Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

kubkolucy
12. máj 2011

Ahojte dievčatá, ja mám za sebou už 3 potraty, ten posledný bol pred týždňom ☹ Tiež sa chystám na hematologiu do Martina ale zatiaľ ešte nie som ani objednaná. Dúfam, že to bude čoskoro, veľmi som zvedavá na výsledky.
Mňa ale lekár neposiela ani na genetiku ani na endokrinologiu a vraví, že väčšinou sa príčina objaví na hematológii.
@katkarv môj lekár sa tiež vyjadril že najčastejšou príčinou býva to, že dieťatko nebolo zdravé, že preto sa to stalo
Ja by som najradšej začala snažilkovať čo najskôr ale keď sa mi to stalo 3 krát, už mám z toho naozaj strach. Popritom prvé tehotenstvo nebolo problémové..

katkarv
12. máj 2011

@kubkolucy a v ktorom tyzdni sa ti to stalo?Mala si missed ci normalny potrat?

katkarv
12. máj 2011

@leleh n 16.12.2010 som mala kyret a odvtedy sa snazime.Buducii tyzden cakam mrchu,teda ci dojde.

kubkolucy
12. máj 2011

@katkarv bolo to v 11 tt a mala som missed. Pred tým som mala v 6 tt, takže tentokrát som si už myslela, že je hádam všetko v poriadku ale nebolo.

mb
12. máj 2011

Ahojte aj ja som po potrate v 24 mesiaci.Bola som poslana na hematologiu a mam mutaciu MTHFR a antifosfolipidovy syndrom.V pripade dalsej tehotnosti si budem pichat injekcie.Mate niektora tento syndrom?
Prve tehotenstvo bolo ukazkove mam doma syna,tak nechapem co sa stalo.

katkarv
12. máj 2011

@mb mozno to zhorsil ten antifosfolipidovy syndrom lebo ten sa moze niekedy zhorsit.

katkarv
12. máj 2011

@kubkolucy ja som mala prvy v 11t ale nebolo ho vidno od zaciatku riadne a druhy missed v 11t a plodik zodpovedal 7t uz bolo aj srdiecko tak som tiez myslela ze sme za vodou.

kubkolucy
12. máj 2011

@mb je dobre, že ti odhalili príčinu, pri ďalšom budú presne vedieť čo robiť aby si znova nepotratila. Ja som mala tiež prvé tehotenstvo bez problémov takže som sa v nemocnici na to pýtala. Jedna lekárka mi povedala, že sú zrejme v mojej krvi nejaké protilátky, ktoré tam predtým neboli. Predtým tam skrátka nemuseli byť.
@katkarv Mne teraz posledne plod zodpovedal 9 tt tak som už len počítala aby bol prvý trimester za mnou, no nepodarilo sa. Jediné čo ma drží nad vodou je, že znova otehotniem. Najradšej by som hneď. Aj keď už celé tehotenstvo budem mať určite strach ale aj tak. A tebe zistili príčinu na tej hematológii?

katkarv
13. máj 2011

@kubkolucy vysiel mi lupus antikoagulant ale lem trosku zvyseny a pri druhom odbere uz bol v norme inak vsetky vysledky o.k.Takze pricina nezistena.Aj ja sa bojim ze ak otehu ze sa to zopakuje napriek tomu chcem byt uz tehu a skusat co ak to tento krat vyjde,ved raz musi!

kubkolucy
13. máj 2011

@katkarv No jasne, netreba sa vzdávať. Ja tiež budem skúšať ďalej a možno aj skôr ako sa vôbec dostanem na hematologiu. Ak to bude trvať dlho kým ma vôbec vyšetria tak nechcem zase zbytočne strácať čas. Veď ani otehotnieť nie je ľahké a chvíľu to trvá. Okrem toho jediné čo ma drží nad vodou je myšlienka na ďalšie tehotenstvo.
Keď som bola v nemocnici, pýtala som sa lekára čo mám robiť ak mi na hematológii nič nezistia a on tiež povedal: "len skúšať ďalej". Tak si len držme palce 🙂

katkarv
13. máj 2011

@kubkolucy mne ked sa to stalo prvykrat bola som si uplne ista ze uz to bude o.k ale nebolo, o to vacsia rana to potom bola,teraz to uz radsej nevylucim kedze ani pricinu nenasli.

odrik
13. máj 2011

Ahojte, prepacte, ze sa Vam tu miesam, ale mam prosbu. Dnes som po kyretazi pre MA, presnejsie pre anembryomolu. Chcem sa spytat, kym budeme snazilkovat opat, su potrebne v mojom veku(38) nejake specialne vysetrenia, ako prevencia pred dalsim neuspechom? Velmi pekne dakujem!
@katkar
No moja, vidic ako to so mnou dopadlo, uz aj ja mam anjelika tam hore. Teraz nas budu chranit!!! Pekny den!

kubkolucy
13. máj 2011

@katkarv ja som sa už tiež tešila, dokonca som si kúpila aj tehotenské rifle ☹ Na budúce sa už nebudem až kým neprídem do druhého trimestra. A pevne verím, že to vyjde. Ja mám dosť problém aj s mykozou, neviem sa toho zbaviť už dosť dlhú dobu tak neviem či aj to môže mať nejaký vplyv ale možno aj áno.
@odrik myslím, že pokiaľ sa cítiš dobre tak špeciálne vyšetrenia netreba, skôr možno iba častejšie sledovanie počas tehotenstva kvôli veku.

lenkasop
13. máj 2011

ahojte,
chcem sa opýtať na aké vyšetrenia byu som sa mala pýtať po MA ( mala som už 2 zamĺknuté potraty - 1 - nebola reakcia srdiečka, 2x sme mali v 7tt srdiečko, aj veľkosť bola taká aká mala byť v 7tt,no a 10tt som začala špiniť a babätko prestalo rásť v 8tt),lekár mi povedal, že pravdepodobnosť je za tým niečo so zrážanlivosťou krvi.
pravdepodobne by som mala ísť na hematológiu......a ďalej neviem ☹
Ďakujem za radu

odrik
13. máj 2011

@kubkolucy
Dakujem velmi pekne, vies co, ja som sa mykozy, ktoru som mala casto, zbavila homeopatickym pripravkom Candivac!!! Poctivo som ho uzivala podla navodu a podarilo sa mi tej potvory zbavit. Drzim Ti palce!!!

kubkolucy
14. máj 2011

@odrik Ďakujem za tip, o takomto prípravku som ešte nepočula ale akurát som si o tom cosi prečítala. Určite to vyskusam keďže to ani nie je na predpis. Možno zaberie.
@lenkasop mne lekár povedal, že najdôležitejšia je práve tá hematológia. Ale počula som aj to, že ďalej to môže byť: endokrinologia, infekčné, imunologia . Tam ťa môže odporučiť aj obvodný lekár ak ho poprosíš. Možno sa to teraz dá už aj bez odporučenia, ak tam zavoláš a objednáš sa sama.

odrik
14. máj 2011

@kubkolucy
Nech sa paci, velmi rada! Budem sa tesit, ked Ti to pomoze zbavit sa tej potvorky neprijemnej! Pekny vecer!

lenkasop
14. máj 2011

kubkolucy... ďakujem za radu. V utorok idem na kontrolu po kyrete a budem sa pýtať na vyšetrenia. Už by mali byť aj výsledky z histológie plodu, tak snáď zistia niečo ☹ Tiež by sme sa chceli čo najskôr snažiť,ale uvidíme či na to lekár a vyšetrenia ,pritom prvé tehu bez problémov a teraz už 2x po sebe ☹ Fakt neviem,nebola som ani chorá, proste nič. 😠

mery2385
16. máj 2011

@lenkasop ahojky.ja som si tiež prežila toho dost...mam za sebou 3 zamlknuté potraty... prvé v 16tom týždni,druhé v 8om týždni a tretie v 7mom týždni...viem je to velmi tažké ale bohužial je nas velmi vela a musíme sa snažit dalej...a hlavne nevzdavat sa ☹
pýtala si sa na vyšetrenia... tak ja som hladala vela na internete.... bola som na endokrinologii,hematologii(tam mi aj našli antifosfolipidový syndrom,aj trombofilny stav,ale bohužial aj napriek liečbe ,pichala som si injekcie,plus brala anopyrin,tak som zas potratila)
teraz mame za sebou dalšie vyšetrenia,imunologiu v Košiciach,ta´m robia najviac vyšetreni na celom slovensku..tam brali mne krv a manželovi spermiogram...mysleli sme že načo spermiogram ked nikdy sme nemali problém otehotniet,ale aj tam sa zistilo že manžel ma menšiu polku chorých spermii,preto babo naposledy tak skoro zomrelo,že to musela byt ta zla spermia..no neviem..potom aj genetika...tam beru tebe aj partnerovi krv..ale je to uplne slabé vyšetrenie...potom by mal tvoj gynekolog urobit ti vyter na chlamydie a ešte niečo..teraz neviem nazov... 😒
tak sa držte a hlavne baby neponahlajte sa,lepšie počkat za všetkými vysledkami ako zas prežívať potrat...viem to z vlastnej skusenosti..aj ja som chcela čím skôr otehotniet,ale je dobre aby si maternica oddychla 😔 😔 😔

lenkasop
16. máj 2011

Mery2385....ďakujem za radu a máš pravdu, treba sa dať do kopy a potom sa snažiť. Zajtra idem na kontrolu a snáď budú aj výsledky z histológie babätka ( teda ak niečo zistia).
Určite budem chcieť ísť na hematológiu a potom ďalej čo bude treba. ☹

mery2385
16. máj 2011

@mb ahojky.aj ja som po troch potratoch...tiež mam asi to čo ty..mam antifosfolipidový syndrom plus trombofilny stav..myslím že je to to MTHFR.zistili mi to po druhom potraate.tiež som bola šťastna že mi konečne našli príčinu... ked som otehotnela tretí krat začala som si od 4teho týždna tehotenstva pichat injekcie..aj anopiryn..ale žial nepomohlo...teraz ta nechcem strašit...je vela žien ktoré uspešne donosili s touto liečbou...tak sa držte a vela šťastia prajem 😉

mery2385
16. máj 2011

@p3tra11 ahoj neda mi odpísat..to že gynekolog ta neposlal na hematologiu alebo nejaké dalšie vyšetrenia,tak to je jeho chyba a na tvojom mieste idem k druhemu gynekologovi.... a dalšia vec,mna doktorka poslala už po prvom potrate na všetky možné vyšetrenia..........bola som na hematologii v starej lubovni ale tam doktorka povedala že nieje dôvod na nejaké dalšie podrobné vyšetrenia...po druhom potrate som šla do prešova na hematologiu a tam mi povedala sestrička že tam robia komplet vyšetrenia už po prvom potrate....takže dost to zaleží od lekarov a strediska kam ideš..........drž sa pa

p3tra11
17. máj 2011

@mery2385 dakujem za priania vsetkeho dobreho... ocenujem,ze si vsimas,ani neviem uz,kedy som tu pisala...ale medzitym sa vela zmenilo,cakam na vysledky z hematologie a uz som objednana aj na endokrinologicke...ide to sice pomaly,ale pohli sme sa... nemam dovod menit lekara, uz tento je moj novy,to ten stary sa nic nestaral..test mi vysiel negativne,ms nikde,prsia boleli,a on ziadne vysetrenie,ani krrv mi nezobral,dal mi homeopatika na bolest, a tymto novym som spokojna...

renik28
17. máj 2011

ahojte,ja som po jednom potrate missed v 3/2010...fakticky od 6/2010 sa snazime a stale nic....mam za sebou vysetrenia ..hormonalny profil, imunologicke, protilatky v kosiciach aj s manzelom, genetika aj s manzelom, nemam zrasty ani cysty ....este cakam na vysledky sterov na nejake choroby alebo chlamydie, a ked aj toto bude dobre,tak uz fakt neviem...clovek by s normalne potesil i keby mu nieco bolo a odstranovalo sa to, ale ked vam lekar povie, ze nevidi ziadny problem preco by sme neotehotneli, ze vsetky vysetrenia, ktore by boli nieco ukazali mam za sebou...ale teraz neviem ci by nieco este neukazala ta hematologia....to sa robia asi specialne vysetrenia nie len take bezne odbery ako mi on urobil vsak? mam sa ho pytat este na to?

lusynda63
18. máj 2011

ja som prvy krat potratila 8 tyzdni.teraz cakame dalsie babatko a som v 22 tyzdni zatial je vsetko ok ale zistili mi zlu zrazanlivost krvy bola som na odberoch v banskej bystrici tak cakame na vysledky a uvidi sa co dalej mate niektora skusenost???

lenkasop
19. máj 2011

Mery 2385... takže mám termín na hematológiu 24.5 - som zvedavá čo bude, môžeš mi povedať ako to prebiehalo? Čo sa tam pýtajú, aby som približne vedela. Ďakujem

kubkolucy
19. máj 2011

@lenkasop to je super, že ťa takto rýchlo objednali a kde pôjdeš na tú hematológiu - myslím mesto
Ja už teda neviem, mne lekár povedal, že na tú hematologiu do Martina sa dá ťažko dostať, že objednávajú až na november. Chápete to? Tak že iba ak nejaká pacientka vypadne náhodou tak ma tam pichnú. Ale teda nevedno kedy. Ja vôbec neviem čo mám robiť. Zájdem asi za svojou obvodnou a poprosím ju nech ma pošle na hematologiu, však to nemusí byť do Martina no nie?

@mery2385 prosím ťa, do toho Prešova po druhom potrate si sa objednala sama alebo bolo potrebné odporučenie? Ja by som teda aj do Prešova išla, zajtra idem k obvodnej a tú idem poprosiť nech ma pošle ale neviem či ona bude vedieť poradiť kam. Všade to fakt závisí od prístupu. Ja som z Banskej Bystrice a neviem aký je prístup tu na hematológii - či teda urobia komplet vyšetrenie alebo človeka odbijú, no ten Prešov ma teraz zaujal.

lenkasop
19. máj 2011

kubkolucy....idem do Galanty, tak snáď to tam dopadne dobre 🙂

nena13
3. jún 2011

@lenkasop Ahoj🙂My si píšeme aj v diskusii:V lete 2011 začíname.No ja som po 2 potratoch na hematológiu(samozrejme po histológii a podrobnom vyšetrení mojho gynekologa),tam mi objavili MTHFR 677heterozygot-najnižší stupeň silnejšej zrážanlivosti,potom som sa objednala na genetiku -tam mi zrážan.potvrdili a všetko ostatné mi tam skúmali-cukor-ok,endikronológia-ok,s partnerom-ok...Takže sa spolieham,že to všetko robí tá oja krv.Určite by som šla na tú hematológiu-čím skôr🙂

nena13
3. jún 2011

@lenkasop Jáj,teraz som si všimla,že už máš po vyšetrení.-)skoro🙂Ako si dopadla?