Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

jankageo
28. mar 2009

A bola si na genetike? Lebo mne na genetike objednali na 20,4 a bojim sa, ci budem mat dovtedy vysledky z hematologie.
A ked si mala vysledky, na kedy Ta objednala? Dlho si cakala?

lucila83
28. mar 2009

No neviem preco,ale mna na genetiku nikto neposlal.Len na hemato a imuno.Myslim,ze vysledky budu,len ci ta dovtedy aj objednaju,aby ti ich dali.Ja som zavolala,ci uz su a boli,no objednala ma az o dalsie dva tyzdne.Jej povedz,ze ti to suri.Kto ta poslal na genetiku?

jankageo
28. mar 2009

Gynekologicka.......a imuno??? Ja zas o tom neviem nic......

loyanca
28. mar 2009

Ahojte,
tak ja sa pripájam, vidím, že patrím ku poriadne veľkej skupine. Som po dvoch MA, pýtala som sa na hemato a genetiku, na hemato mi brali 14(!) skúmaviek a záver... "trombofilný stav", tak chcem odsledovať prípadné tehu čo najskôr, aby som tam nabehla po recept na injekcie /inak, tiež u Hulíkovej/. Na genetiku sme čakali asi mesiac. V stredu idem ku svojmu gynd. dr. si to všetko odkonzultovať.

lucila83
28. mar 2009

No na hemato ma poslal gyndos a az z hemato ma poslali na imuno.Takze ak mas nieco pozitivne,urcite ta poslu tiez.A nevies preco ta poslala aj na genetiku?Nejaky dovod?

jankageo
28. mar 2009

loyanca
ja budem v piatok telefonovat, ci uz mame vysledky.....mne brali iba 10, lebo stitnu zlazu mi robili inde...a genetika je v poriadku?

jankageo
28. mar 2009

Nie, dovod nie je, ale mna okaslala aj prva lekarka, tak tato sa snazi to vsetko dohnat......myslim si....

lucila83
28. mar 2009

Ahoj loyanca. Co sa zistuje na genetike? Mne to neda,ze mna tam neposlali..... 😀

loyanca
28. mar 2009

jankaego, genetika je snáď v poriadku, uvidím, v stredu si tu správu odkonzultujem... no tiež som nateraz plná sily a optimizmu, lebo verím, že sa prišlo na príčinu a do tretice sa to už podarí. už sa to musi... iné nepripúšťam 😉

jankageo
28. mar 2009

tam zistuju nejake mozne chromozomove chyby a pod....
Dozvedela som sa, z zena ma vzdy xx, no muz nemusi mat iba xy, moze mat dalsie x naviac, dokonca moze byt aj xyxx

jankageo
28. mar 2009

loyanca
aj ja si myslim, ze je vzdy dobre, ked sa pride na pricinu, lahsie sa to potom riesi dalej

loyanca
28. mar 2009

No, na genetike sme pri dohadovaní termínu dostali tlačivo, kde sme obaja s manželom spísali rodinnú anamnézu z troch generácií /teda nás so súrodencami, rodičov a ich súrodencov a starých rodičov/ no a z toho vychádzali. v závere správy stojí, že ide o normálny nález a u mňa sa potvrdila tá zrážanlivosť. snáď tam nestojí nič zlé, čo som prehliadla... priznám sa, sama som z toho jeleň...

lucila83
28. mar 2009

Janka,menila si gynekologicku?Ja tiez,este pred otehotnenim.Tento novy je super,fakt sa stara a to som nikdy nechcela ist ku chlapovi.Ako ta okaslala ta prva?Ak nevadi,ze sa pytam. 😵

loyanca
28. mar 2009

ja som mala 48XX a muž 48XY... ale to je pre mňa dosť veľká neznáma... no ale asi je to ok, keď písali "normálny nález"

jankageo
28. mar 2009

lucila
jasne, ze nevadi, ved preto sme tu, ze sa vykecame, pytame a pomahame si....

lucila83
28. mar 2009

Preboha,baby,nieco take som ani nepocula,ze existuje.Takze mame vsetky tri tu blbu zrazanlivost?Ja verim,ze to bol dovod toho missedu a uz sa to nezopakuje,lebo to nerozchodim.

loyanca
28. mar 2009

keď mi brala sestrička tých 14 skúmaviek krvi, tak som skonštatovala, že prípad, že mi z toho množstva na nič neprídu,asi nenastane. keď som šla po výsledky, dúfala som, nech je to "len" tá zrážanlivosť. našťastie bola, teda, potvrdila sa mi alergia na kravské mlieko, ale to je o inom, "detail" 😉 tak fakt verím, že toto bol problém, ktorému už nabudúce predídeme...

jankageo
28. mar 2009

Mala som dva potraty...a ked som prisla za nou po prvom, ze chcem otehotniet, ze ci mi neurobi nejake vysetrenia, povedala, ze si mam kupit kyselinu listovu, ze som bola pred polrokom na prehliadke, ze to staci.....chapes?

jankageo
28. mar 2009

tak sa mi podarilo otehotniet po polroku a cakala som dvojicky.....a po potrete sa na histologii zistilo, ze som mala zapalenu maternicu, ze to bola pricina. Takze je pravdepodobne, ze keby ma bola riadne vysetrila, alebo niekam poslala, mozno by sa to nestalo

jankageo
28. mar 2009

Ale kedze je to moj druhy potrat, zbalila som svestky od nej a usla som k inej....ta sa o mna stara prikladne, naozaj...

lucila83
28. mar 2009

Loyanca,dufame v to vsetky... 😉
Janka,to srandujes?Taky pristup mala?Preboha,a to je zena a doktorka.Dufam,ze to nebola dr.Hezelova?Ona mala taky cudny vztah ku praci...

jankageo
28. mar 2009

lucila83
ja zatial vysledky hematologie nemam, tak uvidim

loyanca
ani neviem, ci chcem, alebo nie, aby na nieco prisli ☹ mam z toho take zmiesane pocity...

loyanca
28. mar 2009

jani to fakt? ty brďo, iný prístup...
inak, ja som šla na hemato a genetiku, lebo som si pýtala papier, tiež neviem, či by to dr. sám iniciatívne riešil...
ja som mala predtým dr. v novej nemocnici, otehotnela som a aj potratila v zahraničí, dr. hneď volala cez skrátenú voľbu na poisťovňu, aby si preverila, či som si platila poistenie a skonštatovala, že takých, čo otehotneli ani nevedeli s kým niekde v anglicku a chodili po kadejakých šarlatánoch, tak takých už bolo... najbližšie som si k nej prišla len po kartu! mala som mesiac pred svadbou, neviem, čo si o mne myslela...

jankageo
28. mar 2009

lucila
to bola Strýčková v PO. Teraz chodim ku Petriľákovej - na Jazero.
Odkedy sa jej po 18 rokoch narodilo babatko, flaka robotu, stele ju zastupuju. Vydala sa druhykrat za bohateho muza, tak stale su v kupeloch a pod...a na pacientky kasle...Pocas 1 mesiaca bola v praci asi iba 3 dni.no chapes? Ako sa moze starat o pacientku, ked ju nepozna, nevidi atd..............

lucila83
28. mar 2009

Janka,obdivujem ta,ze to takto zvladas.Ja som mala jeden potrat,ale uz teraz stresujem,co bude nabuduce.Bojim sa,ze moja psychika mi otehotniet ani nedovoli.Kedy si mala druhy?

loyanca
28. mar 2009

ja som to tiež vnímala tak všelijako, chcela som papier na tie vyšetrenia a keď som ho mala, váhala som, či mám po tom pátrať...

jankageo
28. mar 2009

a to som napisala iba zlomok toho, co som zazila.Babatka boli este tak malicke, ze im nebolo vidiet srdiecka a ona ma uz posielala na potrat. Ja som samozrejme odmietla, ze som uz jeden prezila a kedze som nekrvacala, mala som odvahu cakat. Baby, ked mi povedala, ze babatko nezije, ze mam ist do nemocnice, kazala sestricke, aby ma odvazila a zmerala tlak. Mala som horny 180....chapete? Ved to je pomaly na infarkt.. Ani kvapku krvi mi nevzali - nic - iba tlak a vaha boli dolezite.............................. Tak na sone v starej nemocnici v KE videli, ze su to dvojicky...........no uz sa nedalo pomoct........no cakala som este tri tyzdne, ci sa to necyriesi same, no nedalo sa...

jankageo
28. mar 2009

loyanca
niekedy sa cloveku rozum zastavuje, ked nieco take cita.....ked ti toto povie lekarka, co ta ma zachranovat...hroza.....

lucila83
28. mar 2009

Baby,ja myslim,ze je lepsie vediet,ze je nejaky problem,ako zit v tom,ze vsetko je ok a prezivat to este raz.
Aspon ja sa spolieham,ze ten heparin mi v buducnosti pomoze.Inac by som sa bala skusit to opat.

jankageo
28. mar 2009

druhy som mala 16,2,2009 Takze je to cerstve. No kym nebudem mat vysledky, nemam otehotniet..