Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

cucuska
31. jan 2009

aj ja m=am MTHFR 677 C čo nie je trombofiia ale porucha metabolizmu a tak som musela uživať trojnasobnu davku Bčiek a kyseliny listovej.
POLEVA držim moc palce

poleva
2. feb 2009

cucuska dakujem velmi pekne
verim ze do tretice to vyjde

poleva
6. feb 2009

to sem uz nikto nechodi ??
uz sme objednani na imunologiu a v marci ide muz na spermiogram 😵

susik77
6. feb 2009

ahojte. tiez som mala MA - v 1.tehu pred 5 rokmi. z histologie mi zistili parcialnu molu. od zac. tehu som mala silne bolesti a spinenie. strasne som sa bala, ze sa to bude opakovat, nastastie uz mam zdravu dceru, aj ked som mala v 2.tehu na zac. hematomy a aj v tomto tehot. mam hematom. Inak, je to hrozne 2x potratit. na druhej strane je fajn, ze vam odhalili pricinu a ze sa to da riesit. drzim vsetkym palce 😉

lienka79
6. feb 2009

ja som absolvovala to iste co ty...2 MA a hematologia a genetika, nic nam nezistili, sme zdravi par..pricina neznama
Nakoniec som do tretice donosila zdraveho chlapceka 🙂

poleva
9. feb 2009

ahoj lienka tak to je super
inac uz s viacerymi som sa stretla ze do tretice to vyslo 😵
dnes som bola na imuno na odber, a muz ide 3.3 na spermiogram
a od marca berie opet profertil
dufam ze do 3 mesiacov budu vysledky a budeme snazilkovat a uz to vyjde

tanity
9. feb 2009

to su dobre spravy poleva..tak sa to pekne pohlo...ja verim, ze teraz, ked ste uz v stadiu testov a vysetreni, ze sa aj pricina najde a ze do tretice ako pises sa to podari 😵 budem ti drzat palce xxx ked pojde vsetko v poriadku, mozete mat vysledky z hemato a genetiky aj do 6-8tt...aj ked pravdu ti poviem, my sme sa genetiky dockali do 6tt,ale na hemato sme cakali asi 3mesiace, co boli sialene dlhe mesiace, ale co uz..neschcela som riskovat...ja mam tiez mutaciu MTHFR heterozygot ale aj prekonanu trombozu a ze to je uz stav, ktory si vyzaduje heparinove injekcie..picham si ich denne uz 5mesiacov 😉 drz sa poleva, aj vy vsetky dievcata bojovnicky 🙂

lidus30
9. feb 2009

ahojte babulky!
mam za sebou tiež tieto nemilé skúsenosti, až na to, že nás poslali na genetiku až po treťom missede. teraz som 4x tehotná a v 19 týždni a vyzerá to nádejne. tiež si ale od začiatku pichám fraxiparín - tiež tie heparínove inekcie...
držím vám všetkým palce nech vám to nabudúce dobre dopadne 😀

poleva
11. feb 2009

tanity dakujem velmi pekne a drzim prsty aj tebe
sama som zvedava ci sa daco zisti

lienka79
11. feb 2009

poleva.....dakujem a aj tebe do tretice,aj ostatnym...vsetko dobre.
P.S. nam testy z genetiky trvali 13 tt a kym prisli,uz som bola asi tyzden tehotna, na prvykrat, necakali sme to... 😖 |riskli sme to a oplatilo sa 😅

poleva
12. feb 2009

lienka my pockame pre istotu, snad to nebude potrebne tak dlho čakať na vysledky

wolke11
18. feb 2009

🙂 ahojte ja som nováčik!no v prvom rade by som chcela vedieť teda či možem otehotnieť ked mám ten vrodeny trombofilny stav alebo to pojde s problémami?Lekár sa vždy nejako vykruti s otázky!Mám zmeniť gynekologa?Som už na dne nevládzem a to ma ešte partner podporuje!

tanity
19. feb 2009

no wolke, to mas stastie, ak to tak smiem napisat, ze o tom vies dopredu 😉 lebo mozes spravit vsetko pre to, aby ti ten trombofilny stav nezabranil v donoseni zdraveho a ziveho dietatko...len treba 100% zajst za hematologickou a naplanovat tehu...ona by ti mala poradit, ake lieky bude treba, ci mas uz prekoncepcne zacat brat injekcie (podla formy trombofilie) alebo budu stacit vitaminky sk.B 😉 urcite to nenechavaj na nahodu....otehotniet budes moct...my sme otehu 4x vzdy na prvy pokus, ale to je len zaciatok...nevedela som o trombofilke a tak sme 3x o babatka prisli 😔 teraz sa maly drzi...picham si od zaciatku....ked si nie si ista gynekologom, mozes ho zmenit, ale nemusis-dolezite je spolupracovat HLAVNE s hematologickou. drz sa xxx

jankageo
21. feb 2009

dievčatá, ja som po dvoch potratoch a idem na hematologiu.
Tanity
vsade sa caka na vysledky tri mesiace? Ci to je len podla toho, kolko maju objednynych zien?

poleva
22. feb 2009

podla toho kolko maju pacientov pocitam 1-2 mesiace
a ake si mala potraty?

jankageo
22. feb 2009

poleva
Prvy - babatku prestalo bit srdiecko a zacala som aj krvacat a druhy teraz (16.2 som bola v nemocnici) cakala som dvojicky, jedno sa nevyvijalo a druhemu prestalo bit srdiecko asi v 9 t.t. v 10t.t. ma nechali v nemocnici - missed. Nekrvacala som. Od pondelka beriem antibiotika, no mavam stale zvysenu teplotu okolo 37,1 - 37,4. Zda sa mi to divne a krvacat som zacala dnes v noci. Doteraz to bolo take ruzovkaste spinenie. a ty si to prezivala ako? bola si uz na nejake vysetrenia?

poleva
23. feb 2009

ajoj no aj ja mam za sebou 2 missedy, ale nemali sme srdiecko ani raz
aj ja som brala atb, tiez som len spinila, a ked som dobrala atb tak sa to spustilo...
a aky casovy rozdiel si mala medzi tehotenstvami ?? my 9 mesiacov
obidve tehu zacali v novembri a skoncili v januari
mam za sebou imunologiu a dnes genetiku ale este idem v piatok na odber, nevedela mi ho spravit
zajtra mam hematologiu a muz 3.3 spermiogram

jankageo
24. feb 2009

JA mam za sebou iba prvy odber krvi na vysetrenia stitnej zlazy. Na hematologiu ma objednali az na 16.3. Tak som zbedava, kedy budeme mat vysledky. Muz na spermiogram? Zda sa mi to cudne, ved si otehotnela, myslela som, ze posielaju muzov iba vtedy, ked zena otehotniet nemoze. imunologia a genetika - to ti tiez brali krv, alebo to bolo nieco ine?
Ako hematologia dnes? Pocula som, ze tam beru dost vela krvi, ako si to zvladla?

tanity
24. feb 2009

janka je mi luto tvojich strat 😔 😔 😔

pytala si sa na tu hematologiu, v podstate by to malo byt vsade do 6tt...ale zalezi od laboratoria a presne ako pises, poctu pacientov...a od toho, ci maju tie ktore latky, ktore im treba na vykonanie testov...nam vraveli 6tt, ale stale ked som volala tak mi sestricka povedala, ze stale ckaame este na 2 testy zo 14tich, lebo nemaju akusi latku ci serum ci co to....a boli to tie dost dolezite 2 testy, takze ma ani neobjednavala k lekarke, kym tie testy nie su...po skoro 4 mesiacoch som stratila nervy a dozadovala sa s placom 😔 konzultacii, sla som na chudatko sestricku takticky-citovo 😔 a objednala ma a predsatv si, aj vtedy boli hototve tie zvysne 2 testy...inak, beru dost krvi, ten prvy odber je asi takych 5 velkych skumaviek a 1-2male, ale to uz si nepamatam presne, ono to nepocitis velmi, lebo sestricky su sikovne aplnia tie skumavky jedna radost. ja som si to uvedomila, az ked mi tie vsetky skumavky dala do ruky, ze zaniest do laboratoria...neboli to...zvladnut sa to da krasne..
inak vsade na tie testy sa v podstate berie len krv a k niektorym je nutny aj pohovor-osobna anamneza 😉 inak ziadne strachy. da sa to 😉 tak janka drz sa a nech vam cim skor zbehne cas, kedy sa uz budete moct snazilkovat a uz s uspesnym koncom 😵 xxx

jankageo
24. feb 2009

tanity
precitala som si, cim si tiez presla ☹
Teraz si pichas heparin? To je od zaciatku tehotenstva - kazdy den?
Mala si nejake zvlastne priznaky? Zeby to mohol byt problem s krvou?

poleva
24. feb 2009

ahoj jankageo aj ja som kosicanka
vcera na genetike som nemala zily tak idem este raz v piatok na odber, dr. sa nedarilo
muz ma uz 2 synov takze je isto OK. co sa tyka genetiky
dnes na hematologii bola super lekarka Hulikova, aj so mnou pokecala a vysledky by mali byt do 3 tyzdnov
muz ide na spermiogram lebo budu skumat akesi protilatky
dnes mi brali krv asi do 10 skumaviek bolo to strasne len koli tomu ze sa mi tazko robi odber
my s manzelom sme ochotni podstupit vsetko, potom to babetku zratame 😅 stale sa zasmejeme ked nas to napadne co clovek nespravi pre babo ?????

jankageo
24. feb 2009

a u ktorej Hulikovej si bola? Su dve - svokra a nevesta.
Aj ja som objednana do ambulancie Dr. Hulikovej - tej starsej. Tak neviem, ci tam je iba ona, alebo sa striedaju.
3 tyzdne, tak to by bolo super, v niektorych nemocniciach to trva aj 3 mesiace
Aj ja to mam hrozne s tymi zilami, castokrat mi aj dva-tri krat pichaju a niekedy sa ani nepodari.

poleva
25. feb 2009

u mladej bola skvela , chvalabohu ze len 3 tyzdne
horsie je to s genetikou - 2 mesiace

jankageo
25. feb 2009

poleva
to maju ambulancie nejako pri sebe, ci sa striedaju? To nevies?
genetika dva mesiace? Och, to je hrozne...lebo lekarka povedala, ze asi aj tretie tehotenstvo by skoncilo rovnako, ak nezistime pricinu, teda sa nemozeme ani snazit....a na genetiku si bola kde?

poleva
25. feb 2009

vraj sa striedaju ale ked pojdes rano bude tam vraj mlada
genetika v novej nemocnici, o nicom tam bolo
nesuhlasim s tym co ti povedala doktorka, je je tu vela bab co im absolutne nic nezistili a uz maju babo

jankageo
25. feb 2009

som objednana okolo devietej, tak uvidim 🙂
dam vediet
skusim sa na genetiku popytat aj inde.
Ked na nic nepridu, tak urcite budeme skusat aj tak, ale dovtedy hadam vydrzim cakat...

janula.k
26. feb 2009

Ahojte 🙂 tak aj ja som po dvoch potratoch. Jeden MA dvojicky v 15tt, lekar hovoril nieco o tom, ze nebola dostatocne prekrvena placenta...a druhy nedavno spontanny v 6tt 😔 Tiez sa chystam na hemato vysetrenie, len ma tam musi este niekto poslat 😠

poleva
26. feb 2009

janula.k listok si pytaj od svojho gynekologa
jankageo my cakame na vysledky a od marca zacina brat muz profertil a zacneme snazilkovat v maji ked do toho nic nepride 😵

jankageo
26. feb 2009

poleva
daj vediet, ake boli vysledky. Profertil? To je na nejaku pohyblivost spermii, alebo co? Netusim. Urcite budem drzat palce. Ja dufam, ze hadam do zaciatku juna budu vysledky, ktore lekarka potrebuje a tiez budeme moct zacat.

tanity
26. feb 2009

ahojky dievcata 😵

jankageo, je to smutne a hrozne, mas pravdu, vsetky tu sme si tym presli 😔 no mame novu nadej v brusku, nadherne kopka a hmyri sa, sibalko, tak mi je hned lahsie na dusi 😵
inak, ja som z PO a chodim do fanstastickeho centra hemostazy a trombozy, mam uplne najsuper doktorku, a v tom centre je primarkou a veducou prave doktorka Hulikova..moze ist o tu istu osobu? je to starsia pani, velmi ju pacienti vychvaluju...podla mna tam vsetky lekarky su uzasne, mne dokonca ta moja odhalila aj iny problem, len na zaklade rozhovoru a intuicie, a to so stitnou zlazou...takze jej vdacim aj za to 😵
a janka, nijak sa to neprejavovalo, len potom ta tromboza uz ano-to mi napuchlo podkolenie lavej nohy (to bolo neprijemne, inac ale ze vraj sa to prejavi velkymi bolestami a opuchnutiami, zecervenanim a celkovo vidis, ze je zle nedobre.....mne len mierne napuchlo podkolenie, takze som ti ani 3mesiace neriesila 😖 )...odvtedy vsak picham ten heparin, injekcie...da sa na to zvyknut.
a na genetiku sa caka tak 6-8tt...my sme mali tusim dost skoro, za asi 5tt...

drzte sa dievcata, nech pekne zacnu tt pribudat aj vam, ale je mudrejsie si urobit testy vopred, az potom sa dat na tehu...ja myslim, ze aj u nas by tak kazde jedno skoncilo neuspesne bez injekcii a liekov 😔 teraz to uz hadam bude dobre 😵 brunko kopka, takze asi suhlasi 😀 pa zatial xxx