Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

nena13
3. jún 2011

@kubkolucy Na čo by si išla tak ďaleko na hematológiu🙂Zlú zrážanlivosť Ti zistia hocikde- a v BB máte určite hematólogiu.Ja som z dediny a v maličkom meste mi robili rozbory a prišli na moje problémy...a BB to istí🙂

lenkasop
3. jún 2011

nena13.....krv v poriadku, čakám na trombofilný terén, takže ešte čakám ☹

kubkolucy
4. jún 2011

@nena13 áno jasné, aj ja som si tak povedala a tak som zašla za svojou obvodnou lekárkou a poprosila som ju o odporúčací lístok a potom som zašla na hematologiu tu v BB. Už som aj objednaná na konci júna tak som rada. Mala som to hneď urobiť. Len mi povedali, že výsledky vraj budú až o dva mesiace tak to ma trochu mrzí ale čo už. Počkám 🙂

paige
5. jún 2011

Ahojte.som tu nova. Mam 3oj rocnu dcerku 😵 a po nej sme mali 2 potraty ☹ . Prvy v 4 t a druhy v 7 t. Ziadna kyretaz nebola, lebo sme toho casu boli v Anglicku a tam sa to nerobi. Na ziadne testy nas neposlali, ze az ked budeme mat 3 potraty za sebou. Teraz som v 5 tyzdni tehotenstva a mala by som ist na hematologiu o dva dni. Ma to vobec nejaky vyznam ked uz som tehotna? dufam, ze sa to nebude opakovat. co vy na to? 😉

mimka1710
6. jún 2011

@paige ahoj paige podla mna to vyznam ma...kamaratka potratila v 32. tt, ked druhykrat otehotnela tiez isla na hematologiu a mala nejaku poruchu zrazanlivosti krvi, cez tehu si pichala injekcie a donosila krasne dievcatko, takze jednoznacne to netreba podcenit, je mozne ze sa nic nezisti, ale aspon jeden nepriaznivy vplyv vylucis...ja som tiez po dvoch potratoch - jeden v prvom trimestri a druhy uz takmer na konci druheho trimestra...tiez idem na hematol. a dalsie vysetrenia a len potom sa zacnem snazilkovat...tebe prajem vela stastia a hlavne zdarny priebeh tehotenstva do uspesneho konca....

mimka1710
6. jún 2011

@kubkolucy ahoj kubkolucy...citam ze ides na hematologiu v BB, aj ja som tam objednana na 1.7. a tiez mi povedali ze vysledky az o dva mesiace, je to dost dlhy cas, tak som zvedava ako to dopadne...drzim palce...

nena13
6. jún 2011

@paige Práve preto by si na hematológiu mala ísť čím skôr,aby Ti mohli v prípade potrby nasadiť liečbu-ty nebudeš čakať na vyšetrenie-tehotné ženy berú prednostne.🙂

nena13
6. jún 2011

@mimka1710 Aj ja som tak dlho čakala na vyšetrenie a výsledky-to sa približne rovnako všade čaká-stojí to za to.Aj mne potvrdili silnejšiu zrážanlivosť a som rada,že som bola na tom vyšetrení,aj keď sa mi nechcelo čakať.Držím prsty🙂

mimka1710
6. jún 2011

@nena13 dakujem, myslim si ze naozaj sa oplati cakat, lebo v mojom pripade by som uz tretie neuspesne tehu nezvladla, radsej vydrzat nejaky cas, len nech sa nieco zisti, prip. vyvrati...

nena13
6. jún 2011

@mimka1710 Ja som tiež 2 x potratila a 1rok aj pol behala po vyšetreniach.V mojom prípade sa zistila len tá zrážanlivosť-keby somna hemat.nebola šla tak aj 3x by to zle dopadlo.Teraz sa v lete pustíme do bábatkovania a dúfam,že to vyjde🙂

kubkolucy
6. jún 2011

@mimka1710 ahoj, no super, tak sme skoro na rovnako. Potom si porovnáme výsledky. Poslal ťa tam tvoj gynekológ?
To je zvláštne, že tá tvoja kamarátka potratila až v 32tt. Že to tak dlho bábätko vydržalo, veď to už bola skoro na konci. Tak ma napadlo, že ja mám možno fakt zlú zrážanlivosť keď síce mám dcérku a ona to možno len náhodne vydržala až do konca tehotenstva.

zuzanka2905
6. jún 2011

AHOJTE MOHOL BY MI NIEKTO PORADIť SOM PO 2missed abort a na hematologii mi zistili že mám vrodený trombofilný stav F V Leiden Heterozigot je tu niekto čo má presne tu stu mutáciu ako ja ? budem môcť do tretice vynosiť zdravé dieťa?

eviq
7. jún 2011

@zuzanka2905 ahoj, ja mám tiež trombofíliu a tiež som po dvoch potratoch. mne povedali, že keď otehotniem, tak si budem pichať injekcie do brucha a to by malo pomôcť. Je tu dosť veľa kočiek, ktoré už majú bábätká...skús pozrieť tému Trombofílie. Držím ti palce.
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/trombofili...

mimka1710
7. jún 2011

@nena13 velmi ti pri tom snazeni drzkam palce, nech sa do tretice podari vynosit krasne zdrave babätko...rok a pol po vysetreniach je riadne dlha doba...ale radsej dat vsetko vysetrit a mat aspon trosku lepsie svedomie, ze sme nic nezanedbali ako opät trpnut, ci sa nieco nestane...vela stastia

mimka1710
7. jún 2011

@kubkolucy ja som najskor zmenila gynekologa a ten novy mi odporucil vsetky vysetrenia...budem rada ked si porovname vysledky, ty ich budes mat asi o nejaky dnik skor 🙂 tiez si tajne myslim ze na chybe je zrazanlivost, ale moze to byt uplne nieco ine alebo naopak vobec nic...vsak uvidime...ja este dietatko nemam a tak velmi si ho zelam...kamaratkinu dcerku mohli zachranit, lenze uz bolo neskoro, ked prisla do nemocnice, mala uz bola v nebicku...ja som mala druhy potrat v 23. tt a hned mi povedali ze keby som bola aspon v 32 tt. tak jej este mozno dokazu pomoct, na pohotovosti este malo moje dievcatko slabe ozvy, len navyse mala aj nejaky hydrops-opuch a zatial vobec netusim z coho lebo pitvou sa nic nezistilo, dokonca bola bez vyvojovych vad...tak netrpezlivo cakam na tie vysetrenia a potom na ich vysledky, snad nam to dobre dopadne...

nena13
11. jún 2011

@zuzanka2905 Ahoj.Ja mám tiež heterozyg. a som po 2 potratoch,ale čo som čítala,tak je veľa žien,ktoré donosili s pomocou injekcíí,alebo zvýšenou dávkou vitamínov zdravé detičky.Do nasadenie liečby potratili niektoré aj 4x.Tak prečo by sme my nedonosili zdravé babatka🙂Veď už vieme čo nam je🙂

zuzanka2905
11. jún 2011

@nena13 no dúfam že máš pravdu a že sa to podarí už do šťastného konca velmi by som už chcela mať doma malé bábo

nena13
11. jún 2011

@zuzanka2905 Veru aj ja a ešte ako a k tomu môj vek- 36-hrôza...🙂

zuzanka2905
12. jún 2011

no ja mám síce 23 ale aj tak ked má človek problémy v takom veku čo si mám o tom myslieť je to ťažké nič nám neostáva len veriť že sa nám babätko podarí donosiť

kubkolucy
12. jún 2011

@mimka1710 ja gynekologa veľmi meniť nechcem lebo ani neviem ku komu inému ísť ale ten môj je celkom dobrý a má aj dobré vybavenie tak neviem, no ale s tými vyšetreniami som dosť sklamaná. Neposlal ma vlastne nikam. Okrem toho, že v Martine sa vraj dlho čaká na objednanie, mi vlastne nepovedal nič. Mohla by si mi ešte poradiť kam okrem hematologie ťa ten tvoj posiela? Neviem či sa mám ešte aj niekde inde objednať alebo čo...
A ak môžeš, poraď mi aj koho si zmenila - gynekológa. Môžeš aj do IP ak nechceš takto verejne. 🙂

nat28
27. jún 2011

Ahojte dievcata. Zajtra idem ako samoplatca do jedneho labaku dat si vysetrit zrazanlivost krvi, pred 4 mesiacmi som mala MA a nasli mi tam aj nejake krvne zrazeniny. Teraz som opat tehotna, len nejaky 4tt a kedze moja dr ma nechcela poslat na hematologiu, chcem si zistit aku mam zrazanlivost. Co by ste mi este poradili, ake odbery si mam zaplatit? dakujem...

klara0211
27. jún 2011

Ahojte, ja som po dvoch MA a momentalne som po polrocnej prestavke od posledneho MA opat tehotna. Teda nemam to este potvrdene, ale testy uz ukazali //. Tesim sa, ale je to aj strach co asi kazda z vas velmi dobre poznate. Som este len na zaciatku, ale hned vcera ako mi test ukazal slabulinku druhu ciarku som si nasadila Duphaston rano, vecer a pichla Fraxiparine do nohy. Ten si teraz budem pichat kazdy den. Po MA som bola na hematologii a imunologii, ale v podstate sa nezistilo nic zvlastneho. Akurat mam tiez heterozygotnu mutaciu, ale to sa uz vedelo po prvom MA. Nie je to problem, pokial je iny ukazovatel ... neviem teraz nazov v norme... a ten som mala, takze liecba pri druhom otehotneni nebola nasadena. Ja si len pamatam, ze ked som otehotnela, mala som zhustnutu krv a sestricky mali problem mi ju odobrat. Po druhom potrate som sa dohodla s hematologickou, ze dostanem ten Fraxiparine a uvidime co to spravi. Tiez mi gynekolog dal uz na domov Duphaston. Verim, ze problem s MA bol prave v tej zrazanlivosti a tymto sa vyriesi 🙂 Drzim palce kazdej z vas 🙂

nena13
27. jún 2011

@klara0211 A akú dávku si toho duphastonu dávaš?Ja som tiež heterozygot a hematologička mi dala B12 ktoré mam pichať 5 týždňpv po 1 injekcií,ale tiež spomínala,že asi budeme pichať keď otehotniem-potratila som už 2x-a všetko aj genetiku mám ok-tak to bude musieť byť tá zrážanlivosť.Každopádne Ti moc držim prsty🙂

nena13
27. jún 2011

@nat28 To ma vie vždy poriadne nadvihnúť zo stoličky,keď tušia problém a nič s tým nerobia,lebo je to pre nich drahé...Mám dosť-dobre si urobila.

klara0211
1. júl 2011

@nena13
Ahojte, takze duphaston si davam 2x denne, rano a vecer a ten Fraxiparine 0.3 1x denne. Co sa tyka B12, o tom mi nikto nic nehovoril, tak neviem ci to treba :( Strasne sa sledujem, mala by som byt teraz len vo svtvrtom tyzdni a este som nebola ani u gynekologa. Len si priebezne robim testy a tesim sa z druhej ciarky 🙂 Strasne sa bojim ist k lekarovi ako zas bude pozerat na monitor a merat a pocuvat srdiecko... jednoducho uz nechcem pocut nic zle...

Takze objednam sa k lekarovi tak o dva tyzdne... aj tak mi nic viac ako duphaston nemoze dat. K hematologicke mam ist do mesiaca po zisteni tehotenstva. Injekcie mam este tiez tak na tri tyzdne.

klara0211
1. júl 2011

@nat28
No to by ti mali aj oni asi navrhnut co vsetko potrebujes ked si po MA.. ked nie sme Mudr. tak tazko povedat ake veci maju zaskrtnut pri odbere krvi... je mi z toho fakt smutno, ze zena, ktora ma dost co robit s vlastnou psychikou po takom niecom, sa musi spoliehat na vlastne samostudium, aby mala pocit, ze spravila maximum preto, aby to dopadlo dobre na buduce.. drzim palce 🙂

nat28
1. júl 2011

@klara0211 ahoj, nakoniec ma na hematologiu poslala moja zlata pani dr obvodna 🙂 Vcera som tam bola a zatial mi robili len KO komplet a koagulaciu, plus dobu zrazania. Hodnoty mam OK, aj ked dost hranicne. Buduci tyzden ma objednali aj na trombofilie a dalsie veci, ale vysl. az o mesiac. Snad sa fazulka udrzi!!! Dakujem za podporu 😵

lea1333
1. júl 2011

ahojte baby ja som prekonala MA v marci v 11tt chcem sa opytat hned po prvom MA vas poslali na vysetrenia alebo ste si to sami vybavili??lebo ja ked som sa informovala tak mi lekar povedal ze take vysetrenia sa robia az po 2MA co som bola dost sokovana lebo keby som to mala druhy krat prwekonat znova tak asi uz skolabujem a neviem si predstavit ze by som musela chodit este po doktoroch ako ze ma DOST VYTACAJU NIE JE LEPSIA PREVENCIA AKO RIESENIE PROBLEMU POTOM????NECHAPEM...dakujem za rady 😉

lea1333
1. júl 2011

@nat28 ak s amozem opytat kolko ta vyde to vysetrenie v tom labaku?

nat28
1. júl 2011

@lea1333 kedze ma nakoniec poslala moja obvodna, mam to na poistovnu zadarmo. Inak by som sa vraj nedoplatila, primarka na hematlogii vravela ze sa to pohybuje v tisicoch (este slov. korun)