Gynekológ mi dal vyvolávačku a Norethisteron . Je to normálne?

mirka007
22. okt 2009

Ahojte 🙂

Potrebovala by som od vaS RADU...3 mesiace mi meskala menstruacia....tehotna nie som.Zijem v zahranici a minuly tyzden som bola doma na slovensku a sla som ku gynekologovi.
Pichli mi vyvolavacku (pri ktorej do 10 dni by som mala dostat) dnes je to osmy den a stale nic ale comu nerozumiem mi predpisal aj Norethisteron( ktory viem ze sa pouziva na oddialenie)..
Este len teraz som to zistila a som z toho dost nestastna.
Nerozumiem preco mi dali vyvolavacku + lieky na oddialenie....

Je to podla vas normalny postup?Mate s tym skusenosti?

Dakujem pekne.

tatranka111
22. okt 2009

ahoj mirka ja som brala norethisteron na zastavenie ms....mala som ju skoro dva mesiace v kuse....a potom ešte par mesiacov aby som ms dostavala

mirka007
autor
22. okt 2009

No ved prave viem ze sa berie na oddialenie ...
prave preto tomu nerozumiem..to je co za kombinaciu...
injekcia na vyvolanie a lieky na oddialenie ...
som z toho fakt nestastna este len v pondelok som dosla zo slovenska a dnes som toto zistila....

budem musiet zajtra zavolat mojmu gynekologovi..
vobec tomu nerozumiem :(

insolka
22. okt 2009

Ahoj Mirka tuto kombinaciu fakt nepoznam a čo sa tyka tej inekcie ja som dostala po inekcii aj na 15-ty den ale nebrala som noretisteron ten som brala na odialenie

tatranka111
22. okt 2009

mirka a ako to máš užívat? aké máš davkovanie? maš to užívat už teraz, alebo až ked sa ti skončí ms?

miculienka
25. okt 2009

tak noretisteron som mala aj ale len na oddialenie, nechápem ako to myslel ten dr

flyangel
25. okt 2009

ahoj mirka...nuz tvoj gynekolog sa musel pomylit..totiz norethisteron je na oddialenie menstruacie alebo na zastavenie krvacania...ci uz pri dlhej alebo silnej menstruacii,alebo pri mimomenstruacnych krvacaniach ..cize v strede cyklu alebo mimo menstruacie...urcite tie lieky neber...ms po vyvolavacke by si mala dostat do 14dni..ak nie treba vyvolavacku znova podat...a nasadit liecbu na upravu cyklu...
a zistil a povedal ti pricinu preco si tak dlho nemala ms?
premyslam ci sa nepomylil a namiesto norethisteronu ti nechcel dat duphaston..

kacarina
25. okt 2009

Mirka, prepac mozno blbu otazku, ale nepovedal ti k tomu noretu blizsie ako ho treba uzivat? Ja mavam podobne problemy, totalny cyklus-necyklus ... a po poslednej vyvolavacke som dostala Noret na 3 mesiace, ale tak, ze po vyvolavacke pockat na mestruaciu a potom ho mam brat vzdy 16.-25. den cyklu a po jeho by mala prist mrska cca. do 3 dni (cize by mal nabehnut ten idealny 28-dnovy cyklus) ... ja to sice niekedy dostanem az na 30.den cyklu, ale to je u mna aj tak velky uspech, cize mi ten Noret pekne udrzuje cyklus ...

kacarina
25. okt 2009

Mirka, este doplnim: na tu upravu cyklu beriem ten Noret 2x denne...

+ mi chyba slovo vyssie v jednej vete: po jeho VYSADENI by mala prist mrska...

elizabeth453
7. nov 2011

ahojte baby...neviem najst temu na moj problem a zakladat ju by bolo zbytocne tak to skusim tu....27. 10 mi skoncil menzes dnes je 7:11 a zas sa mi zacina. posledne dni ma akosi boli napravo v podbrusku, hlavne ked si sadam a idem sa postavit. mam stresovat??? prosim mate niekto skusenost s tymto

gabina28
22. máj 2018

Ahojte baby potrebujem vasu radu idem na operáciu maju mi odobrat maternicu.Ale mam dostať menzes chcem sa poradiť ci mozem užívať lieky norethisteron lebo chcela som aby ma operovali uz ten týždeň ta vraj sa nedá.
Tak ma objednali na druhy týždeň ale uz bi som msla dostať menzes.Neviem co mam robiť.Lebo uz som to 2 krat operaciu preložila ale nie kvôli menzesu ale zdravie deti mi to nedovovilo.A teraz uz chcem to mat za sebou tak neviem co mam robiť.poraďte