal. Manzel je jinak uplne zdravy, nikdy by me nenapadlo, ze ma nejakou genetickou poruchu.

ulrika.zuberska
2. apr 2008

ahojte mi tiež čakáme na ge. výsledky. mám za sebou jeden potrat tak dúfam že budú o.k.

bessi
2. apr 2008

Syn bude z 50% pravdepodobnosti postizeny jako manzel, pardon🙂