Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

usacek79
12. okt 2011

@eviq no ved pisem, ze "v KE a uz par mesiacov aj v BA" - nepisala som ako dlho to je v KE 🙂 ja vsak mam cerstve info od najlepsieho laboratioria v SR - Medirex, ze zacali pred par tyzdnami robit komplexne testy reprodukcnej imunologie a teda kedze to nie je zadarmo, predpokladam, ze to budu ine testy ako tie v KE - tie su mozno okliestenejsie. Tieto nove testy nepreplaca poistovna, takze ak by to bolo to iste, tak by asi boli tiez zadara. Treba sa infomovat - moj gynekolog mi k tomu nevedel vela povedat, len ze vie, ze je nieco nove a tyka sa to repro imunologie. Tak som volala rovno do laboratoria a ti mi to potvrdili.. Odbery k nim posielaju lekari a nemocnice z celeho SLovenska, treba si zistit, ci aj ten "vas" 🙂

janula02
12. okt 2011

@mimka1710 tak som volala, este nic, ze by uz aj boli, ale ze mi robili nejake kompleeetne vysetrenie, tak to trva az dva mesiace, takze az o mesiac mam volat 😒 boze, ja ze uz nieco budem vediet.

eviq
12. okt 2011

@usacek79 ved ja som na to ani nereagovala, ze ako dlho v KE... 🙂 to bolo len info. O Medirexe som nikdy nepočula tak neviem, či sú niekde ohodnotení, ako najlepší na Slovensku. Mozno zacali s repro imunologiou len nedavno, lebo ja som mala info priamo od doc. Bobáka. Tak či onak ja si tie testy idem dať robiť do Čiech, lebo ak ešte niečo len niekde začína, tak to môže mať všelijaké muchy, musia sa zaučiť ľudia či v labáku či v interpretácii výsledkov (čo si budeme hovoriť) a Čechy majú dlhoročné skúsenosti. Vzhľadom na moju "situáciu" vsadím radšej na istotu 😉 . Ale je fajn, že sa to začína rozbiehať aj u nás, veď je to tu potrebné ako soľ. Inak špička v repro imunologii je táto pani dr. v Plzni, konzultuje aj v zahraničí...http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/ a ja sa chystám za ňou.

mimka1710
12. okt 2011

@janula02 tak to si este tiez pockas...mne dnes volal aj gynekolog len som to neskoro zbadala tak netusim co mohol chciet, zajtra tam zavolam, ja som si samozrejme zabudla zavolat na genetiku a dohodnut sa s primarkou aby mi poslala vysledky postou, lebo osobne sa mi tam nechce trepat, iba ak by som musela aj k zenskemu, ktoreho mam tiez v BB...neboj dockas sa vysledkov, mne to preslo ako voda, som zvedava ci na nieco pridu...

usacek79
12. okt 2011

@eviq no medirex je objektivne najmodernejsie vybavene a najvacsie laboratorium (kedze to je meratelne 🙂 )- oni samozrejme neinterpretuju vysledky priamo pacientovi, je to len laboratorium, takze pravda je, ze dosledna interpretacia je uz v rukach genetika ci lekara. ale teda zacali aj s tou repro imuno a vsetky podklady mu poskytnu, no samozrejme, ze to moze byt nejaky deges a tym to strati na vypovednej hodnote 😒 ja si ale tuto repro imuno nejdem urobit, uz vobec ze som sa nechala samou sebou ukecat na hematologiu a genetiku sa mi zda byt az az 😒 po prvom potrate.. no ale ved uvidime, zajtra volam pre vysledky 🙂

lussi2
28. okt 2011

Ahojte, prosím vás ma niekto takú skúsnosť..mala som sa inofrm.po 6týždňoch na hematolóii o výsledky. Po 6 týž. som tam volala a sestrička mi povedala, že musím prísť ešte na krv. Deň pre odberom nemám jesť čokoládu, banán a piť kako. Vraj pani doktroka má moje výsledky, ale ešte treba tu krv... Neviem čo si máme s manželom o tom myslieť..

janula02
29. okt 2011

@lussi2 mozno treba znova urobit vysetrenie. mne hned povedala sestricka, ze sa stava,ze sa krv v skumavke zrazí, alebo inak znehodnoti, tak potom sa nedaju urobit vysetrenia,tak ako maju. tak ze sa to musi zopakovat, inak neviem... mne iba povedali,ze nesmiem uzivat brufenové lieky, antikoncepciu.... ale o jedle nic... ved uvidis, ked ti povedia, budes mudrejsia 😀 napis potom preco...

janula02
29. okt 2011

@mimka1710 ahojky, tak ako,,, mas uz výsledky po kope??? 😉

lucka23
29. okt 2011

@janula02 to ti povedali na hematologii ze pred pdberom nesmioes brufenove lieky? ja som tam bola na odbery vcera a pred tyzdnom som uzila asi posledny ibuprofen. vysekavali mi zub tak sa to nedalo bez liekov vydrzat. tak len dufam ze som tym nic nepokazila a nebudem musiet ist na odber este raz. 🙄

mimka1710
29. okt 2011

@janula02 ahoj este nie, treba mi ist do BB po vysledky z genetiky, ale akosi teraz nemam cas tam ist, po telefone mi povedala doktorka len tolko ze nieco sa zistilo pri partnerovi ale ze potraty to nespôsobuje tak uvidime viac mi nechcela povedat...a ty ako, co mas nove?

janula02
30. okt 2011

@mimka1710 to tam pekne dlho chodis 😀 ja este nic.volala som po tom mesiaci/5týždnoch a ze este neni genetika tak az nejaký druhý týzden novembrový. to uz budu výsledky aj s imunlogie... tak uz hadam v decembri pôjdeme na vec 😵 ak prehovorim moju polovicku 😅

janula02
30. okt 2011

@lucka23 ano tak mi povedal.uz si nemapamatam aku dobu pred tým, ale marí sa mi ze mesiac pred tím urctine.ze to môze pokazit , skreslit výsledky. tak uvidis 😉

poisonblu
30. okt 2011

ja som mala jeden MA, boli sme na genetike minuly tyzden, ale bohuzial mne sa nepodarilo odobrat krv, tak musim ist este raz....☹

lussi2
30. okt 2011

@poisonblu ahoj aspoň, že ti tie genetické testy urobia teraz. Ja som to musela prežiť 2x aby ma poslali na genetiku a hematológiu. Zatiaľ nemám výsledky. Na hematológiu ma zobrali hneď, na genetiku nás objednala o mesiac. Výsledky budú za 2 mesiace.

poisonblu
30. okt 2011

@lussi2 to ano, ale aj tak nebudeme na tie vysledky cakat, v decembri by som uz chcela byt tehotna..

dnes som sa dozvedela, ze manzelov bratranec a jeho zena cakaju druhe babo a ma sa narodit v aprili...aj nase sa malo narodit v aprili ☹

mimka1710
31. okt 2011

@janula02 vies ze aj ja som uvazovala nad decembrom, inak uz mi aj zensky volal ze kedy planujem otehotniet a ze by sme sa mali dohodnut na dalsom postupe...ale kedze som teraz bez draheho planovanie odpadlo, vraj mam potom zavolat mesiac pred snazilkovanim, nasadi nejaku liecbu, tak som zvedava co to bude...no na tu genetiku som najskor dlho cakala a teraz tam nemam cas ist ako naschval ale urcite tam zbehnem dufam ze coskoro...ako citam aj tebe sa ta genetika natahuje, ale hlavne ze nam nikde nemuseli brat krv dvakrat ako pisu ostatne zienky...

lussi2
31. okt 2011

@poisonblu ani my nečakáme.dr.vravel, že nemusíme čakať...ja ťa chápem, a tiež som smutná z toho keď vidím okolo mňa tehotné...2x sa mi podarilo otehotniet po 3 mesicoch, uvidíme ako to bude teraz. drž sa🙂

poisonblu
31. okt 2011

@lussi2 no ja dufam, ze pod stromcekom budu okrem beznych darcekov aj zabalene detske papucky ako prekvapko pre manzela ...tentoraz si to necham pre seba a prekvapim ho :D

janula02
1. nov 2011

@mimka1710 tak predsa este ostal? mne príde zaciatkom decembra, ale ked sa o tom bavíme,tak odmieta ☹ teraz ma vhlave bývanie / zijeme dočasne u nasich,kým nenajdeme domcek nasich snov 🙂 /, no ked sa uz cosi rysovalo, tak mi povedal,ze ked bude dom,tak nemôzeme mat hned dieta, kedze budeme mat uver na krku, tak si myslim,ze sa uz asi vyhovara, asi ma strach. sa mu necudujem, ale moja tuzba je vačšia ako ten strach... o tom natahovaní ani nehovor, uz som taka z toho nervozna. aj by som bola rada,kebyze sa nieco zisti a lieci, isla by som toho s vačším kludom, ako kebyze mi povedia ze som o.k. a otehotniem. by som cakala,kedy sa co stane a cele tehoten.by bolo iba o strese. neviem co je lepsie... vyzera to ze mas dobrého zenskeho.moja uz ma toho asi tak vela,ze nehorzí,aby zavola a takto sa starala o zeny.. aspon pri mne to necitim, nevidim.

mimka1710
1. nov 2011

@janula02 tak zenskeho mam noveho a veru ma prekvapil ze zavolal, lebo ked som mu niesla vysledky z hematalogie mal taky natresk ze som sa k nemu nedostala, vysledky som dala sestricke a to bolo vsetko, ze sa mi ozvu keby nieco, ale este som jej povedala ze babo tak skoro neplanujeme kedze partner je v zahranici a on predsa zavolal, tak ma to aj potesilo ze si na mna spomenul....velmi tuzim po babätku a rozmyslam ze by som sa najradsej pustila do snazenia ked pride drahy domov....dnes mi volal, nastupil do dakej novej prace v Norsku lebo na prvom mieste mal zmluvu do 31.10. ale nadseny nebol, mozno pride domov aj skor ako len v decembri velmi by som sa potesila....neviem byt bez neho a tebe nezavidim lebo december je naozaj strasne daleko....niekedy mam pocit ze ti nasi chlapi naozaj zhanaju vyhovorky aby sa snazeniu vyhli, ten moj si tiez vzdy nieco vymysli ale ja uz nechcem dlho cakat, uz to bude pomaly 8 mesiacov od mojho potratu tak rozmyslam ze taka prestavka by uz aj stacila....

janula02
5. nov 2011

@mimka1710 bola som na imunologii, no... mam malo bielych krvnie, neviem co to znamená a mam zvýsené protilátky proti gliadínu v tr.IgG. Takze musím íst na gastr/hadicu/ ☹ aby mi potvrdili alebo vylucili celiakiu. tak uzas. ak mi ju potvrdia, tak preto malo krvniek a tie protilatky a ak nie,tak to je z poruchanej imunity, ale ze výsledky z imunity mam v norme... no ja dufam,ze to bude tou imunitou a ze preliecimu ju, nie ze to bude celiakia.si myslim,ze to nebude celiakia, lebo tam su dve tie triedy : IGA a IGG, ja mam zvýsené iba IgG, a to nie rapidne... tak dufajme.teraz sa objedat na gastro a vydrzat::: na buduci týzden chcem volat na tu hematologiu,tak som zvedava

mimka1710
5. nov 2011

@janula02 tak to ti nezavidim, ja mozem byt rada ze mam vsetko v norme, len potom neviem co mohla byt pricina v mojom pripade....som zvedava na tu tvoje hematologiu...hned mi daj vediet...

lucka23
6. nov 2011

@mimka1710 ahoj. chcem sa ta opytat ty si bola aj na genetike v BB? jatam mam ist 15-teho tak sa chcem opytat na kolku si tam sla. lebo mam poznacene ze robia od 8 do 12-tej tak ci staci prist na 8 alebo ako na hematku ze uz o 6 som tam strasila. diky

mimka1710
6. nov 2011

@lucka23 ahoj, ked sme sa objednavali na genetiku, tak primarka nam povedala ze mame prist nalacno ale ze ma v ten den toho vela tak nam stacilo prist cca na 10,00 hod, ale boli sme tam skor...tebe nic nevravela ohladom casu?Podla mna chod hned rano, mozno aj pred 8,00, lebo tam byva dost vela ludi...na vysetrenie ides sama alebo aj s partnerom?

lucka23
6. nov 2011

@mimka1710 no veru nic mi nevravela. a idem aj s manzelom. no tak tam pojdem na nejaku pol 8. ale aspon to uz nie je na 6 ako na hematologiu. to bolo o nervy tam tolko cakat.

mimka1710
6. nov 2011

@lucka23 to poznam, musela som vstavat o dakej stvrtej aby som tam na tu siestu bola, lebo nie som z BB ako som uz predtym pisala tak to bolo o nervy veru...inak mne ta hematologia dopadla dobre, vsetko v norme, tak uz netusim co mohla byt pricina...potom napis ako ti to vsetko dopadlo...

lucka23
6. nov 2011

@mimka1710 no ja tiez nie som z BB takze som vstavala o pol 5. k tomu si moja mama musela brat dovolenku aby mal s kym byt syn. 🙄 hruza takyto system. no mna dr. dost vystrasila. kedze segra prekonala plucnu emboliu pred par rokmi a moja mamina aj jej 3 sestri mali potraty tak dr. vravela ze to moze byt nejaka trombofilia. ze sa to dedi. ze ak sa u mna nieco preukaze tak budu musiet ist na testy aj rodicia aj segry. a ze zrejme aj keby sa nic nenaslo tak mi moze nasadit v dalsom tehu nejaku liecbu preventivne, lebo nie vsetko sa da zistit. a to som tam sla s tym ze tam idem asi zbytocne.

poisonblu
7. nov 2011

som dnes bola druhý krát na tej genetike, krv sa konečne podarilo odobrať, nechápem prečo som ju minule mala takú hustú. výsledky moje budú o 7 týždňov, manželove by mali byť o 2 týždne skôr....dúfam, že to bude OK

mimka1710
7. nov 2011

@lucka23 a pri ktorej doktorke si bola?Mne uz prisli vysledky z hematky postou s odporucanim objednat sa pri dalsom tehu prave kvoli preventivnej liecbe a to aj napriek tomu ze sa mi nic nezistilo, tak som zvedava co ma caka...

julie6
16. nov 2011

Ahojte dievcata,,,mne tu zlu spravu povedala gynekologicka vcera,,zijeme ale v Belgicku a tu sa caka 2 tyzdne na spontanny potrat, kedze som bola v 6+2tt, vraj sa to nevyvijalo,,,lebo aj vak bol vraj velmi uzky,,,okrem toho ze je koniec ma soklo aj to ze mam teraz cakat 2 tyzdne na spontanny potrat,,pokial zacnem krvacat,,,a ak nie potom daju nejake lieky na vyvolanie kontrakcii,,,a ak budu aj potom koplikacie az potom robia kyret...fakt strasne,,,pisala som aj inej gynekologicke co mi dala na nu znama kontakt, je rumunka,,,tu sa prestahovala,,a ona tiez tvrdi ze toto je tu bezna prax,,a niekedy je to lepsie ako hned robit nasilny zakrok na maternici....co mam robit,aby som zacala krvacat cim skor,,,je to fakt strasne otazka ale je mi divne,,,na druhej strane mi napada aj to,ci to nebol omyl a co ak 1.decembra kedy mam prist ak nezacnem krvacat skor,,ci sa nestane zazrak....neviem fakt ci mam sa kupat v horucej vode,,alebo pit vino alebo co,,,,,picha ma raz vlavo raz vpravo,citim sa ako ked meska mezses a nie a nie prist,,napuchnuta...je to onicom aj preto ze som presne v novembri minuleho roku mala mimomaternicove tehotenstvo,,tu to zase riesia inak,,methotrexatom, dali mi 2 injekcie,,vraj sa to rozlozi a telo to vstrebe.....hoci som naliehala na laparoskopii,,,ze az ked sa to nepodari liekmi,,,potom sme cakali 6 mesiacov,,ved je to predsa chemoterapia,,,,brala cely cas kyselinu listovu,,,bola som 3x cez ovulaciu na ultrazvuk aby som sa vyhla lavej strane,,na ktorej bol minule problem,,tak ked som konecne ovulovala na pravo,,,tak sme sa snazili,,a teraz toto,,,,neviem ci mam hormonalnu poruchu,,brala som minuly rok Euthyrox, ale lekar tu mi tvrdil ze vysledky nemam zle,protilatky negativne,,,akurat viac muzskeho hormonu ale ze je to hranicne,,ze mi to netreba brat aby st.zlaza este viac nezlenivela, teraz ked som otehotnela som sa v v 3 a 4 tyzdni strasne zle citila,,unava,,,ale kedze je to vraj normal,,,tak som to pripisovala tehotenstvu,,no nasledne sa mi vyhodilL 3x herpes,,,gynekologicka mi tvrdi ze to by nemalo sposobit nic,,,ale je to podozrive.....docitala som sa prave tu ake vsetky vysetrenia este treba aby sa tomu nabuduce predislo..uf