Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

poleva
22. apr 2009

jankageo musis byt viac priebojna, vezmi si priklad zo mna, idem hlava nehlava
chod sa objednat na konzultaciu k hulikovej
mas na to pravo
ja som to mala pozitivne, ale len jedno, teraz po mesiaci je to v norme
takže hlavu hore

ellysa
22. apr 2009

dne som bola na kontrole, brali mi krv na trombózu, štítu žľazu a nejaké infekčné choroby, zajtra nás idem objednať na genetiku a budúci týždeň má manžel spermiogram, v júni ideme na tú imunológiu do Prahy a ešte mo menštruácii mám prísť na stery.

poleva
22. apr 2009

aj ty si potratila ?

jankageo
23. apr 2009

dnes som bola na konzultaciu v Presove, brat tam ma znamu hematologicku, tak som to absolvovala bez objednania v neordinacny den.
Dala mi anopirin, tak aspon nejake pozitivum.
Mam brat 30 mg kazdy druhy den.
Beriete aj vy niektora?
Kolko mg a ako casto?
Na odber teda pojdem o dva mesiace, teda o tri o toho predosleho, lebo to bolo uz 16.3.
Vraj sa to moze upravit.
Mym antifosfolipidovy syndrom.

ellysa
25. apr 2009

jani dobre, že si šla za neikým na konzultáciu, aspoň ti to objasnili. My sme objednaní 19.5. na genetiku

jankageo
28. apr 2009

zaujimave je, ze na genetike nam povedala, ze vysledky posle domov riadne postou. Sranda, nie?

ellysa
29. apr 2009

jani nás tak chceli aj objednať, že mám prísť dať odprúčanie osobne alebo poštou a potom nám pošlú termín poštou, len my bývame v Rakúsku, síce len pár km od hraníc ale určite by nám to tam neposielali, tak termín nám dali osobne a uvidíme ako sa dohodneme, čo s výsledkami.

jankageo
6. máj 2009

dnes som dostala dalsie vysledky.
Mam vysoky prolaktin, teda anovulacne cykly..co je dost zle a este mi prisli aj nejake divne vysledky z genetiky...

ellysa
7. máj 2009

janka, tie anovulačné cykly sa dajú riešiť a s tou genetikou vieš presnejšie, čo?
My ideme 19.5. na genetiku a 22.5. idem na hematológiu a mám výsledky z endokrynológie a nie sú dobré, mala som tesne po MA strašne zvýšenú činnosť štítnej a teraz mám zasa zníženú, takže to budú sledovať ale ak to bude moc skákať pôjde celá von ☹ a že to mohlo mať za následok tie potraty

tanity
7. máj 2009

janka, ako hovori ellysa, prolaktin sa da pekne upravit, ale co myslis pod tym ze divne vysledky z genetiky? si vas aj volali? asi nic blizsie este nevies, ze? anovulacne cykly-nemas ovulaciu, resp. raz mozno mas, na dalsi mesiac nie...to sa ale da riesit, uvidis, co ti povedia na genetike. drz sa xxx

ellysa, aj ja som mala problemy so stitkou a za 2mesiace, co mi nasadili euthyrox, uz bola krasne v norme a mali sme zelenu so snazilkovanim a brunko je uz s nami 30tt 😉 drz sa aj ty xxx

ellysa
7. máj 2009

tanity ďakujem, aj tebe a Brunkovi hlavne veľa zdravíčka a pekný pôrod 😀

jankageo
11. máj 2009

na genetiku mame ist na dalsiu konzultaciu, velmi tomu nerozumiem, ale ked som to citala gynekologicke do telefonu, vravela mi, ze sa potvrdila tromboza a este nieco so zlcnikom.
TAkze pojdem aj na genetiku na konzultaciu..aj na nove odbery na hematologiu.
Na ten prolaktin som dostala liek CABEST. Berie sa raz za tyzden.

Ked som bola na vysetreni v Lubochni, tam bol prolaktin ok, no ked mi odbery robila moja gynekologycka - treti den menstruacie, tak sa ukazal zvyseny. Nechapem, preco ma lekarka v Lubochni neobjadnala v takyto den cyklu. Ved ona je lekarka, ona by to mala vediet, nie ja. A kedze sa nic neukazalo v Lubochni, tak som jej (tej lekarke v Lubochni) pripadala ako idiot, co si chce za kazdu cenu najst nejaku chorobu. Tak ma s posmeskami vyprevadila...

Akoby kazda z nas nechcela byt zdrava a mat zdrave deti, alebo co....

ellysa
12. máj 2009

janka tak to si ma teraz prekvapila, lebo v Ľubochni by mali byť tí najlepší lekári 😠 . Treba ich vyskúšať viac aj mne sa to už potvrdilo. Hlavne, že na to prišli a budeš sa liečiť.
🙂

jankageo
12. máj 2009

Ved presne tak, a aspon nemusim cestovat tak daleko.....

Na hematologiu ma sestricka kvoli anopyrinu nechcela objednat, vraj mi ho ma predpisat gynekologicka.
Parada, co?
Trikrat sa mi nepodarilo dostat sa k lekarke - hematologicke...mam prist az na odbery......v juni....
Tak sa chystam v piatok na gynekol. a uvidim...

ellysa
13. máj 2009

no teda, to čo má znamenať takáta zdravotná starostlivosť 😠 , u nás fakt čo si nevydupeš nemáš, alebo keď im nestrčíš niečo do vrecka.
ja som sa najskôr objednala do Ľubochne na endo a "milá" pani, že až 24.8. majú voľné a bola fakt nepríjemná, našťastie švagor pozná riaditeľa nemocnice tu v BA tak mi vybavil vyšetrenie do 5 dní. A na hematologiu idem zasa do Dolného Kubína (odtiaľ pochádzam) a to tiež len preto lebo to mám vybavené, inak až bohvie kedy.
Takže bez známostí už nedosiahneš v tomto štáte nič ☹
najviac sa spoliham na tú Prahu -imunologiu a to si tiež zacvakáme

poleva
13. máj 2009

ahojte takze od dnes beriem anopyrin 1/2 tabl.
a injekcie ked budeme snazilkovat - fraxiparin az do otehotnenia
a dr. hulikova je uzasna, vsetko mi vysvetlila
mam heterozyg, formu + zvysenu protilatku etanolamin
inac som ok, takze dufam ze nam to vyjde a aj vam

jankageo
16. máj 2009

poleva
takze fraxiparin uz ked sa budete snazit? Och, to je hrozne, a to kazdy den?

ellysa
a kedy sa chystate do Prahy?

jankageo
16. máj 2009

poleva - a kolko mg anopyrinu beries? polovicu akej davky?

poleva
18. máj 2009

beriem 1/2 na den
fraxiparin si budem pichat tak od juna a som rada ze ho mam, ze mi pomoze, mam si pichat pred snazenim cize tak v juni
tvori sa mi nejaka protilatka, tak preto si budem pichat
v juli ideme k moru tak budeme snazilkovat
inac z genetiky po vysledkoch volaju kazdeho na konzultáciu, ja som bola sama, nie je to nic strasne
ja chodim k hulikovej a este sa mi nestalo ked tam dojdem aj mimo terminu zeby mi nezavolala lekarku
dokonca mam prist s injekciami a sestricka ma nauci pichat si
ja som rada, ze sa pricina nasla a dufam, ze to vyjde tentokrat
aj si meram BT a mam ovu na 14 DC, pekne sa mi to upravilo

tanity
19. máj 2009

tak poleva, uz len vsetko dobre ti popriat, aby vam to krasne vyslo a mali ste svoje vytuzene babatko 😀
pichania sa neboj, clovek si zvykne na hocico...ja uz picham skoro 10.mesiac a uz som naozaj profik, uz to zvladnem asi aj so zatvorenymi ocami 😀 drz sa a tfuj tfuj tfuj nech to vyjde 🙂

aj ostatnym dievcatam prajem vsetko dobre xxx

poleva
22. máj 2009

dakujem tanity 😵

ellysa
25. máj 2009

ahojte, bola som už na hematológii, zatiaľ vyšli výsledky dobré, ostatné budú do 3 mesiacov, za tri mesiace mám ísť teda na kontrolu a budem brať anopyrin a potom keď otehotniem heparin.

cucuska
25. máj 2009

a to ti dali anopyrin len tak z brucha?????? ja som to v%šetko začala brať až keď som bola tehuľa 😕

ellysa
26. máj 2009

cucuska, zatiaľ nemám nič, až o tri mesiace, keď budú podrobnejšie výsledky my chce dať ten anopyrin a potom že heparin. Dáva mi to asi kvôli tomu, že zegra to tiež brala pri predchádzajúcom tehotenstve ako prevenciu.

poleva
27. máj 2009

cucuska preto sa robia tie odbery,aby lekar usudil ci trba liecbu uz teraz
mne chcela hned dat fraxiparin, ale kedze este pauzujeme staci od 1 juna
no a v juli zacneme , snad sa podari

jankageo
27. máj 2009

poleva - 1 jun - Den deti - ake pekne, symbolicke, vsak? Neboj, pri mori sa urcite podari...

ellysa - 3 mesiace mas cakat na vysledky? Preco Ti nedala anopyrin uz teraz, ale tak natahuje cas? Kam chodis na hematologiu?

ellysa
28. máj 2009

janka bola som v DK ale tej doktorke verím, je dobrá, chodia k nej aj z BA a nyvše som tam bola po známosti, tak si myslím, že nechce nič zanedbať. Neviem prečo mi ešte nič nedala, vyjadrila sa, že zatiaľ sú výsledky dobré, tak možno čaká čo bude z tých ďalších. A prečo až 3 mesiace to netuším. 🙂

tanity
28. máj 2009

ellys,
mne sa to tiez zda cudne, ze chce cakat dalsie 3 mesiace...kvoli hyperhomocysteinu? ale mne povedala lekarka, ze ten sa nezvykne len tak rychlo menit a robi sa tak raz za rok kontrolne, ci doslo k zmene...a ine parametre-fakt neviem, preco cakat na kontrolne odbery 😖 hlavne, ak vysledky su dobre...potom ti netreba ani anopyrin ani heparin, a uz vobec nie ako prevenciu, lebo tie ludovo povedane zrieduju krv a aj preriedena krv moze byt problem (riziko, ze budes silnejsie krvacat a nebude sa to krvacanie dat az tak lahko zasstavit..) no neviem, nechcem pochybovat o tvojej lekarke, urcite vie, co robi, ale nevysvetlila ti to podla mna uplne jasne...kazdopadne, velami drzim palce, nech sa zadari a bude vsetko v poriadku elly 🙂

ninuska8
28. máj 2009

ahoj baby, co mozu zistit po hemat.vysetreniach?

hviezdickamaria
28. máj 2009

ahoj poleva 😉 doktorku hulikovu tiez poznam aj ja som k nej chodila po prvom spontannom potrate v 4tt teraz som uz v 6tt a ona je niekde neviem kde ci odcestovana abo co tak chodim k inej myslim ze sa vola Kazimirova abo daco take 😕 a mam pocit ze vsetky doktorky i sestricky su tuna v presove na hematologii uzasne 😎

kazimirova mi predpisala pichat si 3x do tyzdna clexane, raz do tyzdna si davam pichat do riťky B12 😖 , beriem pyridosin, kyselinu listovu a od gynda duphaston. to dieta bude genius po takej davke vitaminov 😀

este chcem doplnit ze my s manzelom sme vysledky z genetiky mali myslim po dvoch mesiacoch, no nechapem co to tak dlho trva ked nam len zobrali trosku krvi... 😒 no co tam tolko skumaju no ne? 😉

a dakujem za uzitocne a zaujimave rady ktore tu vsetky pisete 😵 velmi mi to pomaha 😎 tak drzim vsetkym tehulkam aj snazilkam aby vsetko dobre dopadlo a vsetky dietatka aj mamicky boli zdravucke 😅 papa