Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

salsa82
17. mar 2015

@lenkaoravcova Tiez mam predpisany aspirin protect (myslela som aspirin a napisala ascorutin🙂. Teraz som bola na kontrole na hematologii a podla vysledkov mi kazali nadalej rano 1 tbl. V siedmom mesiaci prechod na inj.
Ja som MA velmi tazko znasala. Stale som sa tym zaoberala, hladala info na nete, stracala som radost zo zivota. Aj chlapcom som sa menej venovala. Nastastie to netrvalo dlho. Manzel, ked to videl, vybavil dovolenku v lete pre vsetkych, vellness pre nas dvoch. Nakoniec sme to uzavreli, ze uz dalsi MA neriskujeme. A teraz to priroda rozhodla za nas 😉.
Drzim paste, nech cim skor mate tretie dietatko doma 😀

lenkaoravcova
17. mar 2015

🙂 @salsa82 Dakujem aj tebe drzim palceky nech je vsetko v najlepsom poriadku

katka17044
3. máj 2015

Ahojte prosim viete mi poradit k pani doktorke Drakulovej aka je cakacia doba a kolko trvaju kompletne vysledky? Dakujem

lenkaoravcova
3. máj 2015

@katka17044 ja som mala iba vymenny listok od gynekologa na asi 5 pokus som sa dovolala a objednala ma na dalsi tyzden na vysledky som cakala 4 tyzdne ale je pravda ze aj ked ma objednala cakala som o dve hodiny dlhsie chodi k nej vela ludi

katka17044
3. máj 2015

@lenkaoravcova dakujem velmi pekne za odpoved

mini_mi
3. máj 2015

Ahojte som po dvoch zamlcanych vysledky z endo a genetiky mam ok. Hematologia tiez az na imunokolagulacne mam 1,28 a ma byt 1,18. Mala ste to niektora tak? Mate niektora take skusenosti? Vsetko ok a aj tak MP? Ja uz tomu nerozumiem. Este ma caka toxoplazmoza. Dakujem za kazdu radu.

katka17044
3. máj 2015

@mini_mi a na imunologii si bola?

katka17044
3. máj 2015

@mini_mi a prosim na tej endo si bola kde? a co sa tam moze ohladne teho zistit?

mini_mi
3. máj 2015

Tam este nie. A tam co? Chodim alergologicke, ci to je nieco ine?
@katka17044 v petrzalke som bola. Ako funguje stitna zlaza. Ze aj ta to moze sposobovat, potrat. Lebo pri tehu musi o 16% viac vyprodukovat hormonov.

mini_mi
3. máj 2015

@katka17044 na zaporozskej

katka17044
3. máj 2015

@mini_mi aha tak stitnu mi asi v cetre robili. Nie alergologicke je ine ako reprodukcna imunologia.. tam ti vedia zistit ci si netvoris protilatky proti spermiam embryjku trofoblastu... vela krat je to pricina potratov a je vyborna pani doktorka v Nitre

mini_mi
3. máj 2015

@katka17044 ahaa tak tam ma este neposlali. Len teraz som mala vysletky z hematologie este to nevidel gynekolog. Ale uz som o tom pocula.

lenkaoravcova
6. máj 2015

Je tu niekto kto berie aspirin protect uz v obdobi planovania tehu? Alebo bral?

candour
6. máj 2015

@katka17044 Ahoj, ja som na vysetrenie cakala cca 2 týždne, ale bol skor problem sa tam dovolať, lebo pani dr. si objednáva sama. výsledky boli za 4-5 týždňov. je to skvela doktorka inak, fakt uplne super aj ako človek

katka17044
6. máj 2015

@candour dakujem inak ani ja sa tam nemozem dovolat

candour
6. máj 2015

dam ti na nu priamo cislo do posty

katka17044
25. máj 2015

ahojte dnes som bola na hematologii takže sa to moze menit a treba rocne zopakovat odbery na objednanie som vobec nečakala, volala som asi vo stvrtok a v pondelok som mala prísť zobrala mi opäť všetko ako minule a výsledky uz za 3tt, genetiku mam ta sa nemení no a imunologiu liecim, tak mala by som mat uz naozaj vsetko podchytené. Pani doktorka povedala, ze keď uz bolo tolko potratov, tak mi asi daju preventivne fraxiparin tak uvidim.

kubkovamama
23. jún 2015

@lenkaoravcova asi oneskorene ahoj, ja som brala Anopyrin, to je to isté, 100mg denne.. ale nepomohlo, prišli sme už o 2. Držím palce, aby ti všetko dobre dopadlo.

kubkovamama
23. jún 2015

@katka17044 ja sa chystám na imuno do Nitry, prosím ťa ako je to s platbou, poisťovňa asi neprepláca všetko? Urobia aj nejaké vyšetrenia iba žene bez partnera? Ten môj z toho nie je nadšený a pravdepodobne ho nikdy na žiadne vyšetrenia nedotiahnem.

katka17044
23. jún 2015

@kubkovamama ano spravia vyšetrenie iba tebe keď prídeš sama, zoberú ti krv teraz si nepamatám koľko sa presne platilo ale tusim také rozšírené odbery 50eur. ale naozaj uz nie som si istá.

zabka1000
23. jún 2015

@kubkovamama ahoj...ja som bola v Nitre....najskôr som platila 50 eur za konzuláciu, potom tuším ešte nejakých 130 za odbery....brali krv iba mne, keďže muž odmietol vyšetrenie spermií....to by bolo ešte tuším 40 naviac...veľmi sa to doktorke nepáčilo, ale trvali sme na svojom...výsledky mi poslala potom mailom, aj telefonicky sme konzultovali, za to som už neplatila nič...

katka17044
23. jún 2015

@zabka1000 aj ti nieco zistili a liecili ta?

zabka1000
23. jún 2015

@katka17044 našťastie všetko bolo ok...jedine mi chýbal vitamín D...u mňa si aj celkovo pohli s výsledkami...bola som totiž na začiatku tehu a dokonca som aj krvácala, tak to doktorka tlačila, aby boli výsledky čím skôr...

katka17044
23. jún 2015

@zabka1000 aha tak to je vyborné potom. Ja som na vysledky cakala tusim 2tyzdne.

kubkovamama
25. jún 2015

@zabka1000 dik za info, vidím, že čakáš mimino, gratulujem. A ty si išla z akého dôvodu na vyšetrenia, gynek. poradil či sama si si musela všetko pozisťovať.

zabka1000
25. jún 2015

@kubkovamama Ďakujem 🙂....sama som si všetko zisťovala, hlavne z koníka som vedela, kam baby chodili na vyšetrenie....

evca8285
30. jún 2015

Mile zienky... v aprily som mala MA... na hematke som bola pretoze sestra ma 2 mutacie... dr mi vravela ze mam hustejsiu krv ale nic mi nedala... potom som o babo prisla a nariadila dalsie odbery... chce mi dat zistit jednu mutaciu ale ja by som bola rada keby mi vysetrila vsetky... nemusim mat to co sestra lebo mame roznych otcov... viete mi poradit ci mam pravo si ziadat testy na vsetky mutacie?

lenkaoravcova
30. jún 2015

@evca8285 mne dal automaticky listok na hematologiu moj gynekolog a spravili mi vsetky odbery co kazal

evca8285
30. jún 2015

@lenkaoravcova No moj gynekolog mi papier dal este pri prvom synovi a aj teraz pri druhom tehu. Ona mi robilatesty ale nie na trombofilne mutacie. Len asi tie zakladne hematologicke... a neviem ci ked jej poviem, ze chcem aby mi otestovala vsetky ci to musi urobit alebo ma moze odbyt... 15.7 mam ist na odber tak si to chcem dovtedy pozistovat. Mam strach ze sa nieco zanedba a prisla by som o dalsie babo.

kubkovamama
6. júl 2015

@evca8285 Ahoj.. ja idem na hem. 23.7. a v tel. mi povedali, že mi spravia všetko čo sa dá, ked je to kvoli takej vážnej veci ako sú potraty. že sa robia testy na 4 mutácie a Leidena- to je asi také najvážnejšie, zrážanlivosť, lepivé doštičky. Základné mám už od gyn. Aj že to bude na dlho, cca 3 hodinky. Ku komu máš ísť, resp. odkiaľ si?