Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lea1333
1. júl 2011

@nat28 no sak to som pocula aj ja ked som sa na to pytala tak doki mi povedal ze jedno vysetrenia sa pohybuje okolo 400e 😖 a co si povedala obvodnej?

nat28
1. júl 2011

@lea1333 ked som potratila, tak som pri babatkach mala krvne zrazeniny a nevedeli mi pri kyrete zastavit krvacanie a tak teraz ked som zistila ze som tehu som sa zlakla, nastastie mam uzasnu obvodnu dr ktora rozumie mojmu strachu a dala mi ziadost na hematologiu

lea1333
1. júl 2011

@nat28 aha a ty si mala 2MA?tak mas uzasnu doktorku ja sa chystam teraz na stitnu zlazu na vysetrenie ja som mala jedno MA ale uplne mi to stacilo ziadne ine problemi som nemala ani krvnu zrazeninu ani krvacanie po kyrete...a po akom case od kyretu si ostala tehu ked davam vela otazok prepac ale kto ini mi poradi ako ten co to zazil! ☹

nat28
1. júl 2011

@lea1333 nie, len 1, ale s dvojickami. Inak asi si ma uz nepamatas, ale chodila som tiez do temy kyret. Mala som ho pred 4 mesiacmi...som sa ta vtedy pytala na moju rodinu z Ivanky ci nepoznas 😉

lea1333
1. júl 2011

@nat28 vies ked niekto zmeni profilovu fotku tak fakt neviem ale teraz uz viem!!! 😉 lebo kolko krat sa mi stalo ze ja si nepametam nic ale podla profilovej foto ...tak sa ospravedlnujem jej tak velka gratuulacia nam sa zatial nepodarilo ☹ tak ze po 4mes od kyretu super...

nat28
1. júl 2011

@lea1333 ja som predtym foto nemala a do temy kyret som prestala chodit lebo na mna ten nazov posobil depresivne a chcela som hladiet do buducnosti a neobzerat sa za seba. Ano podarilo sa nam na 1.krat, lebo 3 cykly sme si davali pozor. Uz len aby sa mi malinke udrzalo. Neboj podari sa aj Tebe, lekari su velmi optimisticky co sa tyka otehotnenia po kyrete, vraj to ide lahsie 😉 Hlavne treba verit a byt si ista tym ze to vyjde. Ina moznost ani nie je! Drzim palce 😉

lea1333
1. júl 2011

@nat28 dakujem...ja tam sem tam idem kuk baby ale tiez to uz niak nesledujem ale myslim si ze mam problem s tym ze stale myslim na to ze kedy sa mi konecne podari otehotniet a to je chyba!! ☹ my sme si pauzu dali len 1mes ale inak sme sa snazili uz 2cykli a nic ☹ ale tento to vyde mam pred swebou plodne dni!aj si pre to nieco robila aby si ostala tehu?

nat28
1. júl 2011

@lea1333 ja sa tiez sledujem az prilis, aj predtym som sa a oba razy nam to vyslo na 1. pokus. Tento cyklus som si 1.krat merala BT na FF, plus som denne robila ovu testy, sledovala som ine priznaky, takze sme krasne vystihli ovulku 😉 no a potom som ako vzdy aspon 20 min lezala s podlozenym zadkom 😀 A este taka vec psychiky, po snazeni v den ovu som si ako som tak lezala, predstavovala ako sa tam stretnu plavci s vajkom, ze sa nemozu minut v takom malom priestore. Proste som sa psychicky naladila na to, ze to vyjde a ine som si nepripustala 😉

lea1333
1. júl 2011

@nat28 ahah aj ja si meram teplotu na FF a ako casto ste sexovali ?len ja si nerobim ovu testy ale asi si kupim a budem to sledovat no dakujem za radu aj ja si budem hovorit ze teraz to vyslo ten to mesiac tomu davam velmi velku sancu lebo beriem aj FEMI kvapky!!! 😉 ok a budem lezat z podlozenym zatkom!!!a ake mas teploty cca??alebo daj link na tvoj graf

nat28
1. júl 2011

@lea1333 http://www.fertilityfriend.com/home/35a71d ovu testy som si kupila na ebay, znacka Wondfo, 1 kus aj s postovnym z USA ma vysiel na cca 15 centov. Takze som testovala do aleluja 😀 Snazili sme sa pred ovu kazdy druhy den, pretoze moj muz tesne predtym nastupil do novej prace a je toho strasne vela co sa musi ucit, takze bol trosku v strese, preto sme chceli aby boli plavci v dobrej kondicii, takze kazdy 2.den. urcite potom lez tych 20 min a nechod cikat aspon hodinu po, mne to tak fungovalo oba razy. 😉

lea1333
1. júl 2011

@nat28 len mne vzdy po milovacke treba curat 😅 ale niak to vydrzim ale kedy ste zacli obden???lebo moj drahy je dost naruzivy 😝 on by chcel kazdy den tak ho musim brzdit!!!teraz sme sa nemilovali asi 5dni lebo stale sme v robote a nebol cas som 9DC minuly mes som mala ovu na 18dc tak neviem ako to bude teraz ty mas pekne teploty ja sa k takym ani nedostanem ja mam dost nizke kedy si meras???a ja tam nemam vela veci vyplnenych l
ebo neviem dobre po anglicky ☹
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php?d=...

moj graf

nat28
1. júl 2011

@lea1333 neda sa mi otvorit tvoj graf 😕 Aj mne vzdy potom treba cikat, ale nejak to vdy tu hodku vydrzim a hlavne vzdy predtym este idem, preistotu 😉 Ked mate chut a ste zdravi, kludne sa milujte kazdy den. Na FF sa pise, ze obden sa maju len tie pary, ked muz ma problemy s plavcami. Pri zdravom pare kludne aj denne, aspon sa zvysi sanca 😉 Mavas plodny hlien?

nat28
1. júl 2011

@nat28 jaj a zabudla som napisat, merala som obycajnym ortutakom dole

lea1333
1. júl 2011

@nat28 hej mavam hlien len si zacinam mysliet ze u priatela bude chyba lebo on ma uz 34rokov a ma toho dost za sebou myslim tym veci ktore mu mohli ublizit aj na spermie my sme sa milovli kazdy den len neislo to tak teraz chcem skusit pauzu a potom zase len ja sa bojim ze presne neodhadnem kedy mam pred ovulkou a ze to zmeskame!lebo teraz som dostala radu ze do hlienu sa nemame vobec milovat ked chceme babo 😒 tak neviem...ja si meram digitalnym a tiez dole!ako to ze ti enjde otvorit moj graf???mam ho aj v albume grafi

nat28
1. júl 2011

@lea1333 to je riadna blbost ze sa do hlienu nesmiete milovat! Ono je dolezite, aby spermie boli v dobrom stave, ak nie su, potom treba davat pozor na to kedy je ovulka, aby sa nimi neplytvalo napr 3 dni predtym. Ja som to riesila tymi ovu testami, bolo mi jasne ze sa nedoplatim, preto som ich objednala za smiesnu cenu z USA. Treba sledovat hlien, zaznamenavat si ho, robit ovu testy a nemozes to prepast. Mna 7 dni pred ovu zacal boliet vajecnik a mala som plodny hlien, tak sme sa zacali snazit obden. Nemozes to takymto sposobom zmeskat 😉 Inak moj muz ma tiez 34 a tiez nebol neviniatko 😅 Tak som ho este minuly rok poslala na spermiogram a teraz po par mesiacoch bol znova. Kup mu vitamin E 400mg, denne 1 tbl, plus Tribulus Terrestris. Nam to velmi pomohlo, z 20 milionom spremii sme po par mesiacoch mali 40 milionov 😵

nena13
1. júl 2011

@klara0211 Viem presne čo prežívaš aj ja som 2x išla až nejaký 7-8 týždeň,lebo som sa ako ty bála...Bolo to ok-až potom asi tá zrážanlivosť zapríčinila potrat.Ale srdiečko som nikdy nepočula,takže neviem či to bolo už vtedy v poriadku,či to len lekárka neodflákla...Hlavne sa snaž nebáť a myslieť pozitívne.Budem Ti moc,moc držať prsty🙂Neboj vyjde to-určite🙂

nena13
1. júl 2011

@lea1333 Ahoj súhlasím s nat.Teplota a hlien a nedá sa to zmeškať a aj mna pobolievaajú tesne pred ovuláciou vaječníky-predtým som si myslela,že je to z prechladnutia,no teraz keď sa sledujem,viem že je to ovulácia.Mne sa tiež podarilo na prvé razy2x-len som oba potratila-tiež som myslela,že sa to nedá prežiť,nenávidela všetkých doktorov,že ma neposlali po vyšetrenioach -až po druhompotrate-aj to som si musela sama vydupať-asi by sa nič nedialo...Ale napriek tomu viem,že do tretice sa mi už podarí 🙂

nena13
1. júl 2011

@lea1333 Ahoj súhlasím s nat.Teplotaa hlien a nedá sa to zmeškať a aj mna pobolieva ajú tesne pred ovuláciou vaječníky-predtým som si myslela,že je to z prechladnutia,no teraz keď sa sledujem,viem že je to ovulácia.Mne sa tiež podarilo na prvé razy2x-len som oba potratila-tiež som myslela,že sa to nedá prežiť,nenávidela všetkých doktorov,že ma neposlali po vyšetrenioach -až po druhompotrate-aj to som si musela sama vydupať-asi by sa nič nedialo...Ale napriek tomu viem,že do tretice sa mi už podarí 🙂

lea1333
1. júl 2011

@nena13 ahoj je mi luto ze si to dva krat musela prezit ja som povedala ze to neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi!no dufam ze to nezmeskame hlien sledujem aj BT meram;) tak drzte palce aj ja srzim vam

nena13
2. júl 2011

@lea1333 Budem držať všetky prsty-aj na nohách🙂Keď sa Ti zadarí moc sa s Tebou budem tešiť a o to viac,že tá kobi metóda🙂 zabrala aj Tebe.Ja idem skúšať koncom augusta,ešte si chcem užiť dovolenku a idem na to🙂

lea1333
3. júl 2011

@nena13 no jasne aj ja budem tebe drzat palce vcera som mala hnede spinenie nechapem co to ma byt ale beriem femi kvapky tak ci aj s toho to nemam neviem dala som si zavezok ze do septembra musim byt tehu lebo od septembra ma cakaju vysetrenia folikulometria a tak dalej z coho nie som nadsena musime sa snazit tak si drzme palce;)

nena13
4. júl 2011

@lea1333 Neviem,čo to môže byť-to si špinila mimo menštruacie ,alebo ovulácie-jedine vtedy by to ešte malo byť v norme,ale ak je to v iné dni určite by som to konzultovala s lekárom...

lea1333
4. júl 2011

@nena13 no som 12DC a spinim od 10Dc neviem v streedu idem na gynu a budem mudrejsia ale mam aj strach ovulaciu som mala minuli mes na 18dc ale teraz beriem aj femi kvapky tak neviem ci sa mi to neposunie na skor!

nena13
4. júl 2011

@lea1333 No aj ja by som radšej šla-človek nikdy nevie-s tými kvapkami nemám žiadne skúsenosti...

lea1333
4. júl 2011

@nena13 no sak jasne ze idem v stredu uvidim co povie no zevraj s tych kvapiek bolievahu vajecniky mna aj bolia aj kryze ma bolia uvidime potom dam vediet;)

nena13
7. júl 2011

@klara0211 Ahoj.Ako sa držíš?Všetko je dúfam zatiaľ v poriadku🙂

mery2385
16. júl 2011

@kubkolucy ahoj.. prepač že až teraz odpisujem ale až teraz som tu došla....totiž to po prvom potrate ma doktorka poslala na hematologiu do Starej lubovne..tam mam gynekologičku...ale tam ma doktorka odbila že to je len 1.potrat a to nieje ešte nič....že nevidí dôvod dalších vyšetreni.... tak to aj skončilo... po druhom potrate som šla radšej do prešova...tam mi urobili komplet vyšetrenia a sestrička vravela že oni robia už po prvom potrate komplet.... a inač ano potrebuješ papierik od gynekologa..alebo od včeobecnej doktorky...napíš ak by si ešte niečo chcela vediet..ahoj a drž sa
🙂

nena13
25. júl 2011

@lea1333 Ahoj,dlho som tu nebola-dovolenka🙂No ako si dopadla?

nena13
25. júl 2011

@klara0211ahoj,ako sa Ti darí?Nepíšeš,dúfam,že ste v poriadku...

nena13
25. júl 2011

Baby ,kde ste?Chodí tu ešte niekto vôbec?