Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

eviq
7. sep 2011

@martini Dr. Beňová, sídlia na Terase, nedovoláš sa tam, takže treba ísť osobne....www.hebea.sk

(tá budova je medzi panelákmi vpravo za Bielym domov, neviem aká to je ulica...)

Je považovaná za jednu z najlepších odborníčok.

martini
7. sep 2011

@eviq dík. dúfala som v iné meno 🙂, lebo tej už som napísala dva emaily, volala som tam 100x a bola som tam včera (najprv som pochodila Fakultnu nemocnicu a potom to medicentrum na terase) a na dverách odkaz, že oznam o dovolenku - lekárka ordinuje len 30.8. a 6.9. ...a že vybavuje len sestrička a to len objednaných...len som sa z oznamu nedozvedela, že dokedy tá dovolenka je 🙂 asi tam zasa skočím v čase keď tam je sestrička. Ešte raz dakujem veľmi pekne.

eviq
7. sep 2011

@martini zase??? ved polovicku leta tam neboli....tam je skoda volat, a na maily ani mne neodpovedali....sestricka je tam vsak velmi mila a maju aj celkom dobry system na to, ze tam chodi tak vela ludi.....tak sa skus zajtra opytat a prosim ta daj mi potom vediet, do kedy maju tu dovolenku, dik 😉

mimka1710
7. sep 2011

@janula02 aspon ze uz prisla, ta moja nie a nie sa rozbehnut, uz treti den len spinim a to som bola cela rada ked som mala pekny pravidelny cyklus - na 14 DPO spinenie a o den neskor mrcha 5 dni...teraz na 11 DPO spinenie a zatial sa to len natahuje, neznasam to...nech sa spusti a rychlo odide 🙂

janula02
7. sep 2011

@mimka1710 neboj rozbehne sa, daj jej cas 😀 uvidim aka bude ta moja.... co povies na to lietadlo??? hrozné vsak.hnes som myslela na palkovu rodinu,zenu, 3 deti aspon sa mi zdá,ze tri. hrozné.tragedia.boze, len si vazme,co mame, lebo dnes sme tu ako tak stastní,spokojní so svojimi milovanými a zajtra to môze bit uplne inak. zapalme sviecku , nech odpocívaju vsetci v pokoji. :((( ☹ a vybozkávajte všetkých, co vas lubia!!!! a hlavne im povedzte, ako ich lubite vy!

mimka1710
7. sep 2011

@janula02 tak to je hrozne nestastie, je mi to strasne luto, a naozaj zivot sa zmeni v zlomku sekundy...vtedy si clovek uvedomi ze ma kolo seba svojich blizkych a ceni si kazducky okamih s nimi...
Nech sa rozbehne cim skor lebo takto ma to nebavi...a ako ta tvoja mrcha, uz je v plnom prude? 🙂

janula02
8. sep 2011

@mimka1710 tak to doslova a do písmena, ze v plnom prude.. leje zo mna, ako.... ale mozno to je dobre.nech ma poriadne precisti.. ale nemusí dlho.. 😉

mimka1710
8. sep 2011

@janula02 uz aj ta moja sa konecne rozbieha, len to trojdnove spinenie ma trosku trapi, nezvykla som tak dlho spinit pred mrchou, max. 1 den...snad to nebude nic vaznejsie

janula02
9. sep 2011

@mimka1710 novidis 😀 mozno sa ti to zmenilo. ja som kedysi este pred prvým pôrodom mavala vzdy aj tri dni pred mrchov uplne hnedy výtok, hrozné, potom z toho casom vznikol len taký normalny výtok. mozno to je tým vsetkým.. urcite sa to upravý neboj. uvidis ked príde dalsia mrcha, mozno sa to skráti. predsa sa cosi s tou maternicou robilo, bola roztiahnutá, pôrod atd...... neboj. 😉

martini
9. sep 2011

@eviq ahoj. takže som tam osobne bola. sestrička (milá, len by bolo super, keby aj dvíhali telefony) mi povedala, že doktorka bude ordinovať od pondelka, t.j. 13.9. Ešte raz ďakujem za rady 🙂

eviq
11. sep 2011

@martini dakujem 🙂

mimka1710
11. sep 2011

@janula02 praveze po tom potrate som mala uplne idealne cykly a teraz som to asi zariekla, lebo je to nanic, spinenie 3 pred mrchou a tiez po mrche...snad sa to da opät do normalu

janula02
12. sep 2011

@mimka1710 urcite da, ak nie pôjdes k doktorovi a ti povie,ci to je o.k. dnes som bola na hematologii.tak s takou milototou som sa este v zdravotníctve nestretla.super.zobrala zo sest skumaviek,ale také malé.o cca 6týždnov výsledky..

mimka1710
12. sep 2011

@janula02 tak to mas dobre ked o sest tyzdnov vysledky, kde si bola na hematologii? Mne brali krv do 9 skumaviek, z toho tri mali ist na vysetrenie do BA, ak si dobre spominam. Ja uz cakam na vysledky cez dva mesiace, dufam ze sa ich uz coskoro dockam 🙂 Inak tiez musim dodat ze som natrafila na velmi milu pani doktorku...

janula02
12. sep 2011

@mimka1710 v martine, na sukromnu hematol. povedali,ze to môze byt j aj 7tyzd. ze uvidime, to kôli genetike, ze ta trvá. to je riadne cez dva mesiace.. som neratala kolko brala, ani som sa nedivala, ale tipujem okolo sest mozno aj viac 😀 a maju tam aj svoje laboratorium tak mozno preto to bude trvat kradssie.

mimka1710
12. sep 2011

@janula02 ja som sa pri odbere tiez nedivala ale povedali mi to predtym ako zacali brat krv, aj sestricky boli prekvapene, kolko skumaviek chystali 🙂 hlavne nech sa nieco zisti alebo vyluci a mam aspon ake take svedomie pri dalsom snazeni...hlavne nech mi to uz do tretice vyda

janula02
13. sep 2011

@mimka1710 presne tak. mne niektorí doktori v nemocnici tvrdili,ze to je len nestastná náhoda,ze o pol roka,mozme pokracovat v tvorení 🙂 ale ani mne to svedovie nedalo. nech chodím zbytočne po vysetreniach a je v setko v poriadku, ale v klude otehotniem,ze fakt to bola len zlá náhoda.. sranda je tá,ze jeden doktor ti povie tak, a druhý ti povie nech si dam vysetrit krv. fakt zálezi asi na charaktere a sucite a srdci ludí - doktorov. aj na hematologii sa ma spýtal koho mam gynek.ze kto ma poslal, tak ze reku sama a ze som si vypytala listok od obvodného. ze dobre ze som prisla.ze to treba vysetrit,ze clovek nikdy nevie. drzim ti palce, a hovorí sa : do tretice vsetko dobré, tak verím,ze vám to vyda. prajem to kazdému,kto tuzi po dietatkua chce mu dat veeeeela lááááááásky.

mimka1710
13. sep 2011

@janula02 dakujem, si zlata a presne ako pises, mne moj prvy doktor tiez vravel ze je to len nestastna nahoda, ten novy zase nechce nic podcenit a na hematologii boli tiez velmi zlatucke aj sestricky aj pani doktorka, normalne som rada ze som natrafila na tak milych ludi, co prejavia zaujem a veru je takych malo...tiez si vravim ze do tretice vsetko dobre tak snad to bude platit aj pre mna 🙂 a ostatnym to neprajem zazit ani raz....

mimka1710
16. sep 2011

@janula02 ahoj, dnes mi prisli vysledky z hematologie, su v absolutnom poriadku, vsetko v norme a ziadne mutacie nemam pritomne, ale aj tak tam bolo odporucenie navstivit hematologiu v tehu a nasadenie preventivnej liecby. Som rada ze sa nic nezistilo, nakoniec to bude mozno naozaj len nestastna nahoda, alebo prekonany parvovirus B19, ktory mi potvrdili len nevedia kedy som ho prekonala...Este cakat na vysledky z genetiky, ale predpokladam ze tam tiez nic nenajdu, teda aspon dufam...

kaculiatko88
19. sep 2011

ahojte baby ... ako sa objednáva do Prešova na Hematologické vyšetrenie? Dnes som bola na Genetickom vyšetrení a odporučila mi aj Hematológiu a počula som, že najbližšie mám v Prešove.
ďakujem za poskytnutie iformácii.

nena13
19. sep 2011

@mimka1710 A ako Ti zistili ten parvovírus ,Aj sa nejako prejavoval?Je dobré na tom všetkom zlom čo sa Ti stalo,že asi to bola fakt náhoda a už sa budeš môcť tešiť na dalšie tehu...🙂

mimka1710
19. sep 2011

@nena13 ten parvovirus mi zistili odberom a vysetrenim krvi na parvovirus B19, cytomegalovirus a este nieco tretie ale uz si nespomeniem co to bolo....co sa tyka toho parvoviru tak mi len povedali ze som ho prekonala ale nevedia kedy, lebo na odbere som bola az tri mesiace po potrate, takze za ten cas uz nebol aktivny....ja som mala v tehu vysoke teploty a bolest celeho tela, bez kasla a nejakych dalsich priznakov chripky, takze si myslim ze to mohlo byt vtedy a hlavne je ze som uz voci tomu virusu odolna, tak snad to nebude nic vaznejsie....inak sama som prekvapena ze tie vysledky z hematologie mam take ukazkove (teda vsetky boli v ramci normy, len netusim co to vsetko znamenalo). Zajtra idem s nimi k zenskemu tak sa asi dozviem viac....len tych vysledkov z genetiky sa neviem dockat, dnes som tam opät volala,ale neboli, vraj mam volat az za dva tyzdne, riadne sa to natahuje...

janula02
20. sep 2011

@mimka1710 ahoj.az teraz reagujem. bola som od stvrtka v cechach u sestri, tak som nebola do dnes vôbec pri Pc. to je super,ze to je v poriadku. budete kludní a ked ti daju preventivnu liecbu pocas tehotenstva... a kto ti odporucil tie odbery na tie virusy??? ja to prvý krát pocujem. chodim do jedného obchodíku so zdravou výzivou a vlastní to taký podarený chalan,co dost studuje knizky ohladom zdravia... a vie aký mam problém, tak mi tiez cosi hovoril o nejakých výrusoch,ze mi pozicia knizku, len som tam potom nebola,tak neviem nic blizsie. ale dalsie tehotenstvo bi ti to uz nemalo robit problem, ci????

mimka1710
20. sep 2011

@janula02 ahoj, to ma odporucil moj gynekolog, krv mi brali v BB v nemocnici a vysledky boli do tyzdna...podla jeho slov som voci tomu virusu odolna, tak snad uz bude vsetko v poriadku, skus sa na to opytat svojho doktora...Inak ja som trosku studovala na nete pricinu hydropsu (to mala moja mala) tak veru ze tam o tom parvoviruse bolo pisane, takze v tvojom pripade to mozno neprichadza do uvahy...Este neviem ako dopadnu vysledky z genetiky, ale ak aj tie budu v poriadku tak snad sa nam to naozaj do tretice podari, juj velmi si to zelam...
A ako bolo v Cechach?Aspon si si oddychla, ja som dnes tiez doma, moj drahy ide zajtra do Norska za pracou tak este travime posledne hodiny spolu...

nena13
20. sep 2011

@mimka1710 No ta genetika fakt trvá ja som sa jej tiež nevedela dočkať...Dufam,že budu výsledky ok.držím Ti palčeky🙂Určite ti to do tretice vyjde však sme si toho už vytrpeli,ja idemzajtra k ženskej a na hematológiu a som strašne zvedavá čo bude so mnou ďalej-dúfam,že tá druhá slabulinká čiarka na teste je tehotenstvo a už ma hádam odsledujú a prizrú,lebo sa ani tešiť neviem,lebo mam už strach🙂

mimka1710
20. sep 2011

@nena13 dakujem....fiiha ty si tehotna???To je uzasne, verim ze na teba dozru a bude vsetko v poriadku, drzim palceky a zajtra ma informuj ako si dopadla u zenskej a na hematologii..

janula02
21. sep 2011

@mimka1710 juj dobre bolo,az sa bojim následkov, vela zábavy,aj vinecka ...... tak uvidime o mesiac 😀 len tá cesta.trvá 7hod.autom.ale super.deti uzasné sa vyhrali celé dni,ani sme o nich nevedeli.nejaký výletík,gulašich.super.len bol horsí nástup do práce 🙂 mne drahý odchádza v sobotu.no mi mame to lucenie pravidelné.4týždne mimo Slovenska.týzden doma.teraz je doma 2týzdne,tak si uzivame rodinnu pohodicku.dnes si ideme urobit veeelku radost.ideme si kupit psíka-konkretne fenku. uz sa tesím na malého reakciu.uz jedného máme,ale to uz je pani dôchodkina,tak malý sa uz snou nemôze santit a hrozne tuzi po hravom havkovi. tak ideme dnes preneho do partizánskeho.juj sa tesím.

janula02
21. sep 2011

@nena13 jeej gratulujem a zároven drzim palceky.nech je vsetko v poriadku az do sameho konca.. napís potom ako si dopadla u doktorov.. 😀

nena13
21. sep 2011

@mimka1710
@janula02 Ahojte žienky-sama som v rozpakoch z dnešného vyšetrenia,lebo najprv tam nič nevidela,potom malú machuľku-že to bude ono-aj ma ukľudňovala,že je to normálne pri takom skorom tehu,lae niektorým žienkam už vidno vačok a mne ho dobreže nehľadala mikroskom....Trošku mám strach a neviem,či je to v poriadku....Ani tešiť sa nemôžem...Na hematologii mi predpísala injekcie na riedenie krvi a ževraj uvidíme čo a ako dalej....FUUU mám dosť,neviem či sa tešiť a či sa strachovať...

mimka1710
21. sep 2011

@nena13 neboj sa ono je asi naozaj skoro, ked aj ciarka na teste bola slabsia, mne doktor povedal ze na sone nieco vidno az ked 2 tyzdne meska menstruacia...Hlavne teraz mysli pozitivne a uvidis ze vsetko dobre dopadne...