Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

janula02
25. aug 2011

mna objednali na september,ale idem do sukromnej, v nemocnici tiez az na oktober. povedala mi sestricka,ze vecer mam vela pit, aj rano aj pol litra. potom,ze mi zoberu krv / nepovedala kolko skumaviek/ a potom, ze pôjdem ku doktorovi.prezrie si zdravotnu kartu, popýta sa na ochorenia v rodine, skontroluje uzliny a tak... kôli genetike.nesmie sa predtím aspon týžden brat antikoncepcia / to asi v nasich prípadoch neplatí 🙂 / ibalginové tablety, brufenove... aby bola krv cista. a potom cakat dalsie 2 mesiace na výsledky... 😒 takze asi tak rýchlo dve palicky neuvidime 😀

mimka1710
25. aug 2011

@lucka23 ked ides na hematologiu, mozes pit a cim viac pijes tym lepsie by ti mohla ist krv, aspon mne to raz povedala sestricka pri odbere krvi....isla som tam uz skoro rano, myslim o siestej, aby som bola medzi prvymi lebo tam chodi strasne vela ludi (to som bola asi stvrta v poradi). Ak si tam este vobec nebola, najskor pojdes k doktorke, tam sa ta popyta nejake veci, uz si presne nepamätam ake...potom ti budu brat krv, mne brali devät skumaviek a veru ten tyzden som absolvovala odbery kazdy den a na hematologii som bola v piatok takze riadna zataz na moje zily 🙂 viem ze je to dlhe cakanie, ale neboj sama neviem ako mi to preslo, mne by uz mali prist vysledky niekedy zaciatkom septembra tak som veeeelmi zvedava...inak najradsej by som sa uz aj ja snazila a nasla dve //, to je moje najväcsie zelanie...snad nam to rychlo prejde a dockame sa svojich vytuzenych babätiek

lucka23
25. aug 2011

@mimka1710 fuuu parada ze o 6. kedze do bb mam tak hodinu cesty tak to aby som o 5 vyrazila od nas. a to netusim kam s malym. tiez mi raz sestricka vravela ze pred odberom mam vela pit. ja mam neviditelne zily tak sa so mnou vzdy vytrapia. aj teraz mi sestricka 3 krat netrafila zilu, uz mi bolo na odpadnutie. nakoniec mi vzala zo zapästia, to neznasam ale tak jedina viditelna zila. dakujem ti za infosky a drzim palce nech mas vysledky co najskor u seba a mozete zacat snazilkovat.

nena13
26. aug 2011

Mne brali len 1 ,nepila som skoro ma vysušilo-to ale pre istotu,tiež neviem či sa môže piť.Potom ma popočúvala,pýtala sa či nemám problém so žilami,pozrela mi ich na nohách a povedali sme si čo a ako v prípade ďalšej tehotnosti,ešte mi predpísala 5 injekcií B12,ktoré mám pichať 5 týždňov pred snažením-už pichám🙂Čakala som ako ty na vyšetrenie a mesiac na výsledky-ale všade to je iné...

nena13
26. aug 2011

@mimka1710 Prepána jána 9 skumaviek? A mne len jednu-môžem len dúfať,že to neodflákli....

mimka1710
26. aug 2011

@lucka23 tak ja som to mala do BB na hodinu a pol, tiez nie som odtial, ale mam tam noveho gynekologa a on mi odporucil genetiku aj hematologiu v BB, juj veru nech uz mam ja aj vsetky ostatne co cakaju vysledky doma a sup do snazenia...

mimka1710
26. aug 2011

@nena13 sama som bola prekvapena, ale natrafila som na velmi milu pani doktorku, ktora navrhla odbery, tiez sa mi zdalo ze ich je strasne vela, nejake skumavky isli na vysetrenia aj do BA, tak som velmi zvedava co mi vsetko najdu...keby som isla na hemtalogiu u nas v meste tak to bude asi tiez len na jednu skumavku...

nena13
27. aug 2011

@mimka1710 Tak držím prsty...Asi somm aj ja mala ísť niekde inde,ale už aninevládzem-rok a pol behať po vyšetreniach je veľa aj na mňa a ešte môj vek 36....

mimka1710
27. aug 2011

@nena13 a ake vysetrenia si este absolvovala ked sa ti to natiahlo na rok a pol...u mna to bolo tak, ze cca tri mesiace po potrate som sa objednala na vysetrenia (zmena gynekologa), potom som na ne mesiac cakala a teraz cakam na vysledky cca 2 mesiace, endokrinologiu a imunologiu som mala v poriadku, teda ak to tam neodflakli....uz mas nejake vysledky?ak ano napis ako dopadli....aj ja ti drzim prsty, nech je uz vsetko len dobre...

nena13
27. aug 2011

@mimka1710 Najprv vyšetrenie plodu-ok,potom hematológia-mám silnejšiu zrážanlivosťMTHFR 677 heterozygot-ževraj to potraty nespôsobuje,však je tu veľa žienok,ktoré pri liečbe(injekcie ) donosili bábatka a bez toho by to asi dopadlo zas zle, potom genetika v Martine -ja a partner sme ok, potom cytológia -v norme-všetko to však trvalo veľmi dlho od objednania-kým mi dali termín aj 2-3 mesiace prešli a výsledky podobne dlho-fakt som už z toho vyčerpaná,chcela som isť na tu imunologiu,ale na fóre som sa dočítala,že to by som musela do Prahy,lebo ževraj u nás to je len povrchné vyšetrenie a aj tak na nič neprídu-aké máš s tým skúsenosti ty?

mimka1710
28. aug 2011

@nena13 asi take ako pises, hoci na imunologii som natrafila na velmi milu pani doktorku, myslim si ze to bolo dost malo, len nejaky odber a vysledky boli pomerne skoro, samozrejme ze nic nezistili podobne ako na endokrinologii, o tej Prahe som aj ja pocula, rozmyslala si ze tam pojdes? ja som po dvoch potratoch (druhy az v 23. tt) a stale som len pocuvala ze to bola nahoda, to ma viedlo aj k zmene doktora, ten novy ma aspon odporucil na vysetrenia a fakt sa snazi najst pricinu, tak uvidim ako dopadnem....ak sa smiem opytat, co sa stalo v tvojom pripade?

nena13
28. aug 2011

@mimka1710 Po prvom mi povedali,že sa to stáva-to počúva asi každá z nás, po druhom som začala behať po vyšetreniach a do dnes mi nevedia povedať prečo-ale myslím si ,že to bude tou mojou silnejšou zrážanlivosťou krvi(MTHFR 677 heterozygot)lekár mi síce vravel,že to nespôsobuje potraty,ale veľa dievčat mi tu napísalo,že oni mali túto mierne zvýšenú zrážanlivosť a ked si doslova vynutili injekcie na riedenie krvi,tak potom donosili zdravé babatká,tak dúfam,že to aj mne pomôže,lebo by som mala byť v poriadku.Do tej Prahy sa mi nejako časovo nedá a tiež už začíname pomaličky snažiť-už nevládzem čakať,už som unavená za ten rok a pol z toho čakania a stresu-predsa mám vek 36 .Neostáva mi nič,len dúfať,že to bude v tej mojej zrážanlivosti...

mimka1710
29. aug 2011

@nena13 tak tie slova lekarov veru poznam dokonale, ale tiez ma uz nebavilo len sediet a cakat ze sa to zopakuje tretikrat...a ak sa to aj stane, aspon viem ze som podstupila vysetrenia a teda spravila vsetko co bolo v mojich silach aby som tomu predisla...ja netusim co moze spôsobovat potraty, ale v druhom pripade malo moje dievcatko hydrops (tzv. opuch) telicka a nasledne zlyhanie srdiecka, nedalo sa jej uz vobec pomoct, na nete som si nasla ze to moze spôsobovat parvovirus B19 a podla vysledkov som tento virus prekonala len uz nikto nevie kedy, takze mi nemohli potvrdit ci to bola skutocna pricina, ale som hrozne zvedava na tu hematologiu, normalne dufam ze tam sa nieco zisti...inak doktorka z hematologie mi povedala ze ak sa aj nic nezisti a ja otehotniem ze si mam zavolat a ze preventivne nasadzuju liecbu, tak uvidime ci mi nieco pomoze...

nena13
29. aug 2011

@mimka1710 Je mi strašne keď čítam ,čo sa Ti prihodilo-ako vôbec môže byť zdravotnícvo tak biedne,že nedokážu prísť na to čo to mohlo spôsobiť....Myslím,že to kľudne môže byť tou krvou-aspoň dúfam,aby sme to mohli podchytiť a už neprejsť takým trápením....

mimka1710
29. aug 2011

@nena13 presne tak, budem rada ked mi hocikedy napises a podelis sa svojimi novinkami (ci uz tymi najkrajsimi ako tehotenstvo alebo hocijakymi), ja uz tak velmi cakam tie vysledky z hematologie, dufam ze pridu tak ako mi povedali (teda zaciatkom septembra)...

nena13
29. aug 2011

@mimka1710 Aj ja som zvedavá ako dopadneš-moc Ti držím prsty.Daj hneď vedieť🙂

janula02
30. aug 2011

@mimka1710 tak uplne ta chapem, ja uz mam synčeka,ale o druhého sme prisli az v 33tt-neprajem ani tomu najvačšiemu nepriatelovi zaziť., príčinu nezistili a teraz som znova potratila v 8tt, zas žiadny záver -no jeden bol ,ze to bola nestastná náhoda.môj gynek.nic, tak som sa tiez sama poobjednávala na vysetrenia. nase zdravotníctvo je celé na prd. drzím palceky vám vsetkím, nech to uz vínde, hlavne so stastným koncom.

mimka1710
30. aug 2011

@janula02 dakujem, je to hrozne ze si musime niecim takym hroznym prejst, je to rana, na ktoru sa neda zabudnut, nechapem to, vsak vsetky tak velmi tuzime po dietatku a nie je nam dopriate, s tou nestastnou nahodou mi to uz lezie na nervy, keby sa to stalo raz, tak to este pripisem nestastnej nahode ale viackrat, to uz asi nahoda nebude...len nech sa nam uz podari dotiahnut tehotenstvo do stastneho konca

janula02
31. aug 2011

@mimka1710 veru... len to cakanie. uz by som tak chcela bit tehotná. vsade naookolo samé bruská,alebo miminka v kočíku.. je to na nervy.kolké nechcu a rodia jedno za druhým a my by sme chceli a nic..... ja mam aspon toho jedného nezbedníka, ale ja by som aj štyri chcela.. jedno je tak maaaaalo.no aspon niečo vsak?verím,ze príde ten den,týždne,mesiace a my budeme chodit hrdé s bruškami.... a dotiahneme to az do konca.

mimka1710
31. aug 2011

@janula02 uplne s tebou suhlasim, tiez si vravim ze je to nespravodlive, ale co uz, my si nenavyberame...ty sa aspon vytesujes z jedneho nezbednika 🙂 a urcite ich bude coskoro i viac 🙂 nechapem, preco sa to stalo tebe, ked uz jedno dietatko zdrave mas, je to riadny zvrat okolnosti, juj keby som uz aj ja mala aspon to jedno dietatko, ale tiez by som chcela aspon dve...nech je nam cim skor dopriate to najkrajsie potesenie...

mimka1710
31. aug 2011

@nena13 dakujem, urcite dam, uz odratuvam dni, tak snad sa dockam tych vysledkov coskoro

janula02
1. sep 2011

výsledky budu urcite dobré, a ak tam nieco bude, aspon sa to bude riešiť nejakými liečikmy a ty budes môct konečne v klude otehotniet. ja si musím este nejaký ten mesačik počkat a potom asi dalšie kým presvedčím drahého,ze uz je správny čas, lebo ten by si chcel dat najradšej minimalne rok pauzu.ani sa mu nečudujem, ale ja asi tak dlho čakat nedokázem, uz teraz som nedočkavá.

mimka1710
1. sep 2011

@janula02 tak ti nasi muzi sa na nas dohodli, aj ten moj by najradsej pockal aj viac ako len rok, ale tiez nedokazem tak dlho cakat, zatial cakam tie vysledky a potom sa uvidi, dufam ze ho nejak presvedcim, ja som uz takmer pol roka od potratu v marci a je pravda ze ani sama neviem ako to zbehlo, podarilo sa mi medzitym najst pracu a niekedy aj prist na ine myslienky, ale ako nahle uvidim gulate brusko, ci male babo tak zase myslim len na to ako som uz mohla byt mamina...to je moja najväcsia priorita, tak nech sa uz coskoro dockame vsetky 🙂

janula02
2. sep 2011

@mimka1710 veru,veru su to betarí 😀 ja som tiež po pol roku otehotnela a bohužial. a to mi doktori kázali otehotnieť čo najskôr... tak musime vymyslieť na nich nejaký fintu.môj chce íst na buduce leto k moru a ze tam by sme začali na tom pracovat. no ja najradšej by som uz v tedy kočíkovala alebo aspon chodila s bruškom.no uvidíme...... teraz som radšej este ticho, kým nemam urobené vysetrenia. u mna to je tiez také isté ked vidím kočík,ale tehot.zenu. a teraz v lete ich vidno neurekom... no čo musíme to pretrpieť a vydržat.

mimka1710
3. sep 2011

@janula02 juj ja som tiez velmi nedockava, moj by tiez len pockal, ale ja by som tiez uz chcela mat aspon brusko buduce leto 🙂 kiezby sa nam to aj splnilo...minule sa uz vyjadril ze aspon pockat na vysledky vysetreni, lenze aj tie sa len natahuju, ale sama by som pockala aspon ten rok od potratu vsak este jeden polrok vyckat, to uz nie je tak dlho...alebo ktovie, najhorsie je planovat lebo vtedy sa nic nepodari ako zakon schvalnosti...

janula02
3. sep 2011

@mimka1710 suhlasim s tím plánovaním. dvakrát sme plánovali a dopadlo to zle. lenze co je náhoda???? ked si nebudeme dávat pozor je jasné,ze plánujeme a ked si budeme davat pozor,tak z toho nič nevznikne 😀 tak sa nechame prekvapit.teraz aj tak este nemôzeme ani menzes som este nemala a ani vysetrenia este nemam. na endokrin.ti robili vysetrenie na žlazu?? lebo ja som si dala len zobrat u obvodnej krv na hormon štitnej, tak či mi to stačí?????

mimka1710
3. sep 2011

@janula02 moja skusenost s endokrinologiou je asi taka, ze som tam bola dvakrat na odber krvi - cca 8DC a na 22 DC, ked som isla na kontrolu po vysledkoch odberov, mali hotove len jedny vysledky, tak neviem, ale povedali ze som v poriadku a to bolo vsetko...niektorym robili aj sono stitnej zlazy a mne nic...myslim si ze ti to asi bude stacit, lebo ani so mnou viac nerobili...
A s tym planovanim, presne ako pises, ale zase ked sa aj nebudeme chranit nie je zarucene ze sa nam to podari na prvykrat, hoci v mojom pripade to zatial tak vyslo, ale do buducna sa bojim ze sa nam nezadari, ale na druhej strane, ja si aj nieco pockam, len nech sa mi uz podari donosit zdrave babuliatko

nena13
3. sep 2011

@janula02
@mimka1710 Ahojte🙂Tak my sme už snažilkovali-tak som zvedavá....Tiež som náramne ,,trpezlivá" 😀 Už aby to bolo na prvý šup-nechcem veľa,že? 😅

kajuska09
3. sep 2011

@nena13 ahoj, aj ja mam zistenu mutaciu MTHFR a tiez mi povedali ze to nic nie je, ale preventivne mi nasadili po dvoch potratoch v 3.tehotenstve injekcie. Ale zial ani tie mi nepmohli, takze musim patrat po pricine... Hematologiu a genetiku mam ok, najnovsie aj stitnu zlazu, nemam ani toxoplazmozu, takze uz naozaj neviem co tie potraty sposobuje ☹ este rozmyslam nad imunologiou.

nena13
3. sep 2011

@kajuska09 Veď aj ja som nad imunol.rozmýšľala,ale nemala som už na ňu čas.Asi by bolo dobre tam ísť..A máš už detičky?Lebo som tu niekde čítala,že sú ženy,ktoré môžu donosiť len dievčatká,alebo len chlapcov.