Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucinka13
26. okt 2009

lucila uffff, ty toho teda máš. Ale na druhej strane je to dobré, lebo ťa vedia liečiť a hlavne teraz ,ked čakáš bábatko.
Ja mám len mutáciu MTHFR A129C v heterozygotnej forme, ostatné vyšetrenia som mala dobré, čiže infektologiu, genetiku, štítnu žľazu, hormony, imunologiu.
Ale mna tam poslali až po 2 aborte.
Ja už jedného syna mám, nemala som žiadne problémy, ale to bolo pred skoro 13 rokmi. Neviem, či tá mutácia je od narodenia, alebo sa získa počas života.
Lucila ked sme už v polovici tehu, tak to dotiahneme do konca, OK????? 😉 😉 😉 😉

Aknomis- neboj sa snažiť, nečakaj, ako písala lucila, dôležitá je kyselina listová, tiež som ju brala už pred otehotnením s femibionom, a ked zistíš , že si tehu utekaj na hematologiu a nasadia ti liečbu. Nám dovolili snažiť 3mesiace od kyretáže a pošťastilo sa na prvý krát. Držím palce.

lucila83
27. okt 2009

Ahojte.
Jankageo - super si to vyriesila.Bola si u Hulikovej?Ja si myslim,ze staci pichat od potvrdenia tehu.Niektori lekari dokonca nechcu predpisat injekcie pred 8tt,co sa mi zda divne.O tych tvojich mutaciach som este nepocula,tak neporadim.Ale na nete nehladaj,zbytocne sa vystresujes.Poznam to ..... 😅

Lucinka13 - ja som si tie mutacie nevyberala... 😀 .No ale co uz.Musime to zvladnut,ine nam neostava. 🙂
Si na tom lepsie s tou mutaciou,vraj je to najmenej zavazna mutacia genu a heterozygotna forma znamena,ze to nemusis mat vrodene ale je to ziskana porucha.
Ty tiez pichas do ramena?Ja uz mam cele rozpichane,ale do stehna sa neodvazim.Nerobia sa ti hrcky na ramenach?

lucinka13
27. okt 2009

Lucila,
ja nemôžem vidieť injekcie, ked mi berú krv tak si musím ľahnúť, som hroooooozná.
Takže fraxiparin mi pichá manžel do ramena, a nemám ani znak po vpichoch, ani hrčky, nič, dúfam že to dobre pichá.
Do stehna by som sa asi tiež neodvážila, a do brucha sme pichali asi 2 týždne na začiatku, ale to som mala hrozné modriny.
Tiež nepoznám tie mutácie čo má Jankageo.

jankageo
27. okt 2009

ano, bola som u Hilikovej. Som rada, ze sme to takto napokon ukoncili. Ale po troch mesiacoch pichania si neviem predstavit znova dalsich 9......ale co uz. Vytrpime vsetko, len nech bude dobre, vsak?

lucila83
29. okt 2009

Lucinka - aj mne to picha priatel,sama by som sa nepichla ani spendlikom 😅 ,ale mne sa take hrcky robili aj na bruchu,takze neviem.Snad to pichame dobre,ked sme to dotiahli takto daleko.A dotiahneme az do konca...
Ja som sa pytala hemato,ci zistim,ze sa to pichlo do svalu a nie pod kozu a ona povedala,ze nie.Ale vtedy to ma pomalsi ucinok.Prosim ta,ked citis pohyby,pripomina ti to akoby ti pracovali creva?Ja stale neviem,ci to su deti alebo len creva.... 😀 Mozu mi tak akcne pracovat creva uz tri tyzdne kazdy den?
Ja este nemam deti,neviem porovnat.
Jankageo - presne,len kvoli detom som ochotna takto trpiet kazdy den,myslim na to pri kazdej injekcii,ze my trombofilicky si to naozaj odtrpime,ale aj tak nemame istotu,ze to dobre dopadne.

lucinka13
29. okt 2009

Lucila istotu nemáme, ale tentokrát to zvládneme uvidíš. Veľmi tomu verím a všetkým to zo srdca prajem.
Lucila to budú určite pohyby, črevá by si stále necítila. Gratulujem, cítiš svoje vysnívané dieťatko 😵 😵
😵
Ja cítim pohyby od 16-17 týždna, ale som druhorodička. Najskôr som si nebola istá, lebo bolo to len jemné klopkanie a musela som sa na to sústrediť , ale každý den to silnelo.
Teraz cítim jasné kopance až ma to niekedy zabolí, veľmi často, a cítim aj prevalovanie babatka z jednej strany na druhú. Je to kráááááásne.
Neviem čo čakáš, ale vraví sa že dievčatka sú pokojnejšie a viac spinkajú.
Ten môj je veľmi aktívny. Muž sníval o dievke, ale už sme sa zamilovali do Šimonka.

Tak si krásne vychutnávaj to ako sa ti v brušku mrví tvoj poklad 😵 😵

lucila83
30. okt 2009

Dakujem Lucinka.Mne sa uz vsetci smeju,ze neviem rozlisit babetka od criev 😀 ,ale ved som to v zivote nezazila,tak ako to mozem vediet.Mne to pripada ako prevalovanie criev,obcas akoby mi poskocilo crevo.Neviem to lepsie opisat,snad to su naozaj deticky... 😅 Citis pohyby kazdy den?
My pohlavie deti este nevieme,ale snad tento tyzden uz sa to ukaze.Nam je to v podstate jedno,len nech je vsetko ok,aj ked drahy nepripusta inu moznost ako chlapec - dievca.Snad mu to vyjde.
Boze,dnes ma opat priserne boli rameno od vcerajsej injekcie.... 😒 Snad to pichame dobre.Super,ze ty nemas ani stopu po ihle.Manzel je doktor ci co? 🙂

lucinka13
30. okt 2009

Ahoj Lucila, 😵
áno pohyby cítim každý den, niekedy mám pocit, že malý ani nespí, dúfam že mu je tam dobre.
Jeeeeeeeej ale ty čakáš dvojičky, dobre som pochopila??????
To je super, o to viac ti blahoželám, dvojnásobná radosť.
Aj mne sa niekedy stane, že ma bolí ruka celý den s injekkcie , ale to len výnimočne. Muž nie je lekár 😀 , je učiteľ a ešte si chodí privirobiť do kúpeľov ako inštruktor vo fitku a ako masér. 😵 😵
Juuuuuj najlepšia by bola kombinácia chlapec-dievča, ale vlastne je to jedno, hlavne aby boli zdravunké 😵

lucila83
31. okt 2009

Ahoj.
No hej,cakame dvojcatka,takze asi mam dvojnasobne obavy,ci to telo zvladne. 😒 A mimochodom na zaciatku tehu mi lekar povedal,ze to je asi mimomaternicove tehu,lebo nic nevidi na usg a uz by mal,lebo bolo vysoke hcg.O par dni videl jeden plod a o tyzden uz boli dva.Este ze sa to zastavilo pri dvoch ....
To sa manzel asi priucil v tych kupeloch,nie?Ale taky maser tiez nie je zly... 😉
Ja som si myslela,ze citim creva,lebo casto sa to deje,ked sa najem a lahnem si,ale to sa asi decka vytesuju,ze dostali papat. 😀
A ty si pri prvom babetku nemala ziadne problemy?Nebolo mensie alebo si nerodila predcasne?

lucinka13
31. okt 2009

Ahooooj Lucila,

tak to je perfektné mať 2 detičky naraz, držím ti moc palce, ale určite sa majú dobre lebo vedia, že sa narodia super mamine.
Ja som nemala problemy pri prvom, práveže syn bol skoro obor mal 4970gr a 57 cm a nemala som tehu cukrovku. Rodila som v 42 týždni a museli mi porod vyvolať, ale rodila som prirodzene.Ked mi prepichli vodu, dali infúziu, tak potom to išlo veľmi rýchlo.
Môj muž má 193cm a oni v rodine sa rodia všetci veľký, takže asi tak.
Aj teraz je môj drobec v brušku o týžden vačší ako by mal.
Ale mne robili pred rokom konizáciu, tak je predpoklad , že možno porodím skôr, takže babo asi nestihne dorásť tak ako ten prvý.

lucila83
2. nov 2009

Ahoj Lucinka,
ze super mamine sa narodia? 😀 To dufam,ze to nejako zvladneme oboch naraz.
Ale tvoj syn sa narodil fakt obrovsky... 🙂 Zaujimave,ze pri prvom babetku nijaky naznak problemov a teraz si na injekciach.
Inac ja mam termin 23. februara,mozno na to pojdeme naraz,co? 😅 Ale pri dvojickach to vraj byva skor,tak tomu velmi neverim,ze to dotiahneme tak daleko.No len nech nam to dobre skonci.
Ako casto chodievas na hemato?Ja chodim kazdy mesiac,ale niektore baby pisali,ze chodili aj kazde dva-tri tyzdne hlavne ku koncu tehu.A preco ti dr. vysadil tie B12?Lebo je babo velke?

lucinka13
2. nov 2009

Halloooo lucila,
ja chodím na hemato každých 6 týždnov , môj hematolog si myslí že B12 užívam, ale moja gynekologička mi odporučila , aby som to teraz vysadila. Tak ja neviem či robím dobre. Ja som pichala B12 do sedacieho svalu, ale ked mi dal fraxiparin, tak mi hematolog predpísal B12 v tabletkách. Stálo to tuším 9 eur. Mám ich doma, ved potom ich doužívam.
Ty máš termín o 6 dní skôr ako ja. Inak môžem ti povedať, že počítam každý den a pozerám do kalendára, kedy už bude aspon 28 týžden tt.
Včera som viac chodila, lebo sme boli na hroboch v 4 mestách a večer ma tak začalo bolieť brucho, že od vtedy len ležím a idem akurát na WC. Ešteže nemusím variť, muž mi nosí obedy zo školy, tak mám veget. A na večeru varím len také rýchlovky aj to len pre mna a pre syna, lebo muž zvykne večerať v kúpeľoch, lebo sa mu to oplatí.
Lucila a ku gynekologičke ako často chodíš? Ked si mala problémy a teraz čakáš dvojky, tak asi častejšie, že?
Lebo ja chodím každé 4 týždne.
A tebe už hovorili, že kedy máme injekcie vysadiť pred porodom? A čo ak porodím skôr nečakane, snád sa to celé neskomlikuje. Ty asi budeš mať plánovaný cisarsky rez?

lucila83
3. nov 2009

Ahoj Luci.
Som nevedela,ze b12 je aj v tabletkach.Tie injekcie priserne stipali,nenavidela som ich,tak som v kutiku duse rada,ze uz nemusim pichat aspon toto... 😉
Inac mna tiez boli brucho,ked vela chodim.Som na rizikovom,takze som trosku zlenivela doma,len spim,jem,obcas vybehnem so psom vonku a drahy sa o mna stara.On je vyuceny kuchar,takze.... 😀
Na gynku chodim kazde 4 tyzdne,ale usg mam castejsie,kazde dva-tri tyzdne,ale hlavne z vlastnej iniciativy.Teraz ideme v sobotu na taky ten detailny usg,snad bude vsetko ok a dozvieme sa aj pohlavie.
Teraz ked uz viem,ze to nie su creva ale deticky,tak som trosku kludnejsia,lebo sa hybu kazdy den,aj ked jedno trosku menej,asi to bude lenoch po rodicoch... 😅
Dnes som bola na poradni,vsetko ok.Na buduci tyzden mam hemato.Tiez som rozmyslala,ako to bude pri a po porode s injekciami.Myslim,ze po porode sa to picha podla tvojich vysledkov,niektora picha,ina nie.A co sa tyka cisarskeho,tak vraj 12 pred zakrokom si nesmies pichnut,lebo ti nebudu moct dat epiduralku.Ale ak to pride necakane,tak ta komplet uspia a urobia to tak.Pocula si nieco ine?Planujes rodit cisarskym?
Ja uz by som chcela byt aspon po 30tt....to by bolo super... 🙂

lucinka13
3. nov 2009

Cavino lucila,
tie B12 som mala problém kúpiť v tabletkách, nemajú ich v každej lekárni, mne hematolog potom poradil kde ich majú. My máme tiež psíkov troch. Ale takých veľkých brazílske filly, tak ja s nimi von teraz nechodím, lebo napr. od radosti ked ma zasiahnu chvostom, tak to dosť bolí.
Ty sa máš, ked máš takého starostlivého draheho. No ja sa tiež nesťažujem, len môj je stále v práci... 😖
Len nech sa pekne o nás starajú 😅 😅
Mne povedal doki, že pichať si budem ešte v šestonedelí a potom už nemusím, ja mám tú najľahšiu formu.
Ja by som chcela rodiť normálne, ale mám placentu pri bránke, tak ak sa nezodvihne, tak asi cr.
Inak som rada , že poradna ti dopadla super, aj USG bude v poriadku 🙂
Ja ked som bola naposledy na sono, doki strašne dlho pozeral srdiečko, tak som sa bála, ale to len hľadal dobrý záber, aby nám ukázal 4komory. Ufff.... 😵

lucila83
5. nov 2009

Ahoj.
Jeeej,tak ty asi byvas v dome,vsak?My mame len bytik... 😒 Takze nam staci nas jeden pes,aj ten niekedy vystraja ako blaznivy.Som zvedava ako to zvladne,ked uz budu decka na svete.My ho mame z utulku,hovorime mu,ze on je nas prvorodeny syncek... 😀 Milujeme ho,ale on je velmi ziarlivy,snad to bude ok.
Ty sa neobavas mat novorodenca pri troch psikoch?
Presne toto neznasam,ked doktor hodinu pozera na usg,kym z neho konecne vypadne,ze je vsetko ok,tak ja uz ani nedycham.Ale asi sa nechce unahlit,tak radsej nech to poriadne obkuka.
O tyzden sa na hemato opytam,ako to bude s injekciami po porode.Ja uz by som nechcela pichat,ale s tymi mojimi mutaciami.... ☹ Asi budem musiet.
Pozeram,ze tvoj syn uz ma 12.To ste planovali taky vekovy rozdiel alebo tak vyslo?

lucinka13
5. nov 2009

Ahojki

ja sa nebojím mať babo ked máme psov, ved ked sú pravidelne očkované a odčervované nemal by byť problém.
Moj syn bol veľmi zlý , naučili sme ho na ruky a potom sme ho den noc hojdali v kočíkoch. Tri konštrukcie kočíkov sme dolámali, až tak sme ho museli drglovať. Boli to staršie kočíky, lebo aj v izbe sme mali. V postieľke nevedel spať. No hrúúúúúza. Ale bola to naša chyba, mala som 20 rokov a nevedela som čo a ako.

Potom som bola rada, ked rástol a bol viac a viac samostatný. Ked išiel do 1 triedy, tak som otehotnela, ale potratila. Dosť ma to zobralo a nechcela som , aby sa to opakovalo tak sme sa nepokúšali. Teraz vo februári som opat potratila. Až potom mi robili vyšetrenia a kedže mi povedali , že si budem pichať frax, tak som si povedala, že to ešte skúsime s injekciami, či to pomože. Zdá sa , že zatiaľ áno. Klop, klop , klop

Tak preto taký vekový rozdiel, ale nám to nevadí. Keby som sa však mala ešte raz rozhodnúť, tak chcem deti po sebe, aby vyrastali ako kamaráti s rovnakými záujmami. Ty to budeš mať úplne ideálne
😵 😵

lucila83
5. nov 2009

Myslis,ze idealne?Ja sa strasne bojim ako zvladneme dve deti naraz.Vsetko dvakrat,plac,krmenie,prebalovanie a o peniazoch ani nerozmyslam,ako to bude.No velmi sa tesim.Ja som po tom potrate uz mala take depky,ze urcite nebudeme mat deti a chcela som sa s priatelom rozist,aby si nasiel zdravu zenu.A on ma poziadal o ruku... 😅
Tak nam asi osud doprial aj za to potratene babetko a preto budu dve.
Potratila si niekedy na zaciatku tehu?Ja stale uvazujem,ze len takato mala injekcia denne staci,aby baba dokazala donosit dieta.Dnesna medicina je tak daleko.
Mne doktor povedal,ze pred takymi 15 rokmi by ma jednoducho vyhlasili za neplodnu a hotovo.Takze mame stastie,ze zijeme v tejto dobe.
Zase ten vekovy rozdiel je dobry,ze syn je uz velky a mozes sa dostatocne venovat babetku,nie?Len ci nebude ziarlit....Tesi sa na braceka?

lucinka13
5. nov 2009

áno, budeš to mať náročné ,ale zabudla si , že budeš mať dvojnásobnú radosť!!!!!!!!!!!!!!!!
A veľmi ti to prajem.
Ten tvoj drahý je asi romantik a ľúbi ťa, teda už vás.
Ja som potratila v 13 tt, ale plod bol na 9tt, takže už bol mrtvy 4 týždne. Vôbec som to netušila, len mi ustúpili tehu príznaky, prestali ma bolieť prsia. Obidva potraty som mala rovnaké.
Syn sa hrozne teší, má malú sesternicu a je neuveriteľné ako ju ľúbi a venuje sa jej.
On sa teší na kočíkovanie, už sa pripravuje ako mu dá polovicu izby.... Toho že bude žiarliť sa nebojím , on by dal druhým aj posledné.Na jedináčika až nezvyčajné 😵

A už kupuješ pomaly výbavičku? Som zvedavá čo vlastne čakáte, teraz v sobotu by ste sa to mohli dozvedieť, tak daj vedieť, budem na vás v sobotu myslieť 😵 😵

lucila83
5. nov 2009

Tak,tak v sobotu by sme mali vediet,aj ked mne je to jedno,len su obaja ok.
Zo zaciatku sme teda boli obaja v soku z toho,ze su dvaja,ale teraz uz to neriesime.Ako vravis,bude aj dvojnasobna radost,ak to dobre vyjde.
Inac uz jasne viem,ze to su pohyby a nie moje creva... 😀 Ale mi to trvalo...
Pri oboch potratoch si musela ist aj na cistenie?Ja som bola a pre mna to bolo zo vsetkeho asi najhorsie.Bola som na izbe so samymi tehulkami...celu noc som revala.
My sme s priatelom uz spolu osem rokov a mame toho dost za sebou a to ako sa k tymto problemom postavil,nikdy nezabudnem.Asi nas to este viac zblizilo a verim,ze je to uz na cely zivot. 🙂
Presne som sa ta chcela opytat,ci si sa uz odvazila nakupovat vybavu.Ja este nie,ale uz nas to trochu laka,asi zacneme s niecim takym nezavaznym.....
Tak sa ozvem v sobotu,aj sa tesim,aj sa bojim.

lucinka13
6. nov 2009

Ahooooooj
neboj sa v sobotu to dopadne na 1 , krpci budú v poriadku, uvidíš 🙂 🙂

Ja som bola na čistení to je jasné, lebo mne dieťaťko ostalo v maternici , ale teraz vo februári ma čistili , ráno urobili sono a poslali domov.Večer som dostala bolesti, tak som sa vrátila, zistili že tam niečo ostalo, tak ma čistili znovu. Teda 2 dni po sebe. Skoro ma porazilo. ☹ Ale to mi už dávali nejaké protizápalové infúzie. V Martine v takýchto prípadoch neležíš s tehuľkami, ale so ženami čo idú na nejakú operáciu. Aspon ja som tam bola 4 x a nikdy som nebola s tehuľkami.
Ja už pomaly kupujem výbavičku, ale iba cez internet, je to pohodlné . Tak každý mesiac niečo kúpim, aby sa mi finančné náklady rozložili. Naraz kupovať by sme asi nezvládli. Ešte k tomu po Vianociach.
Tak daj vedieť ako ste dopadli, držím palce 😵

lucila83
8. nov 2009

Ahoj.
Tak to mame za sebou a mam z toho zmiesane pocity. 😒
Prva sprava je dobra: cakame chlapceka a dievcatko 🙂
Druha sprava je uz menej dobra:pri merani chlapceka nam zistili mierne zvysenu jednu hodnotu.Nic ine sa nenaslo,takze nevieme,ci to bolo sposobene polohou babatke alebo naozaj existuje nejake riziko.My sme sa nedostali na ten skrining v prvom trimestri,vtedy je to najpresnejsie meranie,krvne testy boli ok.Na amnio nepojdem,lebo som uz v 25. tyzdni,takze na redukciu plodov by uz aj tak bolo neskoro.A ani neviem,ako by som sa rozhodla.Som z toho strasne nestastna,este skusime ineho doktora a usg a uvidime,ci sa nieco zmenilo.Ostatne merania su ok,dr. napisal do spravy,ze morfologia plodov je v norme,ale mam obavy. ☹
Lubime ich oboch uz teraz,tak uz musime len verit,zevsetko bude ok.
Inac su velkostou v norme,dievcatko vyzeralo byt uplne v poriadku. 😵

lucinka13
8. nov 2009

jeeeej lucila, gratulujem ti k páriku. To je úplne super!!!!!!!!!!!!

A aká hodnota bola mierne zvýšená? Neboj sa , keby nebolo OK, tak ti dr nenapíše, že morfo plodov je v norme.
Určite je všetko v poriadku,neviem prečo ta dr zbytočne stresuje. A kedy máš ísť ku gynekologovi?
Ja som dostala zápal priedušiek, tak mám trochu obavy, aby sa drobcovi nič nestalo. A to máme ísť dnes k mojej mame na 60tku.

ivica46
8. nov 2009

ahojte, mám za sebou dva zamlknuté potraty v siedmom týždni. Musela som podstúpiť čistenie. Lekár ma poslal na hematologické vyšetrenia a zistili mi mutáciu MTHRF A129C. Lekárka na hematologii povedala že tento typ mutácie nespôsobuje problémy a už vôbec nie v tehotenstve. Vraj problémy v tehotenstve nastávajú pri iných typoch mutácií a vždy až vo vyššom štádiu tehotenstva. Neviem teraz čo si mám myslieť , pretože som sa dočítala že aj táto mutácia spôsobuje problémy a treba užívať zvýšené dávky kyseliny listovej a vitamínov sk. B.
Poradíte niekto či mám ísť nejakej inej lekárke , alebo mala pravdu?

lucinka13
8. nov 2009

ivica,
ja mám mutáciu MTHRF A1298C-heterozygot.
Asi máme to isté, len ja tam mám ešte tú 8.
Mne tiež predpísali kyselinu listovú a B12.
Ale ked som otehotnela nasadili mi preventívne aj Fraxiparin každý den.
Moj hematolog povedal,, že to mohlo aj nemuselo byť príčinov potratov , ale každý ma iný organizmus, tj.niekomu to nesposobuje problémy a niekomu áno.

ivica46
8. nov 2009

ďakujem lucinka13 za rýchlu odpoveď. Takže by som si mala ísť vitamíny kúpiť. Len mne tá lekárka povedala že mám hľadať príčinu inde. O nejakých injekciách a vitamínoch mi nič nepovedala. A vraj krv sa vyšetruje iba ak je potrat vo vyššom štádiu tehotenstva. Ach jo, neviem teda. Problémy s otehotnením som nemala vôbec, až v tom siedmom týždni.

velvet26
8. nov 2009

ahojte baby, citam vase prispevky, som tiez po MA, v stredu mi robili kyret, bolo to nase prve tehotenstvo, preto nikto nic neskuma.. ☹
no ja sama, zajtra idem na endokrinologiu, dala mi odporucanie moja interna lekarka, ked mi robila predoperacne vysetrenie a chcela by som poprosit moju obvodnu, ci ma posle na hematologiu a pripadne aj na imunologiu..
no neviem, ci bude k tomu nachylna..myslite, ze by mi aj endokrinologicka mohla dat odporucenie na hematologiu? skusim sa jej spytat a ked nie, tak pojdem do sukromneho centra na hematologiu do blavy..ked bude treba tak si to zaplatim..
je nefer, ze nerobia vsetky testy uz po prvom raze.. 😠

lucinka, chcem sa ta spytat, vidim, ze cakas babatko teraz, ake vitaminy uzivas konkretne, aku znacku?
ten fraxiparin ti predpisala hematologicka, to je na zriedenie krvi, to si pichas kazdy den?

lucinka13
8. nov 2009

Ahoj Velvet,
neviem ti povedať, či na hemato ta môže poslať endokrinologička. Skôr nie, ale opýtaj sa jej.
pred otehu som brala kyselinu listovú a femibion.
Od druhého trimestra si kupujem maternu, lebo je lacnejšia a dávam si ju len každý druhý den. Okrem toho stále užívam kyselinu listovú, železo, magnezium a ten fraxiparin ano to mi teraz predpisuje aj gynekolog, alebo obvodná, ale na odporučenie hematologa. Pichá sa každý den, je na zriedenie krvi, ale chodím ku hematologovi pravidelne na odbery či je všetko OK. Asi či sa krv moc neriedi si myslím

jankageo
9. nov 2009

lucila83
určite nestresuj. Babätká cítia, či si kľudná, alebo nervózna. Určite bude všetko v poriadku 🙂
To je super, že čakáš dvojičky a aj chlapčeka aj dievčatko.
Je to paráda...užívaj si tehotenstvo, rozprávaj sa s nimi a všetko bude dobré, uvidíš..........

lucila83
9. nov 2009

Ahojte baby.
Dakujem za pochopenie.Stale na to myslim,ci bude vsetko ok.Asi sme na ten usg nemali radsej vobec ist... 😒
Jankageo - dlho si tu nebola.Co mas nove?Vies,ze sa snazim byt kludna,ale pripravujeme sa aj na moznost,ze chlapcek nebude uplne ok.Aby nas to potom tak nezobralo.Dost sa o tom rozpravame s priatelom,ale v kutiku duse,verime,ze su obaja ok.
Lucinka - islo o tu hodnotu NT.Ma sa to merat v skriningu v prvom trimestri,ale my sme tam neboli - strasne lutujem - lebo sme o tom nevedeli. ☹ Takze teraz uz to je nespolahlive,moze to nieco znamenat,ale zaroven nemusi.A uvazovat o tom,co by bolo keby....tak to teraz uz nema zmysel.Ukoncit tehu sa da len do 24eho tyzdna a neviem,ci by som to dokazala,ked uz citim ako sa hybu a tak.Ale zase si neviem predstavit mat chore dieta.Mam pocit,ze sa na mna stale nieco sype....
Prepacte za trosku pesimizmu,ale my sme to doma nikomu nepovedali,tak nemam s kym to riesit.

lucinka13
9. nov 2009

lucila,
hlavne nemysli na zlé veci . Všetko je v poriadku, uvidíš moja 😵 😵
Ani mne nemerali NT v 1 trimestri, lebo dr nás bral ako na páse, len pomeral veľkost bába a nič iné. Ja sa len spolieham , že triple testy som mala negatívne, aj ked tie nie sú presné.
Nestrachuj sa, lebo si pokazíš zvyšok tehotenstva, raduj sa, chod kúpiť nejakú maličkost detičkám a hned sa budeš vytešovať, uvidíš.
Lucila všetko je tak ako má byť, nič nemôžme svojvolne zmeniť, tak sa radujme, že máme možnosť mať detičky..... 😀 😀 😀