Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

makovicka53
28. máj 2013

@leria oki 🙂 dakujem 🙂

mamamonika
4. jún 2013

@jvlacchovicova Ja mam to iste, jedno dieta 5 rocne bezproblemove tehotenstvo a teraz dvakrat po sebe MA. Idem v pondelok na genetiku a muz na spermiogram a potom este stitka a hematologia a som zvedava, ci nieco zistia. 😒

saschenka
4. jún 2013

@mamamonika ja som bola dnes po výsledky hematológie-všetko v poriadku....čakám ešte na výsledky z genetiky

mamamonika
4. jún 2013

@saschenka Tam budes mat asi tiez vsetko ok,najhorsie je na tom to, ze nam nic nezistia a potom mozes skusat donekonecna. 😒

saschenka
4. jún 2013

@mamamonika hematologička mi povedala iba toľko,že to bola "blbá" náhoda...tiež si myslím,že genetika bude o.k....gynekológ kázal ale počkať 6 mesiacov...teraz mám tretiu mrchu a veľmi po bábätku túžim...

jvlacchovicova
4. jún 2013

@mamamonika ahoj, ja som bola včera na hematológii, že všetko OK....idem meniť gynekológa a ešte som nebola na genetike a imonológii. Ostatné je v poriadku...

mamamonika
4. jún 2013

@saschenka No ja som po prvom MA v januari po 2 cykloch otehotnela a znova MA, tiez mi kazala gynekologicka pockat pol roka, ja mam uz 37 tak som neni tym nadsena, ale vydrzime, leto rychlo prejde .Musim to teraz skusit tak, ze pockame dlhsie.Myslim, ze nam nikomu nic nezistia. V decembrovkach bola kocka, co mala 4xMA a nic jej nezistili a teraz je konecne v 14 tt. 🙂 Raz to vyjde.

saschenka
4. jún 2013

@mamamonika ja mám 30,priateľ 46...on je taký pedant,že treba počkať...ja by som najradšej nečakala ani sekundu...ale,keď kážu počkať,asi vedia prečo

jvlacchovicova
4. jún 2013

@saschenka a ja som zas niekde čítala, že čakať je blbosť....každý organizmus je iný a inak reaguje....

saschenka
4. jún 2013

@jvlacchovicova čítala som to aj ja...každé telo je iné...čo môže vyhovovať jednej,druhej nemusí...bohužiaľ...

jvlacchovicova
4. jún 2013

@saschenka no veď to.....

mamamonika
4. jún 2013

Hej aj som citala kopu prispevkov, ze netreba cakat a su zeny, ktore hned otehotneju a donosia babatko.Mne to bohuzial nevyslo, tak ja teraz pockam..... 🙂 Nic ine mi neostava, ale pokial sa ty citis ok a mas vysledky ok, tak sa odporuca ,ze za tri mesiace mozete. 😉

googlinqa
4. jún 2013

no zistia ti z krvi, ci mas predispozicie na hustu krv, v tom pripade si budes pocas celeho tehotenstva pichat heparin na riedenie krvi, niekedy sa pricina neda zistit

jvlacchovicova
5. jún 2013

@mamamonika no my sme uš v štádiu, že sa nedarí ani otehotnieť....

activia
5. jún 2013

ahojte,dnes som bola na hematologii,vycucli ma poriadne, do dvoch tyzdnov by mali byt vysledky. mam 4,5rocnu dceru, jeden potrat a odvtedy je to uz 2,5roka co sa nam nedari, zdravi sme ako rybky vraj, mame za sebou vysetrenia......tak cakame kedy prideme na radu. na tu hematologiu ma poslala obvodna, lebo som jej na preventivke ukazala po tele drobulinke popraskane zilky + teda, ze sa nam 2,5roka nedari a ten potrat v 8tt........takze ze mam obehnut hematku a sono obliciek ma este poslala......to bolo ok.........verim, ze sa nam coskoro podari otehu vsetkym 😉

mamamonika
5. jún 2013

@jvlacchovicova A kolko si po MA? Skus pit ten alchemilkovy caj od menzesu do ovulacie,mne ten pomohol. 🙂

jvlacchovicova
5. jún 2013

@mamamonika dva roky...

mamamonika
5. jún 2013

@jvlacchovicova Mne sa dva roky nedarilo byt tehu , potom som mesiac pila tu alchemilku a hned tehu , potom MA, potom znova alchemilku som pila a to sme tutu mutu len raz v tom mesiaci,lebo muz bol chory a hned tehu.SAMA som tomu neverila,no ale ako to dopadlo po obakrat. ☹

jvlacchovicova
28. jún 2013

@mamamonika ahoj, a kolko si toho pila denne?

mamamonika
28. jún 2013

@jvlacchovicova Pol litra denne, ale musis pit od menzesu po ovulaciu po ovulacii uz nie. 🙂

zuzu1108
1. júl 2013

Ahojte baby 🙂 . Chcela by som sa s vami poradit. Bola som na ivf, ket ale skoncilo sa to anembryomolou a dr.povedal missed abort v 8tt. V stredu ma caka kyretaz ☹ . Strasne sa jej bojim ☹ . Chcem sa vas opytat kde si mozem dat spravit tu genetiku? Hematologiu mam urobenu ze ta je ok. Na imunologiu chcem ist do Prahy. A je to u mna vobec missed abort ked dr.nevidel v6tt plod ked som bola prvy krat na utz? Dakujem 🙂 .

kiki68
1. júl 2013

@zuzu1108 Moze to byt missed abort, to oni uvidia vacsinou pri kyrete,ci su tam zvysky,alebo to nebude vobec viditelne. Ono anembryola,aspon tak mi to lekar vysvetloval je to,ked sa plod vo velmi skorom stadiu prestane vyvijat z nejakeho dovodu,teda v takom,ze to ani neni vidiet na USG,ale ta dutinka rastie a HCG tiez,lebo telo sa chova ako tehotne,ale v podstate len klame samo seba. Prave pri anembryole su zradne aj vysledky HCG,mozu byt pekne vysoke. Ja som mala podobny missed abort,ale po prirodzenom pocati. Najprv si myslel,ze anembryola,lebo dutinka bola,ale nic v tom a potom o tyzden uz videl aj plod,ale odumrety...takze neviem co sa stalo,ale proste to nevyslo. Skoncilo to u mna kyretom,zacal sa tam robit zapal a rozkladalo sa to,ale maternica sa stale nechcela uvedomit. Teraz uvazujem,ze ci ist aspon na tu hematologiu a endokrinologiu,lebo mam dojem,ze nieco nebude v poriadkua rada by som vedela co..nech sa nesnazim zbytocne. Ja mam dost kolisavu vahu,takze asi najskor to bude stitna zlaza... 😒

margarita
1. júl 2013

@zuzu1108
ja som bola na genetike v zeleznicnej poliklinike BA - trnavske myto
Ambulancia KLINICKEJ GENETIKY
č. dv. 322

Doc. MUDr. Michal Ondrejčák, CSc., MPH
MUDr. Katarína Melišová, CSc.
Tel.: 02/ 2029 2444 - ambulancia
E-mail.: geneticka.ambulancia@novapharm.sk

margarita
1. júl 2013

@zuzu1108
a kyret nie je podla mna taky strasny fyzicky, skor psychicky...pre mna aspon boli...vsetky 3 doteraz.

@kiki68
stitku zistili aj mne, po 3.potrate - a dokonca som nedavno zacula, ze velmi chude zeny, co potratili najma opakovane, by si mali dat preventivne vysetrit aj protilatky na celiakiu, hoci aj nemaju ziadne hnacky a trav.problemy, lebo mozu mat tu "tzv. tichu bezpriznakovu formu".

kiki68
1. júl 2013

@margarita pre mna bol strasny fyzicky,telo sa z toho nechce spamatat,ako ulavilo sa mi po nom,prestalo mi byt zle a tak, nejak som extra nekrvacala,ale mam problemy,co som nikdy predtym nemala...s bolestami maternice...s travenim...neviem co to spustilo,ale vyzera to na kolotoc u lekarov. Pritom maternica je cista...

Tu stitnu si dam vysetrit,lebo ja mam 3kg hore,3 dole...ale behom mesiaca...a nemam dojem,ze dietujem,skor to neviem ovladat. To mam posledny rok tieto problemy a ide ma z toho klepnut...

zuzu1108
2. júl 2013

@kiki68 Dakujem za odpoved 🙂 . No mne hcg rastlo pekne az sa zdesatnasobovalo na tti tyzden po vklade. Potom mi uz nikto nebral krv. Az som isla na sono 😒 . Inak s tou vahou to mam aj ja 😠 . Sice nie az tri kila mesacne, ale ja neviem schudnut 😒 . Skor len priberiem. Ale zase moze to byt aj tymi hormonami. Ja ked som si davala robit na stitnu vysetrenie tak mi povedali ze jeto ok, ale ci na to treba nejake podrobnejsie vysetrenie stitnej neviem. Viem od bab ze hemtologiu robi na krmaroch doktorka Drakulova myslim sa vola 😉 . Skus si to hodit do googlu, ze cakacie doby nie su dlhe len tie vysledky trvaju 3-5 tyzdnov.

zuzu1108
2. júl 2013

@margarita Ahij. Dakujem velmi pekne za kontakt. Je mi velmi luto ze si si tym musela prejst az tri krat ☹. A ty si si dala porobit vsetky tieto vysetrenia?
A vlastne im len poviem co sa mi stalo a ze sa chcem k nim objednat? A ma tam ist aj manzel so mnou?

senselinka
2. júl 2013

@zuzu1108 Ahoj Zuzu, a tebe nerobili vyšetrenia v CAR, keď si šla na IVF??? A kde si bola, v ktorom centre?

Lebo ja som potratila 4x, po treťom potrate nás poslali na hematológiu ( bola som u prof. Remkovej, vynikajúca hematologička, sídli na Šustekovej, asi :P) a tá zistilla syndróm lepivých doštičiek. Potom som zas otehotnela, ale pred mesiacom som potratila v 5tt a na kontrole mi taký mladý a veľmi šikovný gynekológ poradil, aby sme šli do Centra asistovanej reprodukcie, kde nám urobia všetky vyšetrenia naraz, "pod jednou strechou" a všetko nám zatiaľ preplatila poisťovňa, nenechali sme tam ešte ani cent. A to mi robila gynekol. vyšetrenie, potom genetiku (bola tam práve vyššie spomínaná MUDr. Melišová zo Železničnej), manželovi spermiogram a mne teraz hormonálny profil a imuno. Som prekvapená, že keď si bola na IVF, nerobili to všetko automaticky.

My teraz čakáme na všetky výsledky a potom si nás zavolajú a podľa toho, čo sa zistí alebo nezistí budem postupovať.

PS: A na genetiku musí ísť aj manžel

margarita
2. júl 2013

@zuzu1108
odomna chceli (pred 2 rokmi este) ziadanku od gynekologa s kratkou anamnezou, ano, objednali nas rano na odber krvi oboch,a este sa aj vypytovali na rodinnu historiu od starych rodicov z oboch stran, tety, ujovia atd. ci mali deti, kolko, ci potratili a pod.

zuzu1108
2. júl 2013

@senselinka ahojky 🙂 . Jaaj tak ty si si teda presla vela krat tym ☹ , ja neviem ako by som to zvladala ☹ .My sme boli v Heliose v Brne. No tam nam robili vysetrenia ale ja uz neviem ake 😖 . Hematologiu som si dala urobit ja sama este pred vkladom a ze tu mam ok. Tu imunologiu som si specialne nedavala robit .Manzelovi robili test DNA a fragmentaciu spermii a to je celkom ok. My sme mali dokonca aj geneticky vysetrene embrio takze nejaka zrada bude u mna asi 😒 .
No centra zacinaju patrat po problemoch az ked sa to viac krat nepodari 😒 . A davno ste si davali robit tieto vysetrenia? Ze kedy budete mat asi vysledky.