Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

lucinka13
23. dec 2009

ahha, ja chodím do nového hemato centra, MUDr. Chudej. Som spokojná, vôbec nečakám, max 15min.
Ked chodím na odbery, tak za hodku mám výsledky, je tam aj labák.

velvet26
23. dec 2009

cucuska, tak to som rada, ze ti to dobre vsetko dopadlo a mas uz krasnu dcerku... 😵
to preco ti ta hematologicka ich nechcela dat??? to nechapem...potom ked si lezala v tej nemocke ti dali fraxiparin automaticky, ci si nebrala vobec injekcie? zmenila si hned hematologicku?
ta moja hematologicka sa javi ako dobra skusena lekarka, velmi mila pani, som si u nej aj poplakala a bola velmi zlata, ze moja neplakaj...utesila ma, aj mi povedala, ze maju tehulky s tym istym a je to ok, a aj byvale pacientky co maju babatka...naozaj mam k nej doveru...

cucuska
23. dec 2009

no bolo to takto. Ja som bola v Martine mala som 2 MA ☹ moje výsledky neboli ukončené a otehotnela som a ak mi doktorka napisala že mi maju dať Frxiparine preventivne. Lenže tá krava tu u nás mi ich nanepisala, lebo tam neboli ukončené vyśledky a ja som potom začala krváca´t a musela som len lenžať lebo sa mi v okolí plodu samozrejme robili zrazeniny a ohrozovalo to odlúpenim plodu a placenty ale chvalabohu všetko dopadlo dobre 🙂a teraz chodím na kontrolo ale chcela by som zmeniť tu doktorku v MA lebo sice ona je super len to ćakanie ma aozaj nebaví je to o držku a teraz keď mam malu no....

lucinka a to je sukromná klinika????

mircalla
23. dec 2009

ahoj, je to to iste - aspon sluzi to na ten isty ucel. ja som mala 2 potraty po ivf, hoci hematologia bola ok, dali mi to preventivne...zacala som to brat az pri embryotransfere.

mircalla
23. dec 2009

inak, co sa tyka akykolvek hematologickych a genetickych vysetreni, ak by niekto potrreboval nahodou...vrele odporucam - synlab (sidlia na kramaroch) pani doktorka Drakulova. je neskutocne mila, vsetko vysvetli. a na objednanie som cakala 3 dni, na vysledky potom 3 tyzdne (kompletna hematologia a genetika), co je pri dnesnych cakacich dobach skvele

cucuska
23. dec 2009

veď hej ale pri druhom to už takto nebude teda dúfam, reto chcem zmeniť hematologa

velvet26
23. dec 2009

cucuska, tak to je naozaj super, ze ti to tak dobre dopadlo vzhladom na tie okolosti...

cucuska
23. dec 2009

hej bol to zazrak 🙂! a teraz mi tu behá no nie momentálne spinká, myslela som to obrazne 😀
neboj aj tebe bude 😉

velvet26
23. dec 2009

cucuska, pevne verim... 🙂

cucuska
23. dec 2009

neboj ja to viem, 😉

velvet26
23. dec 2009

cucuska si moooc zlata...ja ti verim... 😉
tak zelam ti aj vsetkym holkam co su tu krasne vianoce a vela pohody so svojimi blizkymi... 🙂
papa

lucinka13
24. dec 2009

cucuska,
je to blízko nemocnice, modrá budova pri hoteli Olymp. Neplatím nič.

S tými zrazeninami v maternici. Boli sme v lete autom v Krkonošiach / bola som v 8 tt/ a na druhý den silné krvácanie s kusami zrazenej krvi. Tiež sa mi urobili zrazeniny, ktoré sposobila tá cesta, napriek pichaniu fraxiparinu. Trvalo to 4 dni a dalsie 2 týždne čistenie. Veľmi som ssa zľakla, ale babo prežilo, ten hematom postupne zo mna "vytiekli"
Cicuska je je tam aj strašne milá sestrička, kontakt je MUDr. Chudej 043/4301184. Volá sa to Hemo-Medika, s.r.o., - centrum hemostázy a trombozy Martin, Kollárova 41, Martin

Mne dala dr. v nemocnici čakaciu dobu na objednanie prvotného vyšetrenia 3 mesiace!!!! Skoro som odpadla. Tak toto mi poradil kardiolog v tr. Je to nové centrum, veľa ľudí o nom nevie, preto tam nie je ešte nátresk.

mircalla
24. dec 2009

mne sa stalo daco podobne. mala som 2 potraty, druhy bol MA, ale prechadzalo tomu obrovske krvacanie a kusiska zrazenin, co zo mna vypadli. doslo to totlane necakane. hemato bola ok, bola tam len daco malo zavazne, ale dali mi preventivne clexane vzhladom k tomu, co sa stalo. teraz som treti krat tehu a stalo sa mi to iste - bola som 7-8tt a opat zo mna vypadli kusiska a kopa krvi. myslela som, ze je na beton koniec. nastastie babo to prezilo (neviem, ci na to mali vplyv lieky) a zatial ziadny novy hematom nie je, bola som na kontrole 2 krat. mam mat kludovy rezim. uz nespinim a nekrvacam, trvalo to 1 den a potom 3 dni cistenie.

zatial sa drzime, len aby som to nezakrikla. samozrejme, ze mam strach, dufam, ze sa to nezopakuje

inak drzim vsetkym palce a prajem krasne vianoce. najdolezitejsie je odhalit pricinu. ak viete, co je problem, ze to je hematologia, da sa tou spravou liecbou a kludovym rezimom vsetko zvladnut.

lucinka13
24. dec 2009

Mircalla , strach tu bude stále až do konca, to dobre poznám....... Ale treba veriť , všetko bude OK!
Držím ti palce a v auguste už budeš štastná mamina 😉

velvet26
26. dec 2009

mircalla, drzim ti mooooc palceky, nech ti vsetko dobre dopadne a v auguste budete mat zdrave babatko v znameni leva....maleho bojovnika...
ja som tiez lev a len tak to nenecham bez boja...uz sa zmierujem s tymi injekciami, ze si budem pichat...pichaju sa do brucha ci do ramena? inak, ja som nemala ziadne krvacanie ani zrazaniny v maternici nic...tak neviem, mozno bola pricina niekde inde..no kedze mi nasli toho leidena heterozygot budem sledovana potom hned na hemato..tak vdakabohu za to...

erika321
22. feb 2010

Ahojte, som tu nova. Bohuzial, tiez som mala MA, dokonca 3 krat. Chcem esa pustit opat do snazilkovania, ale mam strach, potrebovala by som povzbudit niekym, kto to tiez zazil. Zistili mi mutaciu MTHFR C677T heterozygotna forma a na hematologii syndrom lepivych dosticiek. Vraj to moze mat s tym suvis. Uzivam anopyrin a ked budem tehu, nasadia mi injekcie. Nemate to nahodou niektora tiez? Podarilo sa vam vynosit dietatko?

nap
31. mar 2010

Ahoj Mircalla! Do synlabu musím mať aj oporúčanie od môjho gynekológa? Tá doktorka príjme každého? Vieš mi dať aj kontakt na ňu? Genetické a hematologické vyšetrenie je zadarmo? Mala som 2 potraty, takže len teraz čaká na nás všetky vyšetrenia.

paula1234
29. jún 2010

Ahoj Poleva vsimla som si, že čakáte babatko teraz v oktobri, chcela by som ta poprosit, ja som prekonala 3 MA, posledny teraz cez vikend, ak by si mi mohla posunut info, kde ste sa objednali na genetiku a hematologiu a ako? Dakujem pekne, vela stastia!

joda
29. jún 2010

@paula1234 Pytaj sa od gynekologa on ta musi doporucit na genetiku aj hematologiuu

paula1234
7. júl 2010

Dakujem joda, uz som si to zistila, aj sa objednala do Martina a staci im doporucenie vseobecneho lekara a zapis z posledneho abortu..)))

kvietocek55
20. sep 2010

ahojte, ja som po spontánnom potrate a lekár mi odporučil sa objednať na hamatologické vyšetrenie. Nie ste tu niekto z Prešova? Len som by som chcela poradiť, kam radšej, či do hematologického centra do nemocnice k dr. Hulíkovej alebo k MUDr. Leškovej, je to súkromná hematologická ambulanicia.. ďakujem

lenocka80
1. dec 2010

@paula1234 mozem sa opytat ako dlho si cakala na vysledky hematologickeho vysetrenia v Martine? Dakujem

paula1234
1. dec 2010

@lenocka80 vysledky som mala myslim hematologicke za mesiac a tie geneticke asi tyzden na to, lebo som zistila, ze som tehu, tak sa poponahlali, aby mi dali liecbu, inak dr.je super a aj sestricka mila!) 😉

lenocka80
1. dec 2010

@paula1234 dakujem za odpoved. Si zlata a drzim palce, nech je babatko zdravucke. ja to zvazujem urobit si na vlastnu ziadost, aby som predisla druhemu MA, neviem ci sa to da. Musim zistit.

paula1234
2. dec 2010

@lenocka80 musis mat doporucenie bud od obvodnej lekarky alebo gynekologa, potom neplatis nic) drzim palceky aj ja tebe) vela statstia! 😉

gerdusha
5. jan 2011

ahojte,

trochu obnovim tuto temu. chcem sa spytat, ci neviete, ci sa na hematologicke vysetrenie moze ist uz po 1. MA...nebrblu lekari, ze je to skoro?

rebeka33
5. jan 2011

@kvietocek55 ja som mala zlú skúsenosť s Dr, Hulíkovou, aj keď mladou ,ale robia spolu.Po 1 MA mi v centre doporučili liečbu a ona ju zrušila ,že načo a do týždňa mimi prestalo byť srdiečko. možno náhoda ,ale mám 2 homozygotné poruchy tak mi to pripadalo divné ,no verila som odborníkovi. Chodím teraz v Ke k Dr. Beňovej, strašne sa tam čaká,ale je dobrá a v čakárni má deti ktorým pomohla. dobre to padne.
gerducha tebe som napísala u nás. 🙂

kvietocek55
5. jan 2011

@gerdusha nie ja som bola po prvom MA a nikto nič nenamietal..

kvietocek55
5. jan 2011

@rebeka33 no ja som už bola na krv pred pár týždňami.. už čakám na výsledky.. ale dr. hulíková tam nebola, bola tam jedna mladá doktorka, ale inak sa volala.. tak som zvedavá čo mi povedia. Len dúfam, že bude všetko v poriadku.. 😒

gerdusha
5. jan 2011

@rebeka33 ,
to je take mile...ze "u nas" ...som rada, ze je konecne tema, kde som uz aj ja "doma" 🙂