Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

tanity
26. feb 2009

janulka, je mi luto anjelikov 😔 😔 😔
nech ta tam cim skor posle tvoj gynekolog, pocula som, ze moze aj vseobecny lekar...skus 😉 ja som si tiez vyslovene zelala, nech ma moj gynekolog posle a da mi tu ziadanku, lebo on ani velmi nechcel, ze proste sa nam to len stalo 😠 esteze som nastojila...uznal, ze aj on keby bol po stratach babatiek, asi by urobil maximum pre to..tak vela stastia janulka xxx

janula.k
27. feb 2009

tanity dakujem ti 😵 Ano, aj moj lekar ma taky pristup, ze proste sa nam to len stalo...Ze dvojicky som potratila preto, ze to asi na moje telo bolo vela..a toto druhe bola len blba nahoda...Preto uz par tyzdnov riesim noveho lekara. Ja budem na tomto vysetreni tiez nastojit. 😠 Ved co to urobi tomu lekarovi, ked ma tam posle? Ja budem pokojnejsia, ak mi aj na nieco pridu a ak nenajdu, tak budem stastna a budeme dalej patrat po pricine... 😔 Zelam ti pokojne tehulkovanie a vela zdravia! 🙂

poleva
27. feb 2009

ano profertil je na spermie, je drahy ale ako som pisala clovek je v situacii ze na peniaze nepozera
hulikova je v kosiciach, vraj je to nevesta + svokra ?

jankageo
1. mar 2009

Tanity
Myslim, ze je to tak, ako vravi poleva. Hulikova v PO bude asi svokra. SOm rada, ze na jej nevestu aj na nu, su len dobre referencie. Ja som objednana o dvai tyzdne. Uz sa neviem dockat......len nech ten cas na vysetrenia a cakanie na vysledky "odsypa" 🙂 😀

poleva
2. mar 2009

ja o 2 tyzdne budem mat vysledky, no mlada hulikova je velmi sympaticka
inac aj na stitnu zlazu mi spravila odber

domka28
3. mar 2009

ahojte...ja som bola na kyrete pred 2 tyzd.- missed,a pred pol rokom som malla mimomaterni., lekar nas tiez poslal na geneticke vysetr. ....mam sice 1 dieta ale som 2 x vydata.... chcem sa spytat...pišete ze idete aj na hematolog. vysetrenie,myslite ze to vysetrnie by malo vyznam aj u mna, hoci uz jedno dietata mam...a v tomto teda problem u mna asi nebude?

jankageo
3. mar 2009

Domka,
podla mna........ nic sa nestane, ked na hematologiu pojdes, ked ta na nu posiela. Aj ked uz mat dietatko. Budes mat zas viac vysledkov a ked mas sikovneho lekara, urcite mu to iba pomoze pri celkovom lieceni

domka28
3. mar 2009

ale mna tam neposlal...iba na genetiku...to sa pytam preto ze ak by som sa ho n ato nabuduce pytala ci to mna opodstatnenie......

poleva
3. mar 2009

ahojte takze mam nieco malo pozitivne z imunologie a preto ma uz bude riesit hematologicka
cize moje potraty neboli nahoda

jankageo
3. mar 2009

poleva
to bolo vo vysledkoch od hematologicky?

domka...
ked mas dobreho lekara, podla mna za opytanie nic nedas...spytaj sa, ci to ma vyznam...
kvoli Rh faktoru vas oboch by to malo, ale mozno to uz viete, nie?

domka28
3. mar 2009

ale my sme obaja pozitivny ...a to je dobre...ved ked tam pojdem s vysledkami z genetiky tak sa spytam na to..ja sa ho furt na volaco pytam... on je taky zlaty....vzdy odpovie... 😀

jankageo
3. mar 2009

tak to mas dobre, pytat sa treba, vies, aspon kvoli sebe, aby si si nevycitala, ze si neurobila vsetko, co bolo v tvojich silach.. a budes aspon kludnejsia.. 😅

jankageo
13. mar 2009

poleva - mas uz vysledky z hematologie a genetiky? Ako si dopadla?

tanity
26. mar 2009

len som sa chcela spytat dievcata, ci mate nieco nove...ako sa vam dari? prisli uz vysledky?
drzte sa xxx

jankageo
28. mar 2009

ja by som mala mat vysledky z hematologie o tyzden a 20.4 sme s manzelom objednani na geneticku ambulanciu.
Takze sme vo faze cakania. V piatok som bola v Lubochni na vysetrenie stitnej zlazy a vyzera to byt v poriadku 🙂

lauritka
28. mar 2009

ahojte, odber na trombofilne mutacie je ta hematologia ?? alebo je to este nieco naviac ?. ´dik.

lucila83
28. mar 2009

Ahoj Lauritka.Tie mutacie ti presne zistia na hematologii,ja to mam,tak uz som mudra.A este aj take veci ako antifosfolipidove protilatky,stitny zlazu,hormony,zrazanlivost krvi a pod.Zavisi od doktora nakolko je ochotny ti pomoct.Moja dr. je super,tak urobila testy na vsetko. 😉

lauritka
28. mar 2009

no mne co sa tyka hemato, urobil len ten jeden odber na trombofilne mutacie a hovoril, ze to je vsetko, tak preto sa pytam, na genetike mi tvrdili to iste, ze ked to mam, tak staci, ze to sa nemeni.

na stitnu som bola minuly tyzden, v pondelok mam vysledky a imunologiu som absolvovala este v roku 2007 🙂 negativne.

lucila83
28. mar 2009

Mne na tej hemato zobrali asi 9 skumaviek krvi,mam poruchu zrazanlivosti krvi,teda nejaku tu mutaciu a aj antifosfolipidove protilatky.Zaujimave je,ze cerstvo po missede som mala pozitivne nieco ine a teraz po troch mesiacoch bolo to stare ok a pozitivne bolo nieco ine. 😖 Tak myslim,ze sa to asi moze menit,nie?

lauritka
28. mar 2009

neviem lucila, sama som z toho vymleta , vsade povedia nieco ine 🙂 mne tvrdili, ze trombofilne mutacie sa nemenia cely zivot, bud to mas alebo nemas, tak ako karyotypy na genetike. ale z mojich skusenosti je jasne, ze lekari nejak potraty neriesia 😔 ...clovek kolkokrat musi patrat sam a aj tak na nic nepride... 😖

lucila83
28. mar 2009

A na tej imuno sa zistuje co? Cakam na vyskedky,ale vobec neviem o co ide.
A este k tym mutaciam,vraj to mozes mat v sebe cely zivot,ani o tom nevies a ozve sa to pocas tehotenstva,pri operaciach a hormonalnych vykyvoch.A niekto to nezisti vobec.

lauritka
28. mar 2009

lucila na imuno sa ti zistuju protilatky na oocyt/ vajicko/ na spermie, a fosfolipidove protilakty. a este je jedno_ protilatky na trofoblast, ale ze vraj to robia len v Prahe...

jankageo
28. mar 2009

lauritka,
mne na hematologii brali krv do 10 ampuliek

lauritka
28. mar 2009

no pri buducej prilezitosti sa spytam gyndosa, nech ma este posle na hematologiu 🙄 ja mam len ten jedne odber na trombofilen mutacie, to je vsetko.

lauritka
28. mar 2009

musim utekat..dakujem za info. 🙂

lucila83
28. mar 2009

Jankageo,stavim sa,ze chodime k tej istej hemato.... 😀

jankageo
28. mar 2009

Hulikova?

lucila83
28. mar 2009

No jasne 🙂 .Myslim,ze je fakt super a naozaj sa stara,aby sa nic nezanedbalo.Ty mas dobre vysledky?

jankageo
28. mar 2009

ja som bola u mladej 16,3 a este nemam vysledky. budem volat v piatok. Ty uz mas? Ty si ako dlho cakala?

lucila83
28. mar 2009

Cakala som mesiac na vysledky a potom ma objednala.Povedala aky je problem a ze to nie je az take zle,ako som sa stresovala.Beriem teraz anopyrin pol tabletky denne,o dva mesiace kontrola.A keby sa podarilo otehotnit,tak ihned a ideme na heparin do brucha.Nenavidim injekcie. 😅
Teraz cakam na vysledky imuno,zasa mesiac.A co ty?