Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucinka13
13. nov 2009

ja som si ich vybavila sama, ale z gyndy ma poslala aj na diabetologiu- vylúčenie skrytej cukrovky, a na genetike ste boli s partnerom?

cukruska1920
13. nov 2009

vraj geneticka neni potrebna..akoze celkom tomu nerozumiem... ako keby mal moj doktor podozrenie ze to budu prave trombofilie...ale sak ked sa nic nezisti tak budem trvat natom nech patraju dalej

lucinka13
13. nov 2009

ja mám práve tú trombofíliu, tak uvidíš ako ti dopadnú vysledky, držím palce. 😉

cukruska1920
13. nov 2009

luci....dakujem.... dufam ze je to pravda co sa hovori ze do tretice vsetko dobre

katka22r
13. nov 2009

cukruska my sme otehotneli po 5 mesiacoch ale uz sa nato tk velmi nesustred rob ine cinnosti uvidis to pride samo..je ine ak zena nemoze otehotniet a je ine ak moze ale je niejaky problem pozri sa nase vysledky boli negat.dalej som sa tym nezaoberala budes este viac v strese.kasli na dalsie vysetrenia,pokial nic nezistili nezistia ani o 3tyzdne a hlavne nestresuj a necitaj blbe stranky cez neta..drzim palce 🙂

lucila83
13. nov 2009

Ahojte kocky.
Tak ste sa tu rozpisali,len teraz som docitavala.... 😉
Cukruska - ja mam taky pocit,ze to budu tie trombofilne mutacie,dnes s tym ma problem naozaj vela dievcat.A ako pisala lucinka,tak niekto o tom ani nevie a niekto ma problemy cely zivot.

Katka - krasny 31tt. 😵 Uz aby sme tam boli aj my.To si vazne dokazala necitat tie strasne pribehy na nete?Tak mas moj obdiv.Ja sa stresujem od zaciatku tehu .... 😒

Lucinka - no to budes tu krv pekne pomylenu,ked si taka chora.My inac tiez pichame tak podla priatelovych smien bud okolo 12-tej alebo okolo 16-tej.Snad je to v pohode.
Stalo sa ti niekedy,ze si mala na hemato zvysene d-dimery?Snazila som sa najst nieco laicky pisane na nete,ale velmi tomu nerozumiem.

lucinka13
15. nov 2009

ahojte dievčatá,

Lucila,
ja ti neporadim s d-dimermi, ja ani neviem čo to je. Tuším mne to ani nekontrolujú, lebo pozerala som moje výsledky z krvi z hemato ale d-dimery tam nemám. A prečo si sa neopýtala doktora? A ako sa máte, detičky kopkajú o sto 6? Luci prečo nechodíš aj do témy február 2010, alebo čakáme dvojičky? Mne je už trocha lepšie, akurát robím nedelný obed, pečiem kuriatko, už sme dávno nemali.

lucila83
16. nov 2009

Ahoj Lucinka.
Tebe nekontroluju d-dimery?Lebo mne pri kazdej navsteve.Ja som sa na to pytala doktorky,ale ta len povedala,ze to nemusi nic znamenat,ze staci ak telo bojuje s nejakou infekciou alebo zapalom a vtedy to vyskoci.Zaroven to ale moze byt prejavom trombozy - o tej by som ale vedela - alebo je to zvysene len kvoli tehotenskym zmenam v tele.Tak si vyber.... 😒
Decka kopkaju,niekdy menej,niekedy viac,ale kazdy den,tak som rada. 😉 Ja mam stale take obavy,ze sa nieco zle prihodi,ze radsej sa velmi nezapajam do inych tem.Vacsinou so ozvem,len ked mam nejaky problem... 😅
Skor len citam,ale neprispievam.

jankageo
17. nov 2009

lucila83
mozno chce nieco riesit, ked nebudem stale tehotna a ked budem....tak to zase potvrdit. Este tyzden - necely cakania a uvidim...
Ty si v poriadku? Babatka rastu?

lucinka13
18. nov 2009

ahojte dievčatá,

už sa toľko nestrachuj že sa niečo stane, všetko je v najlepšom poriadku. Strach nám nepomože, len o to budú detičky viac nepokojné. Ja som dnes bola na glukozovom teste, celkom sa dalo. Dúfam že výsledky budú OK. Ja sa obávam skôr predčasnému odtoku plodovej vody, alebo predčasnému otváraniu krčka, kedtže som po konizácii. Dnes ma dr pozerala, neotváram sa tak som pokojnejšia.

Jankageo,
vy už snažilkujete? ak áno držkam palce. Som zaregistrovala, že chodíš s lucilou s tej istej hematologičke?

lucila83
20. nov 2009

Ahojte.
Jankageo - a ty by si chcela uz nieco riesit,ak este nie si tehu?Teda myslim,ci to chces riesit nejako medicinsky.Teraz je kopec moznosti,ako otehotniet pomocou lekarov.
Babatka rastu,v utorok asi iem na usg,ci nezaostavaju rastom,lebo hemato mi povedala,ze su zvysene d-dimery a ked ja som ok,tak by to mohlo znamenat,ze problem maju deticky. 😒 V placente alebo pupocniku,takze ak by zaostavali,tak je to jasne.
Lucinka - ja som paranoidna,ja viem. 😅 Mna ten missed takvelmi zobral,ze to neviem ovladat.Obdivujem baby,ktore to prezili viackrat a stale skusaju a skusaju.Ja neviem,ci by som to zvladla.
Ten glukozovy test nie je nic moc,co?Ja som sa skoro po..... 😝 Fakt hnusne to bolo pre mna.
Co je to konizacia?Neviem presne...

lucinka13
20. nov 2009

ahoj lucila,

konizácia je chirurgické skrátenie krčka. Mne to robili pred rokom kvôli zlým cytologickým výsledkom. Takže časť krčka je amputovaná , preto sa bojím aby vydržal do konca tehu. Krčok sa ti pred porodom skracuje a potom sa začneš otvárať a rodiš.
Ja mám hraničné výsledky z gllukozy, musím ísť 3.12 na diabetologiu. Po hodine od vypitia glukozy som mala hodnotu 6,8. Po dvoch mi krv nebrali. Ako som pozerala net, tak ten výsledok nemám až taký hrozný, tak neviem.
Držím ti palce v utorok 😉

lucila83
20. nov 2009

Lucinka.dakujem
A to je akoze vela tych 6,8?Sa mi nezda.A preco uz po dvoch hodinach ti nebrali krv?
Ja uz nepamatam presne,kolko som mala,ale mne sa zda,ze po tej hodine to ma byt take vyssie a po dvoch to ma klesnut,nie?Aspon ja som to tak mala...a bola som v hodnotach normy.Alebo si mala mozno pozitivny aj moc?A ten prvy odber pred vypitim glukozy bol ok?

lucila83
20. nov 2009

Prave som to citala na nete,ze dolezita je ta hodnota po dvoch hodinach a tiez ta z krvi este pred vypitim.
Tak nechapem....... 😕 vychadzaju len z jednej hodnoty?

lucinka13
20. nov 2009

no ved ani ja tomu nerozumiem , ved po 2 hodinách by som mala ešte menej. Pred vypitím mi nebrali krv, len hodinu po vypití. Moč som mala negativny. Tak uvidím čo mi povie diabetologicka. Čo som ja hľadala na nete , tak tiež si myslím, že to mám celkom dobré. Dr mi povedala, že to mám hraničné, nie zlé, ale oni musia pre istotu poslať na diabetologiu. Tam mi budú brať krv pred vypitím, hod. po a 2 hod po.

lucila83
21. nov 2009

Tak ja som pozrela do knizky a mala som hodnoty 3,6 nalacno, po vypiti toho hnusu 8,2 po hodine a po dvoch hodinach 5,4. A mam napisane,ze je to negativne. 😕 Tak nechapem.Zeby to merali v kazdom labaku v inych jednotkach alebo co?Tebe to nejako cudne robili,ked ti nebrali krv pred vypitim.No som zvedava,co ti povedia.

lucinka13
21. dec 2009

lucila ahoj ,

ako sa držkáte? Dlho sme tu neboli. Detičky v brušku poslúchajú?

velvet26
23. dec 2009

ahojte baby, cca. pred mesiacom som sem pisala, tak mam vysledky hematologie...
vrodeny trombofilny stav na podklade FV Leiden heterozygotny...
ste tu niektora s takym istym???

lucinka13
23. dec 2009

Velvet
ja som. Ale nepovedali mi či vrodený, alebo získaný. AKú ti nasadili liečbu?

velvet26
23. dec 2009

lucinka, no mne zatial liecbu nenasadili ziadnu, len mam dodrziavat dosledny pitny rezim a nefajcit, co nefajcim, aj ked niekedy som fajcila veru dost aj som brala hormonal. antikoncepciu, co vlastne nemozem, no nijako sa mi to neprejavovalo, mozno aj kvoli tomu ze som heterozygot...
ked zostanem tehotna mam ist hned ku gynekologovi a po potvrdeni tehu hned na hematologiu, nasadia mi podla vsetkeho nizkomolekularny heparin..
vidim, ze si tehotna, gratulujem... 😉 po kolkych mesiacoch od missed sa ti zadarilo? a kedy ti potvrdili leidena, po missede? dali ti hned liecbu, ci az ked si otehotnela?

mircalla
23. dec 2009

ahoj velvet - na taketo a picha clexane alebo ine lieky, v pripade, ak budes tehotna

velvet26
23. dec 2009

ahoj mircalla, aj ty mas leidena? vidim, ze si tiez tehu...gratulujem zatial tak potichucky, nech sa babatku dari... 😉
takze ten heparin sa nema pichat ci co? lebo tak mam aj v karte napisane, ze ked zostanem tehu, ze mi daju to...ten clexane to je nieco ine??

lucinka13
23. dec 2009

Velvet dakujem,
mne dal hematolog B12, a acidum folicum hned aj ked som tehu ešte nebola.
*Trombofiliu mi zistili po 2 missed. A otehotnela som 3 mesiace od posledného missed. Kázali nám čakať 3 mesiace a hned sa zadarilo. No a od kedy som tehu pichám si fraxiparin a acidum folicum. Zatiaľ zaberá.

Držím ti palce, teraz ked vedia o čo ide , budeš sledovaná a tehu dotiahneš do úspešného konca. Verím tomu. 😵

Velvet clexane a fraxiparin je vlastne to isté- nizkomolekulárny heparin.

velvet26
23. dec 2009

dakujem lucinka, uz som to presondovala na nete..hej fraxiparin je vlastne nizkomolekularny heparin, tak asi to dostanem..
takze pred tehu ti dal B12, to tabletky ci injekcie? a acidum folicum, to je vlasnte kyselina listova, hej, tiez tabletky? ja uzivam femibion 800 kupila som si ho sama, mozno by to stacilo tam je aj B12 aj kyselina listova, co myslis?
injekcie si pichas hned od potvrdenia tehu? ci az neskor ti ich dali..
ja som mala kyretaz 4.11 a chceme zacat asi vo februari, tak dufam, ze sa aj nam hned zadari, prve sa zadarilo hned...drzim ti moc palceky k syncekovi, zachvilku ho uz budete mat pekne doma v perinke.. 😉

lucinka13
23. dec 2009

Velvet,
B12 sú injekcie do zadku, stačilo 1x týždenne. Ale sú aj v tabletkách , ale nemajú ich v každej lekárni. Acidum folicum je kyselina listová- tabletky. Femibion som brala aj ja mesiac pred otehu, ale brala som aj acidum folucum. To ti neublíži. Fraxiparin mi dali ako som zistila že som tehu cca od 6 tt.

Inak mne povedali , že acidum folucum budem brať asi do konca života. Neviem prečo, pre mna je to však dôležité teraz, aby som donosila dieťatko.

Tak nech sa Vám zadarí vo februári , v novembri môžeš kočíkovať 🙂

velvet26
23. dec 2009

lucinka,dakujem moc za odpoved..zas som o nieco mudrejsia.. 🙂
tak si kupim este to acidum folicum...som citala, ze je dobre mat vyssi prisun kyseliny listovej, znizuje homocystein, ten mam nastastie uplne ok, aj protrombin...len ten laiden, no je to vrodene, tak s tym nic neurobim..
tak dakujem moc...aj ja verim, ze buduci rok o takejto dobe uz budeme traja.. 😵
drzim ti palceky, urcite to pekne dotiahnete do uspesneho konca... 😵 a krasne vianoce ti zelam a aj vsetkym kockam, co sem chodia.. 🙂

lucinka13
23. dec 2009

velvet,
acidum folicum je na predpis, potom menej platíš, ale môžeš si ho kúpiť asi aj sama neviem.
Dakujem a ja želám krásne Vianoce všetkým.... 😵 😵

cucuska
23. dec 2009

ahoj velvet, ja som na tom bola rovnako ako ty teda aj som. Ja som uźivala acidum folicum a piridoxin, dávkovanie si nepaätám. Inak predpíše ti ho hoci kto aj obvoďak aj gynekológ. a fraxiparin až po potvrdení tehu. Ja som ho sice nebrala lebo moja "hematologička" mi ho odmietla predpísa´t a nasledne na to som potom musela do 14tt lzať v nemocke lebo som mala zrazeniny v maternici ale to je vedlajšie. pri druhom di preň pôjdem do Martina k hematologićke kde chodím na kontroly 😉 Držim ti moc palce 😉

lucinka13
23. dec 2009

cucuska,
aj ja chodím do Martina, ale ty asi do nemocky, že?

cucuska
23. dec 2009

Hej Mudr. Dobrotovej