Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

tana85
3. mar 2016

@monika_gr uz v 32tt a heparin si picham len posledne 2 tyzdne lebo nemam vyslovene na to diagnozu, resp. este nie su metody, ktore by jednoznacne povedali, ze s tym mam problem. zhorsili sa mi prietoky a teraz po injekciach sa opat upravili, dovtedy bolo vsetko ok. na imunologii nam testy nastavila lekarka, neviem co vsetko zistovala, urcite bunkovu imunitu a protilatky, ale bolo toho podstatne viac, 6 ampuliek krvi...

monika_gr
3. mar 2016

@tana85 no tak to už o chvíľu budeš môcť stískať váš poklad 🙂 Ďakujem za info, popýtam sa na to aj ja svojej lekárky.

maminka12345
12. máj 2016

@lenkaoravcova ahoj zaujimalo by ma ci si pred tehu brala aspirin ked mas tuto diagnozu

lenkaoravcova
12. máj 2016

@maminka12345 ano brala a beriem ho aj teraz pocas tehu plus si picham fraxiparin

maminka12345
12. máj 2016

@lenkaoravcova ja som si vzdy pichala clexane nakolko som dostala alergiu na fraxik ale dozvedela som sa az tu ze baby beru pred otehotnenim anopyrin lebo ja vzdy pridem o mimi v zaciatkoch takze este mi nestihnu ani pozriet ci tam je a uz je to prec tak preto sa informujem o to.a aku davku beres

lenkaoravcova
12. máj 2016

@maminka12345 aspirin protect 100, to by ti mala predpisat hematologicka ako prevenciu mne to tak hned nasadila po potrate ked mi zistili co a ako

maminka12345
12. máj 2016

a ja mam FV Leiden heterozygot,MTHFR C677T heterozygot a MTHFR A1298C heterozygot.
@lenkaoravcova

maminka12345
12. máj 2016

@lenkaoravcova a cim je odlisny od klasickeho anopyrinu nevies?

lenkaoravcova
12. máj 2016

@maminka12345 netusim podla mna je to viacmenej to iste mne hematologicka predpisala to tak odvtedy ine neskusam

maminka12345
12. máj 2016

@lenkaoravcova a ty mas tiez take mutacie ako ja?

lenkaoravcova
12. máj 2016

@maminka12345 ja mam len ziskane trombofilne stavy ktore sa prejavuju len v tehotenstve zkustenim krvi nic ine , ked nie som tehu je to ok a pri prvych dvoch detoch som to nemala

maminka12345
12. máj 2016

@lenkaoravcova tak to mam aj ja ze problem je najviac v tehotenstve alebo priladne pri operacii zlomenine dlhodobej imobilite treba pichat

adelka333
15. máj 2016

ahojte baby, prosim vas o radu, akukolvek skusenost, v januari som potratila, na sone v 12tt doktor zistil ze babatku prestalo bit srdiecko v 10tt,malo to byt nase prve, dlho sme sa snazili tak ma to celkom polozilo...... hned som isla na kyretaz, po ktorej mi doktorka odporucila hematologicke vysetrena, na objednanie som cakala az doteraz,vraj s ato nemoze hned po kyrete, v utorok idem na testy, som zo ziliny adoktorka mi odporucila dr.chudeja v martine, mate s nim niektora nejake skusenosti?ako dlho sa caka ny vysledky?citala som ze nejake2-3 mesiace.doktorka nam samozrejme neodporuca otehotniet skor ako budu testy hotove aby sa zistilo ci bola nejaka pricina potratu prave tam, alebo aby sa to vylucilo, ak sa to potvrdi bud emi nasadena liecba....cakaniu na vysledky samozrejme rozumiem ze nieje vhodne otehu skor...co sa nam vsak stalo, nedavno sme sexovali, samozrejem vzdy s ochranou, nam sa vsak roztrhol kondom, v piatok a dnes som si robila testy a 4 mi vysli pozitivne.ja neviem ci sa mam tesit alebo nie.samozrejme na jednej strasne som stastna ze sa nam podarilo otehotniet v podstate 4 mesiace po kyrete, ale bojim sa co bude teraz?je mi jasne ze mozno pricina potratu nebol hemato.problem a druhe tehu moze prebiehat uplne bez problemov....aj ked ocinova sestra ma syndrom lepivycvh dosticiek, jej dcery to sice nemaju ale predsa len mozu tam byt nejake predispoziie do nasej rodiny.... bojim sa vsak co mi povie doktorka na to.nieje tu nejaka taka ktorej sa stalo nieco podobne?na inom fore som citala ze jednej babe sa to stalo tak jej preventivne nasadili fraxiparin hned ako zistila ze je tehotna,aj ked vysledky testov este nemala, zaujima ma teda ci mate s tym nejake skusenosti.som strasne stastna a zaroven sa aj bojim :( dakujem vam za akekolvek rady a skusenosti

monika_gr
17. máj 2016

@adelka333 Ahoj moja, mrzí ma, čo sa vám stalo.... Ja chodím k doktorovi Chudejovi a nemôžem naňho povedať jedno krivé slovo (po dvoch potratoch mi tiež zistili syndróm, ako Tvojej tete)... Odpovie Ti na všetko, čo sa ho opýtaš bez toho, aby ho to nejak otravovalo- je vážne milý a pekný zároveň, tak sa môžeš tešiť 😀 . Čo sa týka výsledkov, tak ja som čakala dva mesiace. A gratulujem Ti k testom 😉 (všetko je ako má a verím, že to bude ok), len by si to mala mať potvrdené od lekára, lebo výsledky sa môžu trochu líšiť, ako keby si nebola tehu (aspoň tak mi povedal Dr.Chudej)...

adelka333
17. máj 2016

@monika_gr dakujem 🙂 ku gynde som objednana na piatok, som zvedava na toho fesaka chudeja 🙂 a j asi inac tiez vravim ze asi vsetko je tak ako ma a zivot si to zariadi tak kao je spravne ...

monika_gr
17. máj 2016

@adelka333 presne tak..ja som preto nebola ani raz na kyrete... Tak daj potom vedieť,ako si dopadla a hlavne v piatok 🙂 Držím palce

alexiss27
17. máj 2016

@adelka333 ahoj nic neboj ak si tehu tak bez k dr a rychlo na hematologiu oni ta uprednostnia v MT ja chodim k Plamenovej, oni ti nasadia fraxiúparin ak sa potvrdia dosticky hlavne nestresuj ...a drzim palce 🙂

evka97
20. máj 2016

Ahojte. Vcera som bola na kyrete, bola som v 9tt, ale uz asi dva tyzdne sa nevyvijalo a nebilo srdce. Lekar v nemocnici mi odporucil hematologicke vysetrenie. Spomeniem to svojej doktorke. Aky je postup, kde to robia? A citala som, ze ma neobjednaju hned po kyrete?

adelka333
20. máj 2016

@evka97 ahoj, no mna objednali zo ziliny do martina,ale az 3 mesaice po kyrete, vraj telo sa musi trochu dat dokopy a unormalnit co sa hormonov tyka...na vysledky sa tiez caka nejaku dobu...mna to caka terat v utorok, kyret som mala presne pred3mesiacmi

adelka333
20. máj 2016

@alexiss27 🙂 dakujem

adelka333
24. máj 2016

ahojte baby tak uz mam po hema testoch, na vysledky sa caka 2 mesiace ale jedny vysledky boli hotove do poobedia tak mi potvrdili syndrom lepivych dosticiek lekar mi hned nasadil anopyrin -brat pocas celeho tehu a posledny mesiac vysadit a budem sipichat nieco....ma s tym niekto skusenosti?myslim s lepivymi dostickami a branim anopyrinu pocas tehu, ako sa tehu potom vyvijalo?dufam ze tentokrat to uz dopadne dobre vsetko, som v podsate aj rada ze mi to objavili aspon sa objasnila pricina potratu ale na druhej strane sa bojim ci nieco nezistia este tie dalsie vysledky ktore budu za 2 mesiace

jankastubka
24. máj 2016

@adelka333 ja sice nemam tento syndrom ale preventivne beriem anopirin 50 mg a picham si zaroven fragmin. Klop klop klop tehu sa vyvija dobre.
Drzim palce.

karinuska22
25. máj 2016

Ak je niekto z BA alebo blizkeho okolia, odporucam na Kramaroch MUDr. Drakulovu v SYNLABe. Je to uzasny clovek a velmi rada som k nej chodila. Vtedy, ked som chodila, tak hovorila, ze vsetky baby co tam chodia, tak otehotneli vratane mna, tak bola stastna z toho. Citit z nej ze ma zaujem pomoct a dodava velku energiu. Odporucam.

stanka409
25. máj 2016

Dobry den. Neviete nahodou, ci robia odber krvi pre doktorku Drakulovu aj vo stvrtok? Vzdy som bola v pondelok na odber a nepozrela som si ich ordinacne hodiny. Dakujem velmi pekne

evka97
25. máj 2016

V piatok mi sestricka u mojho gynekologa vezme krv na trombofilne stavy. A potom si ju mam, este neviem presne kde, poslat postou. Neviem ci je to bezny postup, ale som rada aj za to.

131313
31. máj 2016

Ahojte. Po dvoch potratoch a jednom biochem. tehotenstve mi moja gynekologicka zobrala krv na trombofilne stavy. Ze ak sa jej vo vysledkoch nebude nieco pozdvat, posle ma na hematologiu. K vysledkom mi potom po telefone povedala len tolko, ze na teraz je to v poriadku a ze az pri dalsom tehotenstve ma s tymito vysledkami posle na hematologiu. Okrem toho nas s manzelom poslala na genetiku, kde nam maju spravit okrem karyotypu aj cytologiu, protilatky a zrazanlivost. Vysledky zatial nemame. Neviem z toho ale uplne vyvodit, ci na genetike dokazu odhalit to iste, co by odhalili na hematologii. Z vacsiny prispevkov co som tu nasla mam totiz pocit, akoby na genetike robili len karyotypy a predispozicie na gen. ochorenia. Neviem teda ci sa mam uspokojit alebo si od gyn. pytat dalsie vysetrenia. Ked si predstavim ze by som mala este absolvovat imunologiu, infektologiu, endokrynologiu, nechce sa mi do toho :( Moze ma na tieto vysetrenia pripadne poslat aj obvodna ak gyn. nebude ochotna? Dakujem

margarita
31. máj 2016

@131313
ide o to, ake podozrenie na co maju, tie krvne testy sa aj tak vyhodnocuju v labakoch a je jedno, ci im tvoja krv pride z genetiky alebo z hematologie 😉
je dobre, ze patraju po pricinach, na infekcne veci ti moze vziat krv aj obvodak, ale tu endokrinologiu ja odporucam, mne okrem trombofilie zistili po tretom potrate aj autoimunne ochorenie stitky a potom s liekmi na to som donosila dalsie 3 deti 😉

drzim palce, treba hladat, kde moze byt ten pes zakopany.

karinuska22
31. máj 2016

@131313 Presne tak ako pise margarita, treba skusat zistit, kde je problem. Aj ked cloveku sa do tych vysetreni nechce, ale moze to pomoct. Mne tiez pomohlo, ked som po potrate isla na vlastnu past na vselijake vysetrenia a na hematologii mi nasli problem, o ktorom v centre vedeli ale vykaslali sa na to. A tak isto mi objavili znizenu funkciu stitnej zlazy, co pomohlo. Drzim palce.

jankastubka
1. jún 2016

@131313 v kazdom meste je to asi inak, mne na genetike v bb robili len cisto kariotypy. Na imunologiu, endokrynologiu a hematologiu som musela ist vo osobitne, na hematku som kvoli dlhemu cakaniu sla do zvolena, zaklad mi urobili, ale nechceli mi dat po 2 potratoch nic preventivne na zaklade vysledkov. A po otehotneni ma preto dr poslal opat ne hematku, tento krat ako urgent pripad ma zobrali do bb, a dali mi anopyrin a fragmin. Zatial klop klop klop sme v 24 tt. Na ostatnych vysetreniach mi v zasade nic nenasli len znizenu imunitu, tu mi este pred otehotnenim liecili imunorom ale len 2 mesiace, lebo potom som chcela opat otehotniet.

karinuska22
1. jún 2016

@131313 NA hematologiu by Ta mohla poslat aj obvodna. Urcite si vypytaj vymenny listok a chod na hematologiu. Je to dolezite a vedia tam viac toho zistit. Ja som bola u MUDr. Drakulovej na Kramaroch a je to uzasna odbornicka.