Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

loyanca
28. mar 2009

To si ma asi pletieš s niekým iným,ja anopirin neberie 😉
inak, bola si na hemato u hulikovej v novej nemocke? a na genetiku ideš kde?

lucila83
28. mar 2009

Baby,to som zase ja.Mozem sa k vam este pridat?Drahy isiel na pivo a ja sa nudim. 😀

jankageo
28. mar 2009

jasne, pod tesime sa 🙂

jankageo
28. mar 2009

ano v novej, u mladej Hulikovej...a na genetiku tiez do novej, niekde v suterene sme boli...objednat sa

loyanca
28. mar 2009

jasne, môj skonštatoval, že "matrix, jej" a ja že "tak to si môžem kľudne písať ďalej" 😀

jankageo
28. mar 2009

matrix ..... parada...dobre prirovnanie 🙂

loyanca
28. mar 2009

jani, tak isto ako my, genetiku správu mi písala dr. Pálová

lucila83
28. mar 2009

Dakujem.To sme ale ostali opustene... 😝
Jani,teba som sa chcela opytat,ci tie dvojcatka boli pocate prirodzene?Alebo si brala nejake lieky?
Loyanca,tebe na hemato nedali ziadne tabletky na tu mutaciu?Az ked budes tehu?

loyanca
28. mar 2009

odporúčala mi dr., že môžeme nasadiť injekcie tak dva mesiace dopredu, pred otehu, no ja netuším, kedy sa to podarí, tak neviem, vyjadrila sa, že tie hodnoty nie sú až tak zlé, tak sme sa dohodli, že tam prídem hneď, ako zistím, že sme v tom

jankageo
28. mar 2009

Boli pocate prirodzene, nic som nebrala. A predstavte si, ze v rodine nemame vobec dvojicky. Ani v manzelovej rodine. No manzel stale hovoril, ze by dvojicky strasne chcel a cakala som. Sranda, vsak? No urcite sa to uz nezopakuje ☹

jankageo
28. mar 2009

loyanca
takze teraz mas plodne dni??? 🙂

loyanca
28. mar 2009

jani, kamarátkina sestra potratila dvojičky, domáhala sa hematológie a zistili jej dosť vážny stav. brala pol roka femibion a je opäť tehu, berie injekcie, chodí na kontrolné odbery a bábatko je zatiaľ v poriadku. tiež počala prirodzene, a tiež nemajú v rodinách dvojčatá...
ale je to povzbudzujúce, ak je zrážanlivosť náš problém, treba veriť, že už nebude 😉

loyanca
28. mar 2009

jani, už je asi po, preto máme každý svoj program, manžo futbal a o chvíľu matrix a ja mk 😀 ale práve mi navrhol šampuš, tak neviem, neviem... keby som náhodou prestala písať... 😀

jankageo
28. mar 2009

tak to si mi dala teda chrobaka do hlavy. Som vazne zvedava, ake budu vysledky.
A tvojmu babatku bilo srdiecko?
Mojmu iba jednemu a ze vraj velmi pomaly. Nemohlo yb to aj to byt priznakom?

jankageo
28. mar 2009

jasne, budeme vediet, co sa stalo...ze si dala prednost romantike 🙂

loyanca
28. mar 2009

nie, žiaľ, srdiečka sme sa nedočkali, ale kvitujem dr., že vyčkával, že to neuzavrel hneď
prvé tehu bolo na cypre, bola som na súkromnej klinike, dr. ma vzal na sono, nič nevidel, tak skonštatoval, že sme boli priskoro, no opak bol pravdou, bolo prineskoro,preto už nič nevidel, večer v ten deň som vykrvácala...

lucila83
28. mar 2009

No vy sa mate,ked si viete zistit tie plodne dni.Ja mam od toho missedu dost dlhy cyklus a pocit,akoby ovulacia ani nebola.Je to mozne?Naposledy som mala az 34 dnovy cyklus,predtym to bolo len 31.Vy to mate v poho?

jankageo
28. mar 2009

lucila, ty beries anopirin??

loyanca
28. mar 2009

posledný som mala 34. ovulku som mala neskoro.

jankageo
28. mar 2009

lucila, ja si myslim, ze to potrebuje cas, kym sa MS ustali a aj dlzka cyklu. Ja mam zatial iba prvu MS od potratu, dnes uz 8. den. Ale uvidim, cakam. Mam este stale zvysenu teplotu.....tak dufam, ze po vykrvacani a vycisteni sa organizmu sa mi konecne znizi na normalnu

jankageo
28. mar 2009

ja som sa az tak detailne neskumala. Jednoducho sme to skusali 5-6 dni okolo dna, ked som si myslela, ze by ovulacia mohla byt. Mala som totiz vzdy rovnako dlhy cyklus.

lucila83
28. mar 2009

Jani,ano,beriem anopyrin.Dufam,ze to pomoze a telo sa pripravi nabuduce tehu,ale uz pocitam s tymi injekciami heparinovymi do brucha.Esteze tam mam trooosku suncicky....... 😀 pojde to lahsie.
Nam srdiecko bilo,ale o tyzden uz nie a sono potvrdilo,ze male zomrelo uz pred 2 tyzdnami.Nosila som mrtvy plod v sebe dva tyzdne a nic som nevedela.Az som zacala krvacat.....

jankageo
28. mar 2009

lucila
urcite pomoze, uvidis.
dolezite je, ze prisli na moznu pricinu potratu a da sa to do poriadku. Ked budem aj ja vediet vysledky, dam vam vediet..Dufam, ze v piatok to uz bude 🙂

lucila83
28. mar 2009

Loyanca,ak este nesexujes 😀 ,ty si mala nejake problemy s tou zrazanlivostou krvi?Myslim,pocas tehu.Mne doktor od zaciatku vravel,ze male meskalo velkostou asi tyzden,ale pripisoval to,ze som mala ovu neskor,tak im to nesedi.A pritom mozno male malo nedostatok vyzivy,lebo sa upchali nejake cievky......?Ako to bolo u teba?

jankageo
28. mar 2009

moje boli tiez male...hlavne to, ktore este zilo....tak neviem...hadam mi zodpovie lekarka, ked budem mat vysledky....

lucila83
28. mar 2009

Jani,ale ak boli dve,mohli byt mensie aj preto,nie?Inac verim,ze ti nieco najdu.Blbo to vyznelo,ale myslim,ze by sa ti ulavilo a lekari pomozu.

lucila83
28. mar 2009

Joj,Jani,ved som ti chcela napisat,ze vsetko naj k narodeninkam,neskoro ale predsa. 😲 Hlavne vela zdravia a lasky,ostatne pride samo.A tie dalsie nech su krajsie....

loyanca
28. mar 2009

no zrejme som s tým mala problém, keď to zistili na hemato. u mňa dr. nevedel zistiť tt, bolo to komplikované. ja som si robila test, videli sme tienik, tak som si vravela, že testnem obdeň, ale na ďalší prišla ms, tak som zanevrela na testy a aj na teplomer. rátala som si nový cyklus. cvičila som brušáky, lebo som mala pocit, že som pribrala zo dňa na deň. zdvíhala ťažké... no a prišiel 13dc a my s manžom sme vynášali ťažký konferenčný stolík. asi o hodku na to som strašne začala krvácať, nič ma ale nebolelo. utakali sme k dr., pozrel ma, skonštatoval, že potrat to nie je, pozrel ma na sone, ale nič nevidel, tak mi vzal krv na horm. profil a pre istotu hcg. prikonil sa k verzii, že ovulačné krvácanie... na druhý deň som volala o výsledky a hcg bolo 2165! ako rátam, tak rátam, za 13 dní sa nedá mať 4dni menzes, mať ovu, otehu a aj hcg mať také, ktoré zodpovedá asi 6tt. takže mi nevedel s istotou rátať tt. keď nevidel srdiečko, rozhodol sa počkať, čomu som bola rada. ale malinké zastalo na 4mm...

jankageo
28. mar 2009

ja viem, ako to myslis.....ale verim, ze to bude ok. Hlavnu zasluhu ma za to moja nova lekarka. Posiela ma na vsetky tie vysetrenia a ja som si ista, za to bude dobre. Len ma stve, ze ten cas tak pomaly ide...hroza..

jankageo
28. mar 2009

loyanca
tak to bolo naozaj sialene..teda jedno cez druhe, aj krvacanie a negativne sono...ach...ale je super, ze bojoval za vase babatko a pockal...