Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucila83
28. mar 2009

Loyanca,teda fakt zlozite.Myslela som telesne ci si nieco necitila divne.Mna ten posledny tyzden tehu napr. strasne bolela slabina na strane,kde bolo uhniezdene male.Myslela som,ze je to normalne,ale asi sa mi prave tam niekde urobila zrazenina ci co.Po vycisteni to preslo ale aj dnes to sem tam citim.
Jani,mne kym presli tie tri mesiace,myslela som,ze mi sibne.Bola som na PN mesiac,co som bola z toho mimo. 😖

jankageo
28. mar 2009

baby, uz pomaly pojdem do postele.dnes sa posuva cas, nezabudnite. O hodinu kratsie spime ☹

loyanca
28. mar 2009

bolo úžasné vidieť výraz doktora na druhý deň, ked sme mali pozitívne hcg. dal ma na sono, zahľadel sa, strááášne zo široka sa usmial a povedal "ááááá, tu si" 😀 krásna spomienka. deň predtým som rátala 13dc a ďalší som šla domov s fotkou zo sona

jankageo
28. mar 2009

lucila
predstav si, ze aj mna bolelo dole - slabina - ale priserne...

lucila83
28. mar 2009

Ok,baby.Tak dobru noc,aj tak zajtra robim ☹ .
Loyanca,este ten vecer mozes vyuzit....... 😀
A ja si pritulim psa.......paa babule.

loyanca
28. mar 2009

Ok, dobrú noc. rada som vás tu stretla kočky 😉

jankageo
28. mar 2009

loyanca
parada, normalne som si to zivo predstavila. Musela si mat neskutocnu radost.
Ja si zas pamatam, ked mi ukazal srdiecko jedneho, bolo tak malilinke......a este ked povedal, ze su dve.och, to bolo neuveritelne.neopisatelne a ked som to povedala manzelovi, normalne plakal od stastia..

jankageo
28. mar 2009

dobru

loyanca
28. mar 2009

ale som vďačná aspoň za taký kúsok šťastia

lucila83
28. mar 2009

Baby,tak sme sa zakecali,ze mi je luto vas opustit.Tak pokecame aj nabuduce,ok?Ale ze boli aj krasne chvile pocas tych kratkych tehotenstiev,ze?Tak ale uz naozaj dobruuu noc.

loyanca
28. mar 2009

Hej, idú mi už očká do "džezu"... tak sa tu vidíme nabudúce 😉
dobrú nocku

jankageo
3. apr 2009

voala som teraz na hematologiu. Vsetky vysledky este neboli, no objednali ma na 15.4.
Takze vysledky sa dozviem az tam.
Takze znova cakanie ☹

poleva
3. apr 2009

to povedali aj mne ze nie su po telefone a boli, treba ist osobne

jankageo
3. apr 2009

myslis, ze ked som objednana na 13,00, mozem prist aj skor?

poleva
3. apr 2009

ja som isla v ten den ked povedali ze nie su vysledky a boli
som povedala ze ich surne potrebujem po akej dobe si volala ? ked po 3 tyzdnoch tak su tam
a som rada ze som tam isla a viem co mi je a zaciname s liecbou

jankageo
3. apr 2009

a ake boli vysledky?
Ako si dopadla?
Ja som sa objednala uz na kontrolu k lekarke. 15.4. o 13,00 ma objednala. No potrebovala by som skor ist, myslis, ze mozem?
V pondelok budu tri tyzdne.......

poleva
5. apr 2009

chod tam osobne, aspon ja som isla presne po 3 tyzdnoch
no som heterozygot, nasadi mi od 17.4 anopyrin a v tehu sa uvidi co dalej

ellysa
6. apr 2009

Ahojte babule, môžem sa pridať, mňa zajtra čaká kyret, čakali sme dvojičky ešte v 8tt bolo všetko v poriadku a v 11tt im už obom nebili srdiečka, je to už druhý krát prvý raz sa bábätko ani neukázalo, tiež som na PN do konca týždňa, lebo psichycky som úplne mimo. teraz ideme na testy ani neviem aké, ale prvé čo doki vyhlásili, že to možno bude to že placenta sa nevyživovala, sestra má dedičnú trombózu, tak uvidíme čo zistia, každopádne dúfam, že na niečo prídu a budú ma liečiť, lebo pri predstave ďalšieho neúspešného pokusu.... ☹ ☹ ☹ ☹
Inak nemáte niekto skúsenosti s GPN v Ružinove, aký tam majú prístup...rozmýšľam, či sa neprehlásiť do gyn-fivu

jankageo
6. apr 2009

ja som z KE.
Tiez som druhykrat potratila. Prvykrat to bolo 1 babatko a teraz dvojicky. Presne ako ty.
Vysledky z hematologie budem mat az 15.4.
Uz sa neviem dockat, aby sme mohli vylucit dalsiu moznu pricin.

poleva
8. apr 2009

jankageo preco tam nejdes osobne ? sa ti cudujem 😒

ellysa
9. apr 2009

jankego, tak to máme podobný smutný osud, mrzí ma to ☹
inak všetky vyšetrenia boli cez vášho gynekológa, alebo ste boli aj na nejakých vyšetreniach u všeobecného?

tanity
11. apr 2009

dievcata,

vidim, ze vas tu aj pribudlo, co mi je strasne luto 😢 ved viete, ako to myslim- znamena to, ze pribudlo aj anjelikov v nebicku ☹

chcela som vam len povedat, aby ste sa nedali odbit po stratach a patrali hoci aj na vlastnu past, pytali sa svojich lekarov a ked vas neuspokoja nejakou odpovedou, lebo to budu flakat, odide od nich...cim skor sa zistia priciny strat, tym lepsie....my sme bohuzial cakali dlhsie, nez bolo treba, dali sme sa "uchlacholit" recickami typu, to sa stava a tak sme si to museli prezit viackrat...do toho povinne cakania po strate (pol roka a pod.) a nakoniec to boli skoro 2 roky...ale teraz, ked uz vieme, ze mam problemy s krvou, picham si injekcie na riedenie krvi a tiez som kontrolovana kvoli stitke na endokrinologii, sa uz dokazeme naozaj tesit na prichod nasho maleho chlapceka, ktory robi neskutocnu radost a kopka a nadherne sa ozyva kazducky den 😵 verim, naozaj verim, ze tentokrat to vyjde a to iste zelam vam...nech sa pride na pricinu a kazda z nas sa docka 😵 😵 😵

prijemne prezitie velkonocnych sviatkov dievcata a extra spomienocka na nasich anjelikov do nebicka xxxxx

jankageo
13. apr 2009

v stredu rano o 8,00 idem na hematologiu.
Som zvedava, ake budu vysledky.....potom hned odchadzame do Tatier. Takze vam dam vediet az v sobotu, alebo nedelu.

ellysa
14. apr 2009

ahojte, boli ste niekto na genetike v Prahe-Podolí, sme sa tam objednali, tanity máš pravdu, mne síce chce robiť vyšetrenia aj moja doku, ale aj na genetiku aj na endokrynológiu sa chystám aj sama. A kde sa robí hematológia, zoberie len všeobecný rozbor krvy alebo sa musí ísť na cievne-som z toho nejak mimo? 🙂

jankageo
14. apr 2009

ellysa
hematologia je osobitne oddelenie. Mne tam brali 10 skumaviek krvi. Stitnu zlazu som uz mala robenu, takze ak by som nemala, brali by mi dalsie skumavky naviac...
Zajtra budu vysledky..

ellysa
15. apr 2009

janka držím palce, nech je to pozitívna správa, daj potom vedieť 🙂

poleva
17. apr 2009

jankageo ako si dopadla ???

lucila83
18. apr 2009

jankageo,tak ako na hemato?Dufam,ze uz mas tie vysledky,som fakt zvedava.A ako bolo v tatrach?Pozeram,ze si tu este napisala,tak asi este relaxujes. 😀

jankageo
20. apr 2009

vysledky minuly tazden neboli a dostala som ich dnes.
Mudra velmi niesom, lebo lekarka tam nebola, tak mi iba sestricka dala vysledky.

mam tu -
susp. ziskany trombofilny stav - susp. APS

Pozitivita antifosfolipidovych protilatok sa moze podielat na opakovanych abortoch, nalez je vsak potrebne potvrdit s casovym odstupom.

Mam ist na kontrolu o dva mesiace, teda na odbery a zas cakat na vysledky mesiac.

Som uplne zufala a bezradna..............

ellysa
20. apr 2009

janka netuším , čo to znamená ale hlávku hore, ja viem, že čakať ďalšie tri mesiace je dlhá doba, ale ak by to naozaj mohla byť príčina a dá sa stým niečo robiť, radšej treba počkať, ako prežívať znova stratu bábätka 🙂