Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

velvet26
9. nov 2009

lucila, drzim ti palceky, aby bolo vsetko ok, a citim to aj tak, ze to urcite je v poriadku...a obidve babatka su zdrave.. 😉

lucila83
9. nov 2009

Joj,baby,ste zlate.Ja sa na tie krvne testy nemozem spoliehat,lebo pri dvojcatach je to nepresne.Pokusala som sa najst nieco na nete,ale vsade sa pise len o meraniach v prvom trimestri. 😒
Lucinka,tiez som stale verila,ze vsetko je tak,ako ma byt a vsetko ma svoj dovod,ale teraz uz neviem.Zivot vie byt niekedy kruty.Od soboty len revem,tak aby ma nikto nevidel,nechcem nikoho stresovat,ale neviem,co mam robit.No v podstate na vyber nemam.....
Velvet - vitaj medzi nami.Tiez by sme sa stretli radsej v nejakej veselsej teme... Ja tiez v jednej chvili citim,ze su decka ok a chvilu na to revem,ze urcite nie.Asi tie hormony ci co.Tak sa pokusim verit tvojmu pocitu,ok? 😉

zuzanahor.
9. nov 2009

ahojte som po MA uz 7 tyz.a este neprisli ziadne vysledky z histologie 😖
kolko to vam trvalo a co sa tam zistuje?

lucinka13
9. nov 2009

lucila,

nebojkaj sa všetko bude OK, netresuj svojim strachom babatka. Pozitívne myslenie urobí veľmi veľa. Ved keby boli nejaké pochybnosti , tak ta pošlu na dalsie vyšetrenie. Všetko je OK, užívaj si to.

Zuzanahor,
Ja som si pre výsledky bola sama v nemocnici asi 14dni od kyretáže. Mne tam nič nezistili, len že to boli pozostatky z babatka. Nič viac. Držím ti palce, aby to nabudúce vyšlo.

velvet26
9. nov 2009

lucila, urcite je vsetko v poriadku, aj chlapcek aj dievcatko su urcite zdravucki... 😉

a dakujem za privitanie, veru, radsej by som bola v inej teme, no pomaha mi to, citat si pribehy inych dievcat a vediet, ze nie som sama s tymto problemom...

zuzanahor, ahojky, aj ja cakam na vysledky histologie, tiez budu za dva tt., no mne rovno povedala sestricka, ze nech necakam nejake vysvetlenie co bolo v neporiadku, preco sa to stalo, lebo pri histologii len patolog skonstatuje, ze sa jedna len o pozostatky mrtveho plodu.. ☹ neviem, preco to neskumaju blizsie... 😠
pri prvom MA sa to neriesi bohuzial, pri dalsom sa robi geneticke vysetrenie a ostatne vysetrenia..ja si vybavujem sama, co sa da..dnes som bola na endokrinologii, brali mi krv za 10 dni budu vysledky skumaju hormony a protilatky proti stitnej zlaze a bola som aj na sono zlazy, to dopadlo velmi dobre, ukazkova stitna zlaza podla dr..asi ani teba teda nikam neposlali, co...taka som na to nastvana, ze to zlahcuju... ☹ 😠

zuzanahor.
9. nov 2009

velvet 26
myslela som si,ze povedia pricinu alebo ci bol plod poskodeny? ☹
mas po 1 MA? a kto ti odporucil tie vysetrenia a mozem si to aj ja sama vybavit a kde? musi i tom vedie moj gynek?

velvet26
9. nov 2009

zuzanahor, to som si aj ja naivne myslela, ze urobia nejaky rozbor a zistia, kde bola chyba,no sestricka ma vyviedla z omylu...
hej, bolo to prve tehotenstvo a takto to dopadlo..ja som mojmu gynekologovi hovorila, ze chcem nejake vysetrenia, no povedal, ze po prvom sa to neriesi, mam dodrziavat zdravu zivotospravu a dat si kyselinu listovu..chapes??
skus skocit obvodnej a povedz co sa ti stalo, hadam bude normalna a posle ta...
ja som mala aspon to stastie, ze ked som bola u internej lekarky kvoli predoperacnym vysetreniam, tak ta mi odporucila endokrinolgiu sama..ostatne skusim vybavit u obvodnej, t.j. hematologiu a imunologiu..aj ked uz ma nebavi po tych lekaroch chodit, som z toho unavena..

zuzanahor.
10. nov 2009

velvet26
ahoj,pockam na tie vysledky.....dufam,ze tento tyz.uz budu ☹ ja som mala MA v 12 tt a zistili to v 15tt,ze nebije srdiecko 😒 myslela som,ze mne sa to stat nemoze?
Uvidim,co mi pvie moj DR.a podla toho sa zariadim.....mozno bude ustretovy?Myslis,ze o nove tehu by sme sa mali pokusat az o pol roka? tak mi povedal dr.ale citala som tu,ze sa pokusaju aj hned po MA.....
Len ten strach je velky aby sa to nezopakovalo? Drzim ti palce aby si to zvladla 😉

velvet26
10. nov 2009

zuzanahor, vobec sa podla mna nemusis snazit az o polroka, mne povedal, dr. ze uz po prvej ms sa da, sestricka mi povedala, ze za 2 az 3 mesiace je to idealne, takze skus to skor..my zacneme asi v januari..
inak, zavolala som si predchvilkou do nemocnice v meste kde byvam, priamo na hematologiu a vysvetlila som im moj problem, sestricka to konzultovala s dr...co som pocula a povedala, ze mi tie rozbory na trombofiliu a mutacia urobia.....aj ma objednala, 25.11 co je aj dost skoro, tak som rada, mam si doniest len kartu od obvodnej a tu mam stale doma, takze super..
tak nedajte sa aj vy odradit a skuste aj vy zavolat priamo do vasej nemocnice... 😉

zuzanahor.
10. nov 2009

velvet26
dakujem,za rady....urcite sa nedam odbyt gynek.ked uz toto viem,ze sa to robi?
No mozno na vianoce sa zacneme snazit? ale az po vysetreniach....... 😉 som zvedava,ako dopadnes?paaa

velvet26
10. nov 2009

zuzanahor, niet za co..dakujem, aj ja tebe drzim palceky na vysetreniach aj vsetkym kockam a moc si zelam, aby sme mali vsetky vysledky na jednotku.... 😉

jankageo
10. nov 2009

lucila83
nove nemam nic, ten cas bezi akosi pomaly. Na kontrolu mam ist ku gynekologicke o dva tyzdne, tak uvidim, co bude nove.
Ty sa v ziadnom pripade nestresuj. Zmenit to nemozes a su to tvoje babatka, budes ich milovat aj s priatelom najviac na celom svete.
Bude urcite dobre..... 😅

lucila83
10. nov 2009

Ahojte baby.
Tak sme dnes boli na dalsi usg u ineho doktora a povedal,ze nevidi nic abnormalne,co by nasvedcovalo tomu,ze chlapcek nebude ok.Ta hodnota vraj nie je natolko smerodajna,aby sme sa stresovali,ze by to malo vyznam vtedy,ak by sa naslo este nieco ine na organoch alebo tak.Tak som trosku pokojnejsia. 😉 Aj ked istota az po porode.....Ale pravda je,ze ich budeme lubit oboch nech uz to bude akokolvek. 😵

Velvet a Zuzanahor - z tej histologie sa nikdy nic nezisti,iba ked uz je potrat v neskorsom stadiu a teda sa da prezriet plod,ci bol poskodeny.Takto to beru iba ako tkanivo.Mna to tiez vtedy sklamalo,cakala som odpoved,preco sa to stalo..... ☹
Drzim palce pri vysetreniach,na tu hematologiu sa rozhodne pokuste dostat,co najskor a tiez imunologia je dolezita.Ja som napr. na genetike ani nebola,lebo vraj nie je dovod.A my sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch.
Tak mi je luto,ze nas tu takto pribuda.....Nevedela som,ze sa to takto casto stava... 😒

aknomis
10. nov 2009

velvet26:
odkial si, ak sa možem spýtat?

zuzanahor.
11. nov 2009

velvet26
ahoj,vysledky este nemam ☹ ze vraj ich poslali na cytogenetiku? pocula si uz o tom,ze sa robi take vysetrenie?

lucinka13
12. nov 2009

ahojte dievčatá,

ja som bola tieto dni taká chorá, ako už niekoľko rokov nie. Beriem ATB, mala som horúčky 39, prieduškový katať, otras, ani na WC som nebola bez pomoci schopná ísť.

Lucila ,
vidíš všetko je v poriadku, drobčekovia sú zdravučký a ty si môžeš konecne spokojne užívať tehuľkovanie a hlavne sa tešiť. Drobci cítia ked si aj ty OK.

lucila83
12. nov 2009

Ahojte.
Lucinka - no pekne ta to chytilo.Ja som dnes bola na hemato,no tiez nic moc 😒 .Mam zvysene tie d-dimery,neviem presne,co to znamena,ale nie je to dobre.A okrem toho mam nedostatok zeleza a krvny obraz vysiel,ako keby som mala v tele nejaky zapal.O nicom neviem,akurat som vcera vyfasovala na gynke take vaginalne gulicky,mam nejakeho stafylokoka ci co.No ked sa dari ...... 😖
Lucinka,ty pichas fraxik vzdy v rovnakom case?Lebo ja to tak regulujem par hodin plus-minus,podla toho,ako robi priatel. 😅 Som sa zabudla opytat hemato,ci tam musi byt rovnaky casovy odstup.
Jankageo - na tu gynku ides len kontrolne?Alebo aj nejake testy budu robit?

lucinka13
12. nov 2009

lucila,

v rovnakom čase? Ja ako príde , niekedy muž odíde do práce a ja ešte spím, tam ma pichne až okolo 14hod. Inak ráno, no snažím sa do tej 15hod. Hádam to stačí.
Inak ja ked som bola na hemato minule, tiež mi vyšiel ako zápal v tele, mala som leukocity 12 , a na gynde mi povedali , že tehotná môže mať do 15, tak dúfam , že je to OK.
No teraz pri chorobe by som mala neviem koľko. Ja idem v stredu na krvný obraz aj glukozu, tak výsledky po chorobe budú hrozné

cukruska1920
12. nov 2009

Nooo..tak sa pripajam....som po dvoch potratoch v 8tt a v 11tt.... dnes som konecne absolvovala krvne vysetrenia, brali mi na toxoplazmozu a trombofilne mutacie... o tri tyzdne mam volat na vysledky...bojim sa ale zaroven by som bola rada keby sa na nieco pride aspon by som vedela ze sa da tomu predist...ale ked sa nepride na nic tak neviem 😒

lucinka13
13. nov 2009

ahoj cukruska,

to ma mrzí, že patríš aj ty to tejto temy. Také smutné a niekidy nevysvetlitelné veci sa dejú........ 😢
Neboj sa o výsledky, ja som chcela aby mi niečo našli aby ma mohli liečiť. A mne skoro nenašli nič, len takú mutáciu čo má viac ľudí, niekomu to sposobuje problémy , niekomu nie.

Tie vyšetrenia sa strašne vlečú, a dlho sa čaká na výsledky, to je na nervy. A robili ti ešte aj iné vyšetrenia?

cukruska1920
13. nov 2009

luci...no mne sestricka kazala zavolat koncom novembra ale pochybujem ze budu...vysetrenie na stitnu mam ok, protilatky na embryo a spermie mi nerobili kedze otehotniet viem a co mi robil sono aj to vysetrenie..neviem ako sa vola...s mikroskopom a tak tak vsetko v poriadku.... tak som zvedava...

katka22r
13. nov 2009

babenky je mi luto ze ste tym presli ja som tym presla tiez 2x minuleho roka raz v 8tt a raz v 12tt...a predstavte si vsetky vysledky boli negativne dokonca aj genetika bola oki...tak som na to vobec nemyslela aby som este niekedy bola tehotna,zacala som sa viac o seba sama starat zacala som cvicit a asi aj to mi pomohlo,pritom som nebola niejaka objemna...jednoducho som robila veci aby som nemusela mysliet na nic negativne a teraz som v 31tt snad to zvaldneme s malickou do konca a nasi dvaja anjelickovia na nas daju z nebicka pozor...inak brala som kyselinu listovu hned po kyretazi a od gynek.si pytajte duphaston....asi pomohlo aj to....no a ja som brala aj kvapky alchemylka..drzim palce...hlavy hore,nieste same a mate pri sebe aj svojich partnerov a blizkych a este nieco aby sa vam ulavilo tak sa musite vyplakat vyrozpravat...ja som s tym bola aj za fararom a akosi mi to pomohlo 🙂

lucinka13
13. nov 2009

blahoželám ti Katka, že ste už taaaaak daleko, držím ti palce.
Ja som tiež toho názoru , že po každej búrke raz zasvieti slniečko....... 😉

cukruska1920
13. nov 2009

kati.....jej tak to je super.... to vazne na nic neprisli a teraz je vsetko ok? ja sa toho tiez bojim lebo neviem ci budem mat odvahu pustat sa do miminka ked nebudem vediet pricinu ☹

katka22r
13. nov 2009

lcinka dakujem a pozeram ze aj ty si tehulka niesi daleko odomna 🙂 acukruska n vazne nanic neprisli,podla mna to malo byt tak ako to bolo,jednoducho tie deticky este nechceli byt s nami...alebo ja neviem preco ale stale nane s manzelom myslime...aj ked je na ceste tretie stale ich milujeme rovnako...ty sa do toho nepustaj a uvidis vsetko pride a tak necakane ako u nas...len co som nastupila do novej prace a tak sa mi tam pacilo az som musela odist na PN no na rizikove,kedze tam boli dva potraty...ale vies ake stresy prezivam obcas aj teraz?ale myslim ze to uz zvladneme

cukruska1920
13. nov 2009

kati...urcite to zvladnete ved uz ste skoro v ciely 😉 ja tiez stale myslim na nase babatka a uz to nikdy nebudem brat tak ze budem tehotna prvykrat... no ved uvidime co mi osud nachystal...ja som bola tiez teraz druhykrat na pn a brala som aj duphaston aj tak nic... teraz budem na pn tiez ak sa mi teda podari otehotniet tak dufam ze to dotiahnem uz dokonca... a po akom case sa ti podarilo otehotniet?

lucinka13
13. nov 2009

cukruska,
a spermiogram vam robili? Lebo nám ano máme 99% patologických zlých spermii, ale otehotniem veľmi rýchlo možno predtým boli aj geneticky nezdravé a preto som potratila, teraz som mala možno šťastie.

cukruska1920
13. nov 2009

luci...hej robili... ale to este pred rokom v maji a bolo to v poriadku tak neviem...

lucinka13
13. nov 2009

mne robili aj imuno, aj ked otehotniem ľahko, dr, mi vysvetlil, že môžem vytvárať protilátky aj proti placente a určitým štádiam plodu. Myslím že veľa robí aj podvedomie človeka. Ked som 2 krát potratila stále som predtým napr. čítala stránku anjeliky.sk, aké majú príznaky či krvácali, špinili. Toto tehu som tu stránku ani raz neotvorila, a to som v 3 mesiaci silno krvácala.
Cukruska,
aj ty sa dočkáš, ale nikdy to nevzdávaj , pokiaľ môžeš otehotnieť je to prvý krok k úspechu, mysli pozitívne a počkaj na výsledky z vyšetrení.

cukruska1920
13. nov 2009

luci...ale tie imunologicke vysetrenia mi nerobili 😨