Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucila83
28. mar 2009

Boze Jani,to je fakt este cerstve.Je mi luto.Ja som cakala tri mesiace,teraz zacneme opat skusat.Ale velmi sa bojim.Kratko po tom missede uz som mala take stavy,ze sa rozchadzam s drahym,lebo som neplodna a tak....
No truba,no. 😀

jankageo
28. mar 2009

teraz ma velmi vela zien problemy s tehotenstvom, takze maj odvahu sa do toho pustit. bude urcite dobre, neboj.

lucila83
28. mar 2009

Si zlata.Ty to mas cerstvo v srdci a povzbudzujes mna.Dakujem.
Ja som len nikdy necakala,ze sa to stane prave mne.Dve kamosky boli tehotne so mnou a teraz maju krasnych zdravych chlapcov.Prajem im to,ale trosku ma boli,ked ich vidim.Urcite chapes.

loyanca
28. mar 2009

Baby, je to hrozne ťažké, prekonať to obdobie "po", mne to šlo tiež veľmi ťažko, viem to pochopiť, ten pocit zlyhania a prázdnoty... my sa opäť snažíme, vyšetrenia máme, aj výsledky, tak sa snažím už na to nemyslieť, hľadieť dopredu a veriť. teraz som mala pravdepodobne krásnu ovulku, aj podľa BT, tak veľmi, veľmi verím v tento mesiac. a papám femibion, údajne tá zrážanlivosť má nejaký súvis so schopnosťou metabolizovať kys.listovú. ak to tak nie je, beriem späť, nie som až taký profík na medicínu, ale bez ohľadu na to, radšej som prešla z babyplanu na toto, ak by som mala nebodaj aj taký problém, že mi je zbytočné jesť brokolicu, špenát a pod...

lucila83
28. mar 2009

Jani,musim ist.Dakujem za pokec,trochu sa mi ulavilo.Drzim palce pri vysledkoch.paaa 😉

jankageo
28. mar 2009

Ahoj lucila, papa

loyanca
a je rozdiel medzi babyplanom a femibionom?

jankageo
28. mar 2009

loyanca
ja som si BT nemerala, ale asi zacnem 🙂 aky je idealny priebeh BT?

loyanca
28. mar 2009

jani, je téma Grafy BT, kľudne sa tam pridaj, všetko "obkukáš" od dievčat, aj ti poradia, je toho dosť. v základe, ideálna krivka je dvojfázová, pred ovu bývajú nižšie teplotu, v deň ovu ide hore a drží sa tam až do ms. popozeraj zopár grafov v tejto téme.
sú na to programy, kde si vieš zadávať tepltoky a program ti vyhodnotí, či a kedy bola ovu. no netreba zabúdať, že je to len program a teplotu ovplyvňuje strašne veľa faktorov. podstatou je merať ju aspoň po troch hodinách spánku, vždy v rovnakom čase, rovnakým spôsobom...
a rozdiel medzi babyplanom a femibionom? pokiaľ viem, femibion obsahuje kys.listovú v inej forme, jednoducho povedané, už "zmetabolizovanú" /dúfam, že netrepem 😉 / ale skús si o tom pozrieť tiež niečo na nete... alebo ti hodím nejaký ten link do IP

loyanca
28. mar 2009

mám jeden link, ale dám ho rovno tu, nech si pozrie viacero báb
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72851

jankageo
28. mar 2009

vidim, ze tiez si uz toho dost preskakala a pozistovala.........a bojujes..a nevzdavas...a ty tiez pouzivas nejaky program, kde si zaznamenavas BT? Mozes mi nejaky odporucit?

loyanca
28. mar 2009

sú dva o ktorých viem, vyber si podľa toho, či ti je bližšia angličtina alebo nemčina.
toto je môj aktuálny graf /podľa všetkého som mala predvčerom ovu, čaká, že ak bude aj zajtrajšia teplotka vyššia, tak ako posledné dve, že mi graf aj vyznačí ovu/
http://www.fertilityfriend.com/home/Loyanca

alebo www.wunschkinder.net

jankageo
28. mar 2009

Daqkujem Ti, urcite si to zalozim, uz sa tesim 🙂
vyhladala som si Femibion a je ich niekolko viac druhov....ktory ty beries?

loyanca
28. mar 2009

tie písmenká C, E... to je hlien.. C je creamy a E je eggwhite /vaječný bielok/ to je tiež dôležité pre vyhodnotenie/ no a tiež je dobre zaznamenať si, či si nemala migrénu, pila alkohol, zle spala atď. to si zadávaš pod specific tuším

loyanca
28. mar 2009

femibion 800, to ja ako babyplan, pri plánovaní a prvom trimestri

loyanca
28. mar 2009

a nemáž zač. nemyslím si, že tieto veci treba tajiť a nehovoriť o nich, je nás strašne veľa s obdobnými problémami a myslím, že to má význam, takto si pomáhať 😉

jankageo
28. mar 2009

dakujem 🙂 a gynekologa mas teraz dobreho? Si spokojna?

loyanca
28. mar 2009

spokojná... je to lepšie, ako u tej dr. predtým, verím mu, aj keď by som čakala ešte viac iniciatívy, ale to som asi ja náročná... takže "dá sa" 😉 neviem, či ti niečo hovorí dr. Sedliak. on je ženský a detský gynekológ, pôrodník a robí aj dennú chirurgiu, dokonca aj kyret mi robil priamo on. Tak snáď má dosť pestrú prax, aby čo to vedel.

jankageo
28. mar 2009

Ja som brala Pregnium, pred a pocas tehotenstva. To mi vtedy odporucila lekarka, tak som si to kupila, no neviem, aky je mmedzi nimi rozdiel

jankageo
28. mar 2009

nic mi to nehovori,,,ja som z PO....len som sa vydala a prisla za manzelom do KE, tak som si aj hladala tu lekarka/lekarku a napokon som nasla super 🙂
Tak je dobre, ze si spokojna. Je v novej nemocnici?

loyanca
28. mar 2009

pregnium nepoznám...
môj dr. je v starej, na rastislavke

loyanca
28. mar 2009

inak, femibion je trošku drahší, stoji cez 10 eur, možno preto ženy uprednostňujú babyplan, ale nevedia o tom rozdiele... ani ja som nevedela, kamarátka ma poučila

jankageo
28. mar 2009

ja som chodila na sono na Rastislavku - byvame na Zeleznikoch...tak to mam aj blizko. Bola som nahodou u Dr. Rozpravku a potom ma vysetrila sonom aj Nevicka a aj Dankovcik. A Melichova mi robila kyretaz

jankageo
28. mar 2009

Pregnium stalo okolo 500,- Sk - 60 tbl na 1 mesiac.
Takze tiez riadna "palka". Vies po prvom potrate spravim cokolvek, len nech bude dobre

loyanca
28. mar 2009

myslím, že ten femibion, čo sa berie v pokročilom tehu, je tiež asi tak drahý /teda je drahší, ako 800ka/ kamoška to berie a kúpila ho v maďarsku v lekárni asi o 100 lacnejšie

loyanca
28. mar 2009

inak, čítam, že genetiku máš 20.4. taký pekný dátum... to mám narodeniny 😉
a z hemato som čakala na výsledky asi tri týždne

jankageo
28. mar 2009

vidis, to je dobry napad. My sme tiez boli v Madarsku, no neboli sme v lekarni. Ale urcite to este napravim.

jankageo
28. mar 2009

Moje boli 13,3 🙂
Take troska smutne..... 31 narodky...
Ja som bola na vysetrenie v pondelok 16,3 a chcem tam zvaolat v piatok...tak dufam, ze uz budu...

jankageo
28. mar 2009

lebo na vysetrenie budem mat uz len cas od 6.4-9.4.2009. Lebo potom je Velka noc a od 14 do 18.4 budem odcestovana a 20.4 je pondelok a na 8,00 sme objednani ☹

loyanca
28. mar 2009

a prečo potrebuješ mať výsledky z hemato ku dňu, kedy pôjdete na genetiku? ja som sa dohodla s dr. na genetike, že keď budem mať hemato, že jej ich donesiem, aby keď bude písať záverečnú správu, tak nech to tam má. tak som doniesla hemato výsledky na genetiku asi po týždni po odbere krvi

jankageo
28. mar 2009

a mne vravela sestricka, ze mam mat vysledky....tak to si ma ukludnila.....som rada, ze sa to da aj takto dohodnut..
Ako dlho beries uz anopirin?? Ja myslim, ze Ti to pomoze. Ked som bola v nemocnici, bola tam jedna zena, ktora vravela, ze brala anopirin a v pohode porodila dve deti a uz su dospele...