Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

mimka1710
21. sep 2011

@janula02 tak to ti vobec nezavidim to caste lucenie, moj drahy uz isiel o piatej poobede a veru som si riadne poplakala, este sme tak dlho neboli bez seba, predsa tri mesiace je dlha doba a uz teraz mi hrozne chyba, ma pred sebou 30 hodin cesty autom tak som dost nekludna...
Psika mame aj my, teda fenku yorkshirku, to je nas pokladik, kupili sme si ked som prvykrat potratila, uz ju mame rok, ale nedala by som ju za nic na svete, takze taky maly havino vie narobit vela radosti...

nena13
21. sep 2011

@mimka1710 Ďakujem,trošku si ma upokojila🙂

janula02
22. sep 2011

@nena13 veru len klud, mne naposledy urcila tehot. v 5tt a tiez si nebola ista... hlavne mysli pozitivne.. je to este skoro

janula02
22. sep 2011

@mimka1710 to je riadna doba.neviem si to predstavit. ten nepokoj chapem.môj chodi cca 11hod.do prace a mi musi kazdu chvilu prezvanat,ze je o.k. aj ked je v praci. my sme si kupili fenku cavalier king charles španiel.tato noc bola bohová, to ked som malého kojila,tak som nebola tak casto hore ako teraz 😀 ale prva noc,tak to chapem.hadam dalsia a dalsia bude lepsia.o druhej sa zobudila a cela cula,ze sa ide hrat,tak manzel sa snou do tretej hral 😀 ale potom spala,az kím som ja nevstala.vyzera,ze to bude betarka.ale je to radost.druhého psíka mame von,tak to nebol taký tulko,ako bude asi tento.

mimka1710
22. sep 2011

@janula02 tak tie prve noci so steniatkom poznam...aj nasa bola strasna potvorka 🙂 ale to je este aj teraz, iba by sa hrala, ale nastastie v noci nam uz pekne buva...

valaquenta
26. sep 2011

ahojte prisli mi vysledky z genetiky len neviem co znamenaju ovarium folikul bb slabo pozitivny az pozitivny
-testes spermatogonie pozitivny je to imunofluorescencne vysetrenie len neviem co to znamena.keby niekto vedel prosim napiste.

mimka1710
26. sep 2011

@valaquenta ja na vysledky genetiky stale cakam, ale tym tvojim vysledkom vobec nerozumiem, oni ti ich nevysvetlili?

janula02
26. sep 2011

by mal doktor hned povedat co to znamena, nie??!

valaquenta
26. sep 2011

vysledky posielaju poštou tak mi to nikto nevysvetlil zajtra tam zavolam.

janula02
28. sep 2011

sranda, ja si mam ist osobne pre ne... tak co si zistila??? baby mne sa uz aj sniva o výsledkoch.... ale o zlom,ze ma museli liecit v 😒

mimka1710
28. sep 2011

@valaquenta
@janula02 ja si mam ist po vysledky z genetiky asi tiez osobne, ale najradsej by som sa s nimi dohodla nech mi ich poslu postou, ale to sa spolieham na to ze nezistia nic...postou mi prisli aj vysledky z hematologie ale boli bez nalezov, takze to bolo ok...

julinkaaa11
28. sep 2011

@kaculiatko88
ahoj...ja chodin na hem. v Prešove- dr. Forrajova- ako je geriatria v nemocnici- ja si ju chvalim je velmi dobra- odporucila mi ju moja gyn., len sa tam dost dlho caka...na poslednej sprave mam t.c. ze 1538- takze to bude asi 051 77 1538...skus zavolat a spytat sa- objednat...ja tam chodim zapisat sa asi o pol siedmej rano- lebo je tam strasne vela ludi stale a cakam na odber krvi a po odobrati sa idem prejst do mesta, lebo dr. chodi az na tu 10- 10,30h. takze zbytocne cakanie 🙂 potom beru podla zavaznosti stavu pacientov a poradie urcuje lekarka.

kaculiatko88
28. sep 2011

@julinkaaa11 ďakujem veľmi pekne za pomoc ale už nemusím tam ísť odber mi urobia tu v Levoči a pošlu to do Prešova.

julinkaaa11
28. sep 2011

no tak to je super 🙂)) drzim palceky 🙂

janula02
29. sep 2011

@mimka1710 tak to budu urcite dobre... ja este musim 3tyzdne cakat.mne zobrali u jedneho doktora krv aj na zrazanlivost aj na genetiku,tak to bude naraz.v pondelok mam ist este na tu imunologiu,tam zevraj su vysledky skôr..

janula02
29. sep 2011

@mimka1710 ozaj ako to prezivas bez polovicky??? smutno vsak? 😢

mimka1710
29. sep 2011

@janula02 a este ako smutno...esteze mame toho psika, inak by som bola uplne sama...vysledky z imunologie som mala aj ja pomerne skoro, myslim do tyzdna...potom napis ako dopadli tvoje vysledky

janula02
3. okt 2011

@mimka1710 imunologia za mnou.zobrali krvicku na imunitu,nejaké potravinové alergie.popichali mi ruku.mam alergiu na : jelša,breza,lieska,hrab,raž,ambrozia,roztoče. to vysetrenie,co som chcela,oni nerobia,ze u nas to robia asi v kosiciach.hlavna vec,ze ked som im volala,tak ze ano,ze mam príst.nevadí, aspon viem,co mi robi v nošteku sarapatu a hadam sa príde aj na to,z coho mam afty.

eviq
3. okt 2011

@mimka1710
@janula02 ahojte kočky, nechcem sa vam nejako miešať do rozhovoru 🙂 , ale čítala som, že ste tiež po potratoch a chcete si dať vyšetriť imunitu...no tak to vam na bežnej imunologickej ambulancii neurobia, vam treba vyšetriť reprodukčnú imunológiu a to na slovensku robí jedine doc. Bobák v košiciach, alebo potom ešte komplexnejšie to robia v Plzni, Prahe a tuším aj v Brne....tam vám vyšetria, či nevytvárate protilátky proti manželovým génom, alebo proti embryu.....a tu sú stránky, kde si o tom môžete prečítať:

http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

janula02
3. okt 2011

@eviq ano, to mi povedala dnes aj pani doktorka, ze to sa potom vysetruje aj zo sperii a tak.... zakladne mi urobi a tim to necham, tak som rozmyslala,ze jedno dietatko uz mame,tak v tom asi nebude problém. ale dakujem 🙂

mimka1710
3. okt 2011

@eviq uz som nieco pocula o imunologii v Brne a presne ako pises, tie vysetrenia u nas su skor take povrchne a do detailov to nevysetria...Ty mas skusenost s tymi vysetreniami v KE alebo v CR? Ak ano budem vdacna za kazde info navyse...dakujem za odkazy, urcite si to popozeram...

mimka1710
3. okt 2011

@janula02 mne na imunologii brali len krv ziadnu alergiu mi takto neskumali, ale ani si nemyslim ze by som bola na nieco alergicka, ale tie afty mavam tiez dost casto...

janula02
5. okt 2011

@mimka1710 to som si uz dala ja urobit,lebo mam chronicku nadku cely rok, a niekedy ma pali cela nosná trubica,tak nech viem, aby to nebolo este horsie. uz druhy den beriam lieky a spreje do nosa a normalne citim ze to je lepsie 🙂 ja mam od malicka problem s aftami a cim dalej tim viac.teraz mam uz celorocne jeden za druhym, a niekedy aj tri naraz.uz som zufala,tak som povedala,ze sa musim dat cela do kopy,lebo ked to mas raz za cas, dobre, ale toto..... musi to mat nejaku pricinu. mi oznamil môj mangel,ze asi bude v praci dva mesiace, tak ma asi urve chichi... takto dlho este nebol prec.hruza

mimka1710
5. okt 2011

@janula02 tak tie afty su riadna otrava, ja ked mam jednu raz za cas tak ma ide porazit....fuuu tak to bude dlho prec...ten moj mi zase oznamil ze asi zaciatkom novembra bude doma lebo nie je na tak dlho robota ako mu bolo slubene, tak som zvedava...ale aj sa tesim na neho, uz mi hrozne chyba...

janula02
11. okt 2011

@mimka1710 ahoj, tak ako? Vysledky uz mas??? na nieco ste prisli? 😉

mimka1710
11. okt 2011

@janula02 ahoj uz mam vysledky z genetiky ale este neviem ake su lebo do telefonu mi ich nepovedala a teraz ani nemam cas ist pre ne (cca 75 km) do BB, takze netusim ci nieco zistili ale ked ich budem mat v rukach dam urcite vediet....a ty ako, co mas nove?

usacek79
11. okt 2011

baby, len aby ste vedeli - netreba chodit do ziadneho Brna ani Prahy - dosledna reprodukcna imunologia, ako aj genetika sa robi aj u nas v dvoch labakoch - v KE a uz par mesiacov aj v BA. Len si treba pytat testy REPRODUKCNEJ imunologie a nie imunologicke, to su dve rozne veci 🙂 a teda ten test stoji myslim 45,-eur (robia sa tri rozne rozbory a kazdy stoji 15eur)

eviq
11. okt 2011

@usacek79 No, nie je to celkom tak, v KE to robia uz dlhsie- doc.Bobak, o BA pocujem prvykrat a testy v cechach su komplexnejsie a vysetruje sa viac parametrov a mam to potvrdene od lekarov. Mozno niekomu postacia aj tie vysetrenia u nas, ale urcite nie su ekvivalentne tým v CR....

eviq
11. okt 2011

@usacek79 Este dodam, ze v KE je to bezplatne, komplet to hradi poistovna.

janula02
12. okt 2011

@mimka1710 no ja nic nové.dnes chcem zavolat na hematol.ci nahodou,uz niesu vysledky. len az po desiatej.kebyze uz su... 😨 tak to mas potom od ruky. ja to mam nastastie 2min.od prace,tak super.tak drzim palce,nech je vsetko o.k.