Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

jankageo
5. okt 2009

ANo, pojdem asi na buduci piatok. Pre recept na fraxiparin.

lucila83
7. okt 2009

Ahojte baby.
Jankageo - ahoj.Ako sa mas?Som dlho nepisala,lebo sa snazim velmi nechodit na tuto stranku.Vzdy najdem nejake nove smutne prispevky a potom ma chyta paranoja,ze urcite sa mi opat nieco prihodi..... 😅 Inac mame 20tt a zatial vsetko ok,tak snad to vyjde.
Poleva - len ta chcem podporit.Mam asi tri mutacie - nepamatam nazvy - a okrem toho pozitivnu presne tu protilatku,co si spominala aj ty,ten etanolamin, ci ako sa to vola.A otehu som presne pol roka po missede,takze drzim palce.Hoci ani ja este nic nemam vyhrate..... 😒

poleva
7. okt 2009

ahoj lucila dakujem ti,,, za podporu
inac momentalne mam protilatky v norme
ja som mala missed v januari a to uz druhy, pol roka pauza a snazilkujeme od jula...zatial vsak nic

lucila83
7. okt 2009

Ahoj Poleva.Ja ako tehu chodim teraz kazde tri tyzdne na kontrolu a tie protilatky su vraj tiez takmer ok,len trosku zvysene,ani mi na to nic nedali,takze pichame len fraxiparin.Vraj by to malo stacit.Tak dufam..... 😉
A co sa tyka snazilkovania,ja som otehu prave ked sme to ani tak velmi neplanovali,lebo sme sli na dovolenku do Tunisu a schvalne to vyslo presne ten mesiac 😀 .
Takze na dovolenku uz som sla tehu s injekciami a uplne vystresovana,ze ked potratim tam,tak to asi neprezijem.
Takze drzim velmi palce pri snazilkovani aj vam. 🙂 Inac oba tvoje missedy boli kvoli trombofilii?

jankageo
9. okt 2009

poleva-
my sme na tom podobne
Vo februari missed druhykrat, potom liecenie na prelome mesiacov jul-august a snazenie od konca augusta. Cize zatial dva mesiace. A cakame.

lucila83
-kam si pichas fraxiparin? Este to zvladas? Ja si picham treti mesiac a uz to psychicky nezvladam ☹
PS - veľmi Ti držím palce

lucila83
9. okt 2009

Ahoj jankageo.
No co sa tyka tych injekcii,ja si nepicham,picha mi to priatel.Ja som sa len pozrela na tu injekciu vo vlastnej ruke a bolo mi zle.... 😅 Mojmu drahemu to uz ide perfektne,hotovy profesional.
Spociatku sme pichali do brucha,to bolo fajn,kym som ho nemala uz cele rozbite.Same hrcky sa mi robili,uz to bolelo nenormalne a teraz uz mam dost velke brucho,tak sme presli na rameno.Boli to menej,ale niekedy mi napuchne aj polka ruky.... 😒
Nie som si len celkom ista,ze sa to obcas nepichne do svalu miesto pod kozu.No zatial sme ok,tak snad to ma ucinok.
Baby,velmi vam drzim palce.

lucila83
9. okt 2009

Ozaj Janka,tebe nestacil len anopyrin,kym nebudes tehu?Mne dali len to a injekcie az po potvrdeni tehu,v nejakom 6 tt.

jankageo
9. okt 2009

ja neviem, dnes som volala lekarke.ohladom tych hrciek..a povedala, ze mam k nej prist, az ked budem tehotna a ze mi injekcie ma predpisovat gynekol.,alebo vseobecna.....
Tak som z toho taka rozcarovana.....

lucila83
11. okt 2009

Jani,sa mi zda taky cudny pristup tej doktorky,nie?My sme sli na dovolenku,bola som v 5-6tt a volala som tam,ze nech mi daju injekcie,ze ideme do Tunisu na dva tyzdne,tak nech je to ok.Radsej skor ako neskoro.A ta sestricka ma nechcela ani prepojit ku doktorke,ze mam prist po dovolenke.Tak tam brnkla mama - je tiez zdrav.sestra - a zjazdila ju,ze co tam so mnou urobia,ked potratim a vykrvacam alebo co?Tak ma zrazu vedeli zobrat,spravit testy a hned mi dali aj recept.
Tak asi tolko o ich pristupe.Co si nevybojujes...... 😒
Mne recepty dava stale Hulikova,ale medzi nami,mam pocit,ze mi na tych kontrolach nerobia vsetky vysetrenia,co by asi mali.Podla toho,co pisali ostatne baby.Neviem,ci by som nemala zmenit doktorku.Ak toto nevyjde,to uz nerozchodim.....

jankageo
12. okt 2009

Dnes som bola pri lekarke - gynekologicke - tak mi dala recept a dala mi aj Duphaston, tak uvidim, kedy sa nam podari.
Neboj, myslim, ze ked uz si prvy trimester zvladla, bude to stale lepsie a lepsie. Kedy mate termin porodu?

lucila83
13. okt 2009

Jani,ten duphaston je myslim ok.Ja som to brala az do 19-eho tyzdna.Termin by mal byt 23.2.2010.Zatial to tak vychadza aj podla usg aj podla PM.
Dnes som bola na hemato,mam to trosku horsie,ale ostal mi fraxiparin 0,4.
Ja viem,ze by som sa mala menej bat,ked uz mam za sebou prvy trimester,ale citala som temy tu na koniku s nazvom Potrat v 2. trimestri a aj v 3. trimestri.Tam su take pribehy,ze som revala jak male decko.... ☹
Priatel mi chce zrusit internet..... 😅

jankageo
13. okt 2009

v tom mu dam troska za pravdu, 😒 😨 necitaj take hororove sceny, ved v Afrike deti hladuju a my nehladujeme. 😅 Neda sa to tak porovnavat, kazdy je iny. Aj ty si ina, zvladnes to.........

lucila83
14. okt 2009

Ja viem,ja mam taku bujnu predstavivost.Ale ved pockaj,ked ty budes opat tehu,tak ti pripomeniem,ze nerob zbytocne paniku..... 😀 Inac vobec ti nezavidim tie injekcie predtym,kym otehu.Ved este ked si k tomu pridas tych dalsich 9 mesiacov.Aj ja uz som cela dopichana.Uz ma bolia aj obe ramena...

jankageo
15. okt 2009

😀 😝
maš pravdu...........len rychle otehotniet a porodit, hahaha...ake jednoduche....v jednej vete 🙂 nie?
Ako kontroly? Vsetko ok? Meno vyberate?

lucila83
18. okt 2009

No Jani,presne tak,vzdy som si myslela,ze sa rozhodnem mat dieta,raz-dva otehotniem a o 9 mesiacov je tu.A skutocnost je uuuuplne ina.
Vysetrenia zatial boli ok,aj tie tripple testy z krvi mi vysli dobre,tak sa tesim.Zajtra alebo pozajtra skocim na usg,ci je vsetko ok,lebo asi stale necitim pohyby.Teda aspon o tom neviem,podla mna su to creva... 😅
Mena este nevieme,lebo nevieme ani pohlavie,tak sme si len povedali par mien,co sa nam pacia a uvidime.
Inac na tej hemato mam vzdy take vysledky,ze ani dobre ani zle.Tak neviem,co si mam o tom mysliet.Nerozumiem tym skratkam,len vidim tie hodnoty,bud prilis vysoke alebo prilis nizke.... 😒

jankageo
20. okt 2009

ja som zacala brat Duphaston a cela som sa vyhadzala, cele telo ma svrbi. No lekarka mi vravela, ze od Duphastonu by to nemalo byt, ze sa jej este nieco take nestalo. Nevrhla, aby som isla na kontrolu ne hematologiu, ci to nemoze byt kombinacia - Duphastonu a Fraxiparinu.
Nepocula si o tom? Zeby sa nejakej take nieco stalo nejakej zene?
V pondelok idem na kontrolu,. no neciem, ci to o tyzden nebude uz na krvne testy neskoro ☹

lucila83
20. okt 2009

Jani,no nepocula som o takom niecom.Aj ja som to brala sucasne a nic.Ale kazda sme ina.....Ale je tu na konikovi aj taka tema,kde baby rozpisuju nepriaznive ucinky duphastonu.Skor ten samotny to moznosposobuje,nie?Ja som mala skor poblem po dlhsom pichani fraxiparinu,svrbelo ma cele brucho ale tak priserne,ze som sa stale skrabala,cele mi to scervenalo.Citala som,ze nejake baby dostali alergiu na fraxiparin a potom im to vymenili za ine injekcie.A to sa prejavuje ako opisujes,ale ked ta to svrbi vsade,tak neviem.

jankageo
24. okt 2009

neviem, uvidim, ci budem mudrejsia po navsteve lekarky v pondelok. Idem k hematologicke a zajdem hned aj ku gynekologicke 🙂

lucinka13
24. okt 2009

Ahojte dievčatá,
aj ja som mala vo februári druhý MA. ☹
Robili mi kadejaké vyšetrenia, zistili len trombofilný stav, ale najľahšiu formu. Pichám si tiež fraxiparin každý deň a zatiaľ sa držíme.
Všetkým Vám želám štastné dotehuľkovanie, a snažilkám rýchle bezbroblémové otehu. Ved na každého sa raz slniečko usmeje 😵 😵 😵

ellysa
24. okt 2009

ahojte ja si pichám clexane, najskôr som si pichala fraxiparine ale potom mi ho vymenili-neviem prečo. Fraxiparim menej štípal ale tiež ma z neho svrbelo brucho a clexan zasa dosť štípe a mám často malé modrinky ale dá sa to zvládnuť

lucinka13
24. okt 2009

ellysa,
a ty si už tehu? ak nie , prečo si už picháš clexane. Ja si pichám až od 7tt

ellysa
25. okt 2009

luci somv 9tt pichám si odvtedy, ako som na to prišla,cca od 4tt,mne síce na hemato nezistili nič (hraničné výsledky) ale hematologička aj gynekológ sa vyjadrili, že mali prípady, keď síce na hemato nzistia nič zlé a žena aj tak potráca (tiež som po dvoch MA) a po injekciách donosí. Nakoľko v súšasnosti ešte nedokážu testovať na všetky druhy hematologických porúch, tak uvidíme, či pomôžu. 😉

lucinka13
25. okt 2009

ahoj ellysa,
pýtala som sa , lebo v profile ešte nemáš zmenené , že si tehu 😀 😀
Mne tá liečba injekciami zatiaľ pomáha, končím 22tt, potratila som 2x v 9tt.
Ked nebudem tehu budem brať stále len kyselinu listovú a B12.
Ellisa uvidíš, že aj tebe pomôžu tie injekcie a o 7mesiačikov budeš držať v náručí svoje vytúžené dieťatko. Veľmi držím palce. 😵 😵 😵
Na každý UZV som išla s malou dušičkou, lebo nám len prestalo biť srdiečko, zistili to až v 13tt, nemala som ani výtok, ani bolesti.
Teraz malý kope skoro stále, tak som pokojnejšia, ale stále mám strach

lucila83
25. okt 2009

Ahoj lucinka13.
Chcem sa ta opytat,ci stale pichas aj B12?Ja som v 23tt,som na fraxiparine,beriem pyridoxin a kyselinu listovu,ale tu B12 uz mi hemato vysadila.Inac mam za sebou 1 MA v 11-tom tyzdni,ale srdiecko nebilo uz asi dva tyzdne ☹ .
A tiez chodim stale na usg uplne vynervovana a pre istotu kazde dva tyzdne ..... 😀
A ja cakam dve,takze dvojnasobne stresy.... 😅

lucinka13
25. okt 2009

Ahoj lucila83 😉 😉
ja si už nepichám B12, tiež mi to vysadili ale nie hematolog. Moja gynekologička povedala , aby som to teraz nebrala. Tak mám fraxík a kyselinu listovú.
Pozerám, že sme v skoro rovnakom týždni . Lucila tebe robili hemato, genetické, imono vyšetrenia po 1 potrate? Ja pyridoxin neberiem, ani som nebrala a čo ti zistili?

jankageo
25. okt 2009

lucinka 13
ellysa
Mne lekarka dala injekcie uz v juli a picham si ich odvtedy. Teraz mam pauzu tyzden, lebo gynekologicka mi to radila po tom, co som mala alergicku reakciu. No nevieme na co. Lebo som brala aj duphaston, no na ten vraj zeny nezvyknu byt alergicke.
Tak neviem.
Je dobre, ze si ho pichate az od kedy ste zistili, ze ste tehotne, nie? Ja som z toho uz psychicky aj fyzicky velmi vycerpana.

lucila83
Zajtra idem na hemato a ku gynekol. Tak uvidim, dam vediet.

lucinka13
25. okt 2009

jankageo,
ja som tiež brala duphaston, ale až od kedy som sa dozvedela , že som tehu až do 17tt.
Jankageo ty máš akú mutáciu?
Mne to pichanie nerobí problémy, teda pichá mi to manžel do ramena a nemám ani modriny, ani hrčky sa mi nerobia.
Na zajtra držím palce 😉

aknomis
26. okt 2009

ahojte. v júli som v prvom tehu potratila v 7 týždni. moj gynekolog ma poslal na genetiku. výsledky: partner je OK, ja mám potvrdenú mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. teraz som objednaná na hematologiu v Nitre, ale až na 18.11. gynekolog mi dal kyselinu listovu a zinok. sama som si kupila aj femibion. viete mi poradit čo robit, ak by som nahodou ostala tehotna ešte predtym ako sa dostanem na tu hematologiu a vysledkom z nej? je treba brat nejake lieky, alebo zatial nič, a potom utekat ku gynekologovi? alebo ešte by ste odporučili nejaké vyšetrenia?
neviem či sa nam podari otehu, pretože mam pocit že po potrate som prišla o ovu.. gynekolog mi nezakázal snažit sa, takže zatial sa snažíme.. možme, či máme radšej počkat..???

lucila83
26. okt 2009

Ahojte.
Lucinka13 - mna po prvom MA poslal na hemato moj gynkos kvoli nejasnemu Rh faktoru a tam hned urobili komplet vysetrenia.Mam tri mutacie - to MTHFR,mutaciu fibrinogenu a este nieco ako FXleu...neviem teraz presne 😅 - a mam pozitivne antifosfolipidove protilatky.Na genetike sme neboli a imuno bolo ok.A co ty?Ako si na tom ty?

Jankageo - strasne ti drzim palce u doktorov,daj potom urcite vediet co a ako 😉

Aknomis - myslim,ze kyselina listova je najdolezitejsia,takze to urcite ber dalej.A co sa tyka snazenia,ak uz vies svoju mutaciu,tak asi by som to nechala na osud.Ak sa ti podari otehotniet,tak uz proste prides na hemato tehotna a oni ti vezmu krv a vysledky mas do hodiny a nasadia ti liecbu.Aspon u nas to pri tehotnych tak robia.
Inac ja som tiez mala pocit,ze po potrate nemam ovu,ale telo sa rozbehlo a otehotnela som presne po polroku,teda na treti mesiac snazenia.Tak neboj,ak je organizmus na tehu pripraveny,stane sa. 🙂

jankageo
26. okt 2009

JA ma nejaku mutaciu PAI-1 4G/5G homozygotna forma a mutacia GPI-a T807C heterozygotna forma.

Neskumala som to na nete, nejako nemam cas.......ci je to zavazne velmi, ci nie...Mate s tym niektora skusenost a vedomost??

lucinka13
ja som si to pichala sama tri mesiace do brucha

lucila 83
huraaaa, nemusim si pichat..po troch mesiacoch......poprosila som nejako lekarku, ze pridem hned k nej, ked zistim, ze som tehotna..a ze potom si budem pichat hned......

aknomis
myslim si to, co lucila83. Podla mna sa snazte a keby si otehotnela, tak rychle dobehnes na hematologiu a bude....ber kys. listovu, ta je dolezita a ked budu // daj vediet 🙂

ellysa
blahozelam a silno drzim palce, velmi silno