Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

silvia371
15. jan 2012

@ninka.b1 nie nic som nepotrebovala, kedze si tam vsetko musime zaplatit....som tam zavolala a o tyzden sme boli objednani.....ja uz hematologiu mam, tu mi robili po prvom MA a tiez to trvalo asi tolko ako pises.

gerdusha
15. jan 2012

baby, mate niektora skusenosti s genetikou v dererovej nemocnici na kramaroch? boli ste tam niektora?

frca
22. jan 2012

Baby ahojte,ste tu niekotora z okolia LM.Som po dvoch MA a neviem ci tie vsetky testy co sa robia spravia aj v LM,dakujem

pokito
22. jan 2012

ahojte kocky, tak citam ze je nas celkom dost "mutantikov" ja mam MTHFR A1298C homozygot a Factor XIII A V34L heterozygot, za sebou 2x abort a momentalne v 22 tyzden tehu. predchadzajuce skoncili v 7tt a11tt. teraz picham fraxiparine do stehien alebo do ramien (stehna zacali dost svrbiet) ale koli mojej princezne vydrzim vsetko na svete. uz sa jej neviem dockat. verim,ze vsetko dopadne dobre, teda som si uuuplne ista 😉 Vsetkym Vam drzim palceky 😀

ninka.b1
25. jan 2012

Ahojte boli ste niektorá aj na endokrinologickom vyšetrení???? dr mi povedala, že som podla vysledkou v lutealnej a aj folikularnej faze... ako som s toho blba- to sa vôbec da? či som ju zle nepochopila 😒

jessie222
16. feb 2012

prosim Vas, viete mi niektora z Vas odporucit v BA, kde by som si mohla dat sukromne urobit testy z hematologie, imunologie a genetiky? Som totiz po prvom MA, a na tieto vystrenia sa posielaju zeny az po druhom, ale pre pokoj duse by som si to chcela dat urobit skor, ako druhy krat otehotniem, nechcem zazit toto este raz. Preto si to kludne aj zaplatim...dakujem

hanka1111
16. feb 2012

@jessie222 ahoj. My sme boli na genetiku v Železničnej nemocnici http://www.znap.sk/ba/svalz/oddelenie-klinickej... , urobili nám aj imunológiu a hematológiu. Ja keď som tam volala a objednávala sa, tak som sa hneď na to pýtala sestričky, či to tam robia dokopy alebo sa mám objednať niekde inde a ona mi povedala, že sa nemám nikde objednávať, že to vedia spraviť všetko, ale že o tom rozhoduje lekárka. Neplatili sme nič, prepláca to poisťovňa. Objednali ma za cca týždeň a za presne 2 mesiace sme mali výsledky. 😉

jessie222
16. feb 2012

@hanka1111 , cize sa mozem ja sama objednat? nemusim doniest nejaku ziadanku od svojho lekara?

hanka1111
16. feb 2012

@jessie222 nie nie, my sme tam išli len tak, budú sa ťa pýtať, že kto ťa poslal, aký lekár, ja som si vymyslela, že lekár z centra asistovanej reprodukcie, keďže sme sa pripravovali na ivf, ale nechceli žiadne odporúčanie ani odosielací lístok na vyšetrenie. držím palce,nech vám to dobre dopadne 😉

ania4
5. mar 2012

ahoj kocky.Nevedela by mi niektora z vas vysvetlit co mam za stav? mam vraj vrodeny trombofilny stav, MTHFR homozygot, a tri heteerozigotne mutacie- GPIII, GPIa, FXII.viete co to znamena ked som sa pytal doki tak ze to nic nie je.no po druhom MA v 9 tt. mi zrazu hematologicka zmenila nazor ze ako nahle zasa otehotniem hned v ten den mam dojst aby ma nastavila na injekcie...viete co znamenaju tie mutacie?dakujem

majuska251
7. mar 2012

@ania4 ahoj ja mam zas mutaci pa: homozygot
antifosfolipidovy syndrom-pozit protilatky proti anexinu
mutacia pai homozygot

neviem co to je aj mne povedala ze ked otehotnem hned mam prist ak nie zas kontrola po 4 mesiachoch ale ak otehotniem budem si musiet pichat injekcie do brucha
som po 2 potratoch jeden v juni a druhy v decembri

ania4
8. mar 2012

@majuska251 ja som o babo prisla v januari a septembri.teraz som sa v tichosti tesila ze sa nam mozno nieco zadarilo.v nedelu by som mala dostat mrchu no mala som podobne pocity v podbrusku ako pred´tym ked som bola tehotna akurat prsia sa mi nezvacsili ako predtym no testiky vysli negativne.tak asi zasa nic.snazim sa z toho nerobit tragediu no dnes nemam vobec dobru naladu.tak zavidim babam ktore s tym nemaju ziadne starosti a otehotneju aj udrzia si malicke bez problemov.kym sa ma to netykalo myslela som ze je to uplne bezna a normalna vec no vyzera to tak ze nas je takych viac co by sme chceli a nic.aka nespravodlivost.tento rok 28.vek by aj vhodny bol si myslim a nedari sa...mne hematologicka povedala ze ved jasne ze tehotne by sme chceli byt pomali na dochotku!!!...dost sa ma to dotklo ked mi to povedala.som sa citila jak nejaka starenka a nie 27 rocna baba.hruza pristup niektori lekari... ☹

delideli
8. mar 2012

@majuska251 : tie protilatky proti annexinu mam tiez..patria do skupiny tzv. antifosfolipidovych protilatok a vacsinou sa spajaju s potratmi v neskorsich stadiach tehotenstva, kedze su to vlastne protilatky,ktore su namierene proti ochrannej anexinovej vrstve,ktora sa nachadza na placente..ale v malom percente zien mozu byt pricinou aj MA- ja som zrejme taky pripad, MA som mala v 7tt.
tie mutacie,co si napisala neviem nejak rozlustit (alebo nepoznam),ja mam 2 trombofilne a aj kvoli nim,aj kvoli tym protilatkam proti anexinu,budem tiez musiet brat od zaciatku dalsieho teohtenstva injekcie na riedenie krvi ako ty..
drzim palceky nech vam teda pomozu, dufam,ze nam pomozu tiez 🙂

normuliatko
14. mar 2012

Ahojte ja som po druhom potrate, v sobotu mi urobili kyret obidva bolo v siedmom tyzdni a este aj menim doktora. Mohli by ste mi poradit aké vysetrenia treba urobiť. Podstupim všetko len aby zistili prečo sa to robi. Ďakujem

ninka.b1
14. mar 2012

@normuliatko ahoj ja som bola na hematologii a dr s tade ma poslala na trombofilne stavy,, bola som aj na štitnu žlazu a ešte idem na imunologiu a infektologiu 😒
tiež som potratila v 7tt a v Martine na hematologii (tie trombofilne stavy) mi dr povedala, že v takom skorom tyždni za to trombofilia nemôže 😒 že sa mam zmieriť s tym že to bola smola 😠 tj moja skusenosť 😖

lussi2
14. mar 2012

@normuliatko ahoj to mi je velmi luto co sa ti stalo. Ja mam zasebou 2 x MA, (10 a 12 tt) dr.ma poslal na hematologiu tam sa zistuju trombofilne stavy, a este nas aj s manzelom poslal na genetiku. Vsetky vysetrenia dopadli dobre, len na hematologi som mala nejaku mutaciu mierne zvysenu, ale ze to nevidia ako dovod potratov. ked som otehotnela 3 x tak som sa svojho dr.spytala na fraxiparin a na jeho nazor nan, hned mi ho predpisal. Picham si ho od 10 tt, je to na riedenie krvi. Zatial je vsetko v poriadku a som v 23 tt. drzim ti palce🙂.

janula02
23. mar 2012

@nena13 ahoj... dlho som tu nebola... ja len ze ako sa drzís... a či uz mas po alebo si stale 2v1?? ja začínam 20tt a zatial vsetko o.k. skôr ta psychika je dost blbá,mam znej asi stazené dýchanie,také tlaky na hrudi.aspon dufam,ze to je z toho. injekcie som nedostala,ale stale papam vitaminy tipu kysel.list. a B12.tak 3x klopem.. tak sa drzkaj 🙂

nena13
28. mar 2012

@janula02 Ahoooj,tak to som strááášne rada,že sa vam dari aj bez injekcii....Len sa držkajte-fakt je to perfektná správa🙂Ja som stále 2 v 1🙂Som v 8 mesiaci a tie pocity ako ty som aj ja mala-ale ono už babatko tlačí a kým si telo nezvykne tak je to dosť nepríjemné🙂Každy mesiac je to o niečom novom ,ale čo už,hlavne že mame svoje babatenka pekne v brušku🙂Stále pichám a už ani nie je kde-niekedy mám aj toho dosť,ale musím vydržať🙂Maličký je už skoro 2 kg tak krásne rastieme.Akurát možno budem mať cisársky,lebo mam niečo s postieľkou....Držím prsty a mysli na mna🙂

nena13
28. mar 2012

@ninka.b1 Presne to tak ako u lussi prebiehalo aj so mnou-tiež 2 MA, potom hematol.,genetika ,všetko ok okrem najslabšej mutácie a teraz s fraxiparínom som už v 32 týždni a zatiaľ -klop,klop je všetko dobré🙂

janula02
29. mar 2012

@nena13 tak to si uz pred finale.to ma tesí a urcite budem na teba mysliet.kedy mas termin? ja 18 august.akurat vcera mi povedali ze to bude chlapec.tí moji chlapi doma cakali babu.mne to je jedno,len nech sa narodi,zivý a zdravý. prvý syn je julový,takze aspon bude nejaká vybavicka,aj hracky 🙂 len nejaké nové drobnosti dokupim.. ty si uz asi aj nachystaná... skoda,ze si neuzijes normalny pôrod, no hlavne nech ste v poriadku,zdraví obaja.dala si si zistit co budete mat, alebo co mate?

ninka.b1
30. mar 2012

@nena13 to je super, že už pomalinky finišujete 😉 , ale smutny pristup dr že čakaju s vyšetreniami ☹ ten fraxipirin si si pichala hned od začiatku? Aj ti ho odporučili, alebo si si ho musela vypýtať? Niekomu ho nechcu dať, ked ma ako ty pišeš najslabšiu mutaciu 😠

ja som nechcela čakať do druheho MA 😒 preto som sa pýtala na všetky vyšetrenia, ale nie od ženskej ta mi povedala, že som mala smolu, že sa nemam tym zaoberať 😠 tak som išla k obvodnemu a ten v tom nevidel problem! Pani dr na hematologii bola tiež velmi zlata ta ma poslala aj do Martina na tie trombofilie a tiež tvrdila, že taketo vyšetrenia maju zmysle pre mlade baby a nie strych ludi ktorych na to bežne posielaju aby im zistili či maju vrodene trombo, nakolko maju už ziskane 😖 ! Bola aj trošku sklamana s pristupu aky mali v martine, tym sa to videlo skoro, že som prišla, boli by račej keby počkam ešte aspoň jeden MA,, a tiež mi povedali, že v 7tt trombofilie nespôsobuju potrat, že to až od 3mesiaca, ale nachapem potom prečo sa inekcie pichalu už od začiatku tehu?!

lussi2
30. mar 2012

@ninka.b1 moja skusenost, mne ho na hematologii nechcela predpisat povedala, ze nie je treba, ale moj dr. mi ho hned predpisal. celkovo ma ta dr.odpisala ked som tam prisla, ze naco ma tam poslali aj tak sa malokedy na nieco pride, a to 2xMA zasebou.

ninka.b1
31. mar 2012

@lussi2 no vidiš a mne by ho dr na hemato bola aj dala domov, pre istotu keby náhodou ostanem tehu 🙂 skôr sa bojim či by mi to dala aj moja gynekologička 😒

daduska2009
2. apr 2012

ahojte baby ja sa k vam pridavam teraz vo february som potratila uz treti krat .Prvy krat to bolo desat rokov dozadu v 13tt potom minuly rok v oktobry a teraz.Kedze je to treti potrat moja gynekologicka ma poslala na hematologicke konziliarne vysetrenie a neviete niektora co vsetko taketo vysetrenie obnasa dakujem vsetkym za prispevky...

1nyx11
2. apr 2012

som rovnako 3 krat potratila na hematologii zistili hranicne výsledky pri zrázani krvi a tak mi to vysvetlili ze sice som ok ale niekolko milimetrový plod s tým ma problém ☹ , mame dievcatko a teraz cakame chlapceka, picham si injekcie fragmin (podobne ako fraxiparin) tak dufam ze to dopadne ok.
velmi držím všetkým babám palce, a potom ked vám to vyjde toho drobca prílis nezmaznajte 😉 lebo nam tak prerasta cez hlavu 🙂 náš vytužený drobec

daduska2009
2. apr 2012

@1nyx11 my uz jedneho takeho drobceka mame tak viem o com pises o tom preliezani cez hlavu :D a od kedy si pichas tie injekcie este pred otehu alebo az po toom?

1nyx11
2. apr 2012

nie ako som otehotnela, dr. mi kázala hned prisť a po tých predchádzajucich uz ani test nepotrebujem 🙂 už dva dn i pred terminom viem ze som tehu 🙂 tak som si kupila test a hned od 4 tt som si pichala. a k tomu vyšetreniu mne zobrali krv a tak o 3 mesiace boli vysledky, u mna to slo pre hranicne takto dokola 5 rokov a nic viac nepotvrdili ani nevyvratili :-/

nena13
10. apr 2012

@janula02 Ahoj moja-tak ja tiež čakam chlapa a trošku sme viac chceli dievčatko-ale po tých utrapách som celá šťastná,a tiež mi je jedno -nech je len zdravučký drobček ,na inom nezáleží🙂Rodím koncom maja ,takže sa teším na letné kočíkovanie.🙂Držkaj sa....

nena13
10. apr 2012

@ninka.b1 NO najprv mi tiež doktorka hovorila,že v prípade dalšieho tehu zvýšime vitamíny-ale ja som vedela,že ak otehotniem -bez injekcii ma z ambulancie nedostanú.Nakoniec ked so zistila -asi tak v vo 4 týždni-som bežala na hematologiu a hned sa dovtípila,že ma neodbije-moc som na nu ani tlačiť nemusela-videla,že by to nemalo význam-tak mi hned predpísala tie injekcie....Ja si aj tak myslím,že bez nich dopadnem zas s MA(aj ked človek nikdy nevie)Teraz beriem aj ten Femibion,tak možno aj tieto vitamíny niečo pomohli-fakt už sama neviem,ale každopádne som rada,že mám tie injekcie....Držím ti silno pršteky-netreba to len vzdávať a nechávať to tak:-
)

ninka.b1
10. apr 2012

@nena13 pači sa mi tvoj prístup, v dnešnej dobe je to tak, sama si musiš vydupať to na čo maš narok, pomali žiadny dr ti to sam neponukne 😒 smutne ale je to tak! ja sa inak dosť bojim dalšieho tehu ☹ tak to ani neako nenahlim!!!
ale take kočky ako ty mi dodavaju istotu, že sa to da 😉 velmi ti to prajem a držim palčeky!!!!!!