Genetika pri teratozoospermii a jej záver. Použili ste spermie darcu?

nemko
17. jan 2011

prosim vas kocky, co maju vase polovicky teratozoospermiu a podstupili ste genetiku aky bol zaver? je niekto kto musel pouzit spermie darcu? dakujem

bobozoziliny
11. jan 2013

@kamilkka Tak to ste 1 z miliona, kt sa to podarilo. Tiež by som brala to štastie 🙂 . Ale asi ste tiež riesili same vysetrenia, a brali chemiu (vitaminy) ci??

kamilkka
11. jan 2013

@bobozoziliny nemyslím, že sme jedni z miliona, modry konik je plný zázračných otehotnení....
brali sme vitamíny, to hej + preliečenie antibiotikami, lebo v prvom sme mali leukocyty a v druhom už potom nie.
každy sa musí rozhodnuť sam za seba, ale ja som nechcela ivf, povedala som si, že počkame a že predsa jedna spermia si musi cestu najsť a našla si 😉
kedže sme mali aj zlu fragmentaciu tak som chcela, aby priroda sama vybrala spermiu, ktorou sa oplodní moje vajíčko a nie aby ju vybral nejaky lekar... verila som, že cestu k vajíčku si najde zdrava spermia.
problem je často krat aj v hlave a myslenie iste ovplyvňuje otehotnenie.

sheilla23
12. jan 2013

kamilkka a ake vitaminy ste brali??

dahra
18. jan 2013

@sheilla23 - no my sme mali 100% patologicke, viem, že cca 60% hlavicky, zvysok ostatné - bičíky atď. No od 2007 sa nám ani raz prirodzene nezadarilo, aj prve co máme je z IVF aj teraz čakáme z IVF. No ja mám tiež svoje problémy... Moja segra rovnaká diagnóza ako ja, jej muž to, co môj a tiež nikdy nič, dokonca ani cez IVF. Ono sa prirodzene môže zadariť, ale myslím, že aspon žena by mala byť 100% zdravá. Mozno aj vek zohráva vela. Mojmu muzovi povedali, že je tak max. 5% sanca. Takže dajme tomu, že 5 zien zo 100 pri takejto diagnoze otehotnie spontanne.

sheilla23
18. jan 2013

Dievcata a kde si mame dat urobit poriadny spermiogram??V heliose nam pred rokom vysiel taky aky som pisala, cize teratozoospermia 97,5 % a dnes som sa dozvedela od mojho klasickeho gynekologa, ktory sa na to iba pozrel na chvilku pod mikroskopom, ze je to v pohode a ze mozeme otehotniet s takymi spermoskami...a ziadne konkretne vysledky , co sa tyka poctu a tvaru atd som sa nedozvedela tak neviem co si mam o tom mysliet... ci si mame dat este niekde spravit spermiogram nejaky poriadny ci sa spoliehat na to ze to je ok??

kamilkka
21. jan 2013

@sheilla23 my sme brali kadečo 😀
selen, zinok, cečko, ečko, koenzym Q10, arginin, karnitin, B-komplex, Acidum folicum, pycnogenol, maca...
samozrejme nie všetko uplne naraz 🙂
otehotneli sme pri Mace 😉
a neviem ako po celom slovensku, ale isto kvalitny a podrobny spermiogram robia v združenej tkanivovej banke košice, a navyše zadarmo 😉

simik22
28. aug 2013

@kamilkka
@bobozoziliny ahojte baby, ako ste nakoniec s tym vsetkym dopadli? dufam, ze sa najde aspon jedna co mi poradi... Chodili sme do centra pred 2 rokmi, manzelova diagnoza : teratozoospemria, 99,5 % patologia. Bral 3 mesiace nejake vitaminy, trochu pomohli, sli sme na IUI a mame krasnu zdravu rocnu dceru, teraz chceme druhe dieta a dostala som strach ked vas tu citam. pred tym, ked sme chodili do CARu, nebola ziadna rec o genetike a nicom takom co tu pisete, proste sa urobilo IUI a bolo... a ja sa teraz na IUI bojim ist, co robit??

bobozoziliny
28. aug 2013

@simik22 Ahoj. Nam sa nakoniec podarilo prirodzene. Som v 6 mesiaci, zatial vsetko v poriadku, aj testy na vyVojove poruchy dopadli dobre.. Klop klop klop. Ale najvacsiu istotu budem mat az sa mala narodi 🙂 . Osobne si myslim, ze teraz veda rychlo napreduje a aj utz su ovela kvalitnejsie ako kedysi.Dokonca sa robia prenascan testy z krvy, kt maju rovnaku vypovedaciu hodnotu ako amniocenteza, su sice drahe ale ziadne riziko nehrozi... takze sa da zistit uz v skorsom stadiu ci nahodou nehrozi dake postihnutie.. Ziadne obavy!!ako som niekde tu na MK citala, z toho x-miliona spermii je najdolezitejsia len 1.

simik22
28. aug 2013

@bobozoziliny jasne, ja tomu rozumiem, ale ja sa fakt bojim... ja teraz nemam chut ani pokusat sa prirodzene, ani nemam chut ist na IUI .. proste je tam to " co ak " ...

simik22
28. aug 2013
luciaklacko
1. sep 2019