Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lea1333
26. júl 2011

@nena13 nie nebola som na vysetreniach teraz idem na stitku tak uvidime a ty ako?

nena13
27. júl 2011

@lea1333 No mne nejako hapruju ženské,mám nejaké slabé,tak som brala minuly mesiac dhupaston a som zvedavá aké budem mať teraz-akurat by som mala dostať.okolo 8.8.sa mi drahý vracia z práce tak sa ideme posnažiť 🙂Samozrejme ak mi vyjdu plodné dni.Už sa pustíme od toho dátumu do snažilkovania.teraz som bola so sestrami na dovolenke v Talinsku,tak som aspoň troška zregenerovala sily,tak dúfam,že to už vyjde.otehotnieť by sa mi malo podariť na prvé razy-ako predtým,len mám trošku obavy ,aby toneskončilo ako pred tým2x....Ale hádam do tretice...🙂

lea1333
27. júl 2011

@nena13 jaj ako ti zavidim tu dovolenku mi teraz zariadujeme byt tak ze z dovolenky asi nic nebude!no to ti prajem aby vam to vyslo hned my sa snazime uz skoro 4mes a nic :( ale snad sa to teraz uz podari ja som mala teraz peknu mrchu tak snad to uz tento mes vyde!tak drzim palce aby si mi napisala ze su tam // ;)

nena13
27. júl 2011

@lea1333 Neboj moja,určite sa zadarí,hlavne musíš byť v kľude a nepripustiť si,žeby nemohlo.Ono pri takých stresoch ako máš teraz ty(aj keď sa to nezdá)sa nečudovať,že si trošku dlhšie musíte počkať-ale 4 mesiace to nie je nič.Hlavne sleduj priesvitný hlien-ten je najspoľahlivejší a hneď bez čakania šup na to.K tomu si vypočítaj plodné dni a pri ovulácii-aspoň mňa bolia vaječníky-tak ako pri prechladnutí-vtedy netreba čakať 🙂Ja som naposledy veľmi zvodným spôsobom drahého odtrhla od obkladania cokľa na dome a kým sme skončili zaschlo mu plné vedro malty.Samozrejme ,aby nebol v strese ani nevedel,že že mám plodné dni,ale skôr že mám chúťky🙂))Tak je to pre nich lepšie keď nevedia,aby sa to nezvrhlo na mechanické pracovanie na bábatku.🙂

lea1333
28. júl 2011

@nena13 sak ja viem ale verim tomu ze teraz budem mat plnu hlavu zariadovania bytu tak snad to vyde ja si meram aj BT tak ze viem kedy je ovu len minuly mes som nemala pekny hlien!akurat som sa vratila z endokrinologie a na lavej strane mam niaky uzlicek ale ze musime pockat na krvne testy ktore budu o tyzden myslim vysledky

nena13
30. júl 2011

@lea1333 Držím Ti prsty,aby to nič vážne nebolo...Ono je fakt lepšie poriadne sa dať vyšetriť a dať sa do poriadku,než si potom vyčítať.

lea1333
30. júl 2011

@nena13 tak tak aj ja drzim palce!

klara0211
1. aug 2011

@nena13
Ahoj, prepac, ze som sa neozvala, nebola som pri PC. Ano, zatial sme v poriadku a verim, ze to tak aj zostane. Pred cca dvoma tyzdnami to bola trosku panika, zacala som silnejsie spinit, tak som utekala k svojmu doktorovi a vsetko je ok. Srdiecko 154 a mierka 1,29 cm. To som bola v 7 + 3 tusim. Na dalsiu kontrolu idem zajtra, tak zacinam byt nervozna 🙂 Ale tie vysledky su uplne ine ako pri tych druhych dvoch tehotenstvach, tak malo by to byt ok. Stale si picham Fraxiparin, uz mam dobre modriny na stehnach 🙂 A beriem Duphaston. Dam vediet ako sme dopadli, ale verim, ze dobre 🙂

nena13
1. aug 2011

@klara0211 Jasné ,že bude...inak ani nemôže byť...Teším sa s Tebov🙂

nena13
1. aug 2011

@klara0211 Ešte som sa Ťa chcela opýtať,kedže aj ja som heterozygot apo 2 potratoch...Čo všetko si absolvovala ,aké vyšetrenia....keď si prišla k lek.že si tehotná?Lebo nás s našou formou zrážanlivosti by najradšej odbili ako na páse-aspoň mne to tak pripadá...Chcem v najbližších týždňoch posnažilkovať,tak by som bola vďačná za každú radu,som rozhodnutá nástojiť na tých injekciách,lebo už by som to asi neprežila do tretice ☹...

klara0211
3. aug 2011

@nena13 Ahoj, takze vsetko v poriadku 🙂 Meriame 2,39 cm a srdce bije ako zvon. Mam zostat este PN az do 23. augusta, cize kym neprejde 12. tyzden. Co sa tyka vysetreni ked som otehotnela, tam toho uz nebolo vela. Mesiac pred planovanym otehotnenim som bola u hematologicky, na kontrolne krvne testy, tam bolo vsetko ok. To boli len krvne testy, geneticke sa robili iba raz, tam sa potvrdil ten heterozygot. Ale to ze som heterozygot vedeli, uz po prvom MA, ale tym, ze hladina homocysteynu /aspon tusim/ je v norme, nemal to byt problem. Ale tym tehotenstvom sa mozu tie hodnoty menit a preto mi pri tomto tretom preventivne dali ten fraxiparin 0,3. No a teraz to uz vyzera uplne inak to tehotenstvo, takze bez toho by to podla mna dopadlo opat zle. S doktorkou som bola dohodnuta, ze hned ako budem mat pozitivny test, pichnem si ten fraxiparin a s gynekologom som zas bola dohodnuta, ze si hned naordinujem aj ten Duphaston. Takze tie injekcie si urcite vybav.. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... daj vediet. A kludne sa pytaj.. viem ake su to pocity, po dvoch sklamaniach... ale neboj, bude to urcite dobre... zisti tie injekcie, Pa

nena13
15. aug 2011

@klara0211 Ďakujem za cenné rady,budem si ich pýtať.Teraz sa už snažíme,takže dúfam,že sa nám zadarí a bežím za hematologičkou.Už aj pichám každý týždeň B12-pred plánovaným tehotenstvom-to mi predpísala hematologička...Neviem,či mi bude chcieť dať tie injekcie ale budem ju musieť presvedčiť...Držím palčeky,nech ste v poriadku a daj mi prosím vedieť ako sa máte🙂

nena13
15. aug 2011

@lea1333 Ako si dopadla s tými krvnými testami?Dúfam,že je všetko ok...

lea1333
15. aug 2011

@nena13 ahoj no moja bola som na tej stitke na ult.mi nasli uzlik na lavej strane ale v krvi som nemala ani zvyseny hormon ani znizeny ci ze stitka negativ.a ty ako?

nena13
15. aug 2011

@lea1333 No ja pichám už 2 týždeň B12 od hematologičky a už snažilkujeme-začali sme aj keď ešte nemám plodné dni ,na tie si musím počkať...Bola som v Grécku bez partnera a asi som ich prešvihla 🙂.Takže minimálne do septembra ani nedúfam🙂.A čo ideš teraz robiť?Idú Ti s tým niečo robiť,alebo....

lea1333
15. aug 2011

@nena13 nie nic sa s tym nedeje len musim ist o pol roka na vysetrenie ci sa zvedsuje alebo nie a ak ano pojde von:( my snazilkujeme stale a ked nebudem teraz tehu tak od septembra zacinam chodit na folikulometriu ako mi pan dr nakazal...ale tak ja verim ze uz do vyde a ty meras BT?lebo ja mam taky pocit ze vcera bolo mozno zahniezdovamie lebo som bola 6dpo a mala som strasne bolesti take neprijemne a krize ma boleli aj bolia tak uvidime waw si si uzila dovcu?my nikde sme neboli prestahovali sme sa a vsetko vrazame do domceka:(

nena13
16. aug 2011

@lea1333 Bola som v Grécku,som si parádne odychla.Veľmi Ti držím prsty-mohlo by to byť uhniezďovanie,ale aj ovulácia-samozrejme Ti zo srdca prajem to prvé🙂Meriam teplotu,nejako mi stúpa,ale to určite som prechladla z klímy-zle ju znášam a cítim sa trošku chorá,takže 100%to nie je tehotenstvo-ale bol to dobrý pocit po odmeraní🙂))už sa na to stúpanie teploty teším🙂Ono je to poriadna robota s domom...pamätám si to živo,ale hniezdočko lásky je dôležité,potom si už oddýchnete aj s bábatkom.

lea1333
16. aug 2011

@nena13 no ja mam uz po ovulaci 8den tak ze ovu to nebola uvidime dnes mi teplota stupla tak snad to bolo zahniezdenie:p
sak ta budem informovat ze ako testovat budem cez vykend
jaj grecko a s kym si bola?

nena13
17. aug 2011

Jéééj to by bolo úžasné keby Ti to vyšlo🙂Drrržím moc päste.Chodím tam so súrodencami a mamkou,môj partner má práve v lete prácu,tak si takýto luxus musí odložiť na zimu-vtedy chodí on lyžovať,ale so mnou🙂 😀 A ty kam zvykneš chodiť?Už sa teším na pozitívnu sms🙂

lucka23
17. aug 2011

ahojte. som po MA v 20tt. 1.8. nam na sone zistili ze malickemu uz nebije srdiecko a 3.8. som ho musela po vyvolavani porodit a nasledne som podstupila kyretaz. dnes som bola na kontrole u svojej gyn. a ta ma poslala aj s muzom na geneticke vysetrenie. ostala som v soku lebo pokial viem tak na taketo vysetrenia sa posiela az po viacerych MA. zrejme tak urobila koli tomu ze moja mama tiez 2 krat potratila a tiez kazda z jej 3 sestier a tiez svokra porodila 2 krat mrtve dieta v 9 mesiaci. chcela by som sa vas opytat ako take vysetrenie prebieha, na co vsetko sa budu pytat aby som bola pripravena. vysledky z hystologie nic nepovedali takze stale nevieme pricinu. dakujem za kazdu odpoved.

lucka23
17. aug 2011

a este by som sa chcela opytat ci bola niektora z nas na genetike v BB. kolko sa caka na vysledky?

nena13
19. aug 2011

@lucka23 Ahoj Lucka-tak to mi je moc ľúto-ja som potratila 2x v asi 6 a 9 týždni a myslela som ,že to nezvládnem a potom čo ty?To,že ťa poslali na genetiku buď rada,lebo ja som sa musela čosi uprosiť.Ono to určite spôsobilo to,že máte takéto zdravotné problemy v rodine a asi máš zodpovedného lekára,ktorému nie je Tvoje zdravie ľahostajné.ja som bola v Martine,kým ma objednali čakala som 2 mesiace,a na výsledky mesiac.Ale záleží od toho koľko majú práce.Nie je to n ič,až som mala pocit,načo som tam šla-skúmaju tam rodinnú anamnézu(to všetko čo si o zdravotných problémoch tvojej rodiny popísala)aby zistili či máš na potrácanie dedičnú predispozíciu...čo ty vieš,ale oni Ťa trošku viac povyšetrujú,potom Vám zoberú krv-zrážanlivosť...a zistia kompatibilitu partnerov-či vôbec môžte mať spolu detičky.Trvalo to asi pol hodinky.Takže nič to nie je.

lucka23
19. aug 2011

@nena13 dakujem ti krasne. vcera som si tam volala objednali ma na 15.11. 🙄 fasa. povedala som jej ze chcem co najskor otehu tak ze ci mam cakat na vysledky z genetiky radsej a ona povedala ze podla nej sa tam na nic nepride ze skor na hematologiu by som mala ist. ze mam uz jedno zdrave dieta tak si mysli ze z geneickeho hladiska budeme oki. ale ze pre istotu ma teda prist.

cukor
19. aug 2011

@lucka23 ....ahoj...ja som 2 x potratila,síce skôr ako ty ale aj tak to bolo pre mna velmi tazké.tiez si myslím,ze mozno príčina bude práve v krvi.pozri sa do témy trombofília.pravdepodobne môzes mat poruchu zrázanlivosti krvi,ktorá sa prejavuje práve v období tehotenstva.krv má zvýšenú zrázanlivost a laicky ak to mám vysvetlit...vlastne sa upchá prívod živín pre babo a preto to potom končí potratom.ja som potom pichala celé tehotenstvo do bruska heparín /na riedenie krvi/a donosila som dietatko.je tam vela báb s touto diagnozou .nemusí sa to prejavit pri prvom tehu.

nena13
19. aug 2011

@lucka23 Teraz som si spomenula,že ja som čakala mesiac,ale dala mi možnosť si priplatiť okolo myslím 30-40 eur ,že to bude o niečo skôr,lebo ja mám už 36-pomaly 37 a tiež som už nechcela čakať.Skús sa ešte na toto opýtať,ale neviem či sa to dá aj v BB.Na hematológii som bola hneď po potrate asi mesiac tam sa tak dlho nečaká-záleží od pracoviska,ale výsledky som si počkala asi 3 týždne,ale stálo to za to,pretože asi tam bola chyba,mám silnejšiu zrážanlivosť krvi a to sposobuje potraty,aj ked táto moja forma podľa odborníkov nie,ale podľa dievčat na fóre ano a po zahájení liečby už majú babatka.Takže na genetike mi na nič neprišli akurat mi potvrdili to,čo mi pred tým zistili na hematologii-ale aspon mam istotu.Na tu hematologiu by som išla určite🙂

lucka23
19. aug 2011

@cukor to fakt moze byt jedno tehu bezproblemove a potom sa to moze prerjavit az v druhom tehu? idem kuk do tej temy. ja som nemala ani toto tehu absolutne ziedne problemy a preto v tom 20tt ked som sla na sono s tym ze mi konecne povedia pohlavie a dozvedela som sa ze moj chlapcek uz nezije to bol neskutocny sok. 😔 nemala som ziadne bolesti ani som nekrvacala, malicky si uz pekne kopkal a potom zrazu toto.

lucka23
19. aug 2011

@nena13 buduci stvrtok idem zase na kontrolu ku svojej gyn. brala mi krv este na nejake 3 veci tak ze by uz mali byt vysledky. tak sa popytam na tu hematologiu. dakujem ti krasne.

nena13
19. aug 2011

@lucka23 Nie ja za čo .Vidím že Ti tiež odpísala cukor-ona mi tiež veľmi pomohla a poradila🙂Daj vedieť čo a ako.

cukor
19. aug 2011

@lucka23 ...sú tam babenky ktoré prisli o dietatko aj tesne pred pôrodom.

lucka23
19. aug 2011

@nena13 urcite dam vediet. v BB asi ta moznost nie je lebo som sa pytala ci sa neda zaplatit skorsi termin a povedala ze nie. ☹