Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

butterfly333
6. okt 2016

@jankastubka no ja mám za sebou 5x MA a zistili mi pri poslednom že mám važnu trombomeboticku chorobu trimbofíliu mutacii je viac 4. 2x homozygota a 2x heterozygota a nič mi nepredpisala že až ked budem tehu. Je to normálne??

tinkatinulka
6. okt 2016

@butterfly333 zmeň hematologa.. Min preventívne anopyrin

margarita
6. okt 2016

@butterfly333
@tinkatinulka
na to su rozne nazory, ja som bola tehotna 7x, z toho 4x sme dozili aj porodu.
a moj uzasny hematolog mi vravel nieco v zmysle, ze naozaj nema vyznam cpat si lieky na riedenie krvi predtym ako otehotniem, lebo nie je kvoli comu co riedit 😉

a kedze som potratila aj s injekciami, a nepotratila bez akejkolvek liecby a dokonca mi po poslednom tehu hemato povedala, ze mam vysledky akoby som absolutne nikdy nemala trombofiliu 😀
tak verim tomu, ze je to straaaaasne individualne.

chapem, ze zena chce mat pocit, ze urobila pre to maximum.
ale z mojej vlastnej a opakovanej skusenosti, niekedy ani vagon liekov nepomoze, ak to ma zle dopadnut, ani tristo gynekologov tehu neudrzi.

ak lekarovi neveris, radsej zmen. ale Tvoje konkretne hodnoty a vysledky pozna najlepsie...

drzim palce.

jankastubka
7. okt 2016

@butterfly333 no ono tazko pivedat. Mne tiez nasadili tie lieky az ked som bola tehu. Kazali prist hned 2 dni potomako vynecha ms.

butterfly333
7. okt 2016

@jankastubka dakujem no uvidim ked sa zadarí hned pojdem po injekcie.

jankastubka
7. okt 2016

@butterfly333 este takto. Hned mi dali len anopyrin, to mi dal moj gyndos. A injekcie az na hematologii, to bolo s nejakym casovym opozdenim. Na prvotne vysetrenia som bola v o zvolene, a tam mi povedali, ze aj ked budem tehu, tak mj preventivne nic netreba. To sa nezdaloani mojmj gyndosovi, po potvrdeni tehu ma opat poslal na hematku, to som sla uz do bb, nastastie ako tehotnu ma objednali prednostne a nastasyie v bb davaju na taketo stavy aj preventivne. Tak som bola stastna. Lebo aj v tomto tehu som zacala spinit a bola som tyzden v nemocke. A az potom som bola na tej hemate.
Nastastie to dobre dopadlo a moj pokladik prave spinka vedla mna.

margarita
7. okt 2016

@jankastubka
mne uz potom v kazdom tehu predpisal rovno injekcie gyndos, hned v 5tt, ze kym sa dostanem na hematku, pre istotu uz on. da sa to, ale jasne, ze len preto, ze som uz mala potvrdenu trombofiliu od hematologa.

butterfly333
7. okt 2016

@margarita mne hemato kázala hned ako bude pozit tehu test tak mám príst po injekcie.

gabiii22
26. okt 2016

Ahojte prosím vás viete mi poradiť ci mám nárok na genetické vyšetrenie preplatene poisťovňou ked sme mali dve mimomaternicove tehu? Dakujem

monika_gr
27. okt 2016

@gabiii22 ahoj,ja si myslím,ze určite áno,len sa,bohužial,musíte pýtat vy... najlepšie asi u gynekológa,lebo tam potrebujete výmenný lístok...

gabiii22
27. okt 2016

@monika_gr dakujem ti za tvoj názor. Práveže sme boli na konzultácii na IVF a povedal nám,ze si mysli,ze to nepotrebujeme a nemá nám dat aké odporučenie..tak hľadám možnosti..asi skúsim môjho gynekologa

131313
27. okt 2016

@gabiii22 Preplaca to poistovna ale potrebujes vymenny listok, pytaj si od gynekologa, nemal by s tym mat problem. Podla mna narok na to aby ta tam poslal mas, je to opakovana strata tehotenstva... drzim palce

gabiii22
27. okt 2016

@131313 dakujem pekne dúfam,ze s tým teda nebude mat problém 🙂

monika_gr
28. okt 2016

@gabiii22 bože,nehnevaj sa,ale takéto názory doktorov má tak vytláčajú,že až... my sme boli na dvoch inseminaciach,no neúspešne,ale aj tak nás pred tým poslali na genetiku. Proste si to musíte vyžiadať,doktorovi ruka nedopadne,keď vám vypíše výmenný lístok...

karinuska22
29. okt 2016

@gabiii22 ahoj, mne tiež nechceli dať odporúčania na vyšetrenia, že netreba. Tak som išla na vlastnú päsť a vypýtala som si od môjho gynekológa a dobre že som tak urobila. Našli tam problém a všetko sa vyriešilo. Netreba ich počúvať.

gabiii22
31. okt 2016

@karinuska22 Ahojky,takze dnes som bola u môjho gynekológa a zase som prišla bez odporúčaní..pól hodinu mi vysvetľoval to iste co v CAR, ze nám určite nie sú potrebné tieto vyšetrenia. Nemysli si,ze mimomaternicove súvisí s genetikou a imunologiou. Mám sa vraj ešte poradiť na druhej klinike kam ideme tento tyzden,ci to vidia tak isto alebo maju odlišné názory. Uz ma to nebaví stale sa doprosovať o vyšetrenia,ktoré sú len na potvrdenie toho,ze nemáme problém,ale chcem si byt istá. Nechápu to,co sme si prežili a ze sa obávam každého kroku,ktorý spravíme.

monika_gr
31. okt 2016

@gabiii22 no nemám slov... prajem vám pevné nervy,takéto pohadzovačky sme si prežili tiež. Proste im povedzte,že to jednoducho vyžadujete, skúste byť už aj zlí. Možno to naozaj bude v genetike ok,ale človek nikdy nevie,aj ja by som to chcela mať potvrdené

rami300892
8. nov 2016

Ahojte baby, dnes mi prišli výsledky z histologie potratila som 6.týždni ale sestrička mi povedala že mám prísť ešte na odber krvi a sono neviete kvôli čomu je tento postup ???

desza17
26. nov 2016

Ahojte...mozem poprosit nejaky kontakt na genetiku v Mt alebo Bb?mate niektora?kolko ste cakali na vysetrenie?

monika502
19. jan 2017

ahojte ,prosim vas svagrina ma problem z placentou zle sa jej ulozila ,a jej telo neznasa tehotenstvo..ma stym niektora skusenost..je v 18.tyzdni ma vemi vysoky tlak a lezi v nemocnici

vcielockamaja
26. feb 2017

@mircalla Ahoj,mozem sa Ta popytat? Citala som,ze si chodila k p.doktorke Drakulovej, mna k nej posiela doky z genetickej imunologie. Ako to u doktorky prebieha?Plati sa u nej? Dakujem.

mircalla
26. feb 2017

@vcielockamaja neplatila som. bola som na odbere (neviem, ci mas kontakt, alebo sa pojdes osobne objednat - ak nie, dam ti), vysledky asi za necely mesiac. vsetko detailne vysvetlia k tym vysledkom, asi 10 minut mi podrobne vysvetlovala.
velmi mila a prijemna, dosledna - na slovensku rarita. za mna 150% - najma pristup k pacientovi nadstandard, aj odborne je top

vcielockamaja
26. feb 2017

Dakujem Ti krasne za info,som rada,ze aspon u tejto doktorky sa neplati a ze je vynikajuca. Doky ma odporucala prave k tejto p. doktorke Drakulovej. Dakujem Ti velmi pekne,si zlata. Kontakt na doky mam podarilo sa mi ho najst na nete,uz som k doktorke aj objednana. Sestricky si ma sice poprepajali,zrejme je na Kramaroch viacej hemato ambulacii.Potrebovala si aj vymenny listok k doktorke? Ja mam odporucanie od reprodukcnej imunologicky aj s vysledkami z vysetreni co mi robila, vysli mi zle hemato vysledky z krvi,tak ma k nej rovno poslala. Doky z CARu ma poslala len k rep.imulogicke,tak neviem,ci si nemam pytat aj k tejto doky papierik,alebo mi bude stacit to co mam.Ked som sa objednavala,odvolavala som sa na rep. imunologicku a sestricka mi nepovedala nic,len citam,ze kocky mali vymenny listok od obvodnej alebo gyndy,tak som zmatena.Potrebovala si k hemato doktorke aj vysledky z genetiky?

ikonica
27. feb 2017

babule... tie, ktore ste absolvovali hematovysetrenie... po akom case od kyretu/potratu vas objednali? dnes som sa chcela objednat na skorsi termin v inom meste a bolo mi povedane, ze vysetrenie sa ma robit az 2mes. po kyrete, inac budu skreslene vysledky... ale ak by som nebodaj dovtedy otehotnela, mam sa ozvat a zoberu ma skor... aka je vasa skusenost?

ksebejka
17. mar 2017

@ikonica Ahoj, ja som 3t po a vyšetrenie mám o týždeň. Nikto nehovoril o skreslených výsledkoch a na hematológii sa ani nepýtali, kedy k MA došlo

ikonica
17. mar 2017

@ksebejka no pekne... a mne taketo veci natrubili.. ale nevadi no.. aspon ze mam nejaky termin...

ale... teba tam poslali s papierom na vysetrenie a tam ti uviedli aky dovod? mne tam dali MA tusim

ksebejka
17. mar 2017

@ikonica tak ktovie možno mne naopak niečo dôležité nepovedali 🙂 uviedli tiež MA

eliskarupp
17. mar 2017

@ikonica ahoj, ano u mna rovnako, mne dokonca povedali ze az 3 mesiace by sa malo pockat koli skreslenym vysledkom z hormoniv a tak ma az objednali

nacinaves
27. mar 2017

Ahojte vie mi niekto poradit dnes mi prisli vysledky z genetickych testov dakujem za kazde info

stanka_s
19. dec 2017

Potrebujem poradit, dnes mi prisli vysledkty z hematologie, kde som sledovana, potrebujem sa nieco opytat. Je tu niekto kto mi vie poradit?