Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

nena13
19. nov 2011

@janula02 Ozývam sa po dlhšej dobe-takže injekcie na riedenie krvi zatiaľ zaberajú,práve som bola na NT vyšetrení v 13 týždni a vyzerá ,že malinké je ok🙂...A ty ako?

janula02
19. nov 2011

@nena13jeeee to je super,drzte sa takto paradne aj nadalej,ja nijak.hematologia stojí, sa natahuju vysledky z genetiky,ale podla sestricky ostatné su o.k. tak to bude dobre si myslim.teraz 20.12.idem na gastro lebo som mala zvýsené protilatky gliadínu,a malo bielych krviniek, tak treba vylucit alebo potrvrdit celiaku.tak ja dufam,ze vylucit.ak ju vylucia, tak to je imunitou,ale to sa doktorke nezdá lebo vsetky výsledky ohladom imunity su v norme.tak neviem.uz ma to nebaví, lebo by som uz rada pokrocila dalej..... chceme si kupit domcek a do novehé domu treba aj male babo 😀 no po novom roku to uz hadam pôjde.len sa bojim,ze potvrdia celiakiu. to som cítala,ze musia zeny drzat dva roky dietu a az potom môzu otehotniet a toto si ja neviem ani len predstavi...

nena13
20. nov 2011

@janula02 No nemáš to ľahké-trvá to poriadne dlho...nevedela som,že pri celiakii to tak dlho trvá...Hlavne nech Ti už zistia čo Ti je...Poznám to čakanie-človeka to fakt prestáva baviť a s tým prichádza nechutenstvo na všetko....Ale ty to zmákneš,za chvíľu to máš za sebou🙂

janula02
20. nov 2011

@nena13 to dufam. uz mi telzie krkom, zavolajte o mesiac, zavolás, zavolajte o dva týzdne, este to neni celé,zavolajte o týzden......... hrozné.to bolo prvé vysetrenie a vysledky budu asi posledné 😝 to som len cítala kdesi o tej celiakii, sa mi zda,ze tu si to baby písali na teme celiakia.... ono by to bolo fajn, kebyze sa clovek nemusi stretavat s tehotnými mamickami,alebo čerstvými mamickami. no zdruhej strany taká soková terapia 😀 patri to k zivotu... radujem sa s nimi,ale srdce mi trhá. a presne, len nech cosi zistia a budem kludna.aj som si povedala,ze by som bola asi radsej kebyze cosi zistia a lieci sa to, ako by mi mali povedat ste zdrava, kludne otehotnite. vies si predstavit tie muky,stresy potom.kazdy den by som cakala,ci sa cosi nestane az do pôrodu ☹ to moc nechcem.

nena13
26. nov 2011

@janula02 Ešte nemáš tie výsledky?

biancaadamko
26. nov 2011

ahojte, tak sa k vam musim pridat. Mne bola v utorok robena kyretaz. Islo o prve babatko o ktore sme sa snazili 2 a pol roka. V 7 tyzdni mi ukazali ako bije srdiecko a v 10 uz nebilo ☹prve dni strasne, potom som sa trosku ukludnila ale dnes strasna depka.
Ja chodim na hematologiu, mam riedku krv ale mne moja hematologicka povedala, ze po s tym nemoze suvisiet, ze tu ide hlavne o zeny, ktore maju hustu krv. Myslite, ze ma pravdu? A este cakam na genetiku, Vam tie vysledky z genetiky nieco hovorili?
dakujem

janula02
28. nov 2011

@nena13 dnes idem po 13tej hod. k doktorovi,, trvala ta genetika, ale sestricka povedala,ze to vyzerá výborne,tak sa hadam vyzná 😀 a je to fakt výborné.aj som trosku sklamana,aj rada.cakala som,ze sa najde nejaky dôvod,aby sa to riesilo a ja som nemusela bit v dalsom prípadnom tehotenstve v strese,ale takto.... este sa ho musim opytat na protilátky,som rh negativ dostala som po oboch pôrodoch regu,ale pocas tehotenstva som nechodila na ziadne kontroly na tie protilatky, a kdesi som cítala,ze tieto baby chodia kazdy mesiac v tehotenstve na kontrolu k hematologovi... tak neviem,mna neposlala doktorka ani raz.,. tak sa ho nesmiem zabudnut na toto opýtat, potom uz zostáva len to gastro-celiakia.ak aj tam budu ciste výsledky,tak to bola fakt hnusná náhoda, ale to sa mi moc nechce verit.. lebo malý ked som porodila to bolo v 33tt a vazil len 1600g.zdalo sa mi to dost malo,či by to este za tie cca2mes.dobehol... či???vecer napisem co bolo na hematologii

janula02
28. nov 2011

@biancaadamko to mi je luto, ja idem dnes po vysledky tak uvidim ... ku genetike,, doktor mi to hadam vysvetlí a neda mi len papiere do ruky 😎 ale mnohím to len poslu postou,tak to je o nicom... zevraj robí problém krv,ktorá sa zráza, cize nastava ta tromboza,ci co... trombozne stavy.. redsia by nemala robit pri tomto problém.aspon si myslim, nie som lekar. a tvoj ti vysvetlil,tak hadam vie o com hovoril. neboj.druhé tehoten.dopadne super. drzim palceky

biancaadamko
28. nov 2011

@janula02 dakujem to dufam aj ja. Uz nech ma prvu menzes, nech sa mozme pokusat 🙂

janula02
28. nov 2011

@nena13 tak uz som doma.ze su tam nejaké dva mutanty, ktoré ale nespôsobuju potraty a pod. 😎 odporucil len vitamin b12tku a jezt potraviny s obsahom kyseliny listovej, tak bude zo mna zajacik 😀 ze si môzem dat tie mutanty blizsie skontrolovat,ale nie u nich,ale v nemocnici,ze ked su výsledky dlhodobo zvýšené,tak môzu robit problém,ale nemusim sa tím hned stresovat.tak neviem.

nena13
29. nov 2011

@janula02 No ja mam tu mutaáciu MTHFR 677 heterozygot potvrdenu aj genetikom a tiež mi povedali,že nespôsobuje potraty a že je to najmenšia a najslabšia mutácia a vidíš-síce neviem ako dopadnem,ale dufam,že sa babenko bude držať-som v 15 týždni a predsa zatiaľ tie injekcie na riedenie krvi zaberaju-ešte som nebola tak daleko-akj ked čert nikdy nespí.A tiež som RH negatív A a polovička je RH A pozitív-takže najhoršia kombinácia,ale zatiaľ -klop,klop sa s veľkým strachom držkáme..Aj reghu mi pichli po 2 potrate...Možno aj to pomohlo-fakt neviem,čím to bolo u mna a,ale všetku nadej vkladam do tých injekciía pevne verím,že to už musí vyjsť a ine si nepripúšťam...Držím prsty.A idete už skúšať?

biancaadamko
29. nov 2011

@nena13 baby drzim vam palce, uz keby som bola aj ja v 15 tyzdni ☹ a neviem sa dockat vysledkov na genetiku, uz nech ich mam

nena13
30. nov 2011

@biancaadamko Viem ako bolí každá strata,ale naozaj toto sa stáva ženám s hustou krvou--predpokladám,že Tvoja lekárka mala pravdu a nečakala by som a hned max. po 3 mesiacoch by som skúšala znova,pokiaľ Ti to zdravotný stav a lekarka ,,dovolí"Ono je aj to pravda,že 1x to môže byť hnusná náhoda a vôbec to nemusí suvisieť so dravot. stavom.Urobila si aj tak veľký pokrok,lebo po jednom potrate nechcu robiť genet. testy....Takže dosť si už teraz urobila.Pokiaľ Ti neprídu naniečo,netreba vešať hlavu,ale postaviť sa oprášiť a isť ďalej za svojim snom-určite Ti to 2x vyjde🙂

janula02
30. nov 2011

@nena13 ja mam dve mutacie MTHFR A 1298 a C677T obe heterozygotna forma. tak neviem.a to ty si si vyprosila injekcie na riedenie krvy,alebo ti to doktor rovno navrhol??? ja si asi pôjdem dat podrobné vysetrenie tichto mutacii urobit na hematoimunologiu a uvidim co mi tam povedia. este nechceme skusat,kôli tomu gastru.lebo ta celiakia je tiez svinucha.. tak asi az po novom roku podla výsledkov. moja tak v dobrom ti zavidim.tak by som uz chcela bit tehotná, to cakanie je také zdlhave.len sa drzte,opatrujte. mne tiez pichli regu po prvom pôrode aj druhom,ale aha zas potrat.... no uvidim, len ma to uz nebaví 🙄

nena13
1. dec 2011

@janula02 NO predpísala m ich hematologička hned ako som sa dozvedela,že som tehotna v 4 týždni...Ale keby nebola tu na modrom koníku mi veľa žienok radilo,že sa nemám dať odbiť a pýtať si ich,že oni iba s nimi donosili bábatká -tak som bola rozhodnutá o ne bojovať kebyže mi ich nechce dať...Čo by čo bolo a teraz zatiaľ sa držíme a sme v 15 týždni-dúfam ,že vydržíme až dokonca 🙂

biancaadamko
1. dec 2011

@nena13 dakujem velmi pekne za povzbudenie, ani nevies ako mi tvoje slova dodali sil 😉

janula02
5. dec 2011

@mimka1710 ahoj. ako si mozno uz citala hore, mam výsledky z hematol.a genetiky.zevraj to je o.k. mam nejaé dve mutacie,ktoré by podla doktora nemali robit problemy,ale mam si dat urobit ich podrobnejsie vysetrenie,ale to na imunogematol. ze oni to nerobia.ked citam,skoro kazdej aj tak davaju pri otehotnení injekcie na riedenie,,,, mne nic.tak neviem.asi skôr ako otehotniem ,tak si to dam vysetrit. a vy ako, uz planujete,skusate??? po vysledky si potom bola?

lussi2
5. dec 2011

@janula02 ahoj, ja som sa o tom rozprávala s mojím DR., nezistili mi žiadne mutácie. konzultoval môj prípad aj s hematologičkou, že v 10 tt. mi zoberie krv a uvidí či mi nasadí fraxiparín. Nakoniec to DR.nechal na nás aby sme sa rozhodli, či ano alebo nie. S mužom sme sa rozhodli, že skúsime všetko...už mám 2 MA zasebou. Dr.sa snaží robiť všetko preto aby sa nám to konečne podarilo. Povedal, že uškodiť mi to nemôže, keď ta pomôže. Vraj je veľa mutáci, ktoré ešte ani veda nepozná tak preto mi to predpísal. Tak bojujeme🙂. Držim Ti palce.

janula02
5. dec 2011

@lussi2 dakujem. len ja by som sa uz asi obavala aj toho,ci by som do toho 10tt vydrzala, resp.babo,plod.budem to diskutovat asi aj ja s dr. a uvidim.. stresy,stresy... no fakt treba bojovat. drzim aj ja palceky 🙂

lussi2
6. dec 2011

@janula02 ja som mala vždy kritický ten 10 tt. tak mi to dal už teraz v 7 tt. 21.12. sa dozviem či budeme mať veselé alebo smutné vianoce. Spýtaj sa na to, nič za to nedáš 🙂 .pa

janula02
6. dec 2011

@lussi2 juj neblazni, urcite budu vesele.co mas sono?? ja som prve vynosila v pohode,o druhé sme prisli v 33tt,a tretie v 8tt.tak neviem,kde by mohla byť chyba.hadam sa najde. dala som kamoske za ,,ulohu,, 😀 vyzistit v nemocni-ona tam pracuje, co dalej,kde by som mala ist na vysetrenie a tam sa popytam... ked dnes ta povačsinou len odbiju, maloktorý doktor ta bere fakt vazne,ze ti chce fakt pomoct poradit.. beru to ako rutinu... ....a dalsi na rad.... pekný vecer, papa 😉

nena13
7. dec 2011

@janula02 Si tie injekcie vypýtaj ...Dávno sa čudujem,že Ti ich nikto ani neodporučil-je to svinstvo-možno si tým všetkým nemusela prejsť...

nena13
7. dec 2011

@janula02 Jani-odbiť sa???Také ani existovať nemôže...Ja by som taky cirkus urobila,že až-ja mám len jednu z tvojich mutáciíí a hľa-zatiaľ sa držíme-klo,klop...A ty nečakaj-až budeš mať 2 čiarky na teste momentálne bež k hematologovi a bez injekcii ani neodíď-veď ono Ti ich nebudú núkať-veď su drahé ...A ty už ani nemáš čo vyšetrovať-veď máš už diagnózu s mutáciami-ty potrebuješ liečbu...Trošku som sa tu rozšúpla,ale naozaj ma mrzí prístup niektorých lekárov-budú ťa posielať po vyšetreniach,ďalších a ďalších...veď treba keď na niečo prídu aj nejaku liečbu a nie ťa preháňaju,neťahujú čas -keď neliečia najprv to,na čo prišli...Veď to máš čierne ne bielom a to,že to nespôsobuje potraty hovorili aj mne-zaujímavé-že vyzerá,že opak je pravdou...Držkaj sa nedaj sa....ja viem,že 4 s injekciami donosíš ...

janula02
7. dec 2011

@nena13 😀 jemine, ty musis byt superakčná žienka,, tieto tvoje vety ma riadne posmelili,a to ze si mi napisala,ze mas len jednu s mojich mutacii a dali ti injekcie,tak ma to potesilo, nie ze ju mas,radsej bez nich,ale tím,ze môzem sa na to trosku apelovat u doktorov,ze sa nedam tak odbit.ale asi zmenim hematologa,ukazem papiere,co mam a budem to chciet riesit. boze tak si ma teraz napumpovala novou silou..uz som to fakt vzdavala... DAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 To uz budes aj citit pohyby,ak uz necitis mrvenie, vsak??? krásny pocit.dufam,ze to este zazijem.ked som porodila synceka,tak mi to kopkanie tak chýbalo.sice som ho citila fyzicky pri mne,ale stale vecer som sa drzala za brucho a chcela som citit kopance.. nezabudnutelneee. drzkaj sa

nena13
7. dec 2011

@janula02 To som rada,že som Ťa naštartovala a nie nahnevala...Ale podľa mňa to treba skusiť s injekciami a potom absolvovať niečo ďalšie ...Už ma fakt hnevajú-a to som ževraj slniečko-tak ma volaju aj v práci-stále vysmiata,nekomfliktná...ale vidíš čo urobí s jednou ženskou túžba po dieťatku-ani neviem ,kde sa to vo mne vzalo-v týchto veciach som ako dračica-to asi tým,že som videla ako ma len odbíjali a stále len niečo o náhodách plietli a balamutili človeka-naivita to ku mne nesedí-tak som sa tak už naštvala pri posledných kadejakých vyšetreniach a som si na plné ústa všetko a všade povedala-veĎ sú to cudzí ľudia a ja mám na to právo,aby ma liečili-veď od toho sú tam a my si platíme nie za reči ,ale za to,aby problémy riešili....

janula02
7. dec 2011

@nena13 ved si nenapisala nic zle,aby som sa hnevala, pozbudive slova... za tie je clovek vdacny.mam taku kamošku,ta sa stale usmieva... ked je clovek s takýmto človek hrozne doda vela dobrej energie a nalady.verim,ze to aj ty rozdavas, a rozdavaj nadalej.ja som sa s tebou ani nestretla a vidis.nova energia vo mne a to si napisala len pár viet 🙂

lussi2
7. dec 2011

@janula02 na sone bolo všetko ok, už bola aj akcia srdiečka. DR. ku ktorému chodím sa veľmi dobre poznáme. Ale mám kamošku tiež sa jej to stalo 2 x ako mňe , ešte aj rovnaký čas...vtedy sa mi tomu nechcelo veriť. Chodí k tomu dr.ako ja a tiež ju hned poposielal na tie vyšetrenia ako mňa. Naozaj super dr. 🙂 . To je dobré, že Ti to ma kto pozisťovať. Bože v 33 tt prísť o bábo ☹ , to si neviem ani predstaviť.

janula02
7. dec 2011

@lussi2 ani nechci... teraz 5teho bol rok, do toho hnusne depresivne pocasie... a depka bola na svete,, toto bol taký hrozný rok, nielen kôli tomuto, proste sa nam akosi v nicom nedarili,vsetko sa domrvilo najviac ako sa dalo. takéto ,,zamracené,, obdobie, som v zivote nemala.dufam,ze to uz skoncí a zacne vychazdat slniecko a my budeme konecne zdraví,stastní. a aj to momentalne najdôlezitejsie co chcem príde..

erika21286
7. dec 2011

ahojte moja dcerka ma 4 roky doktorka jej zistila ze ma na peceni zelezo a poslala ma objednat sa na hematologiu neviete mi povedat ako je to vazne 😢

lussi2
7. dec 2011

@janula02 keď sa darí, tak sa darí...musíme veriť, že aj na nás sa raz usmeje štastie 🙂 .držím vám palce