Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

miusqa2
17. jan 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, trikrat som bola tehotna,z toho jedna interupcia a dvakrat som potratila. myslite si ze je potrebne ist k hematologicke? A chcem sa este opytat na ten rh faktor rozumie sa tomu niekto?ked je inkompatibilny?nemozem mat nieco s krvou?nikto mi to nevysetroval

gabriella7
18. jan 2013

@miusqa2 urcite hematolog! a tam ti ohladne krvi všetko vysvetlia. su dolezité testy.

juliana30
21. jan 2013

Dievčatá ak chcem vedieť,či netrpím trombofíliou,aké vyšetrenie na to potrebujem?Gynekológ mi dal odporúčanie na hematológiu-na vyšetrenie genetické faktory, je to ono,alebo je to niečo iné?Dnes som tam bola,ale sestričky boli zduté,len ma objednali na budúci týždeň a nič mi k tomu nepovedali ☹.

heli111
4. feb 2013

potratila som a brali mi krv kedy budem vediet vysledky

irmingard
7. feb 2013

Ahojte, konecne som nasla temu kam patrim aj ja...v 21 tt som potratila dvojicky..dovtedy som ziadne krvne problemy nemala, ale pri zakroku som stratila liter krvi..potom nasledovala druha revizia maternice, pretoze tam cosi bolo a tam to uz take hrozne nebolo..ale pri poslednom zakroku, tretom, som opat stratila liter krvi...prelozili ma na ARO s tazkym septickym sokom...po nejakom mesiaci ma pustili domov s tym, ze si picham fraxiparine kazdy den..tromboza ani trombolfilia sa nepotvrdila, ale zaujima ma par veci..ako dlho priblizne trva kym dostanem vysledky z hematologie a genetiky? odoberali mi krv sucasne na hematologii..moze to trvat aj mesiac?

juliana30
7. feb 2013

@irmingard, ahoj,može,mne brali 30.1.krv a výsledky budem mať až o mesiac (27.2).

dadushka007
8. feb 2013

ahojte, mam doma 2 rocneho chlapceka a pred tyzdnom missed abort. vedel by mi tu niekto poradit, ci porucha zrazania krvi, ktora je casto pricinou MA je vrodena alebo sa moze ziskat aj casom? cize ci to mohla byt pricina mojho potratu, aj ked jedno dieta uz doma mam alebo treba hladat niekde inde....

buba08
12. feb 2013

@irmingard ja som na vysledky z hematologie cakala viac ako 2 mesiace - bola som u doc. Dobrotovej v Martine, ona ma toho strasne vela, tak asi aj preto a na vysledky z genetiky som cakala cca 1 mesiac

wea
21. feb 2013

@buba08 aj my sa k nej chystame..

buba08
21. feb 2013

@wea ja som dnes bola s vysledkami od Dobrotovej u mojej hematologicky a dostala som anopyrin, musim ho brat uz navzdy ☹, v maji sa mam objednat na kontrolu k Dobrotovej
Kedy mas termin u Dobrotovej?

petrusape
21. feb 2013

@dadushka007 ano, moze sa to prejavit jednoducho neskor, alebo v kombinacii s inym faktorom. Som ten isty pripad, mam za sebou uplne bezproblemove tehotenstvo a nasledne 2 neuspesne pokusy, a az nasledne ma poslali na hematologicke vysetrenie, kde sa zistila predpokladana pricina. Takze ak mas moznost, krv si daj vysetrit aj po prvom raze, iba pre istotu, byva to najcastejsi problem.

lenocka004
22. feb 2013

@buba08 Ahoj, prosim ta uz si zacala jest ten anopyrin? Mne ho tiez hematolog predpisal na dozivotie, ale mam z neho strasne problemy. Ked som si ho dala tak som zacala krvacat snad odvsadial. Som z toho zufala lebo som uz mala spontanny potrat a teraz nechcem prist o dalsie minco.

buba08
22. feb 2013

@lenocka004 este som nezacala, ja som ho brala, ked som bola tehu + som si pichala fraxiparin, no aj napriek tomu som v 8 tt potratila, teraz tehotna nie som, ale brat ho uz musim, ak si tehotna, tak by to malo zabranit potratu, ak je problem v hematologii. Ja som pri nom nekrvacala, tak sa radsej ozvi svojmu dr, snad ti poradi

wea
23. feb 2013

@buba08 až na 18.04. chcem skusiť či sa nedá skôr za poplatok..koľko sa čaká na výsledky? dikk

buba08
23. feb 2013

@wea na vysledky som cakala viac ako 2 mesiace, moja sesternica cakala dokonca az 4 mesiace (to bola dokonca tehotna, takze to surne potrebovala), vraj ich niekde mali zalozene, preto tak dlho. Ale skor ako za 2 mesiace ich mat urcite nebudes

buba08
23. feb 2013

@wea daj vediet, ci sa da za poplatok skorsi termin, ja sa mam v maji objednat na kontrolu, tak predpokladam, ze ma objednaju az na nejaky august - september ☹

buba08
23. feb 2013

@wea este som nezacala brat lieky, lebo moja "uzasna" hematologicka vraj nemala recepty, akoze fakt trapne, tak ma poslala za obvodackou, nech mi anopyrin predpise ona, este som nemala cas ist za obvodnou, tak si asi poziciam od mojho tatka 🙂

lenocka004
23. feb 2013

@buba08 Diky za odpoved. Ja som sa mu ozvala, ale moc mi neporadil. Ina hematologicka mi povedala ze to.moze byt taka ojedinela reakcia. Bola som aj na inych odbornych vysetreniach a nic mi nezistili. Som bezradna, tento liek uz nemozem.jest a iny mi zatial nepredpisali ☹ Bojim sa dalsieho potratu, lebo teraz mozem byt tehu ☹

buba08
23. feb 2013

@lenocka004 tak to ti anozaj neviem poradit, keby si si pichala fraxik, to by bolo asi o tom istom vsak? Fakt neviem

katika232
24. feb 2013

ahojte dievčatá.tak aj ja sa k vám pridám.aj ja som bola v Martine na vyšetrení na Hematologii v decembri.poslala ma tam moja gynekologička,bo som mala zlé vysledky krvi,tak ma odporučila tam.mam za sebou jeden potrat,na hematologii my povedala doktorka,že sa čuduje že ma poslala po prvom potrate,lebo že na také vyšetrenia posielajú až po dvoch,po troch potratoch,ale že keď mám odporúčanie tak my ich spravia.tak my zistili syndrom lepivych doštičiek,to som vraj zdedila.a robili my genetické vyšetrenie ale na vysledky sa čaká vraj 2.mesiace.tak my zatiaľ predpísala anopirin jednu tabletku ráno.a 13.marca som objednaná na kontrolu.a to my už povedia čo zistili na genetike tak som zvedavá.a keď som sa objednávala tak som čakala skoro 4.mesiace

wea
25. feb 2013

@buba08 volala som Dobrotovej a skôr sa nedá..že z celého slovenska tam chodia pacienti..toto čakanie je na nervýýý

buba08
25. feb 2013

@wea tak to ano, dobre to poznam, od objednania po dorucenie vysledkov postou to cele trvalo 5 mesiacov ☹

wea
25. feb 2013

@buba08 na Slovensku nieje žiaden iný hematolog či čo ? 😖

buba08
25. feb 2013

@wea ale su, len vraj je ona velmi dobra, no co z toho, ked moja hematologicka si aj tak robi co chce a neberie vsetko do uvahy, co Dobrotova odporucila ☹

buba08
25. feb 2013

@wea inac velmi dobra hematologicka je aj doc. Hulikova, ale ona je v KE a myslim, ze sa u nich necaka tak dlho na termin vysetrenia, som tam chcela ist, no moja hematologicka je vysostne "zatazena" na Martin, tak som musela ist tam ☹

jarkaat
28. feb 2013

ahojte kocky som rada ze som tu nasla temu ktora sa tyka aj mna.....bohuzial. aj ja som si dnes bola pre vysledky u Dr. Hulikovej v Ke je velmi zlata a vsetko mi do podrobna vysvetliva po "slovensky" a na vysledky som cakala mesiac nieje to sice ziadna slava ale lepsie ako 3-4 mesiace.Objednala ma az 2 mesiace po MA , ze vraj taky je postup....tak vam drzim palce..mne zistila poruchu zrazanlivosti krvi a este kopec dalsich veci ...ale hlavne ze uz viem preco nastal potrat

beruska2327
12. mar 2013

Ahojte. Ako dlho ste cakali na vysledky na syndrom lepivych dosticiek u doc. Dobrotovej - od odberu? Trvalo pol roka od objednania az kym mi prisli vysledky na trombofilne stavy a moznost vysetrenia syndromu lepivych dosticiek mi nespomenula pri prvom odbere. Teraz ma objednali az na koniec aprila, ze dosticky robia len par krat do roka. Dufam, ze sa to cele nebude tahat zase pol roka.

bibinkaleo
16. mar 2013

ahojte... pridavam sa mate niekto podobnu skusenost ako ja?? missed 22.2 moj priatel po kyretazi sam odniesol plod v 11 tyzdni do Martina samozrejme vsetko diskretne zabalene z nemocnice...vysledky stale nemame...a s obycajnej histologie co nam robili u nas v nemocnici tak vysiel vysledok : Ano bola to tehostnost... kua naco to robia a minaju peniaze ved jasne nemala som votrelca v tele 🙂 tak uz len cakam co povie Genetika s plodu .. volala som tam 3 tyzdne to uz je ze este treba pockat ze to rastie a musia pockat... ale povedali mi ze volaky zaver uz len bude... juj som zvedava mate niekto skusenost... alebo nieco podobne.??? rozmyslam ze gynekologa nalomim aj na hetolologiu ked sa tam tak dlho caka.. aby som sa predom objednala... 🙂 🙂 alebo pockat na vysledky a potom riesit??

reni1512
17. mar 2013

Dievcata co je vacsinou problemom z vasich skusenosti ze zena v takom vysokom stadiu tehotnosti napr (26tt) zisti ze sa jej babatko nehybe a prestane bit srdiecko??? Normalne ma to zaujima, nakolko citam plno takych pribehov a nasej milej mamine z temy sa to tiez stalo :( My prvorodicky niektore citime pohyby velmi slabucko (napr. ja to nemam prilis intenzivne, silne kopanie) a clovek sa ma kedy zalarmovat ze hups nieco sa asi deje??!!

miruuska
30. apr 2013

@miusqa2
@gabriella7
@juliana30
@heli111
@irmingard
@dadushka007
@buba08
@wea ahojte baby.mam za sebou dva potraty.prvy krat som potratila v 5tt tentokrat v 12tt mi zistili ze uz dva tyzdne mam v brusku mrtve vyvijajuce sa babo.caka ma kopec vysetreni hematologicke a geneticke.preto sa chcem spytat sme s partnerom objednan na konci maja do BA na geneticke vysetrenie.ak uz ste tam boli co vam tam robili a ci ste platili nieco.podarilo sa vam po potratoch a vysetreniach otehotniet?a po akej dobe.dakujem